GP Australii 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez bohdi Cz mar 22, 2012 20:13  Re: GP Australii 2012

SirKamil napisał(a):Tylko tyle
bohdi napisał(a):Masz do tego święte prawo.
Z onboardu, zgadzam się, niejednoznacznie to wygląda, jednakże faktycznie trzyma palce w okolicach limitera. Tu również chodzi o min. to "szarpniecie głową" (jak celnie ktoś zauważył) zwiazane z nagła redukcją prędkości przyspieszającego bolidu. Przy kłopotach z wrzuceniem 2 biegu (będąc ciągle na pierwszym) takie szarpniecie i zwolnienie cięzko wytłumaczyć.


Nieprawda. W sekwencyjnych skrzyniach jednosprzęgłowych, nawet tych stosujących technologie tzw. nieprzerwanej transmisji, wbicie kolejnego biegu MUSI poprzedzić wypięcie zębatek biegu poprzedzającego. Skrzynia zwolniła pierwszy bieg, nie wbijając drugiego.


Muszę Ci, chyba ;), przyznać rację.
Obejrzałem prawie cały wyścig z onboardu Kimasa i na początku okrążenia instalacyjneg miał podobny problem z wrzuceniem drugiego biegu. Zgłaszał to zespołowi jeszcze przed rozpoczęciem właściwego wyścigu. Chyba na "technical" ktoś wyjasniał, że chodziło tu o jakiś błąd w ustawieniu pierwszego biegu a nie samego sprzęgła.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez SirKamil Pt mar 23, 2012 19:22  Re: GP Australii 2012

No cóż, ja swojego zdania nie zmieniłem. Jakich powtórek bym nie wyciągnął Grosejan cały czas miał kciuk zaciśnięty na wieńcu a palce na łopatce zmiany biegów. Przycisk limitera pozostaje nietknięty.
pzdr
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron