Przed GP Australii 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez hideto So mar 17, 2012 12:01  Re: Przed GP Australii 2012

Teoretycznie bez jeżdżenia się nie poprawią. Ale i puszczać ich na taki wyścig jak ten to czyste samobójstwo.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez AleQ So mar 17, 2012 12:03  Re: Przed GP Australii 2012

Bardzo mieszane uczucia po kwalach, ale jutro będzie lepiej.
Brawo dla McLarena. Jeśli jutro zagra wszystko cacy to mają dublet. Rewelacyjna postawa Grożka, ale będzie ciężko jutro dojechać na podium. Cieszy również lepsza forma Williamsa i przegrana Vettela z... Webberem :twisted: Solidna robota Merola, całkiem niezła FI,STR oraz Saubera.
Natomiast postawa SF ... żałosna. Po tym sezonie 3/4 ludzi MUSI już polecieć ,a szczególnie Stefan i Massa. Ja się zastaniwam jakim cudem ten krasnal z Brazylii został w tym sezonie w Ferrari. Alonso jutro zapunktuje na pewno ,ale to nie były cele, jakie sobie ludzie z Italii wymarzyli :???:
Ostatnio edytowano So mar 17, 2012 12:04 przez AleQ, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
AleQ
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 14:47
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez rolnik sam w dolinie So mar 17, 2012 12:04  Re: Przed GP Australii 2012

im9ulse napisał(a):
hideto napisał(a):Wniosek HRT przepadł.

i bardzo dobrze, w 2011 się ślizgali mam nadzieję że z pożytkiem dla wszystkich będą ich niedopuszczali aż się poprawią- jakoś Marussia wzięła się do roboty...

rentonB > wiesz "włoska rodzina" i te sprawy...z każdego innego zespołu Massa by już dawno wyleciał...

Należałoby zacząć od tego, że wczoraj marussia zrobiła ~50 okrązeń, a HRT 20. Jak widać można, rosyjska (?) ekipa wzięła się do roboty i 107% spełnili, kierowcy HRT nawet w lusterka patrzeć nie potrafią, wyścig z ich udziałem na tym torze byłby bardzo niebezpieczny.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez SirKamil So mar 17, 2012 12:13  Re: Przed GP Australii 2012

Massa w obecnej dyspozycji nie kwalifikuje się nawet do pucharu kii picanto. Tam się musi coś zmienić. Wszystko poza Alonso i mechanikami.
Nie wiem co planuje Ferrari na nadchodzące miesiące, ale nie zdziwię się, jeśli Allison dostanie propozycje stania się bardzo zamożnym mieszkańcem Włoch od swojego niedawnego starego szefa, Włocha z urodzenia.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez p33ro So mar 17, 2012 12:22  Re: Przed GP Australii 2012

Świetnie, McLaren na czele ;) Ferrari daleko, Massa wygrywa tylko z Perezem, który nie przejechał żadnego okrążenia i z zawodnikami Caterhama, Marussi i HRT. To świadczy o jego beznadziejnej formie. Bardzo dobrze Grosjean, zawiódł Raikkonen. Maldonado również solidnie, tak jak Schumacher. Słabsza postawa Vettela mnie cieszy, oraz to, że Webber jest przed nim ;) Ciekawe jak ze startami u Webbera...
Obrazek
Avatar użytkownika
p33ro
 
Dołączył(a): So cze 25, 2011 6:50
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Endrju Szopen So mar 17, 2012 12:27  Re: Przed GP Australii 2012

Złoty cytat Fernando Alonso :)

Pod koniec zeszłorocznych kwalifikacji traciliśmy tutaj 1,4 sekundy, a dzisiaj w Q2 była to tylko jedna sekunda, także hipotetycznie można powiedzieć, że jesteśmy bardziej konkurencyjni niż wtedy.


Owszem, wspomniał też, że inni wykonali progres, i tak dalej, ale to zdanie i tak mnie rozbawiło. A Massa miał problemy z balansem dzionek cały, toteż dlatego tak mu poszło nie za dobrze. Oj tak, tylko dlatego.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Wallchok So mar 17, 2012 13:26  Re: Przed GP Australii 2012

Wszyscy się powtarzają, to i wyleję te emocje:

Ho ho.
Było grubo i wygląda na to, że tak już będzie w tym sezonie.

Kimas i Lotus trochę ****** sprawę, ale cały czas sądzę, że Fin po rajdach jest zdezorientowany i zardzewiały. I albo to złamie w kilka weekendów, albo jakoś w połowie sezonu będziemy go widzieć wysiadającego z bolidu i ************** lody.
GRO zaskoczenie mimo wszystko, ale z podium na jutro będzie trudniej.

Także kolejne z przedsezonowych przeczuć się sprawdziło. A mianowicie to dotyczące Hamiltona. Czuję, że czas na jego sezon. W ogóle Maki na majstra. ♥
Chociaż akurat jutro najwyżej widzę Guzika. W temacie degradacji gniecie Lewisa i to powinno mu wystarczyć.

Merc nieźle, choć spodziewanie. By było bardziej spodziewanie, to jutro powinno być słabiej. Tempo wyścigowe nie będzie tak kolorowe i potasują się z RBR.

Czas też na najsłodszy punkt programu. Forma Puszek a szczególnie Vettela. ;]
Cóż - koszmarnie z nimi nie jest. Ale zawsze mogło być gorzej (tj. lepiej dla nich).
Seb będzie miał nareszcie okazję pokazać swój 'geniusz', bo bez tego idealnego dmuchania i trakcji z lat poprzednich już nie będzie mu się jeździć jak po sznurku. Jak dla mnie, częste żwirki i dzwony to jest coś w czym będę się go doszukiwał w tym sezonie.^^

Generalnie cieszą też postawy innych. Chłopacy z TR zaskakująco. FI zgodnie z oczekiwaniami. A i Williams nieźle.

Oczywiście leżącego (czerwonego) nie będę dobiajał.

Masakrycznie też HRT, a szczególnie Hindus. Dobrze że tym razem 107% zostało aktywowane. Ale oby sedziowie cały sezon podtrzymywali ten trend.

Tyle z krótkich wniosków i spostrzeżeń. Czekam na jutro. ;-)
Ostatnio edytowano So mar 17, 2012 15:24 przez SoBcZaK, łącznie edytowano 1 raz


Ale nie przeklinamy....
Avatar użytkownika
Wallchok
 
Dołączył(a): So mar 28, 2009 14:36
Lokalizacja: Chodzież

Postprzez chmiel So mar 17, 2012 13:27  Re: Przed GP Australii 2012

Może króciutko w punktach:

  • Największym pozytywem jest, że Red Bull stracił tyle do najlepszych. I może nie powinno się cieszyć z czyjegoś "niepowodzenia", ale po ostatnim sezonie naprawdę mnie to strasznie cieszy. Mógłbym już nie dać rady patrzeć na dominacje RBR.
  • Niestety pkt wyżej to jedyny pozytyw dla mnie po tej sesji kwalifikacyjnej... Niestety Fernando najprawdopodobniej będzie miał kolejny sezon z grubsza do zapomnienia. Co prawda, jestem pewien, że gdyby nie błąd, to Alonso zakwalifikowałby się do Q3, byłby pewnie w okolicach 7. miejsca, jednak widać, że Ferrari wyraźnie odstaje od najlepszych.
  • Mercedes i Lotus dołączają do tzw. czołówki. Można było tak myśleć już po testach, ale teraz możemy pozbyć się już wątpliwości.
  • Bardzo dobre występy Grosjeana i Hulkenberga. Dobrze ich znowu widzieć w F1!
  • Z jak najbardziej pozytywnej strony pokazała się również dwójka z STR. Będzie w tym sezonie ciekawa rywalizacja między Ricciardo oraz Vergne.
  • Massa... Nawet nie wiem, jakiego słowa użyć. Tragedia, katastrofa, dramat, klęska? Nie, to zbyt łagodne określenia. Potrzeba tutaj coś dosadniejszego. Sekunda za Alonso, mimo że ten przejechał tylko jedno szybkie kółko w Q2 i to na używanym komplecie opon!
  • Kimiemu dziś nie poszło, ale nie zwalałbym tego na brak skupienia czy czegoś w tym stylu u Kimiego, o co niektórzy mogą go posądzać. Po prostu popełnił błąd, zdarza się.
  • Bardzo dobrze, że jutro nie będziemy oglądać HRT.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Razor So mar 17, 2012 13:36  Re: Przed GP Australii 2012

Budzik mi nie zadzwonił.. Obudziłem się o 7:58 i obejrzałem ostatnie 2 minuty... :evil:
Po kwalifikacjach można stwierdzić, że sezon będzie bardzo ciekawy :) Raczej nie będzie dominacji Red Bulla czyli walka o zwycięstwo będzie interesująca. Ciekawe co będzie z Ferrari..
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez Lysy So mar 17, 2012 13:46  Re: Przed GP Australii 2012

chmiel Jeśli Ferrari traci to płaczesz, a cieszysz się jak traci Red Bull. Mam nadzieje że wszystkim takim maniakom Vettel pokaże i zgarnie majstra!
Avatar użytkownika
Lysy
 
Dołączył(a): So sie 07, 2010 16:10

Postprzez Razor So mar 17, 2012 13:50  Re: Przed GP Australii 2012

Jak dla mnie Vettel może zgarnąć majstra tylko żeby walka była wyrównana i do samego końca :P
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez baron So mar 17, 2012 13:52  Re: Przed GP Australii 2012

Zauważ, że prawie każdy się cieszy(w tym ja), że Vettelowi nie idzie, bo sezon będzie o wiele ciekawszy i bardziej wyrównany(taką mam nadzieję).
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez chmiel So mar 17, 2012 13:53  Re: Przed GP Australii 2012

Właśnie. Nie chodziło mi o sam fakt, że RBR nie wygrało. Chodzi o to, że nie ma dominacji Red Bulla jak w poprzednim sezonie. A jeśli w tym sezonie dominować zacznie McLaren, to potem będę się cieszył, kiedy zostanie przerwana ich dominacja. Jeśli nie wygrywa Alonso, to chcę przynajmniej interesujących wyścigów i ogromu emocji, a nie jednostronnego widowiska. Ot co.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez SPIDER So mar 17, 2012 13:56  Re: Przed GP Australii 2012

Nie ma to jak oglądanie kwalifikacji z natural sound. Coś pięknego.
8-)

Nie ma co na razie obstawiać kto gdzie jest, bo tak naprawdę stawka zacznie się klarować w Europie, kiedy zapewne większość wprowadzi znaczne poprawki do bolidów. Niemniej jednak, dzisiaj McLaren z wielkiego pułapu rozpoczął i mają front row dla siebie. Cieszy P4 w qualu Schumachera.

Na bolidach Williamsa brakuje tylko napisów Rothmansa. Ależ to były wtedy piękne bolidy!
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez PatrykW So mar 17, 2012 13:59  Re: Przed GP Australii 2012

Czytaj uważnie bo czytasz post "Mistrza"
Avatar użytkownika
PatrykW
 
Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 8:07
GG: 13515953

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości