GP Włoch 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez dxx91 Pn wrz 10, 2012 13:45  Re: GP Włoch 2012

cwiek napisał(a):Fajnie że ci się chciało robić coś takiego, ale pomyślałeś o tym, że w treningach niewielu daje z siebie 100%? W końcu to jak sama nazwa wskazuje treningi, punkty są przyznawane za wyścigi i lepiej już niech tak zostanie.


doskonale o tym wiem, że nie każdy daje z siebie 100 %. To tylko takie porównanie, jak tak na prawdę mało nam mówią treningi + kwalifikacje w porównaniu do rzeczywistej klasyfikacji generalnej :)
dxx91
 
Dołączył(a): N lip 12, 2009 14:50

Postprzez gregoff Pn wrz 10, 2012 15:00  Re: GP Włoch 2012

Campeon napisał(a):Comparison nietrafione, bo wykonane z kamery ustawionej w tym samym miejscu, podczas gdy oba incydenty nie wydarzyły się w tym samym punkcie zakrętu; Alonso został wypchnięty jeszcze na łuku, podczas gdy Vettel na własne życzenie smakował żwiru już na wyjściu z łuku, co doskonale widać w piątej sekundzie, gdzie Ferdek już jest na poboczu, zaś Seb jeszcze wszystkimi czterema kołami na asfalcie. Powstaje tutaj złudzenie, że obaj zostawili sobie tyle samo miejsca, co oczywiście mija się z prawdą. Zresztą Vettel nie pierwszy raz przestraszył się niepotrzebnie w takiej sytuacji; teraz i chociażby Spa i Kubica.


A Turcja i spotkanie z Webberem...
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Lukas Wt wrz 11, 2012 9:24  Re: GP Włoch 2012

Powiedzcie mi dlaczego Vettel jest sklasyfikowany, skoro przejechał 88% dystansu wyścigu?

W regulaminie jak byk stoi:
45.2 Cars having covered less than 90% of the number of laps covered by the winner (rounded
down to the nearest whole number of laps), will not be classified.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Endrju Szopen Wt wrz 11, 2012 12:02  Re: GP Włoch 2012

89%

A dlaczego mimo to został sklasyfikowany? Nie mam pojęcia, ale na tabelce tuż po zakończeniu wyścigu też był sklasyfikowany, a to jest system automatyczny, także tak jest i już.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Lukas Wt wrz 11, 2012 12:13  Re: GP Włoch 2012

"Tak jest i już" mnie nie przekonuje :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Endrju Szopen Wt wrz 11, 2012 13:44  Re: GP Włoch 2012

No mnie też nie, ale nie mamy kogo o to zapytać, żeby się dowiedzieć czemu automat dał ulgę jednego procenta Vettelowi :P Już na marginesie, że to jest dla mnie sprawa drugorzędna i ten jeden procent darować mogę, bo nie dzieje się koniec świata, a i nie ma tak naprawdę sprawy, bo niewiele (no, oprócz statystyk, o jedną jednostkę) to zmienia i nie ma jakiegokolwiek wpływu na przebieg wyścigu/mistrzostw/kariery Vettela.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Lukas Wt wrz 11, 2012 14:09  Re: GP Włoch 2012

Wierz mi, że niektórym u bukmacherów zmienia to więcej niż statystyki :) Niestety nie ma jak napisać do FIA w sprawie ew. wyjaśnień :(
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Endrju Szopen Wt wrz 11, 2012 14:14  Re: GP Włoch 2012

Aaa, no taaak, nie pomyślałem o zakładach :-D

No, raczej takich informacji nie uzyska się łatwo, o ile w ogóle. Napisz na twittera BBC podczas kolejnego weekendu, Jake wyśle Eddiego do kogo trzeba, on zapyta się każdego o wszystko :P
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez hideto Wt wrz 11, 2012 14:18  Re: GP Włoch 2012

Ja bym się na waszym miejscu cieszył, przecież z tego powodu nie może on bezkarnie silnika czy tam skrzyni wymienić...
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Karol Wt wrz 11, 2012 14:25  Re: GP Włoch 2012

Właśnie najbardziej się może rozchodzić o skrzynie biegów.

EDIT: Jeśli wymieniono mu skrzynie biegów po awarii alternatora w Walencji, to 5-wyścigowy cykl po Monzy się zakończył.
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez Endrju Szopen Wt wrz 11, 2012 18:21  Re: GP Włoch 2012

Tak, regulamin obejmuje to, iż jak się nie skończy wyścigów z racji problemów technicznych lub innych, na których wpływ jest nikły, to można bezkarnie wymieniać skrzynię biegów. Silniki wymieniają jak chcą, bo jest ich osiem i mogą wsadzać każdy, byle w trakcie sezonu nie użyli więcej niż osiem silników.

A i skoro skończył się już żywot tej skrzyni to też nie ma się czym przejmować. Jeno osoby obstawiające na zakładach :-D
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Lukas Śr wrz 12, 2012 12:10  Re: GP Włoch 2012

Dobra dostałem odpowiedź dlaczego Vettel jest sklasyfikowany, po prostu od innej strony się do tego podchodzi. Najpierw liczymy ile to jest 90% przejechanych kółek zwycięzcy, zaokrąglone w dół do pełnych okrążeń. W takim razie 53*90%=47,7 co po zaokrągleniu w dół daje 47 kółek, które to już Vettel przejechał :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Spectator Śr wrz 12, 2012 14:01  Re: GP Włoch 2012

[quote="Endrju Szopen"]Może słów kilka:

Perez - złote dziecko F1 złotem obrasta coraz bardziej, i tylko mi szkoda Kobayashiego, bo też złotym dzieckiem jest, ale Sergio osiąga jakieś niemożliwe poziomy i Kamui jest trochę w cieniu. Sergio - mniam jazda!

Coś czuję, że powieszą go obok portretu Kubicy w Hinwill.

Massa - przede wszystkim - nie jest źle jak było, a było dzisiaj nawet dobrze i nie czuło się frustracji patrząc ja jazdy Brazylijczyka

Gdyby Felipe był tak silny psychicznie jak Robert..... to by już wisiał obok Roberta w Hinwill :-D
Avatar użytkownika
Spectator
 
Dołączył(a): N wrz 25, 2011 15:50
GG: 35628

Postprzez meteo100 Śr wrz 12, 2012 19:00  Re: GP Włoch 2012

Perez, mam nadzieję że jeśli Kubica nie wróci do F1, to ten młody Meksykanin trafi do Ferrari i po zakończeniu kariery po Alonso zostanie mistrzem świata.
meteo100
 
Dołączył(a): Wt wrz 11, 2012 21:08

Postprzez Kazik Śr wrz 12, 2012 22:11  Re: GP Włoch 2012

Lukas napisał(a):Dobra dostałem odpowiedź dlaczego Vettel jest sklasyfikowany, po prostu od innej strony się do tego podchodzi. Najpierw liczymy ile to jest 90% przejechanych kółek zwycięzcy, zaokrąglone w dół do pełnych okrążeń. W takim razie 53*90%=47,7 co po zaokrągleniu w dół daje 47 kółek, które to już Vettel przejechał :)


"45.2 Cars having covered less than 90% of the number of laps covered by the winner (rounded
down to the nearest whole number of laps), will not be classified."

a sam cytowałeś regulamin... :) cały czas uczymy się jednak (pierwotnie liczyłem podobnie jak Ty).
Ostatnio edytowano Śr wrz 12, 2012 22:13 przez Kazik, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość