GP Niemiec 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Kazik N lip 22, 2012 17:25  Re: GP Niemiec 2012

W przypadku Sebastiana wystarczyło po tym manewrze oddać mu pozycję.Nie byłoby kary..byłoby podium (trochę gorsze co prawda ale zawsze).
Wyścig fajny.Alonso od początku do końca ale lekko nie miał.
Co się stało dzisiaj z Grosjeanem ? (tak jakby inny kierowca i inne auto ?)
Solidna jazda Kimiego ale spodziewałem się większego parcia do przodu (a tu wikłał się w walki z Force India).
Saubery...no brawo (jeden i drugi).Przyznaję,że zaskoczenie dla mnie,że aż tak.
A to co robi Lewi to wzbudza we mnie coraz większą sympatię do tego....kierowcy. (wyścigi są bardziej kolorowe dzięki niemu). Sądziłem,że to on będzie w miejscu Jensona (pech) a ten drugi jednak też potrafi.
Generalnie było o.k.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez SPIDER N lip 22, 2012 17:25  Re: GP Niemiec 2012

Marker, nawet jakby nie było słabszych kierowców po drodze, to i tak by go nie wyprzedzili przed Spitzkehre.
No ale tak. Lepiej niepowodzenie jednych zrzucić na farta kogoś innego.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Angulo N lip 22, 2012 17:26  Re: GP Niemiec 2012

Marker napisał(a):Dla mnie Alonso to farciarz sezonu w tym momencie, gdyż już jest 2 wyścig z rzędu, gdy jest na P1, kierowca mający drugą pozycje dojeżdża do niego, a Fernando w strefie DRS dubluje zawodników. Szlak mnie trafia :wink:

Łał, nikt wcześniej tego nie wiedział... Też mnie to irytuje, ale jakoś od siedmiu lat zdążyłem sie przyzwyczaić. :D

Z McLarenem dziś nie było tak źle jak myślałem, że będzie po dwóch okrążeniach. Button trzymał tempo liderów, więc Lewis pewnie podobnie by skończył, tym bardziej szkoda tego kapcia. Mam też nadzieję, że to był już ostatni qual w deszczu, bo startując z pierwszej-drugiej linii nie traci się dużo czasu za maruderami.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Marker N lip 22, 2012 17:28  Re: GP Niemiec 2012

Nie chcę gdybać, bo w pewnym miejscu Button miał 0,370 straty do Nando.




Nie chce mu nic odbierać z umiejętności, bo patrząc na wyniki Massy to on daje z siebie wszystko. Chwała mu za to.
McLaren wrócił do gry co mnie cieczy. Oby tak dalej.



Łał, nikt wcześniej tego nie wiedział... Też mnie to irytuje, ale jakoś od siedmiu lat zdążyłem sie przyzwyczaić

Od siedmiu lat nie ma DRSu. :rotfl:
Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Postprzez Angulo N lip 22, 2012 17:33  Re: GP Niemiec 2012

Od siedmiu lat nie ma DRSu.

:twisted: Fakt, ale od siedmiu lat Alonso jest szczęściarzem.

Aha, no i jedno mnie zastanowiło - czemu Kimi nie jechał z strategią miękkie - pośrednie - pośrednie? W końcówce był szybszy niż liderzy, a podczas pobytu na softach stracił bodaj kilkanaście sekund.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Shaitan N lip 22, 2012 17:35  Re: GP Niemiec 2012

Marker napisał(a):Dla mnie Alonso to farciarz sezonu w tym momencie, gdyż już jest 2 wyścig z rzędu, gdy jest na P1, kierowca mający drugą pozycje dojeżdża do niego, a Fernando w strefie DRS dubluje zawodników. Szlak mnie trafia :wink:

Farciarz sezonu, ale bezapelacyjnie również najlepszy kierowca tego sezonu. Można go nie lubić, ale... oddać cesarzowi co cesarskie po prostu wypada.
Hiszpan zachwyca swą jazdą, a że los mu sprzyja, to nie umniejsza w żaden sposób tego. W pierwszej ćwiartce sezonu zmagał się z nie najlepszym Ferrari i udało mu się mnóstwo punktów wówczas uzbierać. Od momentu kiedy Ferka jest już jednym z najszybszych bolidów nie sądzę, by było coś w stanie zatrzymać go od sięgnięcia po WDC.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Kazik N lip 22, 2012 17:38  Re: GP Niemiec 2012

Marker napisał(a):Nie chcę gdybać, bo w pewnym miejscu Button miał 0,370 straty do Nan

I cóż z tego? Cała sztuka polega na tym aby wytrzymać do końca.
W Bahrajnie Vettel miał w końcówce wyścigu szybszego Raikkonena na ogonie ale wytrzymał.
Ktoś wtedy mówił,że miał farta ? (tak jak niby dzisiaj Alonso).
Obiektywizm potrzebny-Alonso jest po prostu dobry. Koniec.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez SirKamil N lip 22, 2012 17:44  Re: GP Niemiec 2012

Angulo napisał(a):
Od siedmiu lat nie ma DRSu.

:twisted: Fakt, ale od siedmiu lat Alonso jest szczęściarzem.

Aha, no i jedno mnie zastanowiło - czemu Kimi nie jechał z strategią miękkie - pośrednie - pośrednie? W końcówce był szybszy niż liderzy, a podczas pobytu na softach stracił bodaj kilkanaście sekund.
Nie mógł jechać na oponach pośrednich, ponieważ było sucho. Opony pośrednie to opony przejściowe, na mokry tor.

Opony średnia nie dawały gwarancji zyskania pozycji po pierwszym postoju a ta wartość była kluczowa dla wyścigu Kimiego.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Pieczar N lip 22, 2012 17:54  Re: GP Niemiec 2012

Swoją drogą Kimi niewiele traci do puszek a wielkimi krokami zbliża się Spa :-D
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez SirKamil N lip 22, 2012 18:06  Re: GP Niemiec 2012

Dla mnie zagadką jest to co się stało z Grosejanem. Materiał nie pokazuje momentu kontaktu. Gro w pierwszy zakręt wjechał już 15 tuż przed Kovalainenem, w drugim zakręcie wchodził bok w bok z 14 Senną a potem widać było już tylko jak przed nawrotem Gro w strefie hamowania walczy z kapciem i nie ma łopatki na fw a za nim lacza pali Senna. Nie mam zielonego pojęcia co się stało.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Campeon N lip 22, 2012 18:10  Re: GP Niemiec 2012

Marker napisał(a):Dla mnie Alonso to farciarz sezonu w tym momencie, gdyż już jest 2 wyścig z rzędu, gdy jest na P1, kierowca mający drugą pozycje dojeżdża do niego, a Fernando w strefie DRS dubluje zawodników. Szlak mnie trafia :wink:

Komentatorzy byli dzisiaj irytujący z tym szczęściem Alonso i maruderami... W strefie DRS trafiło mu się tak kilka razy i wielkie szczęście... Jakoś w sytuacji, gdy nie miał tych wspomagaczy, to Button i Vettel pomimo włączonych DRS nie potrafili wyprzedzić Fernando, który najzwyczajniej dysponował szybszym bolidem na prostych, albowiem bez użycia DRS był ledwie kilka kilometrów wolniejszy od w/w kierowców z uchylonymi skrzydłami. Zatem takie szczęście można włożyć między bajki.

Nie chcę gdybać, bo w pewnym miejscu Button miał 0,370 straty do Nando.

Było kilka takich sytuacji, w zakrętach (gdzie bolidy zawsze są blisko siebie), ale na prostych odjeżdżał rywalom bez użycia DRS, powiększając przewagę o kilka dziesiątych.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Anderis N lip 22, 2012 18:13  Re: GP Niemiec 2012

@SirKamil. Na powtórkach też nie byłem w stanie dojrzeć momentu kontaktu. Jedyne co znalazłem, to to:
Obrazek
Myślę, że Senna miałby dobre punkty dzisiaj, gdyby nie ta kolizja. Pierwszy stint jechał na poziomie Alonso, bo wyjechał z boksu kilka sekund przed Hiszpanem ale nie dał się zdublować przez długi czas.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez ozo95 N lip 22, 2012 18:21  Re: GP Niemiec 2012

Opony użyte w Niemczech :)
Obrazek
"Znałem go z pierwszej ręki i 99% rzeczy, jakie czytaliście o Ayrtonie, były nieprawdą. Był bardzo dobrym człowiekiem, wspomagał mnie i pomagał we wszystkich problemach, jakie miałem. Był jednym z tych, którzy naprawdę mnie bronili."
Avatar użytkownika
ozo95
 
Dołączył(a): N mar 13, 2011 19:48
Lokalizacja: Włoszczowa
GG: 22917922

Postprzez plastic N lip 22, 2012 18:27  Re: GP Niemiec 2012

Orientuje się ktoś jak wygląda procedura odebrania pucharu Vettelowi? Idzie delegacja FIA do motorhome RBR i komisyjnie odbiera puchar po czym kieruje się do Lotusa, puka do drzwi ze słowami "Kimi, mamy coś dla ciebie"? Czy Kimi dostanie szampana? A co jak Vettel powie "Nie wiem gdzie jest puchar, i co mi zrobicie?" :P
Obrazek
Avatar użytkownika
plastic
 
Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 20:30
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez Campeon N lip 22, 2012 18:28  Re: GP Niemiec 2012

Alonso o "szczęściu":
The car was feeling good on traction and top speed so it was enough to keep the lead into Turn 6.

Lepsze wyjścia z zakrętów, lepsza prędkość maksymalna i mógł się bronić bez DRS, co było dzisiaj widać wiele razy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość