Przed GP Singapuru 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez axel Pt wrz 21, 2012 11:35  Re: Przed GP Singapuru 2012

Prognozy nie zmieniają się od tygodnia, są szanse na ulewę. Ale mi się nie chce w to wierzyć. Ciekawe jak do tego podejdą sędziowie? Czerwona flaga?

Dzisiaj odwołali zajęcia Ferrari Challenge z powodu deszczu przy dziennym świetle, więc to daje obraz, czego można się spodziewać.
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez rno2 Pt wrz 21, 2012 11:57  Re: Przed GP Singapuru 2012

Póki co sucho, więc chyba piątek uda sę zaliczyć bezproblemowo.
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez pawel92setter So wrz 22, 2012 0:11  Re: Przed GP Singapuru 2012

Cóż za przygnębiająca cisza w tym temacie. Niestety wygląda na to, że stawka ucieka Lotusowi i Raikkonena czeka kolejny heroiczny bój o Top 5 i wyczekiwanie z nadzieją na DDRS. Najmocniejszy wydaje się Red Bull i McLaren. Warty odnotowania jest też progres Marussi.

Możemy zobaczyć ciekawe strategie w niedzielę. Supermiękka mieszanka jest dużo szybsza, ale u Kimiego skończyła się w kilka okrążeń.

Także ja idę odprawiać modły za kataklizm w Singapurze, bo bez tego Alonso i Hamilton uciekną.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez manieq So wrz 22, 2012 0:39  Re: Przed GP Singapuru 2012

Nie jestem może zbyt aktywnym forumowiczem, ale boli mnie ta cisza, więc coś napiszę. Ogladałem w sumie tylko godzinę pierwszego treningu, ale rzeczywiście wygląda na to, że Lotus tutaj nie da rady powalczyć z McL i RB(oczywisice mówię o czystej prędkości, bo w wyscigu może się okazać, że modły podziałały :P ). Nadzieja chyba w Suzuce, tor powinien odpowiadać E20, no i może ten DDRS zadziała.
Wydaje mi się, że mimo wszystko McL jest przed wszystkimi.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez xdomino996 So wrz 22, 2012 8:32  Re: Przed GP Singapuru 2012

Obraz jest trochę zakłócony (ogladałem tylko 2 trening) ,bo Lewis zepsuł S3 na najszybszym okr. Vet miał tam rekord i odsadził Webbera (2 czas) na 0.3. Nie wiadomo jakby tam pojechał Hamilton. Co do tempa wyścigowego, to Hamilton został pochwalony, więc wydaje się że i auto i kierowca są w dobrej formie. Red Bull jest na 100% mocny i będzie tutaj mocnym graczem. Lotus... słabo ,tor im nie odpowiada, podobnie jak rok temu. Na suzuce się odbiją ,bo ten tor powinien im pasować ,a to oznacza że mogą wygrać :)
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Shaitan So wrz 22, 2012 9:05  Re: Przed GP Singapuru 2012

Bardzo ciekawi mnie jak wypadnie podczas tego weekendu zespół Marussi. Ich poziom osiągów w FP2 wyglądał bardziej niż ciekawie. Wygląda na to, że zrobili mega krok do przodu w ostatnim czasie. Zresztą już podczas wyścigu na Monzy widać było stratę poniżej 0,5s do Caterhama w tempie wyścigowym. Trzymam kciuki, żeby do końca sezonu udało im się przeskoczyć ekipę Fernandesa.

Co do Lotusa, to trochę obawiałem się o ten tor. IMO "Średnio" im pasuje delikatnie rzecz ujmując. Ciężki weekend się zapowiada dla nich.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez TommyYse So wrz 22, 2012 10:21  Re: Przed GP Singapuru 2012

Opony się dosyć szybko zużywają. Bazując na treningach, sytuacja wygląda mniej więcej tak:
1. RBR vs McLaren
2. Ferrari vs Force India
3. Lotus vs Mercedes
4. Sauber
5. Williams
6. Toro Rosso
7. Caterham vs Marussia
8. HRT

Force India wygląda nieźle, Lotus poniżej oczekiwań. Marussia może powalczyć z Pietrowem, nie wiem czy Kovalainen da się dogonić.
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Kazik So wrz 22, 2012 10:28  Re: Przed GP Singapuru 2012

http://www.youtube.com/watch?v=i84DH73_JYI
http://www.youtube.com/watch?v=XbJ9URdgHao

Mały "przedsmaczek" z pierwszej i drugiej sesji (kiepska jakość trochę).
Do tych przewidywań odnośnie układu sił na Marina Bay ,o których piszecie to dołożyłbym jeszcze możliwość wystąpienia safety cara (nie kraczę). :wink:
Kara przesunięcia o pięć pozycji na starcie dla Pedro mimo wszystko fajnie brzmi.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez baron So wrz 22, 2012 12:06  Re: Przed GP Singapuru 2012

Jazda Vettela daje do myślenia, że wygra kwalifikacje i ma dużą szanse na wygranie wyścigu(szczególnie że Red Bulle mają dobre tempo wyścigowe). Mclareny i Ferrari mimo wszystko wolniejsze. Za to niezbyt dobra jazda Lotusów(nie zapowiada się na dobry rezultat).
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Lukasz1234 So wrz 22, 2012 12:11  Re: Przed GP Singapuru 2012

Jazda Lotusa przyzwoita i powinni się zmieścic w Q na miejscach 6-10.
Avatar użytkownika
Lukasz1234
 
Dołączył(a): Pn lut 15, 2010 15:53

Postprzez PavLo So wrz 22, 2012 12:14  Re: Przed GP Singapuru 2012

jeśli chodzi o Lotusy to zwróciłem uwagę na 2 sektor Grosjean jest to czas na poziomie czołówki zobaczymy jak to będzie dla nich w kwalifikacjach liczę sie poprawią w stosunku do treningów :)
PavLo
 
Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 15:36

Postprzez Karol So wrz 22, 2012 12:16  Re: Przed GP Singapuru 2012

Lotusy wróciły do specyfikacji z Węgier. Wygląda to delikatnie lepiej, choć wciąż będą to starania o ograniczenie strat.

Dużo będzie zależeć od opon w wyścigu, nie wiem czy oszczędzanie opon w kwalifikacjach i 3 stopy w wyścigu nie byłoby dobrą opcją. Potrzeba by tu rozegrać dobrze strategie, żeby zbytnio nie natrafić na wolniejszych kierowców, bo z wyprzedzaniem będzie masakra - możliwe, ale masakra + dodatkowe zużycie opon. Super-softy są tu dużo szybsze od softów, ale ciężko wywnioskować ich degradację na podstawie wczorajszej końcówki 2 treningu - za dużo korków i przeplatania szybkich okrążeń z wolnymi.

Bardzo ładnie jak dotąd FI, może Hulk w końcu złoży do kupy dobry weekend.

Obstawiamy kto pocałuje beton/bariery w Q? :P
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez manieq So wrz 22, 2012 12:19  Re: Przed GP Singapuru 2012

Stawiam na Sennę. Szykuje się nam mało ciekawy wyścig w porównaniu z całym sezonem. Mało pewnie będzie ataków na przeciwnika, bo przecież opony się poździerają, do tego pętla nie sprzyja wyprzedzaniu.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez PavLo So wrz 22, 2012 12:21  Re: Przed GP Singapuru 2012

ja obstawiam kogoś z Saubera strasznie nie leży im ten tor
PavLo
 
Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 15:36

Postprzez Kazik So wrz 22, 2012 12:42  Re: Przed GP Singapuru 2012

Karol napisał(a):
Obstawiamy kto pocałuje beton/bariery w Q? :P

Webber pokazał jak to się robi ale Vitaly przebił wszystkich bo przywalił "podwójnie".
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron