Testy 2011/12

Moderator: Ekipa F1

Postprzez AutoryteT Pn maja 07, 2012 12:13  Re: Testy 2011/12

Podnieśli czubek nieco do góry, co by się mogło więcej powietrza pod spód dostać
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez SirKamil Pn maja 07, 2012 12:22  Re: Testy 2011/12

Faktycznie, nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, choć przypatrywałem się z innej perspektywy zastanawiając si co jest nie tak i gdzie jest pług.
Obrazek
Obrazek

@down: fakt, wygląda trochę jak świński ryj.
Ostatnio edytowano Pn maja 07, 2012 12:54 przez SirKamil, łącznie edytowano 1 raz
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Pieczar Pn maja 07, 2012 12:49  Re: Testy 2011/12

Ale brzydal, mam nadzieję że zostaną przy starym rozwiązaniu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez IceOne Pn maja 07, 2012 12:56  Re: Testy 2011/12

Ja wiem czy taki brzydal? Dziobak napewno duzo bardziej subtelny niz te w wydaniu reszty stwaki . Widzialem sporo zdjec z testow ale przyznaje ,ze nawet nie zwrocilem uwagi(nie dostrzeglem) iz z Macca zrobili dziobaka :).
BB4L
Avatar użytkownika
IceOne
 
Dołączył(a): Śr lut 11, 2009 15:44
Lokalizacja: Londyn
GG: 9091936

Postprzez leni93 Pn maja 07, 2012 13:38  Re: Testy 2011/12

Pieczar napisał(a):Ale brzydal, mam nadzieję że zostaną przy starym rozwiązaniu.


Brzydal jak brzydal, ale od razu dzięku temu więcej powietrza trafia pod bolid, więc zyski z takiego rozwiązania na pewno są.
Avatar użytkownika
leni93
 
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 22:23
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
GG: 7937112

Postprzez Marker Pn maja 07, 2012 13:48  Re: Testy 2011/12

Normalnie możesz startować do McLarena na aerodynamika. Pisz CV, zacytuj ten tekst wyżej. :shock:
Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Postprzez Kazik Pn maja 07, 2012 14:08  Re: Testy 2011/12

A którego dnia oni z tym "ryjem" jeździli ? Sprawdzałem fotki z trzech dni i nie natknąłem się na to. Raczej jednorazowo próbowali.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez SirKamil Pn maja 07, 2012 14:12  Re: Testy 2011/12

Rok temu w Virgin zrobili bardzo podobny manewr. Wszystko nawet wygląda dość podobnie.
Obrazek
Obrazek
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Karol24 Pn maja 07, 2012 18:44  Re: Testy 2011/12

Kazik napisał(a):A którego dnia oni z tym "ryjem" jeździli ? Sprawdzałem fotki z trzech dni i nie natknąłem się na to. Raczej jednorazowo próbowali.


Podobno trzeciego i tylko na ostatnim wyjeździe. Pewnie tylko sprawdzali czy pokrywa się z danymi z symulacji.
Karol24
 
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 13:49

Postprzez SirKamil N paź 28, 2012 17:59  Re: Testy 2011/12

W Emiratach zespoły przetestują zabawki na kolejny sezon, ale ponieważ testy debiutantów rozbito a ostatnia sesja odbędzie się dwa GP przed finałem nie ma sensu podporządkowywać jej pod nowy wątek 2012/13.

Nawiązując do początków tego tematu wypada napisać, że sytuacja trochę się poprawiła- mamy zauważalnie korzystniejszy współczynnik kierowców z czołówek serii niż tyłów. Nawet jeśli część stawki stanowią bardzo bogaci chłopcy, lepiej aby byli to chłopcy z czołówek oraz członkowie programów, niż jednorazowi klienci.

Red Bull
Antonio Felix da Costa- konkretny człowiek z programu firmy. W sumie jedyny konkretny obok Kwiata, ale to inny temat. Trochę tu, trochę tam i zamiast mistrzostw mamy 3 miejsce w GP3 i 4 w FR 3.5, ale końcówka sezonu w 3.5 imponująca. Nie jest imperatorem kwalifikacji- zdecydowanie lepiej radzi sobie w wyścigach. Osiągnięcia Ricciardo i Vergne były mocniejsze, więc da Costa musi się postarać jeszcze mocniej.
Robin Frijns- mistrz FR 3.5, zważywszy na kolizje z Bianchim może nieco kontrowersyjny, ale z pewnością nieprzypadkowy. Trzeci tytuł w czwartym roku wyścigów singlów. Dla Red Bulla to doskonała okazja do skonfrontowania z nim swojego zawodnika.

McLaren
Gary Paffett to stały punkt testów zespołu. Wieczny debiutant stracił w tym roku drugi tytuł DTM w ostatnim wyścigu. Nie wyglądał na szczęśliwego, nigdy nie zawita w F1 ale zna się z zespołem jak łyse konie a to nie przeszkadza.
Olivier Turvey, drugi tester McLarena, również nie zawita w F1 (nie każdy ma swojego Slima) członek programu GT3, ale jeździł już tym samochodem i jest wykształcony technicznie.
Kevin Magnussen 7 w FR 3.5 jest młodym członkiem programu rozwojowego McLarena. Trudno powiedzieć czy jeśli nie znajdzie swojego Telmeksu, cokolwiek z tego będzie.

Lotus
Nicolas Prost to rówieśnik Paffetta, późna kariera, w której nie podbił wyścigów bolidów jednomiejscowych zaprowadziła go do endurance, gdzie sprawuje się bardzo dobrze. 4 w WEC LMP1, 1 w klasyfikacji zespołów prywatnych. Kariera prowadzona przez Gravity ( bez niepotrzebnych komplikacji w języku tłuszczy to będzie jakoś tak: "Boullier jest jego menedżerem").
Edoardo Mortara, niespodziewany punkt programu, zwłaszcza wobec związania z koncernem. Mistrz F3 2010 i 5 zawodnik tegorocznego DTM. Jedyny zwycięzca tak sobie dysponowanego Audi. Mortara raczej nie jest włoską nadzieją na F1.
Davide Valsecchi, mistrz GP2 może nią od biedy być pod warunkiem, który i tak nie zaistnieje. Davide choć rozstawił po kątach rywali w GP2 nie jest wystarczająco dobry, aby dołączyć do F1 bez pieniędzy.

Sauber
W tym przypadku Robin Frjins jest bardziej członkiem zamożnej niderlandzkiej rodziny, niż mistrzem, ale mistrzem wszakże pozostaje.
Esteban Gutierrez rywalizacje w GP2 zakończył na 3 miejscu. To zdecydowany postęp względem jego debiutu, choć słusznie oczekiwano więcej. Prawdopodobnie kierowca Saubera w 2013.

Toro Rosso
Luiz Razia- wicemistrz GP2 nie ma powiązań z programem Red Bull, więc zasilił budżet włoskiej ekipy. Jego sezon był dobry, pierwszy raz w serii pokazał dobrą jazdę.
To samo dotyczy 9 w klasyfikacji Johnego Cecotto Juniora. Z wyjątkiem jazdy.

Caterham
Giedo van der Garde to człowiek juniorki Caterhama, 6 w GP2 wiecznie niespełniony mistrz. Z racji posiadanego wsparcia widziany w Caterhamie, który będzie go potrzebował, tego wsparcia.
Alexander Rossi ogromnie rozczarował w FR 3.5 zajmując 11 miejsce. Znacznie gorsze niż w debiutanckim sezonie. Amerykańska nadzieja na zawodnika F1. Chyba płonna.
Ostatnio edytowano Pt lis 02, 2012 23:31 przez SirKamil, łącznie edytowano 1 raz
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Kazik N paź 28, 2012 22:48  Re: Testy 2011/12

SirKamil..małego oświecenia potrzebuję..(jestem pewien,że wytłumaczysz),
Z tego zestawu,który zapodałeś wszystko jest dla mnie klarowne za wyjątkiem tej niby najbardziej kontrowersyjnej postaci:
Robin Frijns-czytam taki komentarz cyt." "anything less than a Formula One race seat next year would be a travesty". :o
On naprawdę jest taki dobry? A gdzie niby ma być wzięty ? (owszem oglądałem tą kolizję z Bianchim ale nie śledziłem uważnie sezonu).
Dlaczego Sauber i Red Bull ? (jak to ?)
Raz mówią,że jest pierwszym mistrzem serii jako debiutant a innym razem ,że drugi bo to Robert Kubica był pierwszym.

P.S. "Dlaczego Sauber i Red Bull ? " Głównie o to mi chodzi.
Ostatnio edytowano N paź 28, 2012 23:24 przez Kazik, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Darth ZajceV N paź 28, 2012 22:55  Re: Testy 2011/12

Pierwszym od czasu Kubicy ;) No na pewno słaby nie jest skoro 3 rok z rzędu zdobywa tytuł w serii w której startuje. W 2011 jeździł w Formule Renault 2.0, a w tym sezonie bez kompleksów walczył z Bianchim i Birdem, którzy mają za sobą sporo kilometrów w F1 i jeszcze więcej w GP2. Myślę, że to jeden z najlepiej prognozujących kierowców w ciągu ostatnich lat. A co do tekstu, że wszystko prócz F1 będzie degradacją, to przy obecnym poziomie stawek w FR 3.5 i GP2 w pewnym sensie ma racje. Inna sprawa, że sytuacja na rynku sprawia iż raczej nie dostanie nic więcej niż posady testowego.

A dlaczego testy aż z dwoma ekipami? Red Bull za tytuł w FR 3.5, a Sauber rzekomo za talent, aczkolwiek nigdy nie wiadomo iloma $ trzeba było go wesprzeć.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Kazik N paź 28, 2012 23:04  Re: Testy 2011/12

Dzięki Darth ZajceV .Coś w nim faktycznie musi być. (pierwotnie nie doczytałem Twojego posta do końca ).
Chłopak ma dopiero 21 lat więc chyba wszystko przed nim.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez SirKamil Pn paź 29, 2012 22:15  Re: Testy 2011/12

Z Frijnsem trochę jak z Perezem- czy mógłby zastąpić Hamiltona? Niby nigdy w życiu, ale jak się okazało przy sprzyjających okolicznościach... Oczywiście jego wejście do jedynki uwarunkowane jest głównie od możliwości finansowych Frijns Industrial Group. Jeśli skupiać się na samej wypowiedzi sporo tam polityki. Sprytny Robin przekazuje nam, że nie da się osiągnąć więcej przed F1, więcej niż on, wrzucając przy okazji kamyczki do ogródka GP2. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że tytuł GP2 też by nie zaszkodził. Czemu nie- taki Lotus chętnie powitałby jego samego i jego ojro;)
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Lukas Cz lis 01, 2012 1:12  Re: Testy 2011/12

Ale brak tytułu w GP2 po takiej serii majstrów byłby dość dużą skazą na karierze, czyli więcej może stracić niż zyskać. Chociaż czy taki scenariusz przy obecnym poziomie GP2 jest w ogóle możliwy?...
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości