GP Europy 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Kawior N cze 24, 2012 16:36  Re: GP Europy 2012

cravenciak napisał(a):Nudny wyścig, jak co roku. Tor uważam za beznadziejny.

No to ja nie wiem jak musiałby wyglądać wyścig, który byś uznał za interesujący :o
Kawior
 
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 11:38
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Mexi N cze 24, 2012 16:42  Re: GP Europy 2012

Ralph1537 napisał(a):albo tor zły...

podwozie też było złe ;) http://www.youtube.com/watch?v=OKmsCA-LPUI

Po prostu rewolucja techniczna po 2008 przyniosła wiele zmian. W międzyczasie był okres gdzie przepaść między RBR a resztą była olbrzymia (2010/11), gdzie w kwalifikacjach nie opłacało się wyjeżdżać, ale przyszło Pirelli, zrobiło opony na 2011 gdzie było dużo walki wynikającej ze zużycia opon, poprawili je na ten sezon i dzięki temu oraz ustandaryzowanemu balansowi auta mamy różnicę między P1 a P12 równą 0.2s, co po pierwsze bardzo wyraźnie odsiewa ziarna od plew (Massa, niestety Senna) a do tego każdy błąd oznacza dużą stratę. Do tego konstruktorzy poszli albo w prędkość kosztem wytrzymałości opon albo zupełnie przeciwnie - wolniejsze początkowe tempo ale przedłużona wytrzymałość. Żadna strategia nie przekreśla szans (albo inaczej, każda strategia może wygrać, dzięki czemu liczy się perfekcyjne wykorzystanie danych z treningów). Wydaje się, że w tym roku najlepszą robotę wykonał jednak RBR, choć największy postęp zanotował Lotus i niestety problemy Grosjeana (wypadki na starcie, dzisiejsza awaria) powodują, że są niżej w WCC niż powinni być. Do tego wydają się mieć najlepszy skład kierowców, porównywalny ma tylko RBR. Jednocześnie wydaje mi się, że Button i Kobayashi nie potrafią ogarnąć tych opon, przez co wyglądają blado na tle partnerów z zespołu. Zaskakujące jest to zwłaszcza w przypadku Anglika, który słynie z delikatnej jazdy. Z Massy nic już nie będzie, z Senną niestety też, bo chciałbym, aby pokazał pazur (choć Spa 2011 było świetne).
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez SkaTeR N cze 24, 2012 16:44  Re: GP Europy 2012

W końcu nie odczuwam niedosytu po GP Europy, przynajmniej takie odczucie miałem z poprzednich lat. Żałuję, że GP na torze w Walencji w następnym roku się nie odbędzie. Tyle odnośnie toru, a teraz lecimy do wyścigu:

1. Fernando Alonso - Co tu dużo do gadania, świetny wyścig...
2. Kimi Raikkonen - Bardzo mile mnie dziś zaskoczył. Nie przypuszczałem, że Fin zdoła wskoczyć na podium. Teraz tylko modlić się, żeby na Silverstone było gorąco.
3. Michael Schumacher - Stary Miszczu powraca. :D Mam nadzieję, że ten pech już się skończył.
4. Mark Webber - Z 19 pola przebić się na 4 pozycję to max. co mógł wycisnąć z bolidu. Na Szumiego nie miał szans.
5. Nico Hulkenberg - Strategia na + i jest czołowa piątka. :D
6. Nico Rosberg - Niewidoczny w tym wyścigu, ale udało się wywalczyć P6.
7. Paul Di Resta - Również dobre GP dla niego.
8. Jenson Button - Niewyraźnie, znakomity początek sezonu, teraz już tylko gorzej.
9. Sergio Perez - Też niewidoczny w tym wyścigu, ale punkty są.
10. Pastor Maldonado - Jechał nawet nieźle(na starcie stracił), kolizja z Lewisem to moim zdaniem lekkie przegięcie ze strony Pastora. Hamilton jednak jechał swoją linią jazdy, a Wenezuelczyk nie odpuszczał ani trochę, przez co zmarnowana szansa na podium. Równie dobrze Lewis mógł odpuścić.
11. Bruno Senna - Słaby wyścig i do tego jeszcze kolizja z Kamuim... Jeśli nadal tak będzie jeździł to wątpię by utrzymał miejsce w Williamsie.
12. Daniel Riccardo - Momentem był nawet czwarty, niestety opony i wracamy do środka stawki.
13. Witalij Pietrow - Dobry wyścig, ale nie obyło się bez kolizji. Wyprzedanie Felipe bezcenne. :D
14. Heikki Kovalainen - Mógł być przed Pietrovem, gdyby nie głupie zachowanie Vergne'a.
15. Charles Pic - niewidoczny.
16. Felipe Massa - Ten pan zaczyna mnie już denerwować. :x F2012 nie jest może dobrą maszyną, ale Alonso pokazuje, że można na niej nieźle jeździć. Mam wrażenie, że "Baby" zaczyna tracić motywację do ścigania na najwyższym poziomie.
17. Pedro de la Rosa - niewidoczny.
18. Narain Karthikeyan - Niewidoczny.
19. Lewis Hamilton - Jechał dobry wyścig ale akcja w boksie i kolizja z Maldonado. Jeden i drugi nie chciał odpuścić, ale moim zdaniem to Hamilton mógł dać sobie spokój. Każde punkty mogą mu się przydać, a taki MAL i tak nie ma nic do stracenia. Zamiast solidnej zdobyczy wraca z pustymi rękami..

Niesklasyfikowani:

Romain Grosjean - Wielka szkoda, bo była szansa na wygraną. Awaria musiała się przytrafić w najgorszym momencie...
Sebastian Vettel - Był murowanym zwycięzcą tego wyścigu, ale przyjemnie mi się oglądało Vettela gdy wysiadał z bolidu. :-P
Kamui Kobayashi - Szkoda kolizji z Bruno, ale w kolizji z Massą to on był winowajcą.
Jean-Eric Vergne - Niech się ogarnie, bo nie dość że jeździ słabo, to jeszcze niebezpiecznie. W końcu na torze kogoś zabije.

No nic, to do zobaczenia po GP Wielkiej Brytanii.
Avatar użytkownika
SkaTeR
 
Dołączył(a): Pn sie 02, 2010 9:13

Postprzez Michal2_F1 N cze 24, 2012 16:45  Re: GP Europy 2012

Forza Ferrari!

Z jedenastego miejsca na pierwsze, coś niesamowitego. Tylko najlepsi w taki sposób potrafią przedzierać się :D

Oczywiście pomogła awaria Vettela, ale gadanie, byłby pod koniec dziesiątki to jest śmieszne. Jakby RB nie stanął to Fernando byłby drugi, więc nie rozumiem.

Czekam na wieści o Schumacher i Maldonado/Hamiltonie.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Kawior N cze 24, 2012 16:46  Re: GP Europy 2012

@up
Dokładnie, gadanie `co by było gdyby` jest bez sensu
Gdyby Alonso zmienił opony w GP Kanady to by wygrał i co ? Nie zmienił - nie wygrał
Poza tym nie startował 3., że jedyny awans jaki zanotował to po odpadnięciu dwóch kierowców przed nim
Startował 11. i musiał wiele pracy i wysiłku włożyć, aby wygrać :D
Kawior
 
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 11:38
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Ralph1537 N cze 24, 2012 16:49  Re: GP Europy 2012

Nudny wyścig, jak co roku. Tor uważam za beznadziejny.
Już nie prowokuj, nie jak co roku, bo to był najciekawszy wyścig roku, a nawet wszech czasów :dusi: :shock:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez xdomino996 N cze 24, 2012 16:50  Re: GP Europy 2012

Ferrari- Alonso wygrywa ,lecz według mnie na wielkim fuksie ,zresztą ten kierowca ma go od początku roku

Lotus - Kichany alternator !!! Grosjean powinien to wygrać. Vettel zajechał mu drogę w ostatnim zakręcie przed wznowieniem przez co Alonso go wziął. Kimi za wolny powinien wyprzedzić dużo szybciej Lewisa

Mercedes - Rosberg dziwnie raz prawie najwolniejszy raz najszybszy ,lecz szarża Schumiego jak najbardziej na plus. Według mnie najbardziej zasłużony kierowca na podium

Red Bull - Awans o 15 pozycji przez Webbera oraz awaria Vettela czyli szczęście z pechem , jedno jest pewne dziś Vettel rozgromił konkurencje i nie ma co mówić że nie, wygrana w 100% powinna trafić do niego gdyż mu się należała.
PS. Hiszpańscy kibice to jednak hołota ja wiem że można kogoś nie lubić ,ale wygwizdać go kiedy dzięki jemu awarii ich kierowca wygrał?

Force India - bezbarwnie ale 2 auta w pkt

McL - No nie ma co tutaj dyskutować wyścig porażka ,Button szukał prędkości bóg wie gdzie , zaś Lewisa wykończył "miszcz". Pomimo tego byłem przerażony jak Vet uciekał Hamiltonowi po prostu miazga

Sauber - Z wieloma nadziejami nawet na podium ,ale w końcowym rezultacie 2 pkt

Williams - Boże auto mają naprawdę dobre ,ale kierowcy to porażka , Bruno jeździ jakby chciał ,a nie mógł zaś Maldonado święta krowa chce aby mu zjeżdżali z drogi ,bo mają zuzyte gumy.

Toro Rosso :zakrywa: :zakrywa: :zakrywa: :zakrywa: :zakrywa: :zakrywa: Słabe auto i słabi kierowcy. Vergne przed sezonem mówił że nie czuje się gorszy od Webbera ,a teraz prezentuje głupotę na torze. Riccardo też taki mistrz miałbyć ,a wychodzi na to że też kiepski.

Caterham - Pech innych kierowców mógł sprawić że byliby nawet może koło 10 miejsca ,ale TR potrafi takie nadzieje zgasić.

HRT/Marussia - Co tu w ogóle mówić ?
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Mexi N cze 24, 2012 16:57  Re: GP Europy 2012

Lotusy miały dosyć niską prędkość maksymalną, dlatego wyprzedzanie było problematyczne.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez xdomino996 N cze 24, 2012 16:58  Re: GP Europy 2012

No tak ,ale Romian pokazał że da się
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez cichy N cze 24, 2012 17:01  Re: GP Europy 2012

Hellsbells napisał(a):
cichy napisał(a):
sadektom napisał(a):Zobaczyć wyprzedzenie Massy przez Pietrova bezcenne ...

Było coś jeszcze

http://www.youtube.com/watch?v=BazVA5d6 ... lpage#t=8s
:-P



...i było to jeszcze, cichy:
http://www.youtube.com/watch?v=AHM6O88cP20

Nie wiem co to ma do wyprzedzenia zespołu z końca stawki, zespołu z początku stawki.. no ale ok, jest mi przykro, mam łzy w oczach.. liczę na Twoje zadowolenie :-)

Co do wyścigu, wiadomo już co się stało paluchowi i groszkowi?
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez ice N cze 24, 2012 17:02  Re: GP Europy 2012

xdomino996 napisał(a):No tak ,ale Romian pokazał że da się

To zależy jeszcze kogo. Poza tym nie wiem jaka prędkość miał Grosjean, ale Raikkonen przy 310/309 jechał na odcięciu.
Ostatnio edytowano N cze 24, 2012 17:02 przez ice, łącznie edytowano 1 raz
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez Marker N cze 24, 2012 17:02  Re: GP Europy 2012

Groszek alternator, Vetttel jeszcze nie wiadomo.
Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Postprzez hideto N cze 24, 2012 17:03  Re: GP Europy 2012

Obu padł Alternator i pompa paliwa zarżneła akumulator.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mexi N cze 24, 2012 17:05  Re: GP Europy 2012

ice napisał(a):To zależy jeszcze kogo. Poza tym nie wiem jaka prędkość miał Grosjean, ale Raikkonen przy 310/309 jechał na odcięciu.

Wczoraj ktoś mi tutaj napisał, że obaj mieli bardzo podobną (koło 310) przy 312 Vettela. Hamilton miał dziś 316, wczoraj podobnie.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez cravenciak N cze 24, 2012 17:16  Re: GP Europy 2012

Jakby RB nie stanął to Fernando byłby drugi, więc nie rozumiem.


Gdyby nie Romain to byłby 3. Gdyby nie Kamui to byłby 4.

Gdyby.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron