GP Wielkiej Brytanii 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SkaTeR N lip 08, 2012 14:53  GP Wielkiej Brytanii 2012

No i już po wyścigu. Dużo się działo, ale po kolei.

Red Bull - Wspaniały wyścig dla Webbera, a co najważniejsze przewidzieli strategię, co pozwoliło na osiągnięcie zwycięstwa. Vettel mógł wyprzedzić Alonso, ale już zabrakło czasu.
Ferrari - Kolejna strategia, która nie wypaliła. Massa elegancko.
Lotus - Dobry wyścig dla Kimiego i Grożka, liczyłem, że Kimi zaatakuje Massę, ale 5 pozycja to też niezła lokata.
McLaren - Łapią zadyszkę, Button katastrofa.
Wiliams - To co zrobił Maldonado to po prostu szkoda komentować. Senna niemrawo, ale punkty są.
Sauber - Szkoda Pereza, Kobayashi za bardzo agresywnie wjechał do PIT, przez co potrącił swoich mechaników. Szkoda, bo mógł dziś powalczyć o punkty.
Mercedes - niewyraźnie, Rosberg chyba łapie zadyszkę.
To czekamy na Hockenheim, zobaczymy kto tam będzie górą. :)
Ostatnio edytowano N lip 08, 2012 14:56 przez SkaTeR, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
SkaTeR
 
Dołączył(a): Pn sie 02, 2010 9:13

Postprzez Artello96 N lip 08, 2012 14:55  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Jeżeli ktokolwiek miał jakieś zwątpienia odnośnie kary dla Maldonado po GP Europy, to teraz nie powinien mieć żadnych wątpliwości jeżeli Wenezuelczyk takową dostanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Artello96
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 10:09
GG: 3822116

Postprzez mago N lip 08, 2012 14:57  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Nie wiem co powiedzieć o McLarenie :-? po prostu brak słów, chyba przechwaliliśmy ich tempo z początku sezonu. Button ostatnio kompletnie cieniuje (w 6 wyścigach 7 punktów). Ferrari znów trochę zawaliło w końcówce, dobrze że tym razem Fernando stracił tylko jedno miejsce, ale za to jakie :/ Mark pojechał bardzo dobry i równy wyścig.
Bardzo pozytywnie Massa - szok!
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Postprzez MarcinPuz N lip 08, 2012 14:58  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Po kwalifikacjach nie wierzyłem w podwójne podium dla RBR, a tu miłe zaskoczenie :grin:. No i po raz drugi Ferrari skopciło swojemu kierowcy zwycięstwo. :o
MarcinPuz
 
Dołączył(a): So sty 08, 2011 11:55

Postprzez Endrju Szopen N lip 08, 2012 15:02  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Moja reakcja na zwycięstwo Webbera.

Jestem straszny, nie?

Imponuje mi Alonso, szczerze powiedziawszy. I ogólnie Ferrari, a także i Massa wprowadza moją twarz w grymas uśmiechu. Czyżby Alonso miał - całkowicie niespodziewanie w stosunku do początku sezonu - zawalczyć całkiem poważnie i do końca o mistrzostwo? McLaren czegoś potrzebuje, coś jest tam nie tak - ale tak naprawdę to pierwszy chyba wyścig gdzie ogólne tempo tego zespołu było tak niskie, przynajmniej w stosunku do wymagań co do niego... No i Red Bull. Wyglądają mocniej niż na początku roku, Webber już nie jest taką ciapą jak w zeszłym roku (ale i tak jego jazda nic nie urywa), natomiast Vettel wciąż ma jakąś zadyszkę... Ale i tak walczą o mistrza. I ten wyścig pięknie to pokazał.

Villain of the race:
Maldonado - wiadomo
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Angulo N lip 08, 2012 15:02  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Nie wiem co powiedzieć o McLarenie po prostu brak słów, chyba przechwaliliśmy ich tempo z początku sezonu. Button ostatnio kompletnie cieniuje (w 6 wyścigach 7 punktów).

Kompromitacja - tyle. Tylko 3 najgorsze zespoły miały gorszy FL...
Była szansa na skończenie przed Schumim, gdyby nie debilna, bo inaczej jej nie da się nazwać, strategia. Nie wiem jakim trzeba być amatorem, by w środku wyścigu zakładać Hamiltonowi, który przejechał bardzo dobra liczbę 21 okrążeń na jednym komplecie, miękkie opony i 7 kółek później znów go ściągać tylko po to, by męczył się w końcówce wyścigu na zużytych oponach. Jednym słowem: AMATORSZCZYZNA :idiota: :zakrywa: :dusi:
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Shaitan N lip 08, 2012 15:05  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Angulo napisał(a):
Nie wiem co powiedzieć o McLarenie po prostu brak słów, chyba przechwaliliśmy ich tempo z początku sezonu. Button ostatnio kompletnie cieniuje (w 6 wyścigach 7 punktów).

Kompromitacja - tyle. Tylko 3 najgorsze zespoły miały gorszy FL...
Była szansa na skończenie przed Schumim, gdyby nie debilna, bo inaczej jej nie da się nazwać, strategia. Nie wiem jakim trzeba być amatorem, by w środku wyścigu zakładać Hamiltonowi, który przejechał bardzo dobra liczbę 21 okrążeń na jednym komplecie, miękkie opony i 7 kółek później znów go ściągać tylko po to, by męczył się w końcówce wyścigu na zużytych oponach. Jednym słowem: AMATORSZCZYZNA :idiota: :zakrywa: :dusi:

Na ostatni stint został ściągnięty, by pokryć Grosjeana, ale jak się okazało nie jechali w tej samej lidze.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Hellsbells N lip 08, 2012 15:10  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Po wyścigu byłem wściekły, jednak coś znacznie poprawiło mi humor. Szybka matematyka i klasyfikacja WCC wygląda tak:
1) RBR
2) Ferrari
3) Lotus
4) McLaren.
:-D
Hellsbells
 
Dołączył(a): So paź 09, 2010 10:54

Postprzez baron N lip 08, 2012 15:13  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Maldonado powinien dostać bana za taką jazdę. Jak już jest świadkiem jakiegoś wyprzedzania, to na 99% wiadomo, że skończy się ono tragicznie dla rywala i dla niego. :grr:

Trochę(widziałem gorsze) nudny wyścig. Ferdkowi skopali taktykę, dzięki czemu Webber wygrał wyścig(i staje się realnym kandydatem po tytuł mistrza świata 2012). Zachwycił wreszcie Felipe i liczę na taką jazdę w następnych wyścigach. Romek mimo fatalnego początku wyścigu znalazł się na 6 pozycji! Mclareny porażka...

PS:Kobayashi'ego wjazdu do pitów pewnie uczył Nakajima(bardzo niebezpiecznie to wyglądało).
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez SPIDER N lip 08, 2012 15:16  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Jestem niezadowolony, że Alonso przegrał ten wyścig.
Trudno mieć pretensje do Fernando, bo co wyścig pokazuje, że jest w tym roku w niesamowicie silny w nienajlepszym Ferrari, ale w pewnym momencie Webber zyskał niesamowite tempo, co wykorzystał i poskutkowało to P1. Co jak co, bardzo dobry dzisiaj występ Webbera, bezbłędny i pewnie jadący. O taktyce w Ferrari nie będę pisał, bo napisałem co o niej sądzę po GP Kanady

Maldonado po raz kolejny pokazał, że nie ogarnia za bardzo, co się dzieje. Po wyeliminowaniu Hamiltona w Walencji, teraz taki klops z Perezem. Co za koleś!

BTW. Zmiótł mnie z powierzchni ziemi Borowczyk, kiedy był święcie przekonany, że Alonso wyjedzie po finałowym postoju za Webberem, kiedy mapka na ekranie pokazywała wyraźnie, że nie ma na to szans. Jakież było jego zdziwienie, kiedy Alonso wyjechał ciągle prowadząc.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez AleQ N lip 08, 2012 15:18  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Niezbyt porywające zawody, ale tym razem nie było żadnych parodii z oponami :wink:
Brawo dla Puszek za mocne zawody, chyba ich całość ( BOLID + SZOFERZY) jest najlepsza. Cieszy mnie bardzo dobry wynik Ferrari, które już jest na P2 w WCC :-D Solidny występ Lotusa, choć Kimas popełnił za dużo tych błędów, bo mógł skończyć na P4. McLaren mimo że zapunktował dwoma zawodnikami jest w lesie i chyba forma z Melbourne jest odległą historią. MSC całkiem poprawnie, bo Merol nie był szybki, jednak najważniejsze że Blondyna daleko za MSC :lol: Bruno wreszcie zalicza solidny wyścig i punktuje nieprzypadkowo jak w Walencji czy Monako, w przeciwieństwie do Maldonado ... :???:
Avatar użytkownika
AleQ
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 14:47
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez slipstream N lip 08, 2012 15:21  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

co wyścig pokazuje, że jest w tym roku w niesamowicie silny w nienajlepszym Ferrari,

Spojrzy tuż za podium na wynik pewnego Brazylijczyka i zadajmy sobie pytanie czy aby na pewno Ferrari jest wciąż tak słabe i wolne. Bo chyba w tej chwili chyba najbardziej wciąż niedocenione przez pryzmat początku sezonu.

Co do Pastora, skoro taki Alonso może być farciarzem na torze, to Pastor na tej zasadzie jest ewidentnie kierowcą magnesem do eliminowania innych i tyle. Cóż mówić, najlepiej z ujęcia od tyłu tego manewru widać jak Perez zostawił wystarczająco miejsce, ale Pastor był łaskaw wjechać wprost w Meksykanina...

Lotus znowu kończy z solidnym wynikiem, ale nadal zostaje niedosyt czemu nie więcej. Na szczęście Spa coraz bliżej, bo jeśli nie tam, to gdzie... słyszysz mnie Kimi?
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez flow N lip 08, 2012 15:25  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Zastanawiam sie, jak Webber wyjechal za Alo po drugim stopie, skoro mial mniej niz 20s straty? :-o
Avatar użytkownika
flow
 
Dołączył(a): Cz kwi 09, 2009 15:12

Postprzez hideto N lip 08, 2012 15:25  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Ogólnie to 'nienajlepsze ferrari' to już jest mantra tworząca Mit. Ferrari nie było najlepsze może w 2-3 pierwszych wyścigach, teraz to jest absolutna czołówka.

Gonicie teraz za Maldonado, zachamował minimalnie za późno i mu uciekł tył. Akurat ten incydent to ewidentne RA.

Najlepszy był i tak Schumacher po wyścigu - względnie słabe tempo to efekt ustawień strikte na wodę "Tańczyłem w kokpicie taniec deszczu, ale nic się nie stało. Widziałem nawet kilka fajnych chmur, ale przeszły bokiem'.

-- N lip 08, 2012 15:26 --

flow napisał(a):Zastanawiam sie, jak Webber wyjechal za Alo po drugim stopie, skoro mial mniej niz 20s straty? :-o

Zjechał do boksu dużo wcześniej.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Campeon N lip 08, 2012 15:26  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Nie zastanawiaj się, tylko spójrz, jak prowadzi zjazd do boksów względem ostatnich zakrętów. Nasi komentatorzy oczywiście zdziwieni, jak to się stało, że Webber wyjechał na P2... :???:
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron