Przed GP Hiszpanii 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez maiesky Pt maja 11, 2012 17:02  Re: Przed GP Hiszpanii 2012

Jakby kogoś interesowało to już udostępniłem wykresy z FP1 i FP2
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez rentonB Pt maja 11, 2012 17:07  Re: Przed GP Hiszpanii 2012

Lotusy bardzo mocne na twardych oponach wzgledem wyscigu. Oby tylko pogoda dopisala :)
"First braking, quite important, but not really"
R.K
Avatar użytkownika
rentonB
 
Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 15:33

Postprzez SirKamil So maja 12, 2012 0:40  Re: Przed GP Hiszpanii 2012

- przejazdy 15 (GRO) i 16 (RAI) okr. zawodników Lotusa na miękkiej mieszance nie miały odpowiedników- bardzo szybkie i bardzo długie z małym wskazaniem na Grosejana (średnio 0,15 s. przewagi nad Kimim choć zjechał okr wcześniej)
- Ciekawe że relatywnie najbliżej nich był Maldonado, kręcą długie i szybkie 14 okr. swoim Williamsem ze starym układem wydechowym. Senna również zaprezentował się solidnie, ale jeździł krócej.
- Nie wiem jakie opony miał Mercedes (patrząc na dużą degradacje strzelam że miękkie) ale ich tempo było marne. Na przejechanie pierwszych 10 okrążeń swoich najdłuższych przejazdów potrzebowali 15 sekund więcej, niż zawodnicy Lotusa i Hamilton. To 1,5 s. na okrążenie. Vettel nawet na twardej mieszance był szybszy od Rosberga i tylko delikatnie wolniejszy od Schumachera nie wspominając o degradacji, która srebrnych już wykończała a palca nie nawet dotknęła. Jeśli to samo będzie w niedziele to dostaną dubla między oczy.
- Ferrari nie dostarczyło materiału porównawczego, ale patrząc i na to co wyjeździli, nie zanosi się na dominacje.
- Całkiem przyzwoicie wyglądała dzisiaj/wczoraj forma Kobayashiego. Był tylko trochę wolniejszy niż Maldonado. Równy Buttonowi. Lepszy od Vettela...
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez pawel92setter So maja 12, 2012 11:53  Re: Przed GP Hiszpanii 2012

Ten tor będzie premiował zespoły o małej degradacji, a takimi wydawały się w poprzednich wyścigach Lotus i Williams. Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że obserwacje Kamila znajdą odzwierciedlenie w jutrzejszym wyścigu.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kazik So maja 12, 2012 12:08  Re: Przed GP Hiszpanii 2012

Patrząc na ten "przedwyścigowy zestaw" zastanawia mnie gdzie w tej chwili znajduje się niejaki Lewis H. Mimo wszystko nadal jest dla mnie jednym z faworytów.
Czekamy na qual ale bez względu na wyniki nie chciałbym aby jutro pogoda wypaczyła obraz układu sił.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez xdomino996 So maja 12, 2012 12:22  Re: Przed GP Hiszpanii 2012

Ehh mówiono że w Barcelonie wyłoni się zespół który będzie na czele stawki i będzie głównym kandydatem do zwycięstwa, a zrobiło się wręcz odwrotnie i przed Q warto wspomnieć o Maldonado który może dziś sporo ugrać. Osobiście liczę na Lewsia ciekaw jestem gdzie by był jakby nie przyblokowano go
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez SirKamil So maja 12, 2012 12:25  Re: Przed GP Hiszpanii 2012

pawel92setter napisał(a):Ten tor będzie premiował zespoły o małej degradacji, a takimi wydawały się w poprzednich wyścigach Lotus i Williams. Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że obserwacje Kamila znajdą odzwierciedlenie w jutrzejszym wyścigu.

Pewnie znajdą z drobnymi poprawkami: Red Bull w domyśle powinien być silniejszy, bo tracenie kilku sekund do Kobayashiego czy Maldonado na 10 okrążeniach, na takich samych oponach wydaje się nieprawdopodobne. Niepewność dotyczy McLarena- byli bardzo szybcy jak Grosjean i Raikkonen, ale ich wyjazdy były wyraźnie krótsze niż te do zrobienia w wyścigu (no chyba, że marzy im się 5 wizyt w boksach) co formuje znak zapytania odnośnie zachowania ich opon w drugich połowach wyjazdów na miękkiej mieszance. Lotus jest chyba jednym zespołem, który naprawdę wciela w życie deklaracje o ustawieniach na wyścig kosztem kwalifikacji, więc pozycja na siatce i ew. trudności z progresem pozycji jest niepewną zmienną obok pewnego zjawiskowego tempa. Dzisiaj rano błysnęło STR, podobnie jak zrobił to Ricciardo w Bahrajnie, ale tak jak i tam na dłuższym dystansie w piątek, ich forma nie napawała rywali lękiem. W Williamsie nie daje o sobie zapomnieć tradycyjnie niepewny czynnik ludzki.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez mago So maja 12, 2012 12:35  Re: Przed GP Hiszpanii 2012

Wystarcz popatrzeć na pierwszy i drugi sektor Hamiltona z końcówki P3. Gdyby nie to, że został zablokowany w trzecim sektorze byłoby naprawdę dobrze.
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Postprzez Johnny Bravo So maja 12, 2012 14:08  Re: Przed GP Hiszpanii 2012

Czy po Kanadzie 2010 nie wprowadzono czasem przepisu mówiącego, że po Q3 bolid musi dojechać do boksów o własnych siłach? Jeśli tak, to Lewisa czeka niemiła niespodzianka w pokoju sędziów.
Avatar użytkownika
Johnny Bravo
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2012 10:51

Postprzez rentonB So maja 12, 2012 14:10  Re: Przed GP Hiszpanii 2012

Hamiltonowi chyba jutro tylko awaria i pogoda moze przeszkodzic. Na podium moim zdaniem dolacza Romek i Kimi
"First braking, quite important, but not really"
R.K
Avatar użytkownika
rentonB
 
Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 15:33

Postprzez Schumacher So maja 12, 2012 14:11  Re: Przed GP Hiszpanii 2012

Hamilton może zostać nie sklasyfikowany...niestety.

Musi przejechać do końca po tym samym co odwalili w Kanadzie w 2010

BTW: Pastor...nieźle a co do brunona to szkoda słów bo tu i FW powinien dostać w czapę za przyjmowanie pay drivera
Obrazek
Avatar użytkownika
Schumacher
 
Dołączył(a): Wt wrz 18, 2007 11:01
Lokalizacja: Pszów
GG: 7542563

Postprzez phildoon So maja 12, 2012 14:12  Re: Przed GP Hiszpanii 2012

Od Cezarego z konferencji :
"Fantastyczna sesja dla ,nie. jedna z najlepszych jakie miałem...
Zespół kazał mi stanąc na torze. nie mam pojęcia czemu."
-"If you ever do that again, I'll drive you in a wall" (Montoya)
-"Oh yeah? Then I'll drive you into tree"(Villeneuve)
-"Yeah, bet you got some experience with that. You already killed someone this season"
phildoon
 
Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 21:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez ice So maja 12, 2012 14:13  Re: Przed GP Hiszpanii 2012

W takim razie powinno się również unieważniać wyniki tych, co po zakończeniu wyścigu zatrzymywali się tuż za aleją.
Hamilton z taka przewagą będzie imo bezpieczny, przynajmniej na początku choć przy pełnym baku może być różnie, nie sądzę też, aby Maldonado utrzymał się w ogóle w pierwszej 3 (często takie wybryki w kwalifikacjach nie mają żadnego odzwierciedlenia w wyścigu jak choćby w przypadku Riacciardo ostatnio).
Ostatnio edytowano So maja 12, 2012 14:19 przez ice, łącznie edytowano 1 raz
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez marcin191994 So maja 12, 2012 14:15  Re: Przed GP Hiszpanii 2012

Maldonado świetnie zaskoczył mnie tak samo Alonso :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
marcin191994
 
Dołączył(a): Pt sty 28, 2011 0:31
Lokalizacja: Ogrodzieniec
GG: 9325742

Postprzez Damos So maja 12, 2012 14:19  Re: Przed GP Hiszpanii 2012

Niesamowite kwalifikacje, fantastyczny Maldonado, zaskakujące zagranie Vettela i świetny wynik obu kierowców Lotusa!
Obaj kierowcy Ferrari zajęli należne im miejsca ( ;) ), Sauber miał nieco pecha, ale za przykładem Red Bulla mogą nieco nadrobić strategią z oponami.
Kwalifikacje oglądało się bardzo przyjemnie, w pewnym momencie 17 kierowców mieściło się w 1,3sek.
Mam nadzieję, ze Hamilton nie zostanie ukarany.
Zapowiada się niezwykle emocjonujący wyścig, co na tym torze nie jest regułą.
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości