Przed GP Malezji 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez AMG_GP So mar 24, 2012 15:07  Re: Przed GP Malezji 2012

AMG_GP napisał(a):
Brawo M.Schumacher chociaż uważam że Mercedes trochę spaprał robotę bo mieli dużą szanse zdobyć swoje pierwsze PP
no ale cóż:P


SirKamil mam na myśli to że jak i Rosberg i M.Schumacher przejechali po 3 okrążenia w Q3 a mogli spróbować się poprawić
reszta robiła 6 prób:P
Avatar użytkownika
AMG_GP
 
Dołączył(a): Pn mar 19, 2012 11:46

Postprzez SirKamil So mar 24, 2012 15:12  Re: Przed GP Malezji 2012

AMG_GP napisał(a):
AMG_GP napisał(a):
Brawo M.Schumacher chociaż uważam że Mercedes trochę spaprał robotę bo mieli dużą szanse zdobyć swoje pierwsze PP
no ale cóż:P


SirKamil mam na myśli to że jak i Rosberg i M.Schumacher przejechali po 3 okrążenia w Q3 a mogli spróbować się poprawić
reszta robiła 6 prób:P

Nie mogli, bo zużyli dwa komplety średniej, żeby wyjść z Q2.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Dasqez So mar 24, 2012 20:03  Re: Przed GP Malezji 2012

Jutro szykuje się ciekawy wyścig. Brawo dla McLarenów, brawo Schumi. Mam nadzieję na lekki deszcz, żeby tor był mokry, ale też bez przesady. Mam nadzieję, że Lewis jutro wygra, chociaż może być ciężko.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Endrju Szopen So mar 24, 2012 20:40  Re: Przed GP Malezji 2012

[irytacja mode on]
Nie ma Paluszka, hurra! Bo to było takie irytujące! Oby tak dalej, Red Bull do piachu, szał ciał i uprzęży...!

A weźcie nie powtarzajcie się z tymi sloganami co poniektórzy, bo są dla mnie jednak trochę żałosne jak na poziom jaki reprezentuje to forum. Takie to... polsatowskie.
[irytacja mode off]

Tak jak kwalifikacje to część weekendu kiedy kierowcy i zespoły zamknięci są w małej odległości od siebie, tak wyścig raczej powinien być zupełnie inną historią i - jak to już ktoś powiedział - McLareny, RBR i Lotusy powinny poradzić sobie z Mercedesami, a i mam wrażenie, że Vettel ze swoją odmienną strategią w normalnych warunkach będzie walczył z Hamiltonem i Buttonem. Gdyby nie kara Kimasa to też bym go widział w walce o podium...
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez axel So mar 24, 2012 20:47  Re: Przed GP Malezji 2012

Jutro zobaczymy (tzn. wy zobaczycie, bo ja wtedy będę w pociągu :płacze: ), czy dzięki zmianie mówiącej, że broniący może zmienić kierunek tylko raz, poprawi się coś w ilości udanych manewrów wyprzedzeń.

Rozkład sił w qualu już jako tako znamy, a jutro powolutku poznamy prawdziwe tempo wszystkich zespołów. W sumie lidera już mamy, ale pozostałe miejsca już takie pewne nie są, więc jutro zapowiada się pasjonująca walka.

btw.
Ciekawe jak tam u Sebastianka z nerwami :wink:

cgrats Michael
Obrazek
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez bohdi So mar 24, 2012 22:17  Re: Przed GP Malezji 2012

Bardzo ciekawe kwalifikacje.
Hamilton- Boże, ależ ten chłopak jest szybki! Jego błąd w ostatnim nawrocie i strata ok. 0,2-0,3s powinny wszystkim innym kierowcom dać dużo do myslenia.
Button- Szybko, sprawnie, bezbłednie, jednak wolniej od Lewisa. Jednakże JB to racer a nie sprinter więc trzymam kciuki za niego w wyścigu
Schumacher- Jako wieloletni hater ;) Miszcza mogę powiedzieć tylko jedno - Gratulacje! Świetnie przejechane okrążenie, wyrażnie "leży" mu ten bolid. Co więcej, Michael podkreślał, że skupiali sie podczas treningów na tempie wyścigowym bardziej, niż na kwalifikacjach, więc może być ciekawie.
Webber- Ciekawe, że przy braku ewidentnej dominacji RB (brak dmuchania dyfuzora, mapowania silników, itp), Mark po raz drugi jest wyżej niż jego kolega zespołowy.
Raikkonen- Swietne okrążenie, Kimi narzekał, że popopełnił kilka błędów, jednakże Marc Slade nie mógł sie ich dopatrzeć. Bardzo dobry wynik i zapowiedż ciekawego wyścigu.
Vettel- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny Seb będzie startował z środka pierwszej dziesiątki. Da to możliwość oglądania go w bezpośredniej walce i zmiany opinii (co poniektórym) jako o wygrywającym jedynie z pierwszego rzędu.
Grosjean- dobre okrązenie, kilka małych błędów na jego początku (może raczej korekcji jazdy), oby jutro na starcie bez przygód.
Rosberg- no cóż, dojechał z niezłym czasem....
Alonso- Zastanawiam się, kiedy ta czara goryczy w końcu się przeleje. Mam nieodparte wrażenie, że Ferrari marnuje właśnie karierę jednemu z najlepszych kierowców w historii F1.
Perez- Bardzo dobry wynik, jednakże jestem pewien, że gdyby nie błąd Maldonado, Williams byłby na jego miejscu.

Mad Red Bull:
Obrazek

Cóż, to tyle o pierwszej dziesiątce, zapowiada się naprawdę ciekawy wyścig. Jedyne co, to fakt, że wg lokalnej prognozy pogody, szansa na ulewy po godzinie 17 tamtejszego czasu wynosi ponad 80%.
Ostatnio edytowano So mar 24, 2012 22:37 przez bohdi, łącznie edytowano 1 raz
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez hideto So mar 24, 2012 22:21  Re: Przed GP Malezji 2012

Tak z ciekawości Bohdi w kwestii Alonso. Jak nie Ferrari to co ? Przecież ten, świetny jakby nie było zawodnik, popalił wszystkie mosty w 2 z 5 czołowych ekip, 2 kolejne nie mają na niego kasy a RBR nawet by go nie chciał. Takie podejmował decyzje i tak mu się trafiło.

Swoją drogą, Schumacher też od razu nie zaczął z Ferrari wygrywać ale mimo wszystko był zauważalny coroczny progress w trochę innym kierunku niż aktualnie.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez bohdi So mar 24, 2012 22:32  Re: Przed GP Malezji 2012

hideto napisał(a):Tak z ciekawości Bohdi w kwestii Alonso. Jak nie Ferrari to co ? Przecież ten, świetny jakby nie było zawodnik, popalił wszystkie mosty w 2 z 5 czołowych ekip, 2 kolejne nie mają na niego kasy a RBR nawet by go nie chciał. Takie podejmował decyzje i tak mu się trafiło.


Nic.
I w tym leży problem Fernando. Jego niezaprzeczalny talent to jedna strona medalu, charakter jako zawodnika, swojego rodzaju egocentryzm i wynikające z tego problemy w relacjach z innymi ekipami, to druga. Chłopak jest w tzw. kropce i za bardzo nie ma możliwości manewru.

Co do Szumachera. Miszczu to kompletnie inna bajka. To, co on potrafił zrobić z zespołem, zbudować go wokół siebie bez niszczenia kontaktów międzyludzkich, a wręcz na "zwykłej" przyjażni, było widać jeszcze przed erą Ferrari. I jakby nie spojrzeć, Czerwoni Szumachera to zupełnie inny zespół, niż Czerwoni Alonso.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez hideto So mar 24, 2012 22:41  Re: Przed GP Malezji 2012

Podziękuj szefowi wszystkich szefów w Ferrari, to on ich wszystkich wysadził z siodła ;-)
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Campeon So mar 24, 2012 23:20  Re: Przed GP Malezji 2012

Alonso, w przeciwieństwie do Schumachera, nie ma z kim budować wielkiego zespołu w Maranello i dlatego to zupełnie inny team, niż w czasach Michaela. W dużej mierze to zasługa Markiza, o czym wspomniał hideto.

PS. Dziwi mnie, że niektórzy nadal usilnie wsadzają tam Kubicę. Chyba jedyną przyczyną takiego stanu rzeczy jest legenda Ferrari.

PS.2. Warto zauważyć, że pierwszy raz mamy sześciu mistrzów w TOP 10.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez phildoon So mar 24, 2012 23:31  Re: Przed GP Malezji 2012

Na ten moment nie ma ale gdyby szeregi Scuderii zasilili chociażby Allison i Briatore to sprawy zaczęłyby układać się inaczej. Bez radykalnych zmian w kadrach, w szczególności w pionie technicznym i mimo wszystko w kierownictwie to sama legenda zespołu Ferrari nie wystarczy, aby walczyć o najwyższe cele. To przykre ale moim zdaniem prawdziwe i prędzej czy później ale w Maranello bez wstrząsu/tsunami/erupcji wulkanu/huraganu się nie obejdzie :/ :sad: :-(
-"If you ever do that again, I'll drive you in a wall" (Montoya)
-"Oh yeah? Then I'll drive you into tree"(Villeneuve)
-"Yeah, bet you got some experience with that. You already killed someone this season"
phildoon
 
Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 21:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez cravenciak So mar 24, 2012 23:48  Re: Przed GP Malezji 2012

PS. Dziwi mnie, że niektórzy nadal usilnie wsadzają tam Kubicę. Chyba jedyną przyczyną takiego stanu rzeczy jest legenda Ferrari.


Stabilność. Poza tym Kubica to pewnie tylko element całej układanki. W Scuderii dobrze wiedzą co nie działa jak powinno i wiedzą, że trzeba im takiego Briatore i takiego Allisona. Pieniądze mają, a w tym wypadku sądzę, że to wystarczy.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez Pieczar N mar 25, 2012 0:10  Re: Przed GP Malezji 2012

Jakoś nie widzę tu Briatore. Flavio to gość, który nie lubi słuchać innych a Montezuma na zbyt wiele mu raczej nie pozwoli. Ale może i Markiz zrozumie w końcu, że tu trzeba kogoś takiego jak Todt, bo inaczej będzie dno jak na początku lat 90.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez welter01 N mar 25, 2012 1:16  Re: Przed GP Malezji 2012

Mam pytanie czy kierowcy z pierwszej dziesiątki kwalifikacji muszą na starcie wyścigu używac opon na których uzyskali najlepszy czas w Q3? Czy opon na których zakończyli sesję ? :wink:
welter01
 
Dołączył(a): So mar 05, 2011 23:10

Postprzez cravenciak N mar 25, 2012 1:36  Re: Przed GP Malezji 2012

To pierwsze.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron