GP Wielkiej Brytanii 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SkaTeR N lip 08, 2012 15:28  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Gdy usłyszałem zdanie Borowczyka, podczas dublowania któregoś z kierowców HRT to o mało co z krzesła nie spadłem.
"To jest Szarl Pik z zespołu HRT"
:D.
Avatar użytkownika
SkaTeR
 
Dołączył(a): Pn sie 02, 2010 9:13

Postprzez Ralph1537 N lip 08, 2012 15:36  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

wyścig nudny, poza końcówką, walencja 10x lepsza była, ale dobrze że wygrał webber
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez ctulu1 N lip 08, 2012 16:14  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

SkaTeR napisał(a):Gdy usłyszałem zdanie Borowczyka, podczas dublowania któregoś z kierowców HRT to o mało co z krzesła nie spadłem.
"To jest Szarl Pik z zespołu HRT"
:D.

Ale ze co Cie tak rozbawilo bo chyba nie kumam??
ctulu1
 
Dołączył(a): Śr lis 05, 2008 16:02
GG: 4537858

Postprzez axel N lip 08, 2012 16:20  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

A pewnie to, że Charles Pic nie jeździ w HRT, tylko w Marussi.
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez krisow N lip 08, 2012 16:54  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Ogólnie komentarz dzisiaj to komedia pomyłek, jak zwykle... :( Dzięki postojowi Vettel ograł Massę (nic nie mówili), Button walczy o wyprzedzenie Rosberga (Borowczyk widzi, że to Nico wyprzedza), Alonso po boksie miał być za Webberem (skąd to im się wzięło?), Webber odrabiający ponad pół sekundy na kółku, nie widzą...
Co do wyścigu, może błąd Alonso z pierwszym zjazdem. Zamiast po 16 może trzeba było do 20 dociągnąć? Ale czy to by wystarczyło, dalej nie wiadomo.
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez Anderis N lip 08, 2012 17:19  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Nie wiem skąd te narzekanie na strategię Ferrari. Webber był dzisiaj szybszy po prostu. Dzięki założeniu prime'ów na starcie Alonso był w tak dobrej pozycji na początku wyścigu. Ale wiadomo było, że kiedyś musi założyć opony opcjonalne, które spisywały się gorzej. I że wtedy straci. Po prostu nie nadrobił wystarczająco dużo czasu, gdy miał przewagę opon.

W przeciwieństwie do Angulo uważam, że strategia dla Hamiltona była całkiem sprytna i pozwoliła uniknąć przejeżdżania długiego stintu na miękkich oponach, które ewidentnie słabo się na dłuższych wyjazdach spisywały.

Zaczynają mnie już powoli irytować te zachwyty komentatorów nad Schumacherem, że jak to by było fajnie, gdyby wygrał i w ogóle i jak to szkoda, że go inni wyprzedzają i żeby spadł deszcz to Schumi wygra itp.. Zdecydowanie przeginają z tym od kilku wyścigów.

Alonso wyjechał przed Webberem po swoim postoju z dwóch powodów. Jeden to wspomniana wcześniej konfiguracja zakrętów, którą się omija zjeżdżając do boksu. Drugi to fakt, że przejazd przez pit lane wraz z postojem zajmuje ileś tam sekund, ten czas, który jest potem podawany na grafice. Ale to nie jest tak, że po prostu się ten czas dodaje do tego, co było wcześniej, bo kierowcy, którzy nie zjeżdżają do boksu, też muszą pokonać odcinek od zjazdu do wyjazdu z pit lane i chociaż robią to znacznie szybciej, niż kierowcy zjeżdżający do boksów, to jednak parę sekund im to zajmuje. Komentatorzy i nie tylko zdają się czasem o tym zapominać i za bardzo upraszczają sytuację, że skoro pit stop od wjazdu do wyjazdu z pit lane trwa 21 sekund, to właśnie tyle kierowca odwiedzający boksy straci do tych, którzy zostali na torze, a to nie prawda przecież.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez ctulu1 N lip 08, 2012 17:39  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

axel napisał(a):A pewnie to, że Charles Pic nie jeździ w HRT, tylko w Marussi.

Racja :) hehe tak jak napisalem nie zajarzylem od razu :) dzieki :)
ctulu1
 
Dołączył(a): Śr lis 05, 2008 16:02
GG: 4537858

Postprzez ozo95 N lip 08, 2012 18:20  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Opony użyte w wyścigu:
Obrazek
"Znałem go z pierwszej ręki i 99% rzeczy, jakie czytaliście o Ayrtonie, były nieprawdą. Był bardzo dobrym człowiekiem, wspomagał mnie i pomagał we wszystkich problemach, jakie miałem. Był jednym z tych, którzy naprawdę mnie bronili."
Avatar użytkownika
ozo95
 
Dołączył(a): N mar 13, 2011 19:48
Lokalizacja: Włoszczowa
GG: 22917922

Postprzez manek333 N lip 08, 2012 20:45  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Według mnie ciekawy wyścig, działo się sporo, były wyprzedzania, niespodzianki i wypadki ;) Cieszy mnie ze to Weber wygrał, ale jeśli chodzi o Lotusy to liczyłem na więcej, dobrze ze Grosjean był w gazie po wymianie spoilera :D
Nie rozumiem tych co tak narzekają na Borowczyka- on nie ma większego doświadczenia technicznego, posłuchajcie jak komentują na sky sport, zupełnie inna formuła, znacznie ciekawiej, non stop się coś dzieje analizują rozmawiają z kierowcami na gorąco, wiedza o czym mówią. Ostatni raz jak oglądałem po polsku to było "bratobójcza walka" i ile to nakrętki w McL kosztują po 3 razy... wystarczy ;)
Odnośnie Maldonado to wiadomo ze gorący chłopak ale nie wieszajcie od razu na nim psów, nie byle kto wygrał w Katalonii, jeszcze go ogarną tak jak i Hamiltona ogarnęli - >przynajmniej coś się działo ;)
manek333
 
Dołączył(a): N cze 24, 2012 18:34
Lokalizacja: Århus

Postprzez ice N lip 08, 2012 21:35  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Anderis napisał(a):Zaczynają mnie już powoli irytować te zachwyty komentatorów nad Schumacherem, że jak to by było fajnie, gdyby wygrał i w ogóle i jak to szkoda, że go inni wyprzedzają i żeby spadł deszcz to Schumi wygra itp.. Zdecydowanie przeginają z tym od kilku wyścigów.

Głównie to Kochański, który od razu ma kisiel w majtach widząc Schumachera, Grosjeana czy Vettela. Dla przykładu: jakiś kierowca wyprzedza na prostej i komentarz Kochańskiego: "użył DRS-u i zyskał pozycję". Teraz druga sytuacja: w ten sam sposób wyprzedza ktoś z wcześniej wspomnianej trójki a Maurycy: "WOOOOOAAAA co za manewr!" albo gdy choć przez moment realizator pokaże samotnie jadącego Romaina Maurycy: "fantastycznie jedzie grożą". Niech sobie kibicuje komu chce, ale na wizji mógłby być obiektywny.

Co do wyścigu:
Maldonado to szkoda nawet komentować. A Vettel w tym sezonie w niczym imo nie przewyższa Webbera.
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez SebaSTI N lip 08, 2012 22:12  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

ice napisał(a):
Anderis napisał(a):Zaczynają mnie już powoli irytować te zachwyty komentatorów nad Schumacherem, że jak to by było fajnie, gdyby wygrał i w ogóle i jak to szkoda, że go inni wyprzedzają i żeby spadł deszcz to Schumi wygra itp.. Zdecydowanie przeginają z tym od kilku wyścigów.

Głównie to Kochański, który od razu ma kisiel w majtach widząc Schumachera, Grosjeana czy Vettela. Dla przykładu: jakiś kierowca wyprzedza na prostej i komentarz Kochańskiego: "użył DRS-u i zyskał pozycję". Teraz druga sytuacja: w ten sam sposób wyprzedza ktoś z wcześniej wspomnianej trójki a Maurycy: "WOOOOOAAAA co za manewr!" albo gdy choć przez moment realizator pokaże samotnie jadącego Romaina Maurycy: "fantastycznie jedzie grożą". Niech sobie kibicuje komu chce, ale na wizji mógłby być obiektywny.

Co do wyścigu:
Maldonado to szkoda nawet komentować. A Vettel w tym sezonie w niczym imo nie przewyższa Webbera.


Dziwisz sie...bo nie wiesz co to jest komentowanie...ile to w innych sportach sie podniecaja i jest dobrze...wiec sie nie spinaj tak, kochański bardzo dobrze komentuje...
Avatar użytkownika
SebaSTI
 
Dołączył(a): N lip 01, 2007 19:12
Lokalizacja: Matysówka_Rzeszów

Postprzez maiesky N lip 08, 2012 22:19  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Dla tych co korzystają z moich wykresów mam informację. Poprawiłem pewien błąd, który zauważyłem dopiero dzisiaj. W tabelce z historią najszybszych okrążeń uwzględnione były czasy zjazdu do alei, a np na Silverstone czas takiego okrążenia jest lepszy niż kółka na torze. Przepraszam, że dopiero teraz to zauważyłem.
@ozo95- skąd masz podsumowanie opon? Na stronie Pirelli nie widzę raportu.
Edit- a, już widzę- jest we włoskiej wersji.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez maczala1 N lip 08, 2012 22:22  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

krisow napisał(a):Ogólnie komentarz dzisiaj to komedia pomyłek, jak zwykle... :( Dzięki postojowi Vettel ograł Massę (nic nie mówili), Button walczy o wyprzedzenie Rosberga (Borowczyk widzi, że to Nico wyprzedza), Alonso po boksie miał być za Webberem (skąd to im się wzięło?), Webber odrabiający ponad pół sekundy na kółku, nie widzą...
Co do wyścigu, może błąd Alonso z pierwszym zjazdem. Zamiast po 16 może trzeba było do 20 dociągnąć? Ale czy to by wystarczyło, dalej nie wiadomo.


No fakt, polsatowskie asiory komentarza "na żywo" dzisiaj ostro śrubowały swój poziom ... :)
Alonso za Webberem po picie wziął im się z prostego rachunku różnicowego. Przewaga Alonso przed pitem zmałała poniżej 20s, a przejazd przez całą aleję serwisową trwał grubo powyżej 20s. Wyciagnęli z tych dwóch faktów błyskotliwy wniosek, o czym nie omieszkali nas poinformować ... :)
Obrazek
Avatar użytkownika
maczala1
 
Dołączył(a): Pn mar 10, 2008 14:38

Postprzez SirKamil N lip 08, 2012 22:46  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

maiesky napisał(a):Dla tych co korzystają z moich wykresów mam informację. Poprawiłem pewien błąd, który zauważyłem dopiero dzisiaj. W tabelce z historią najszybszych okrążeń uwzględnione były czasy zjazdu do alei, a np na Silverstone czas takiego okrążenia jest lepszy niż kółka na torze. Przepraszam, że dopiero teraz to zauważyłem.
@ozo95- skąd masz podsumowanie opon? Na stronie Pirelli nie widzę raportu.
Edit- a, już widzę- jest we włoskiej wersji.
Jeszcze jedno. Tabela najszybszych jest niepełna. Urywa się na Kobayashim na 37 okr. Później padła jeszcze niezliczona liczba rekordów.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez bohdi N lip 08, 2012 22:46  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Incydent Kamui:
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron