GP Malezji 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez mfm N mar 25, 2012 12:26  Re: GP Malezji 2012

Trzeci raz powtorze to, co juz pisalem. Mercedes jest zyleta w treningach i kwalifikacjach, ale w wyscigu sa w czarnej d... Szkoda.
Piekny wyscig Pereza, dobry Williamsa (i tylko Maldonado mi zal...) oraz Kimiego. Romek sie znowu wyrolowal, szkoda, ale oby sie wyrobil.
Zapowiada sie strasznie ciekawy sezon F1. Swietny rok :)

aha! Komunikat dla Sergio, by zostawil sobie P2 i nie ryzykowal byl bardzo pieknym TO. Zeby nie wypasc lepiej niz dostawcy silnikow. Mimo to gratuluje pozycji :)
mfm
 
Dołączył(a): Wt kwi 14, 2009 12:39

Postprzez Artello96 N mar 25, 2012 12:27  Re: GP Malezji 2012

Karthikeyan pokrzepił moje chore, niezrównoważone i antyVettelowskie serce. :evil:
Obrazek
Avatar użytkownika
Artello96
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 10:09
GG: 3822116

Postprzez fordern N mar 25, 2012 12:28  Re: GP Malezji 2012

Alonso - chyba najlepszy wyścig w karierze. Dzisiejszy wyścig to pokaz niezaprzeczalnej klasy - najlepiej pokazuje to pozycja jego teammate'a, Massy (P15, lepszy tylko od 3 najgorszych zespołów). Mimo, że F2012 jest złomem (to chyba nie ulega wątpliwości), Alonso w deszczu bije wszystkich - niesamowite. :-)
Perez również niesamowity wyścig. Świetna decyzja strategiczna na początku, a potem wykorzystał to niemal w 100% - gdyby nie błąd, po którym stracił 5 sekund do Alonso, byłoby gorąco.
Hamilton - kolejny słaby wyścig. W zasadzie to połowicznie jest jego wina, jak i zespołu - stratedzy po raz kolejny podejmują słabe decyzje. Wręcz odniosłem wrażenie, że pierwszy stop był tak zaplanowany, aby Button przeskoczył Hamiltona (ale może jestem przewrażliwiony). Drugi zjazd podobnie - niepotrzebnie Hamilton został na torze dłużej, do tego problemy z podnośnikiem z tyłu - i już wtedy znalazł się za Alonso. Kolejny pit stop niepotrzebnie przeciągany - rozumiem, że liczyli na deszcz, ale mogli zjechać równo z Alonso - bo strata na zużytych interach była ogromna, i nagle z 10 sekund nad Vettelem zrobiły się 3. Gdyby nie te błędy strategiczne, może strata byłaby mniejsza, bo wyścig i tak niemrawy w wykonaniu Hamiltona.

A co do Karthikeyana - pierwszy incydent to wina Buttona, drugi zaś RA - Vettel niepotrzebnie przejeżdżał tak szybko przed niego, a i on mógł nieco bardziej zwolnić - kierowca będący w klasyfikacji przed nim był daleko z przodu, więc i tak by go nie dogonił.
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez SkaTeR N mar 25, 2012 12:30  Re: GP Malezji 2012

Bardzo ciekawy wyścig, działo się bardzo, ale to bardzo dużo, ale po kolei:

1. McLaren - Szkoda, zepsuty wyścig mógł być dublet.
2. Ferrari - Znakomity wynik Alonso, chyba nikt się tego nie spodziewał :) Massa katastrofa.
3. Sauber - Brawo Perez, chyba największa sensacja tego GP :)
4. Red Bull - Zabrali dmuchaną zabawkę i puszki sobie nie radzą :D Oby tak dalej.
5. Lotus - Dobry wynik Raikkonena, Grosjean słabo, pomału udowadnia, że jest Pay - Driverem.
6. Williams - Świetnie Senna, szkoda Maldonado.
Reszta była tłem.
No nic, to do zobaczenia po GP Chin.
Avatar użytkownika
SkaTeR
 
Dołączył(a): Pn sie 02, 2010 9:13

Postprzez Angulo N mar 25, 2012 12:32  Re: GP Malezji 2012

Tragiczny wynik, tragiczny występ McLarena - to jedyny słuszny komentarz. :dusi:
Jeśli nadal będą popełniać takie błędy w pit-stopach, to jeszcze długo nie powąchają tytułu. Nie wiem czy dziś mieli jeden czysty pit-stop. Inna sprawa, że kierowcy też słabiutko, Button przez głupi kontakt z Narainem nie zdobył punktów, a Hamilton przeczy temu, że MP4-27 jest najszybszy w stawce, bo nie jest. Sytuacja trochę podobna di Mercedesa, w qualu bardzo szybcy, a w wyścigu kompletnie nie ma tempa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez cravenciak N mar 25, 2012 12:39  Re: GP Malezji 2012

5. Lotus - Dobry wynik Raikkonena, Grosjean słabo, pomału udowadnia, że jest Pay - Driverem.


Rozumiem, że forum służy do wyrażania własnego zdania, ale bez przesady :zakrywa:
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez Karol N mar 25, 2012 12:42  Re: GP Malezji 2012

Komentarz do tego wyścigu znajduje się pod tym linkiem:
http://s1.wgrane.com/download.php?file=63641

Niesamowity wyścig, RBR odwala kolejną szopkę.

Zaśmierdziało mi tajnymi układami pomiędzy Ferrari, a Sauberem. Może przesadzam albo szukam dziury w całym ale kto wie czy nie poszła jakaś ciekawa propozycja w strone Saubera, by kilka osób uratowało swoje tyłki w Ferrari i by uspokoić publikę...taka teoria spisku, ale oczywiście można to z drugiej strony włożyć między bajki :-P

Jak dla mnie to jeden z najlepszych wyścigów Alonso w karierze, czapki z głów. Coś McLaren nie zabardzo, Hamilton jakiś zgaszony, tempem nie dorównywał czołowej dwójce.

Webber mnie utwierdza w przekonaniu, że dmuchane dyfuzory niezbyt mu pasowały i Vettel nie powinien już mieć z nim takiego łatwego życia.

Narain "zawalidroga" Karthikeyan dziś pokrzyżował plany Buttona i Vettela...będzie wiele podzielonych komentarzy odnośnie tych incydentów.

Mercedesowi niech ktoś w końcu powie, że w kwalifikacjach nie zdobywa się punktów, a w wyścigu. Miało być przełomowo, a jest 1. punkt w generalce.

Lotus może mieć pewne problemy z dogrzewaniem opon, uważam że zmienne warunki w wyścigach nie będą grały na ich korzyść. Pit-stopy zdecydowanie do poprawy, 2 sekundy straty na wymianie opon to stanowczo za dużo.

Generalnie myślałem, że znam się na Formule 1, ale dzisiejszy wyścig utwierdził mnie w przekonaniu, że co najwyżej "liznąłem" tematu. W wyścigu walczy praktycznie każdy z każdym :o
Ostatnio edytowano N mar 25, 2012 12:43 przez Karol, łącznie edytowano 1 raz
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez SkC N mar 25, 2012 12:43  Re: GP Malezji 2012

Ale trzeba przyznać, że HRT to solidna konstrukcja, McLareny czy Red Bulle im nie straszne :P Skrzydło Naraina wyglądało identycznie po kontakcie z oponą Vettela.
Avatar użytkownika
SkC
 
Dołączył(a): So kwi 25, 2009 20:01
Lokalizacja: WPY
GG: 1227011

Postprzez RY2N N mar 25, 2012 12:50  Re: GP Malezji 2012

mfm napisał(a):aha! Komunikat dla Sergio, by zostawil sobie P2 i nie ryzykowal byl bardzo pieknym TO. Zeby nie wypasc lepiej niz dostawcy silnikow. Mimo to gratuluje pozycji :)


Już widzę teorie spiskowe odżywają.

Tak się akurat składa, że Perez nie posłuchał rady inżyniera i doszedł Alonso w celu podjęcia próby wyprzedzenia.
Tyle, że przy bolidach o identycznej charakterystyce silników szczególnie ważne do sukcesu jest, żeby przed długą prostą "usiąść na zderzaku poprzedzającego". Dlatego Perez próbował się zbliżyć - i widzieliśmy co się stało jak stracił docisk po wejściu w cień aerodynamiczny. Dopiero to go ochłodziło, a nie polecenie inżyniera.
RY2N
 
Dołączył(a): Pn maja 30, 2011 8:57

Postprzez Zakhary N mar 25, 2012 12:51  Re: GP Malezji 2012

SkC napisał(a):Ale trzeba przyznać, że HRT to solidna konstrukcja, McLareny czy Red Bulle im nie straszne :P Skrzydło Naraina wyglądało identycznie po kontakcie z oponą Vettela.


Bo z tego skrzydła HRT to nie ma co odpaść nawet lol... Chyba by się całe urwało jak już. :evil:
Avatar użytkownika
Zakhary
 
Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 20:34

Postprzez forza_f1 N mar 25, 2012 12:52  Re: GP Malezji 2012

MarcinPuz napisał(a):McLarenom sie nalezało, oni sa moim zdaniem gorsi od HRT :lol:

No i po co te prowokacje? :shock:
"As soon as you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A.Senna
Avatar użytkownika
forza_f1
 
Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 9:38
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Postprzez gornik N mar 25, 2012 12:53  Re: GP Malezji 2012

Zakhary napisał(a):
SkC napisał(a):Ale trzeba przyznać, że HRT to solidna konstrukcja, McLareny czy Red Bulle im nie straszne :P Skrzydło Naraina wyglądało identycznie po kontakcie z oponą Vettela.


Bo z tego skrzydła HRT to nie ma co odpaść nawet lol... Chyba by się całe urwało jak już. :evil:
Jak to nie ma, w Australii i w poprzednich latach co róż coś odpadało (szczególnie lotki na przednim :-P )
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Postprzez Zakhary N mar 25, 2012 12:55  Re: GP Malezji 2012

gornik napisał(a):
Zakhary napisał(a):
SkC napisał(a):Ale trzeba przyznać, że HRT to solidna konstrukcja, McLareny czy Red Bulle im nie straszne :P Skrzydło Naraina wyglądało identycznie po kontakcie z oponą Vettela.


Bo z tego skrzydła HRT to nie ma co odpaść nawet lol... Chyba by się całe urwało jak już. :evil:
Jak to nie ma, w Australii i w poprzednich latach co róż coś odpadało (szczególnie lotki na przednim :-P )


Obrazek

Jedyne co mogło odpaść przy takim kontakcie to ten duży fragment najbardziej wysunięty chociaż wygląda na dość solidny. Moja tarka na buraki jest nawet "more detailed". W sumie niezła konstrukcja na "pay to crash him". 8-)
Avatar użytkownika
Zakhary
 
Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 20:34

Postprzez gornik N mar 25, 2012 12:59  Re: GP Malezji 2012

Zdjęcie z dnia filmowego dałeś -.-

Tak wygląda przednie
Obrazek
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Postprzez kemot N mar 25, 2012 13:05  Re: GP Malezji 2012

Ralph1537 napisał(a):wystarczy trochę deszczu i już czerwona flaga

Dlatego jestem zwolennikiem powrotu trzeciej opony deszczowej - monsunowej.
Cięcia kosztów ok, ale nie* kosztem tego, że jakiś większa ulewa i już wyścig się przerywa.
Ostatnio edytowano N mar 25, 2012 14:01 przez kemot, łącznie edytowano 1 raz
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości