Przed GP Kanady 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez dekadent N cze 10, 2012 18:23  Re: Przed GP Kanady 2012

Fakt, że jestem muzycznie absolutnie głuchy, ale wy poważnie potraficie ocenić czy ktoś dmucha dyfuzor czy nie po dźwięku? Opiszcie jakoś te różnice, bo ja nie umiem tego pojąć.

Kwala nie widziałem i sądzę że dobrze, skoro Vettel tak poniszczył. RBR musi coś kombinować konkretnie, wielki postęp i nagłe przebudzenie Sebastiana wskazuje, że znaleźli przyczepność tylnej osi. Pewnie FIA po wyścigu powie że bolid nieregulaminowy i żeby to zmienili, a wyniki zostaną jakie będą.

Szkoda Lotusa, mam nadzieję że nie zaczyna się powtórka z zeszłego sezonu. Romain przed Kimim, mam nadzieję że w wyścigu znów nie rozbije się w pierwszym zakręcie. Musi już zacząć pokazywać swój wielki talent. Ta ekipa ma niezły kibel z oponami. Liczę że mimo wszystko mieli jakiś dziwny setup na wyścig i jednak Kimi wygra:D.

JB też coś się nie może odnaleźć w tegorocznym bolidzie. No ale to kierowca na zmienne warunki i szalone wyścigi, może coś zamieszać.

Typuję podium 1. Vettel 2. Alonso 3.Hamilton
dekadent
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 16:17

Postprzez bohdi N cze 10, 2012 18:26  Re: Przed GP Kanady 2012

Darren Heath ‏@F1Photographer Chat with #f1mclaren Sam Michael.Confirmed that most teams are off-throttle blowing. #fia approved post pre'12 testing. #f1montreal

Darren Heath ‏@F1Photographer

@JordanSDeanF1 Allowed but not to level of #f1 '11 & not directly to diffuser.Once again #redbull seemingly doing the best job.
;)
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez slipstream N cze 10, 2012 18:40  Re: Przed GP Kanady 2012

Fakt, że jestem muzycznie absolutnie głuchy, ale wy poważnie potraficie ocenić czy ktoś dmucha dyfuzor czy nie po dźwięku? Opiszcie jakoś te różnice, bo ja nie umiem tego pojąć.

No, ewidentnie na hamowaniach dźwięk silnika nie jest taki "gładki" na spadających obrotach, a jak ja osobiście to nazywam jest taki "zachrypnięty".
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez fordern N cze 10, 2012 18:44  Re: Przed GP Kanady 2012



Ten film najlepiej pokazuje, o co chodzi. :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez Damos N cze 10, 2012 22:28  Re: Przed GP Kanady 2012

Pozostaje pytanie - jaka lukę znaleźli zapuszkowani. Teoretycznie nie wolno elektroniczne dodawać gazu, jeśli kierowca odpuszcza pedał gazu. A co jeżeli w zakręcie trzyma gaz wciśnięty i hamulec również i w tej kombinacji następuje "dmuchanie" zamiast pełnego gazu? Przepisom staje się zadość a efekt dmuchania pozostaje :) Mogli też wpaść na coś innego - równie szalonego :)
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron