GP Włoch 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SkC N wrz 09, 2012 14:56  Re: GP Włoch 2012

Wyścig emocjonujący, ze zwrotami akcji i z kilkoma wspaniałymi manewrami.

Zwycięstwo Lewisa w pełni kontrolowane i zasłużone. P2 dla wspaniałego stratega Pereza(raczej jego team), gdy wyprzedził Raikkonena to czułem, że to musi skończyć się miejscem na podium. Alonso to samo, świetne wyprzedzania i doskonałe tempo. Lotus(daw.Renault) miało w ostatnich latach problemy z Monzą. Przypomnijmy sezon 2010, SPA Robert walczy jak równy z równym z liderami, a na Monzy walczy i stara się o jak najlepsza pozycje, z Raikkonenem było identycznie.

Wielki pech Red Bulla...to tyle :lol:

Co stało się z Ricciardo na ostatnim kółku? Jechał na P10 a później wyprzedzili go kierowcy Williamsa.
Avatar użytkownika
SkC
 
Dołączył(a): So kwi 25, 2009 20:01
Lokalizacja: WPY
GG: 1227011

Postprzez Ziolek10 N wrz 09, 2012 14:57  Re: GP Włoch 2012

ktoś wie, co się stało z Vergne'm?

Luca napisał(a):Czy Webber powiedział w radiu " Massive flat spots"?


też tak słyszałem, potem jak go spychali do garażu widać było wielkiego flatspota na prawej przedniej oponie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Ziolek10
 
Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 15:22

Postprzez peterK N wrz 09, 2012 14:59  Re: GP Włoch 2012

Ojojoj, Bastian :) Marka za to trochę szkoda ale cóż... No a najbardziej oczywiście Jensona. Niemniej cieszę się, że na podium był Alonso - na tym torze miejsce w pierwszej trójce kierowcy Ferrari jest zawsze mile widziane. Konferencje prasowe prowadzone przez Legendy od razu na podium będą standardowym zjawiskiem - czy też tylko na takich legendarnych europejskich torach? Polsat jak zwykle musiał pokazać Pakosińską.
Gratulacje dla Pereza i jego zespołu, mało brakło a mógłby poważnie podenerwować Lewisa, który w tym wyścigu po prostu pojechał swoje.
peterK
 
Dołączył(a): Śr cze 08, 2011 21:33

Postprzez slipstream N wrz 09, 2012 15:02  Re: GP Włoch 2012

Konferencje prasowe prowadzone przez Legendy od razu na podium będą standardowym zjawiskiem - czy też tylko na takich legendarnych europejskich torach?

Standard od Silverstone gdzie wprowadzono w ogóle to nowe podium a 'gwiazdą' był Jackie Stewart. Oczywiście co wyścig inna 'gwiazda', ale taki format podium to już standard.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez hideto N wrz 09, 2012 15:03  Re: GP Włoch 2012

Szkoda, że nie ma i tego i tego. Gest dla kibiców, a potem porządna konferencja.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez xdomino996 N wrz 09, 2012 15:05  Re: GP Włoch 2012

Średni wyścig według mnie, ale trochę się działo. Hamilton pojechał bdb, oszczędzał opony za co należą sie brawa, Perez to rewelacja jego strategia zdała egzamin, jakby Sauber poprawił Q to byłaby masakra. Ferrari zrobilo to co miało. Kimi mógł być max 4 ,ale P5 też jest pozytywne, Mercedes , wow. Strategia 2 pitów według mnie była porażką ,a jednak udało im się zdobyć sporo pkt. FI dziś porażka. Największy przegrany to Vettel ,gdyż nie dość że nie zasłużona kara to jeszcze nie dojechał do mety... Szkoda jeszcze Webbera. No i Buttona też szkoda
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez SirKamil N wrz 09, 2012 15:06  Re: GP Włoch 2012

Van_Helsing napisał(a):Choć fanem Vettela nie jestem uważam, że kara Mu się nie należała. Seba jechał swoją linią, a Fernando i tak był szybszy, więc mógł zaczekać do kolejnego zakrętu i bez problemu wyprzedziłby Niemca.

PS. Tempo Pereza :o .
Bzdura. Kara należała mu się jak kozie za obierki. Gdy Alonso zrównał swoją przednią oś z tylną osią Vettela, czyli gdy Vettel nie był już z przodu i nie miał prawa do dyktowania toru jazdy, miał jeszcze miejsce na całą szerokość bolidu z małym zapasem. Następnie Vettel zszedł do linii, wypchnął Alonso tak, że Alonso musiał wyjechać przynajmniej na szerokość koła w żwir.

Twierdzenie, że Alosno mógł się powstrzymać a Vettel nic nie zrobił bp stopniowo schodził do linii, jest np. zalegalizowaniem sławnych szumacherowskich manewrów "na raz", czyli długich płynnych zmiana toru jazdy, polegająca na spychaniu wyprzedzającego zawodnika z toru/na bandy/gdziekolwiek (vide, Barrichello Węgry 2010).

Rok temu Vettel w krytycznym momencie nadal miał miejsce na całą szerokość bolidu- gdy zahaczył o żwir między nim a Alonso było wystarczająco dużo miejsca aby utrzymać się na asfalcie.

Ta cała teoria o narodowości sędziów borowczyka jest tyleż śmieszna co idiotyczna i skandaliczna.
Ostatnio edytowano N wrz 09, 2012 15:10 przez SirKamil, łącznie edytowano 1 raz
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Asmodeus N wrz 09, 2012 15:07  Re: GP Włoch 2012

Ferrari miało problem z telemetrią...
Asmodeus
 

Postprzez Zakhary N wrz 09, 2012 15:17  Re: GP Włoch 2012

Tak się zastanawiam, czy RBR nie wymieni sobie silnika.
Avatar użytkownika
Zakhary
 
Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 20:34

Postprzez Angulo N wrz 09, 2012 15:39  Re: GP Włoch 2012

U Buttona padła pompa paliwowa - Sky.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez ozo95 N wrz 09, 2012 15:48  Re: GP Włoch 2012

Zasłużone gratulacje dla Sergio, za kolejne podium w tym sezonie. Wielki pech RBR, liczyłem na co najmniej podium dla Seba. Bruno pomimo problemów na początku wyścigu zdołał pokonać Pastora i jest już tylko -4. Gratulacje dla Lewisa w pełni zasłużone zwycięstwo. PS. Co stało się z bolidem JEV-a że wypadł pod koniec prostej?
"Znałem go z pierwszej ręki i 99% rzeczy, jakie czytaliście o Ayrtonie, były nieprawdą. Był bardzo dobrym człowiekiem, wspomagał mnie i pomagał we wszystkich problemach, jakie miałem. Był jednym z tych, którzy naprawdę mnie bronili."
Avatar użytkownika
ozo95
 
Dołączył(a): N mar 13, 2011 19:48
Lokalizacja: Włoszczowa
GG: 22917922

Postprzez pawel92setter N wrz 09, 2012 15:59  Re: GP Włoch 2012

Świetny wyścig Hamiltona i Pereza. Moim zdaniem, Ferrari nie wykorzystało dzisiaj szansy jaką mieli.

Jestem bardzo zadowolony z tego, że Raikkonenowi udało się wyszarpać 10 punktów mimo kiepskiego tempa. Mam nadzieję, że najgorsze (Monza) już za Lotusem i teraz wrócą do walki o podia. Swoją drogą szkoda, że nie pokazywali Maldonado. Jechał chyba całkiem dobry wyścig.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez cichy N wrz 09, 2012 16:03  Re: GP Włoch 2012

Nie mam zamiaru komentować dzisiejszej kary w żaden inny sposób jak ten
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=CPnQC3eEYqg

Gratuluje wszystkim kibicom czerwonym, jak i Alonso.. :spoko:

Super Perez, szkoda Kaumiego.. A, no i warto dodać, że po raz pierwszy w życiu smutno mi się zrobiło, że Massa nie dojechał na podium :-D
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez TommyYse N wrz 09, 2012 16:03  Re: GP Włoch 2012

Wielu z was ma pretensje do FIA za ukaranie Vettela i niekonsekwencję (ta sama sytuacja rok temu), ale nie macie racji. Regulamin mówi, że w takiej sytuacji Vettel nie mógł zrobić tego co zrobił - więc kara jest ewidentna. Z onboardu Alonso widać, że Alonso zrównał się przednią osią (lub skrzydłem, jak kto woli) z tylną osią Vettela, a w takiej sytuacji Vettel musiał zostawić Alonso wystarczająco dużo miejsca, żeby nie wypadł z toru. Co do sytuacji z zeszłego roku - Alonso zostawił Vettelowi miejsce, a ten wyjechał za tor, bo nie wiedział co zrobi Alonso, czy zostawi mu miejsce czy nie, więc wolał wyjechać za tor niż wpakować się w Alonso. Jak się później okazało, Vettel zmieściłby się koło Alonso na torze, ale miał mało czasu na reakcję, więc wybrał rozsądniejsze wyjście.
Checo znowu na podium na torze z długimi prostymi (Malezja, Kanada, Włochy).
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Pieczar N wrz 09, 2012 16:11  Re: GP Włoch 2012

Nie ma co porównywać do zeszłroczonej sytuacji, bo tam Alonso zostawił Vettelowi wystarczająco dużo miejsca. Ale czy od Bahrajnu zmieniły się przepisy? Pytam poważnie, bo tam za takie manewry kar nie było.

Inna sprawa, że to Monza to Vettel musiał dostać karę. W odwrotnej sytuacji pewnie zostało by to uznane jako incydent wyścigowy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron