GP Wielkiej Brytanii 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SirKamil N lip 08, 2012 23:07  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012


Faktycznie zdarzenie bez historii. Gro nie zmieniał toru jazdy a Paul chciał się zmieścić w okno między nim a Hulkiem. Szkoda obydwu.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez xdomino996 N lip 08, 2012 23:21  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Wyścig średni ,szkoda że nie popadało.

Red Bull - Webber super :grin: .Szkoda że nie ustrzelili dubletu, ale dziś Vettel jechał po prostu słabo (patrząc oczywiście na sezon 2011)

Ferrari - Śmieszą mnie opinie że mają oni słabe auto. Dziś byli bardzo szybcy. Strategią też nie przegrali ,ba nawet może zyskali ,bo jakby mieli takie tempo na początku wyścigu jak pod koniec to by Alo spadł jeszcze dalej. Massa bardzo dobrze ,szkoda że nie P3

Lotus - Kimi wyżej ,ale chyba każdy kto oglądał wyścig widział że Romain byłby raczej przed nim ,gdyż niestety Grosjean musiał zjechać do pitu. Patrząc na rezultat jest słabo, ich bolid stać na P1 niestety jak kierowcy mają tempo to pech ich nie omija (Walencja)

Mercedes - Zgadzam się z kolegą wyżej który stwierdził że w studiu podnieta Michaelem jest ogromna. Ja rozumiem że 7 tytuły ,ale to też była duża pomoc auta, nie ujmuje oczywiście Schumacherowi bo jest szybki ,ale naprawdę ,podczas Q i dzisiejszych manewrów wyprzedzania Maurycy na punkcie tego kierowcy mało nie popuścił

McL - :zakrywa: :zakrywa: :zakrywa: Mieli walczyć o 2 tytuły ,a dziś spadają na 4 miejsce w generalce. Na plus jest forma pitów dziś w tym McL brylował ,ale co z tego jak teraz auto jest za słabe? Jak forma MP4/27 była genialna to psuli pity jak tylko się dało ,teraz jak auto jest do pupy i nie chce się prowadzić na miano pierwszej trójki to pity poprawili... Lewis mógłby wygrać już z 3 razy i zrobić bezpieczną przewagę ,ale zresztą teraz mają za swoje ,co ciekawe jak będą tak "szaleć na torze" to jeszcze ich Mercedes wyprzedzi. P5 w generalce będzie dobrym kubłem zimnej wody, według mnie po prostu ktoś kto tym rządzi (Martin) jest chyba do zmiany. Trzymam nadal za nich kciuki ,ale ich forma jest tragiczna.

Williams - Po raz kolejny popis Maldonado. I jeszcze ta śmieszna kara, zniszczył wyścig Perezowi i najgorsze że to nie pierwszy raz w kogoś się wpieprza. O ile dziś to nawet można by faktycznie uznać za RA ,to ze względu na 2 ostatnie kary (ta dzisiejsza i ta z Walencji) uważam że to jakiś chorzy ludzie karzą. Pokropi od razu czerwona flaga ,bo bezpieczeństwo, jeździ taki kierowca ,który zlewa na pozostałych 23 kierowców i wbija się w nich i ,albo dostaje super bolesną kare odebranie 1 pkt ,albo repremende i 10 tyś (ta kasa jest irytująca przy takim wsparciu finansowym mogli sobie ją darować)
Bruno bez szału ,zważywszy na to że Pastor byłby koło P6 to P9 nie jest rewelacją

FI - przeciętnie ,ale szkoda że bez pkt

Sauber - Perez mógł być w mocnych punktach ,ale w dzisiejszej stawce kierowcy muszą wiedzieć o tym że do ostatniego zakrętu są obserwowani i jak ktoś będzie chciał to albo przypadkiem z toru wyjdzie ,albo złamie zawieszenie.

TR - Wcale aż tacy źli tutaj nie byli ich forma w końcowym rezultacie była podobna do FI

Caterham - coś ten pakiet nie dał rady ścignąć TR

Marussia/HRT - Co tu mówić?


Chciałbym jeszcze raz wrócić do studia ,wczoraj mówiłem co mnie dobiło ,ale nie wpisałem jednego. Szanowny pan Bart (bodaj tak to było) mnie totalnie wkurzył mówiąc że on jest więcej niż przeciętnym kibicem bo był w Maranello , no kur czy to że ma kasę i sobie może pozwolić na kosztowe (jak dla mnie dla niego to pewnie nic) wycieczki oznacza że jest on wiecej niż przeciętnym kibicem? W takim razie może ja wcale nie jestem kibicem bo jeszcze nawet nie było mi dane stawić się na wyscigu. Normalnie zirytował mnie...
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez ozo95 N lip 08, 2012 23:25  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

@maiesky na Facebooku Pirelli zawsze wstawiają jakiś czas po wyścigu :P
"Znałem go z pierwszej ręki i 99% rzeczy, jakie czytaliście o Ayrtonie, były nieprawdą. Był bardzo dobrym człowiekiem, wspomagał mnie i pomagał we wszystkich problemach, jakie miałem. Był jednym z tych, którzy naprawdę mnie bronili."
Avatar użytkownika
ozo95
 
Dołączył(a): N mar 13, 2011 19:48
Lokalizacja: Włoszczowa
GG: 22917922

Postprzez Marker N lip 08, 2012 23:43  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Postprzez hideto N lip 08, 2012 23:45  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Doceńmy że chociaż po polsku :P
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez maiesky Pn lip 09, 2012 18:12  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

SirKamil napisał(a):Jeszcze jedno. Tabela najszybszych jest niepełna. Urywa się na Kobayashim na 37 okr. Później padła jeszcze niezliczona liczba rekordów.

To właśnie były skutki tego błędu- czasy zjazdowych okrążeń były lepsze niż wyścigowych, a Kobayashi osiągnął wtedy ten nietypowy Fastest Lap :)
Zawsze jak znajdziecie jakieś błędy to plizzzz raportujcie mi na priva lub w wątku, który jest na to założony (link do niego jest na górze strony z wykresami).
Dziękuję

Co do wyścigu- Maldonado sam przyznał, że był na zimnych oponach, to po co się pchał do samego końca?
Zastanawiałem się w sobotę oglądając merca w kłopotach czy nasi komentatorzy znowu będą przypominać, że Schumacher to mistrz jazdy w deszczu :D
Grosjen gdyby nie ten błąd na początku to to stanąłby na podium. Czy wygrałby to niech się wypowie np SirKamil jak przeanalizuje dane z GP.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez rolnik sam w dolinie Pn lip 09, 2012 18:55  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Grosjen gdyby nie ten błąd na początku to to stanąłby na podium. Czy wygrałby to niech się wypowie np SirKamil jak przeanalizuje dane z GP.

Błąd? - bardziej incydent
Ale mniejsza o to.
Moim zdaniem nie wygrałby, stracił komplet miękkich opon które w tamtej fazie wyścigu spisywały się raczej słabo. Jednak wymiana skrzydła i słabe tempo na tych dwóch okrążeniach zanim go ściągnęli spowodowało, że straty trochę urosły. Myślę, że minimum które osiągnąłby bez tego incydentu to 4-te miejsce, max to 3-cie. Warto zaznaczyć, że naprawdę dobrze zadbał o opony, jednak szóste miejsce to wszystko co dało się osiągnąć w tej sytuacji.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez SirKamil Pn lip 09, 2012 22:40  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

maiesky napisał(a):Grosjen gdyby nie ten błąd na początku to to stanąłby na podium. Czy wygrałby to niech się wypowie np SirKamil jak przeanalizuje dane z GP.
to ciekawy problem, ale dlaczego ja?;)

Teoretycznie rzecz ujmując po incydentach miał 31,5 s straty do Webbera i 32,3 do Alonso. Na mecie jego strata powinna (powinna bo na ostatnim okr nienaciskany bardzo zwolnił) wynosić odpowiednio ok 13 i 15 s. To znaczy, że do jednego odrobił ok 16 a do drugiego ok 19 s. Jeśli na Silverstone traci się ok 16 s na pobyt w boksie, to znaczy, że jechał w zasadzie identycznie jak Webber i trochę szybciej niż Alonso. Zmienna to oczywiście długość przejazdów- Grosjean miał dwa komplety na 50 okrążeń, czyli średnio 25 na jeden (w praktyce 24-26). Alonso i Webber średnio 16 z hakiem na jeden (13(+2)-22-15 i 12(+2)-19-19) oraz to, że Grosjean miał po drodze trochę walki (wyprzedził Pica, Karthikeyana, de la Rose, Glocka, Kovalainena, Rosberga, Buttona, Hamiltona), natomiast Alosno tylko Hamiltona a Webber Alonso czyli bez dwóch okrążeń mieli czyste powietrze. Wiele wskazuje na to, że teoretycznie Lotus był najszybszy, ale wyścig to nie tylko teoria.

Bez kontaktu: gdyby stawał na 12-14 okrążeniu, miały wtedy ok 12 sekund straty do Alonso i do Webbera gdyby odpowiednio wcześniej nie wyprzedził Pereza i Hamiltona. 12 zamiast 35 które miał. 12 zamiast 21 po postojach liderów oraz po 5-6 mniej okrążeń za zestaw. Nie wygrałby ponieważ na drodze nadal miałby Raikkonena, Massę i Vettela. Pewnie byłby w stanie ich wyprzedzić, ale nie jest przesądzone czy dałby radę.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez bohdi Pn lip 09, 2012 23:26  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Jeszcze sie pytasz, dlaczego Ty :wink: ?

Zaimponował mi tym GP Romain. Na początku, z nie swojej winy, znalazł sie na końcu stawki (chyba na 22 pozycji) i powoli przedzierał sie do przodu.
Czy mógł wygrać?
Wg mnie nie.
Oczywiście czasy wyglądaja przekonująco, ale nie można zapominac o dwóch faktach:
Po pierwsze, po wczesnym, wymuszonym pitstopie znalazł sie na tyle stawki, w czystym powietrzu, mógł kręcic szybkie kółka, omijając w zasadzie wolniejsze bolidy.
Po drugie "prime" były lepszymi oponami na ten wyścig, a więc szybko "przesiadł się" na szybsze gumy, podczas gdy reszta kierowców męczyła się przez kolejne 10-12 okrążeń na wolniejszych "option" (Webber, Vettel, Kimi i inni).

Byłoby ciężko wygrać, ale byłby przed Kimim i podium było jak najbardziej realne.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez maiesky Wt lip 10, 2012 6:37  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Już w trakcie pisania wiedziałem, że dostanę za stwierdzenie "błąd" i przyznaję, że z lenistwa tego nie zmieniłem.
A poprosiłem SirKamila, bo jest dobry w te klocki. Dzięki.
Chociaż to tyko gdybania, to faktycznie Grosjean zostawił po sobie w tym GP wrażenie jakoby był najszybszy.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Lukas Wt lip 10, 2012 8:56  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

A manewr na Hamiltonie wbił bolesną szpilę każdemu, kto wspiera McLarena :) Z resztą całe to GP poza pitstopami chromowych strzał było jednym wielkim szpikulcem, ale to już inny temat. Roman ma papiery na jazdę i jeśli opuszczą go pechowe historie to jeszcze nie raz zaskoczy :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez AutoryteT Wt lip 10, 2012 9:28  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

SirKamil, a czy czasem Grosjean nie wymieniał przedniego skrzydła i nie stał w boksie ~10 s.? :wink: To był by kolejny czas straty do Web i Alo
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Pieczar Wt lip 10, 2012 9:42  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Wymieniał. Jego pełny czas przejazdu to 35 sekund.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez kamil_zmc Wt lip 10, 2012 11:47  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Myślę, że miał szansę na wygraną. Po pierwsze zmieniał skrzydło, co zabrało mu trochę czasu, przebijał się przez stawkę i w dodatku po tym jako jedyny jechał na 1 pit-stop. Gdyby jechał na 2 pewnie miałby jeszcze lepsze czasy, a warto wspomnieć że miał najwięcej najszybszych okrążeń pomimo oszczędzania opon.
kamil_zmc
 
Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 12:47

Postprzez maiesky Wt lip 10, 2012 14:18  Re: GP Wielkiej Brytanii 2012

Wogóle kierowcy Lotusa brylowali ilością FL:
PODSUMOWANIE
Kierowca Liczba ustanowionych FL
GRO 7
RAI 6
WEB 5
ALO 4
MAS 4
VET 3
BUT 2
PER 1
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości