Testy 2011/12

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SirKamil Pn lis 14, 2011 22:22  Testy 2011/12

Tym razem testy młodych (i... a jakże- Paffeta) startują przed zakończeniem sezonu.
Rok od ostatniego wątku minął jak z bicza strzelił.

Co do testów 'debiutantów': (kolejność zespołów aktualna i poza miejscami 7-8 nie powinna się zmienić, nazwy też aktualne):
1. Red Bull
Jean Eric Vergne- 2 w WSbR. Ubiegłoroczna bardzo obiecująca forma w FR3.5 wyrażała obietnice interesującej rywalizacji w roku bieżącym i faktycznie walka była, lecz kontynuując tradycje starszych kolegów z programu Red Bulla JEV skończąc mistrzostwa na drugim miejscu. Młody francuz testował w zeszłym toku STR a na najbliższym teście raczej się nie skończy.

2. McLaren
Gary Paffett- alternatywny młody talent, 7 w DTM.
Oliver Turvey- brak pieniędzy, brak jazdy, brak wyników. Reprezentował najsłabsze zespoły w AS i MS (tylko Monaco). Jego kariera w singlach jest raczej skończona, ale pracuje w McLarenie nad GT3. To jego trzecie testy w F1, trzecie z tą stajnią.

3. Ferrari
Jules Bianchi- Kolejny taz 3 w GP2 ale już bez kontuzji i totalnie nie liczył się w walce o majstra. Podobno talent, który chyba już nie olśni i jak na złość nagle do F1 zaczyna pukać więcej młodych rodaków Moliera, ale ma dobrego menedżera. Oczywiście jeździł już dla Ferrari.

4. Mercedes
Sam Bird- kolejny test w Mercedesie. Z jakiegoś powodu typowany na mistrza GP2 w tym roku ograniczył się do regularnego acz skromnego punktowania co dało mu 6 w generalce, miejsce gorzej niż rok wcześniej.

5. Renault
Robert Wickens- wreszcie jakiś mistrz. Oczywiście FR3.5 za co z resztą odbiera nagrodę w ostatnim samochodzie o nazwie Renault.
Kevin Korjus- młody Estończyk błysnął w debiucie FR3.5. 6 w generalce. Więcej wyścigów wygrała tylko pierwsza dwójka, Wickens i Vergne. Warto obserwować.
Jan Charouz- człowiek Gravity. Nie ma o czym mówić.

6. Force India
Max Chilton- 20 w GP2
Johnny Cecotto Jr- 24 w GP2. Sponsorowani. Statystycznie najgorszy duet tych testów.

7. Sauber
Fabio Leimer-14 w GP2, solidnie podsypał.
Esteban Guttierez- testowy Saubera, tegoroczny 13 w klasyfikacji zawodnik nie udźwignął w debiucie wyzwania GP2. Bianchi wygrał z nim znacznie.

8. Toro Rosso
Stefano Coletti- ponieważ STR nie ma w tym roku młodych do przetestowania, dorabiają. Coletti miał niejednorodny sezon i słaby zespół. Dwa zwycięstwa w sprintach to ponad połowa jego tegorocznego dorobku punktowego w sezonie który przedwcześnie zakończył kontuzją w Belgii. 11 w klasyfikacji GP2.
Kevin Ceccon- zero punktów, ale są zielone.

9. Williams
Mirko Bortolotti- mistrz F2 odbiera nagrodę.
Valtteri Bottas- mistrz GP3, teoretycznie testowy Williamsa. Talent i jedna z największych niewiadomych pod względem przyszłości. Panowie mistrzowie nie będą mieli łatwych jazd w FW33.

10. Lotus
Rodolfo Gonzalez- z pewnością polubił przejażdżki Lotusem. To druga rekreacja.
Luiz Razia- członek zespołu i ekipy AirAsia. 12 w GP2.
Alexander Rossi- amerykański rodzynek, 3 w FR3.5 wygrał dwa wyścigi. Dwa lata temu Alexander testował BMW Sauber F1.09.

11. HRT
Dani Clos- 8 w GP2. Nic mi nie przychodzi do głowy. Pojeździ trzy dni. Cena za kilometr musiała być okazyjna.

12. Virgin
Robert Wickens- poza tym co przy Renault, należy wspomnieć, że to wprawka do sezonu z Marussią. Z torem oswajał się w piątek. Mam dziwne wrażenie że powtórzy los swoich poprzedników
Charles Pic- nr 4 w GP2. rozwojowy.
Adrian Quaife-Hobbs- 4 w GP3. Niestety nie znam, nie śledzę GP3.


Trendy się utrzymują , testy znów opanowali zawodnicy z GP2, czego powody nie są dla nikogo specjalną tajemnicą. Jeśli wystarczy zieloniutkich na GP2, wystarczy i na dzień, dwa, trzy testów w F1. Poza nimi mamy pierwszą trójkę FR3.5 + Korjus, mistrza F2 i mistrza GP3 (generalnie krucho w tym roku z mistrzami) i poza anomalią "Paffet" to wszystko. W kiepską stronę to wszystko zboczyło.
Ostatnio edytowano Wt lis 15, 2011 19:42 przez SirKamil, łącznie edytowano 3 razy
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez hideto Pn lis 14, 2011 22:29  Re: Testy 2011/12

SirKamil napisał(a):11. HRT
Dani Clos- 8 w GP2. Nic mi nie przychodzi do głowy. Pojeździ trzy dni. Cena za kilometr musiała być okazyjna.

Warto chyba dodać, że to były protegowany i przez chyba nawet kilka miesięcy tester Williamsa. Tak czy siak, na pewno siedział już w bolidzie F1 jakieś 3 lata temu.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Endrju Szopen Pn lis 14, 2011 22:31  Re: Testy 2011/12

...czyli tak naprawdę nie ma za bardzo kogo na tych testach obserwować. Ja się oczywiście skupię na Rossim, bo obserwuję go jednym okiem od czasu, kiedy zobaczyłem go w bodaj 2007 albo 2008 (...2009?) roku w pewnej serii zwanej Formula Master... Trzymam kciuki za jego karierę.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez bohdi Pn lis 14, 2011 22:41  Re: Testy 2011/12

Tak na marginesie:
Kevin Ceccon- zero punktów, ale są zielone.

Dobry kumpel Roberta. Będzie jeżdził w kasku wzorowanym na malowaniu Kubicy.

Ja z zainteresowaniem będę obserwował jedynie Korjusa. Młody, bezkompromisowy, twardy na torze (miał tez parę nieco "dziwnych" zawodów).
Faktycznie zaimponował w swoim debiucie i uważam, że warto zwrócic na niego uwagę.
A tak poza tym:
W kiepską stronę to wszystko zboczyło.

Święte słowa.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez phildoon Pn lis 14, 2011 22:45  Re: Testy 2011/12

Ja jestem bardzo ciekaw Korjusa i Bottasa. Pomiędzy Kevinem i Valterrim cztery lata różnicy, Fin jest cholernie szybki w co tylko nie wsiądze a Korjus ledwie co przeszedł z FR 2.0 do 3.5 i już w drugim wyścigu tej serii odniósł zwycięstwo. Miał sporo pecha i dużo wyścigów bez punktów i to trochę przeszkodziło w wywalczeniu wyższej pozycji ale i tak trzeba mieć na niego oko. Trzymam kciuki za młodzika by swoją dobrą postawą zaintrygował kogoś ze świata F1 ;)
-"If you ever do that again, I'll drive you in a wall" (Montoya)
-"Oh yeah? Then I'll drive you into tree"(Villeneuve)
-"Yeah, bet you got some experience with that. You already killed someone this season"
phildoon
 
Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 21:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez rentonB Pn lis 14, 2011 22:50  Re: Testy 2011/12

Korjus, Vergne i Rossi, najbardziej ciekaw jestem ich postawy
"First braking, quite important, but not really"
R.K
Avatar użytkownika
rentonB
 
Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 15:33

Postprzez Karol Pn lis 14, 2011 23:49  Re: Testy 2011/12

Będę miał oko na Korjusa, Vergne i Bottasa. Ktoś coś przebąkiwał na AS, że Merc może wyskoczyć z peryskopowym wydechem, ale wg mnie to raczej plotka. Co poniektóre zespoły, które zaczęły wcześniejsze przygotowania do sezonu 2012 mogą posprawdzać co nieco. Wątpię by to było coś widocznego, ale jakieś ustawienia i systemy elektroniczne mogą być testowane.
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez SirKamil Wt lis 15, 2011 0:01  Re: Testy 2011/12

Macie rację, Korjus jest szczególnie interesujący w tej stawce. Osobiście poza nim popatrzę na Wickensa choć w jego przypadku będzie jeszcze okazja.

Z innej beczki zwraca uwage (przynajmniej moją) brak dwóch nazwisk. Van der Garde, który spektakularnie spalił się pod koniec sezonu, ale i za którym rzekomo stał taki kapitał żeby kupić Lotus Renault (wiem, śmieszne i trochę się znęcam...) więc powinno starczyć na testy i nadęty Valsecchi chyba mocno podpadł Fernandesom wyjątkowo nędzną połową sezonu a przecież tok temu opłacił sobie testy w dwóch ekipach.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez phildoon Wt lis 15, 2011 0:15  Re: Testy 2011/12

Z Van Der Garde to rzeczywiście ciekawa sprawa. Ogólnie jego kariera bardzo dziwnie się układa, wywalczył majstra WSbR i przeniósł się do GP2 gdzie jeździ co najwyżej przeciętnie a do F1 raczej się już nie dostanie. No, chyba że wydarzy się cud albo teść rzeczywiście sypnie groszem ew w przyszłym roku niczym Maldonado błyśnie formą i zdobędzie majstra a wtedy czeka go los Pantano :twisted: :evil:
-"If you ever do that again, I'll drive you in a wall" (Montoya)
-"Oh yeah? Then I'll drive you into tree"(Villeneuve)
-"Yeah, bet you got some experience with that. You already killed someone this season"
phildoon
 
Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 21:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez dekadent Wt lis 15, 2011 6:28  Re: Testy 2011/12

Boże, te testy młodych to jest parodia i kpina. Oczywiście nie żeby mnie to jakoś w oczy bodło, ale testy młodych talentów to będzie jedynie podreperowanie budżetu młodymi bogaczami, albo testowanie przyszłorocznych rozwiązań, szkoda że McLaren Delarosy tam nie wysłał:D Williams chyba nadal wiąże swoją przyszłość z Bottasem i bardzo dobrze, chłopak wygląda mi na powolnie szlifowany diamencik, no i nie będę oryginalny, cholernie liczę na Korjusa, widziałem go w WSBR i zrobił na mnie kapitalne wrażenie swoją jazdą polegającą na wygrywaniu za wszelką cenę (mam nadzieję że nic nie poknociłem). Ogółem poza tymi dwoma panami nie widzę zbytnio nikogo kto w Formule 1 mógłby zagościć dzięki talentowi i były dobrą inwestycją na przyszłość.
dekadent
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 16:17

Postprzez Shaitan Wt lis 15, 2011 9:01  Re: Testy 2011/12

Przede wszystkim Kevin Korjus zwróci moją uwagę. Kto oglądał wyścigi FR 3.5, szczególnie w pierwszej połówce sezonu, doskonale wie o co chodzi. Nieprawdopodobnie utalentowany zawodnik, ale przed nim jeszcze baaardzo długa droga i wiele sprawdzianów po drodze. Ten w Abu Zabi będzie pierwszym w kolejce.
Warto myślę również bliżej spojrzeć na Bottasa i Vergne'a, ale z poprawką, iż są to już zawodnicy prezentujący konkretny dobry, wysoki poziom.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez phildoon Wt lis 15, 2011 10:09  Re: Testy 2011/12

Robert Kubica też zwyciężył w swoim drugim wyścigu WSbR :d A Kevin naprawdę zrobił super wrażenie, pokazał się tak pisali wcześniej przedmówcy z bezkompromisowej strony, 100% walki zero odpuszczania. Mnóstwo świetnej walki, manewr na Wickensie w pierwszej szykanie po zewnętrznej na Monzy po starcie po prostu miodzio :D A na Nurburgringu mądra jazda z odrobiną szczęścia ale wiktorię przed Wickensem dowiózł :) Ciekaw jestem czy Korjus zostanie w WSbR i w przyszłym sezonie nie powalczy o tytuł. A może błyśnie na testach? Trzeba czekać i obserwować :D
-"If you ever do that again, I'll drive you in a wall" (Montoya)
-"Oh yeah? Then I'll drive you into tree"(Villeneuve)
-"Yeah, bet you got some experience with that. You already killed someone this season"
phildoon
 
Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 21:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Karol Wt lis 15, 2011 10:34  Re: Testy 2011/12

Williams testuje dziś peryskopowy wydech:
http://www.autosport.com/news/report.php/id/96227

Niebawem na głównej.
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez maniek98 Wt lis 15, 2011 11:02  Re: Testy 2011/12

Wie ktoś gdzie można jest live timing.
maniek98
 
Dołączył(a): So lis 12, 2011 19:04

Postprzez Karol Wt lis 15, 2011 11:03  Re: Testy 2011/12

Love timingu z testów nie ma.


Red Bull kombinuje z elastycznością przedniego skrzydła:
Obrazek

A Ferrari jeździ z rusztowaniem:
Obrazek

+ Williams:
http://yfrog.com/g07kfjlj
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Następna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości