Przed GP Japonii 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez baron So paź 06, 2012 11:03  Re: Przed GP Japonii

Blokowanie Alonso przez Vettela:



Obrazek
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Mexi So paź 06, 2012 11:06  Re: Przed GP Japonii

Lukas, znowu głupie pytanie...ale co miał odpowiedzieć? Było wiadomo, że "I spun", oczekiwałes wywodu w stylu "najechałem na trawę, podbiło mnie i obróciło?". "Jak kolokwium?" - "Nie zdałem" czy "W pytaniu numer 1 odnośnie x napisałem y ale powinno być z. W trzecim pytaniu..."? Wciąż, nie było to niegrzeczne, niegrzeczne by było "a co, nie widziałaś co się stało?". Typowe zachowanie poirytowanej, zdenerwowanej osoby.

@up:
Zablokował linię wyścigową, jechał środkiem i Alonso zawahał się jak go wyprzedzić. Powinno być +3, bo na pewno Hiszpan stracił trochę czasu.

Ma ktoś sytuację JEV vs Senna do porównania?
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Lcj_DeViL So paź 06, 2012 11:07  Re: Przed GP Japonii

Im więcej razy oglądam powtórkę z tego incydentu tym bardziej jestem przekonany, że blokowanie tam było. Powtórzę się z komentarza na głównej. VET środkiem jedzie i nie wiadomo o co chodzi. Poł bolidu na lini wyścigowej, wydaje mi się, że powinien powoli jechać i trzymać się drugiej? strony toru. Podsumowywując Jeśli VER dostał kare za coś podobnego to i VET powinien dostać.
...Uważam, że Ferrari to miniaturowa wersja boga (J.C)...
Avatar użytkownika
Lcj_DeViL
 
Dołączył(a): Cz lut 21, 2008 16:36
Lokalizacja: O.Ś
GG: 6009666

Postprzez SirKamil So paź 06, 2012 11:11  Re: Przed GP Japonii

Dziwny temat zastepczy. W tej fazie mistrzostw warto byłoby podyskutowac na temat bezustannego dawania ciala w kwalifikacjach przez Raikkonena... ile pozycji na tym traci, na ile oslabia swoje szanse w walce o mistrzostwo. Od marca ten watek gdzies umyka.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez xdomino996 So paź 06, 2012 11:25  Re: Przed GP Japonii

Co do wypowiedzi Kimiego to nie ma co się dziwić, był wkurzony i odpowiedział dziennikarce "obróciłem się" co jakieś obraźliwe nie jest, znając go (chyba że to był pierwszy raz) powinna się czegoś takiego domyślić. Co do sytuacji Vettel/Alonso to według mnie kara byłaby słuszna ,ale "cieszy" chociaż reprymenda. Dzisiejsze kwalifikacje były dziwne, Hamilton cały czas miał problem z znalezieniem tempa, Massa kręcił lepsze okrążenia od Alonso, jedynie RB nie zawodził. Co do Lotusa to Grosjean mógł być 3 (po karze dla Buttona),ale coś nie wyszło :( . Kimi zawalił. Gdzie Ci co twierdzili że mówienie że Hamilton nie ma już szans na mistrza jest głupotą? Jak Vettel jutro wygra (co się zapowiada) a Alonso przyjedzie wysoko to tytuł rozegra się między Ferrari ,a Red Bullem.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Pieczar So paź 06, 2012 11:47  Re: Przed GP Japonii

Lukas napisał(a):Chyba oglądamy inne wywiady... Sarkastyczne "I spun" (biorąc pod uwagę, że wydarzyć mogło się milion rzeczy, w tym awarii) i robienie idiotki z pytającej jest normalną odpowiedzią na pytanie. Ok, jeśli tak to nie mam więcej uwag. Jakoś Hulkenberg czy inni kierowcy inaczej przyznają się do błędów. Wasza reakcja tylko potwierdza fakt, że adorujecie jego zachowanie.

No dobrze, Kimi to Kimi, nie Hulkenberg. Nie podobają Ci się jego wywiady to ich nie oglądaj. Robisz z bzdury dyskusję na poziomie pudelka.

A z poradami co do mojego życia lepiej się wstrzymaj, bo wnoszą tyle do dyskusji co komentarze Borowczyka.

Radzę jednak z nich skorzystać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez SPIDER So paź 06, 2012 12:42  Re: Przed GP Japonii

To "I spun" było głupią odpowiedzią na głupie pytanie i nie roztrząsałbym tego niepotrzebnie. Kimi wylewny nigdy nie był, więc u kogo jak u kogo, ale u niego taka odpowiedź absolutnie nie powinna dziwić.

Skandaliczna decyzja sędziów o reprymendzie dla Vettela. Takimi karami można sypać, kiedy mamy do czynienia z jakimiś kelnerami, a tutaj rozchodzi się o majstra.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez chmiel So paź 06, 2012 12:50  Re: Przed GP Japonii

Kara dla Vettela jak najbardziej się należała. Sytuacja, która zaszła, ma bezpośredni wpływ na losy tytułu mistrzowskiego. Niemiec przeszkodził w ustanowieniu dobrego czasu okrążenia w kwalifikacjach kierowcy, z którym walczy o majstra. Takie sytuacje nie powinny się kończyć jakąś śmieszną reprymendą...
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Damos So paź 06, 2012 14:08  Re: Przed GP Japonii

SPIDER napisał(a):To "I spun" było głupią odpowiedzią na głupie pytanie i nie roztrząsałbym tego niepotrzebnie.
To nie była głupia odpowiedź ani głupie pytanie. Dziennikarka liczyła na opis:
"w zakręcie za późno hamowałem i nie zdążyłem zredukować prędkości do takiej, przy której siła odśrodkowa mogła być zrównoważona przez siłę tarcia pomiędzy asfaltem a oponami. Siłą rzeczy wyjechałem za szeroko i podczas powrotu na tor tylne koła straciły przyczepność przez co tył zaczął uciekać. Nie potrafiłem opanować auta i wykonałem efektowny piruet na zablokowanych kołach. Następnie grzecznie czekałem na innych kolegów aby swoim wyjazdem nie stwarzać niepotrzebnego zagrożenia."
Kimi myślał: "Ona chyba żartuje, że nie wie, co się stało? Co jej mam opowiadać? Że pojechałem jak amator i obróciło mnie jak nastolatka i nie potrafiłem opanować auta? Ona chce mnie ośmieszyć? Ok - powiem, że mnie obróciło - całą resztę widać w TV i wszystko jasne"

SPIDER napisał(a):Kimi wylewny nigdy nie był, więc u kogo jak u kogo, ale u niego taka odpowiedź absolutnie nie powinna dziwić.
Nie powinna. Jak na Fina był nawet bardzo wylewny. Niech się kobieta cieszy, że nie wpadła na Montoyę ;)


P.S.
Paweł i Łukasz widzą to z innej strony: to oni stoją z mikrofonem i wymyślają, jakie pytania zadać kierowcy, żeby się nie obraził i raczył odpowiedzieć. Niestety - czasem driver nie raczy i wtedy jest przykro :(
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez plastic So paź 06, 2012 15:25  Re: Przed GP Japonii

Oj tam, filozujecie, Panowie. IMO w pytaniu "What happened?" chodziło o to czy nawaliło auto czy kierowca. No i odpowiedzi "It was driver mistake" i "I spun" znaczą dokładnie to samo. Krótka i treściwa odpowiedź lekko podenerwowanego człowieka.
Co do samej rywalizacji to nie wiem czy przez porę dnia czy przez ilość emocji w kwalifikacjach lekko podsypiałem ;P. Kimi trochę zepsuł zabawę wszystkim ale zespoły muszą się liczyć z tym, że jeżeli kiszą ogóra w garażu do ostatnich sekund Q3 to tak się może stać. Wygląda na to że Vettel faktycznie przyblokował Alonso, co może mieć wpływ na losy tytułu i nie dostał za to kary, która się należała. Żarty o Ferrari Investigation Agency (FIA) można odłożyć spowrotem na półkę. Jutro będzie bardzo ciężko komukolwiek dogonić RedBulle ale można się spodziewać, że Hamilton i Button będą ostro gonić. Nieciekawie jutro może wyglądać przewaga Ferdka w WDC :/
Obrazek
Avatar użytkownika
plastic
 
Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 20:30
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez robsonhein So paź 06, 2012 16:52  Re: Przed GP Japonii

Kara dla Niemca ewidentna jedzie sobie środkiem toru i zadowolony z życia i kończy się na reprymendzie... żenada.
robsonhein
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 21:05

Postprzez Kazik So paź 06, 2012 18:44  Re: Przed GP Japonii

http://www.youtube.com/watch?v=C0MiG-XnDTA
Kilka fajnych wypowiedzi kierowców po qualu.
Najbardziej podoba mi się Jean Eric -nie sądzi ,że popsuł Bruno kwalifikacje bo tamten stracił zbyt wiele czasu na machaniu i gestykulowaniu rękami. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość