GP Hiszpanii 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez IceOne Wt maja 15, 2012 14:37  Re: GP Hiszpanii 2012

na tym filmiku widac ,ze Lewis sie bardzo przytomnie zachowal , to byl niebezpieczny powrot na tor w wykonaniu kierwocy Saubera.
BB4L
Avatar użytkownika
IceOne
 
Dołączył(a): Śr lut 11, 2009 15:44
Lokalizacja: Londyn
GG: 9091936

Postprzez DawiDch Wt maja 15, 2012 16:24  Re: GP Hiszpanii 2012

Jenson jak już coś :-P
Avatar użytkownika
DawiDch
 
Dołączył(a): Wt lip 03, 2007 11:54
Lokalizacja: Częstochowa
GG: 7075940

Postprzez rolnik sam w dolinie Wt maja 15, 2012 16:30  Re: GP Hiszpanii 2012

DawiDch napisał(a):Jenson jak już coś :-P

W 1:10 widzisz Jensona? , nie wydaje mi się, że to on.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Ziolek10 Wt maja 15, 2012 16:32  Re: GP Hiszpanii 2012

chyba nie mowicie o tym samym filmiku :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Ziolek10
 
Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 15:22

Postprzez rolnik sam w dolinie Wt maja 15, 2012 16:34  Re: GP Hiszpanii 2012

Ice pisał o powrocie kierowcy Saubera na tor. Z sytuacją tego typu jest tylko jeden filmik.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Ziolek10 Wt maja 15, 2012 16:35  Re: GP Hiszpanii 2012

no to widocznie DawiDch mowi o ataku Kamui na Jensona
Obrazek
Avatar użytkownika
Ziolek10
 
Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 15:22

Postprzez SilverX Wt maja 15, 2012 18:14  Re: GP Hiszpanii 2012

Ta sytuacja w F1 to loteria, nikt mi nie powie, że Williams ma lepszy bolid od Red Bulla, Lotusa czy McLarena. Przytoczę część pewnego artykułu:
Brytyjski team postanowił wytłumaczyć rywalom, z jakiej racji udało mu się nagle zaliczyć ogromny skok naprzód. „To tegoroczne opony pozwalają zespołom nie dysponującym największymi budżetami osiągać naprawdę dobre wyniki". - powiedział inżynier wyścigowy Maldonado, Xevi Pujolar. „Teraz najważniejsze są ustawienia samochodu i szczęście z temperaturami".
Owego szczęścia w Hiszpanii zabrakło najwidoczniej Alonso, który pod koniec zaciekle gonił Maldonado, lecz w pewnym momencie ni stąd ni zowąd stracił tempo. „Siedem okrążeń przed metą wjechałem w zakręt i nagle zniknęła przyczepność". - żalił się dwukrotny mistrz świata. „Nawet rozmawiałem w tej sprawie przez zespołowe radio. Myślałem, że może coś się stało z bolidem".
Problemy z oponami miał w Barcelonie nawet Button, uchodzący za zawodnika dbającego o gumy jak nikt inny. „Ciężko pracuję (nad stylem jazdy), ale teraz on nie działa i nie wiem dlaczego". - mówił dziennikarzom kierowca McLarena.
Co na to Pirelli? „Wyprodukowaliśmy takie opony, o jakie nas poproszono. To nie było łatwe". - zaznaczył szef włoskiej marki, Marco Tronchetti Provera. „Nasi inżynierowie wykonali nadzwyczajną pracę".
SilverX
 
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 18:10

Postprzez slipstream Wt maja 15, 2012 18:26  Re: GP Hiszpanii 2012

Ta sytuacja w F1 to loteria, nikt mi nie powie, że Williams ma lepszy bolid od Red Bulla, Lotusa czy McLarena.

W Barcelonie miał. Podkreślmy raz jeszcze - każdy zespół ma identyczne opony. To ze u Alonso kończą się kilak kółek wcześniej od Williamsa przy danej temperaturze i danym torze to nie wina opon, a konstrukcji bolidu.

Poza tym, co w tym takiego niemożliwego żeby Williams miał gorszy bolid. Szybkość bolidu należy się za zasługi czy za co w takim układzie że RedBull, McLaren czy Lotus? Bo tak, po prostu? Bo Williams był "cienki" w zeszłym sezonie to w tym mu się nie należy, choć od początku sezonu suche liczby pokazują ze to jest szybkie auto, czego obraz jest zakłamany formą Bruno i przypadkami nazwijmy losowymi, a nie konstrukcyjnymi.

Przytoczę część pewnego artykułu:

poprosimy o źródło tych wypocin.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez ice Wt maja 15, 2012 18:47  Re: GP Hiszpanii 2012

SilverX napisał(a):„Teraz najważniejsze są ustawienia samochodu i szczęście z temperaturami"

A przedsmak tego mieliśmy już w kwalifikacjach w Brazylii 2010.
Ale co ja tam wiem, pewnie wtedy Williams też miał najlepszy bolid.

Przy tak małych różnicach w osiągach bolidów nie potrzeba dziwacznych opon. Na Bridgestone'ach mielibyśmy równie pasjonujący sezon a przynajmniej zrozumiały.
Ostatnio edytowano Wt maja 15, 2012 18:52 przez ice, łącznie edytowano 1 raz
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez Asmodeus Wt maja 15, 2012 18:48  Re: GP Hiszpanii 2012

slipstream napisał(a):
Ta sytuacja w F1 to loteria, nikt mi nie powie, że Williams ma lepszy bolid od Red Bulla, Lotusa czy McLarena.

W Barcelonie miał. Podkreślmy raz jeszcze - każdy zespół ma identyczne opony. To ze u Alonso kończą się kilak kółek wcześniej od Williamsa przy danej temperaturze i danym torze to nie wina opon, a konstrukcji bolidu.



PODSUMOWANIE PIT STOPÓW – HISZPANIA 2012
Maldonado: Mu Tn (11) Tn (24) Tn (41) 3
Alonso: Mu Tu (10) Tu (26) Tu (44) 3


M = Miękka mieszanka
T = Pośrednia mieszanka
N = Nowy komplet
U = Używany komplet


Alonso jechał na samych używanych kompletach a Maldonado miał co Pit Stop nowy komplet, panie moderatorze....
Asmodeus
 

Postprzez slipstream Wt maja 15, 2012 18:54  Re: GP Hiszpanii 2012

Panie użytkowniku, celowo sobie pozwoliłem na przerysowanie sprawy i zupełnie przypadkiem użyłem Alosno zamiast dowolnego innego kierowcy jak i ilości okrążeń...

A przedsmak tego mieliśmy już w kwalifikacjach w Brazylii 2010.
Ale co ja tam wiem, pewnie wtedy Williams też miał najlepszy bolid.

Raczysz porównywać dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe i wilgotność toru z minuty na minutę do stałej w przeciągu całego dnia lub nawet weekendu temperatury, tyle że rożnej co wyścig. Kiepska i słaba ironia.

Na Bridgestone'ach mielibyśmy równie pasjonujący sezon a przynajmniej zrozumiały.

Gdybym w swoim aucie miał opony Stomilu Olsztyn, to byłbym królem Szwecji, a tak przez te Pirelli w F1 muszę o 8-mej do pracy wstawać...

Ale spoko rozumiem, mamy najgorszy od lat sezon F1. Tragedia!
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez SirKamil Wt maja 15, 2012 19:16  Re: GP Hiszpanii 2012

ice napisał(a):nie potrzeba dziwacznych opon.
I dlatego ich nie ma. Opony są jak najbardziej normalne.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez songoq Wt maja 15, 2012 19:27  Re: GP Hiszpanii 2012

SilverX napisał(a):„Teraz najważniejsze są ustawienia samochodu i szczęście z temperaturami"




Dziwią mnie te teksty, że przez opony mam loterię. Tak jak już zostało powiedziane wszystkie zespoły maja identyczne opony do dyspozycji i do tych opon można powiedzieć że 'budują' bolid. Dlatego stwierdzenie:
ice napisał(a):Przy tak małych różnicach w osiągach bolidów nie potrzeba dziwacznych opon. Na Bridgestone'ach mielibyśmy równie pasjonujący sezon a przynajmniej zrozumiały.

jest bardzo mylne ponieważ nie wiadomo jakie różnice byłyby miedzy bolidami gdyby używali opon Bridgestone.

W tym roku naprawdę mamy ciekawy sezon, szczególnie dzięki takim zmianom w regulaminie jak wyeliminowanie dmuchanych dyfuzorów, dzięki temu stawka znacznie się spłaszczyła. Obecnie zajmowane miejsce zależy od formy całego zespołu: mechaników, strategów, kierowcy a nie tylko od samego bolidu i to jest właśnie ciekawe.
Avatar użytkownika
songoq
 
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 11:37

Postprzez Shaitan Wt maja 15, 2012 19:59  Re: GP Hiszpanii 2012

Asmodeus napisał(a):Alonso jechał na samych używanych kompletach a Maldonado miał co Pit Stop nowy komplet, panie moderatorze....

Niech nikogo nie zmyli oznaczenie opon Alonso jako używanych. Mamy do czynienia z zabiegiem, który polega na przejechaniu podczas piątkowych treningów jednego okrążenia przy umiarkowanej prędkości na nowych oponach, po czym te opony są czyszczone i używane dopiero w wyścigu. Taki zabieg podobno pozwala Hiszpanowi na bardziej efektywne użycie opon, które w jego przypadku dają większe zyski czasowe niż opony "bez przebiegu" czyt. nowe.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez SirKamil Wt maja 15, 2012 20:09  Re: GP Hiszpanii 2012

Apropos paplania o loteriach, jeździe na 60%, nieprzewidywalności i tym podobnych dyrdymałach- tegoroczny wyścig o GP Hiszpanii trwał... 6 sekund dłużej niż ubiegłoroczny:) Przy teoretycznie znacznie wolniejszych samochodach.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość