Przed GP Chin 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Mariusz So kwi 14, 2012 10:37  Re: Przed GP Chin 2012

Wystarczy spojrzeć na drugą dziesiątkę kwalifikacji i od razu mamy obraz układu sił na chwilę obecną wśród ekip poza czołówką.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Shaitan So kwi 14, 2012 10:41  Re: Przed GP Chin 2012

Co tu dużo mówić, perfect lap. Gratulacje, bo należało mu się za wiele świetnych występów w kwalifikacjach. Będę jednak bardzo zdziwiony jeśli Mercedes dowiezie jutro 2 podia. Nigdy jednak nie wiadomo, co może się wydarzyć, ale główną rolę odegra jutro temperatura (no chyba że popada).
Myślę, że 2 Mclareny staną jutro na podium, a jako 3 zamelduje się ktoś z czwórki Rosberg, Schumacher, Webber, Raikkonen.

Mariusz napisał(a):Wystarczy spojrzeć na drugą dziesiątkę kwalifikacji i od razu mamy obraz układu sił na chwilę obecną wśród ekip poza czołówką.


Jeśli weźmiemy pod uwagę dzisiejszy dzień (mam na myśli głównie temperaturę), to IMO stawka wygląda tak(tempo w kwalifikacjach):

1. Mercedes
2. RBR
3. Mclaren
4. Sauber
5. Lotus
6. Ferrari
7. Williams
8. FI
9. STR
10. Caterham
11. Marussia
12. HRT
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Woolf So kwi 14, 2012 11:38  Re: Przed GP Chin 2012

Ciekawa kolejność startowa - już nie dlatego, że Rosberg rozdziewiczył swoje statystyki pole-position, ale dlatego, że pierwszy rząd oraz 6 ostatnich to zespołowe pary kierowców, dawno czegoś takiego nie widziałem :)
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez rolnik sam w dolinie So kwi 14, 2012 11:49  Re: Przed GP Chin 2012

Shaitan napisał(a):
Jeśli weźmiemy pod uwagę dzisiejszy dzień (mam na myśli głównie temperaturę), to IMO stawka wygląda tak(tempo w kwalifikacjach):

1. Mercedes
2. RBR
3. Mclaren
4. Sauber
5. Lotus
6. Ferrari
7. Williams
8. FI
9. STR
10. Caterham
11. Marussia
12. HRT

Dlaczego RBR niby na drugim miejscu? dałbym ich na piąte tuż za Lotusem. Pomijając fakt, że takie zestawienia są bez sensu.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Kordas So kwi 14, 2012 12:17  Re: Przed GP Chin 2012

Sir Wolf napisał(a):Ciekawa kolejność startowa - już nie dlatego, że Rosberg rozdziewiczył swoje statystyki pole-position, ale dlatego, że pierwszy rząd oraz 6 ostatnich to zespołowe pary kierowców, dawno czegoś takiego nie widziałem :)

Czy ja wiem czy tak dawno :P W Singapurze w zeszłym sezonie pierwsze 5 rzędów to były pary zespołowe no i ostatnie 3.

Co kwalifikacji - myślę, że Mercedes ma jutro sporą szansę na zwycięstwo, ale McLaren będzie naciskać. Myślę że na podium jutro zobaczymy Rosberga, Buttona i Raikkonena - nie wiem tylko w jakiej kolejności.
Kordas
 
Dołączył(a): So mar 21, 2009 11:21
Lokalizacja: Zgorzelec
GG: 13734510

Postprzez rentonB So kwi 14, 2012 12:31  Re: Przed GP Chin 2012

No napewno, bez swojego super hiper systemu i z ta degradacja opon wygraja. Juz to widze
No ale jesli jednak cos takiego by sie stalo, to walne sobie avka z Schumacherem na pol roku. Nie przezyje tego
"First braking, quite important, but not really"
R.K
Avatar użytkownika
rentonB
 
Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 15:33

Postprzez pawel92setter So kwi 14, 2012 12:32  Re: Przed GP Chin 2012

Szkoda, że nikt nie zauważa Kobayashiego, który (jeśli Mercedes znów będzie miał problemy) jest w najlepszej sytuacji ze wszystkich.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez im9ulse So kwi 14, 2012 12:37  Re: Przed GP Chin 2012

kurde nie oglądałem, a tu widzę cuda się działy 8-) Merce z przodu, Paluch nie dostał się do Q3 ?! szok
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez pawel92setter So kwi 14, 2012 12:55  Re: Przed GP Chin 2012

Ten sezon nas rozpieszcza. Szykuje się bardzo ciekawy wyścig. Vettel i Hamilton będą się przebijać. Mercedesy być może będą miały problemy z utrzymaniem pozycji, no i w tym wszystkim może namieszać bardzo szybki Sauber. Osobiście mam nadzieję na dobre wyścigi MSC i Raikkonena ;)
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Shaitan So kwi 14, 2012 12:56  Re: Przed GP Chin 2012

rolnik sam w dolinie napisał(a):Dlaczego RBR niby na drugim miejscu? dałbym ich na piąte tuż za Lotusem. Pomijając fakt, że takie zestawienia są bez sensu.

Bo w Q1 i Q2 ich bolid nie był wolniejszy od bolidu Mclarena. Niska pozycja Webbera była w dużej mierze spowodowana późniejszym wyjazdem od reszty stawki na swoje pomiarowe okrążenie w finałowej części kwalifikacji. Można było zaobserwować duży spadek osiągów w Q3 w miarę upływu czasu i gwałtownego spadku temperatury. W drugiej połowie Q3 poprawił się tylko Kobayashi, ale dla Saubera i Merca jak widać im zimniej tym lepiej.
Webber W Q1 i Q2 był szybszy od obu Brytyjczyków, a fakt że Vettel był regularnie wolniejszy od swojego partnera jest słabym wyznacznikiem tempa samochodu Red Bulla. Stety minęły czasy kiedy wiedząc dobry czas Webbera można było się zadumać jak szybko będzie mógł w takim razie Vettel pojechać...

Sens zestawienia jest jaki jest, gdyż przy 10 stopniach więcej wyglądało by ono diametralnie inaczej, o czym jestem głęboko przekonany.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Karol So kwi 14, 2012 13:00  Re: Przed GP Chin 2012

Ja posune sie do stwierdzenia, że wszyscy z TOP 11 mają niższe lub większe szanse na podium przy sprzyjających okolicznościach.

Mam nadzieje, że Grożek w końcu przejedzie cały wyścig, choć wyczuwam jakieś bliższe spotkania 3 stopnia na ślimaku w T1&T2, tudzież na nawrocie :-P

Będę miał oko na Saubery, mogą sprawić kolejną niespodziankę, choć myślę że trzeba sie przyzwyczaić do tego, że Hinwil przygotowało znakomity bolid. Nie chcę deprecjonować umiejętności Pereza i Koby, jednak możliwe, że jest kilka kierowców, którzy spowodowali by jeszcze większy wstyd w garażach molochów.

Fernandesy 0,8s za STR i jakoś nie sądzę, żeby zdołali zniwelować tą stratę do końca sezonu, konkurencja też nie śpi w końcu. 3 ostatnie ekipy pewnie będą prowadzić samotną, wewnętrzną walkę bo są oddaleni od siebie mniej więcej o 0,5-1s.

btw, Lotus oceni w swojej fabryce użycie Super-duper DRS-u, strategiajednegostopu.com domniemywa, że Enstone myśli o jeszcze bardziej radykalnym projekcie. Stąd ten ostatni protest, który nie miał na celu upupienia Mercedesa, a dokładną klaryfikację co wolno, a czego nie. Bardziej gierka, niż użalanie się.

EDIT: Trzeba zmienić tą parodię na "mam nadzieję że Romę Grożą wyjdzie z tego cało" :-D
http://www.joemonster.org/filmy/16041/P ... _Formuly_1
Ostatnio edytowano So kwi 14, 2012 13:06 przez Karol, łącznie edytowano 1 raz
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez Lysy So kwi 14, 2012 13:02  Re: Przed GP Chin 2012

Kordas napisał(a):
Sir Wolf napisał(a):Ciekawa kolejność startowa - już nie dlatego, że Rosberg rozdziewiczył swoje statystyki pole-position, ale dlatego, że pierwszy rząd oraz 6 ostatnich to zespołowe pary kierowców, dawno czegoś takiego nie widziałem :)

Czy ja wiem czy tak dawno :P W Singapurze w zeszłym sezonie pierwsze 5 rzędów to były pary zespołowe no i ostatnie 3.


No właśnie w Singapurze było 8 rzędów łącznie w parach, tym razem zaledwie 7. To tylko pokazuje jak sezon jest konkurencyjny. Byle 1 dziesiąta i stracisz kilka pozycji, a pomyśleć że jeszcze w zeszłym sezonie różnice były około 0,3 :twisted:

Kordas napisał(a):Co kwalifikacji - myślę, że Mercedes ma jutro sporą szansę na zwycięstwo, ale McLaren będzie naciskać. Myślę że na podium jutro zobaczymy Rosberga, Buttona i Raikkonena - nie wiem tylko w jakiej kolejności.


Napewno się mylisz, z prostego powodu: Mercedes traci w wyścigu to co zyskuje w Q, nie może używać DRS gdzie tylko się da, co za tym idzie nie przydatny staje się "podwójny DRS". Button i Raikkonen pojadą swoim tempem, ale Lotus nie wygra z Red Bullem. Oczywiście wszystko jeśli pogoda z Q się utrzyma, jeśli nie to wysoko będzie Ferrari. Ciekawe jak forma Saubera i co zmaluje Lewis :)
Mój typ na podium to Button, Webber, Hamilton, ale zaskoczyć może Iceman i Saubery
Avatar użytkownika
Lysy
 
Dołączył(a): So sie 07, 2010 16:10

Postprzez Shaitan So kwi 14, 2012 13:09  Re: Przed GP Chin 2012

Carlo's napisał(a):Mam nadzieje, że Grożek w końcu przejedzie cały wyścig, choć wyczuwam jakieś bliższe spotkania 3 stopnia na ślimaku w T1&T2, tudzież na nawrocie :-P

Nawet tak nie myśl :wink: . Dla niego to również nowy tor, ale podobnie jak do pierwszej rundy przygotowywał się do niego solidnie (trochę pograł, trochę pooglądał onboardów-standard :P ). Okrążenie w Q2 cieszy, bo widać, że ogarnął już ten tor, do tego momentu miałem wątpliwości czy jest w stanie tutaj zbliżyć się do Kimiego. Wyścig w punktach z jego perspektywy jest wręcz koniecznością.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Kordas So kwi 14, 2012 13:58  Re: Przed GP Chin 2012

Tak, wiem, że traci ale są w dobrej pozycji wyjściowej - jeżeli wyścig rozegrają po zespołowemu - tzn. drugi samochód będzie powstrzymywał tych z tyłu, aby ten z przodu mógł odjechać, to wcale nie jest to wykluczone - oczywiście myślę że takie rozwiązanie jest możliwe, tylko gdy Rosberg zostanie wyprzedzony przez MSC - inaczej wątpię, żeby Michael miał ochotę pomagać Blondynie samemu pozbawiając się szans na zwycięstwo. Natomiast Nico takich oporów raczej do tej pory nie miał (choćby Belgia w tamtym roku), chociaż wtedy oczywiście stawka była mniejsza.
Kordas
 
Dołączył(a): So mar 21, 2009 11:21
Lokalizacja: Zgorzelec
GG: 13734510

Postprzez Marker So kwi 14, 2012 14:03  Re: Przed GP Chin 2012

Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron