GP Korei Południowej 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez baron N paź 14, 2012 9:29  Re: GP Korei

Dzisiaj Koba się nie popisał. Wjazd rodem "Romę Grożą", który z kolei jechał bardzo bezpłciowy wyścig.

Na +
- Vettel - Dobry start, potem ładne tempo = finisz na 1 miejscu.
- Massa - Dla mnie najlepszy kierowca na torze. Pod koniec jednak zwolnił, ale przyznajmy szczerze: W Ferrari nie darowaliby mu wyprzedzenia Fernando. I tak miał już sporą przewagę na Kimim.
- Hulkenberg - Dla mnie 3 najlepszy kierowca na torze. Piękny manewr na Hamiltonie i Romku, do tego jeszcze szybka jazda i w rezultacie dobre 6 miejsce.
- Toro Rosso - Bardzo solidna jazda obu kierowców. To ich najlepszy wyścig od GP Australii 2012.

Na -
- Williams - Dno, Dno i jeszcze raz Dno. Byli szybsi tylko od najgorszych zespołów. Stracili werwę(albo tor nie leżał).
- Hamilton - Znowu awaria zawieszenia i jeszcze ta trawa... Ma sporo pecha.
- Kobayashi - Dzisiaj zrobił za kamikadze. To było głupie i niepotrzebne.

Neutralnie:
- Alonso i Webber - Obaj prezentowali się gorzej od kolegów z zespołu. Webber akurat dużym zdziwieniem nie jest, ale Fernando? Pozamieniali się bolidami z Felipe czy co?
- Kimi i Romain - Bezbarwny wyścig w wykonaniu tej dwójki. Kimas nie mógł sobie poradzić z gorzej jadącym Lewisem, a Romain z Hulkiem. Mimo wszystko brawa dla Groszka, że nie skasował nikogo.
- Schumacher i Perez - gdzieś się tam tułali, mimo wszystko słaba dyspozycja ich bolidów na tym torze.

Końcówka stawki normalnie, prócz tego, że Pietrow dojechał przed Heikkim.
Vettel w praktyce ma już tytuł. Ferrari nie ma szans.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez cichy N paź 14, 2012 9:32  Re: GP Korei

baron napisał(a):Końcówka stawki normalnie, prócz tego, że Pietrow dojechał przed Heikkim.

warto dodać, że niestety, nie pierwszy raz..
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Sklavin N paź 14, 2012 9:38  GP Korei

maiesky napisał(a):To była ściema z tą oponą


Oczywiście. Kierowca z drutami na wierzchu nie bije na ostatnim kółku rekordu w S3. Raczej chodził o sprowokowanie Ferrari do jakiej szaleńczo ryzykownej jazdy.
ROBERT KUB1CA
Avatar użytkownika
Sklavin
 
Dołączył(a): Pt kwi 09, 2010 17:16

Postprzez Kazik N paź 14, 2012 9:39  Re: GP Korei

Dobrze,że team orders oficjalnie są dozwolone bo Smedley przynajmniej nie musiał "ściemniać" Filipka.
Sam wyścig nie należał do zbyt widowiskowych i potwierdził przewagę Red Bulla nad resztą stawki w końcówce sezonu.
Fernando ma dużo do myślenia..tytuł się wymyka.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez xdomino996 N paź 14, 2012 9:41  Re: GP Korei

Wyścig średni, nie był nudny ,ani ciekawy. Zagranie z tymi komunikatami RB było nie potrzebne, kto miał LT śmiał się z Red Bulla. Vettel jedzie po mistrza, czy nam się to podoba czy nie, wygrał 3 ostatnie wyścigi ,jest w super formie. Tak na serio to o mistrzostwo walczą jeszcze tylko Alonso i Vettel ,ten drugi jak wyżej pisałem jest w lepszej sytuacji jedynie awaria go pozbawi mistrzostwa. Ale szczerze sam chyba wolę aby to Vettel sięgnął po 3 mistrza. W bolidzie Hamiltona znowu coś się wydarzyło :? ,a była szansa na P4, przy takiej bezbarwnej końcówce Alonso to mógłby walczyć o P3. Co do trawy się nie wypowiadam bo szkoda słów. Button też pech od samego początku wyścigu. Massa super wyścig. Webber dziwnie być może to zagranie zespołu ,bo po 8 sekundach straty do Vettela dopiero zaczął szybko jechać. Hulkenberg dobry wyścig, ale wysoki v-max sporo mu pomógł ,co do Lotusa to Kimi bezbarwnie ,podobnie jak Romain.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Shaitan N paź 14, 2012 9:41  Re: GP Korei

Lukas napisał(a):Saubery dziś pojechały kompletnie idiotycznie, pomyje spadają zawsze na Grosjeana, ale w czym dziś się różnił Kobayashi? Jestem zdegustowany ich dzisiejszą jazdą :(

Perez też mega ryzykownie zanurkował blokując koła na dohamowaniu do T1 lekko trącając kogoś w tył, nawet coś się posypało. Gdyby to był Grosjean, to już sypałyby się gromy :-) .
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez kamil__8716 N paź 14, 2012 10:11  Re: GP Korei

Poznaliście typka który machał szachownicą :D

http://www.youtube.com/watch?v=9bZkp7q1 ... re=related
kamil__8716
 
Dołączył(a): So kwi 17, 2010 17:44

Postprzez Angulo N paź 14, 2012 10:16  Re: GP Korei

Wyścig szału nie zrobił, bo to w końcu Korea Najbardziej się śmiałem z tego, że jak zobaczyłem tą trawę, pomyślałem "Na bank wjedzie w nią Lewis i coś się stanie, Angulo znów będzie o tym gadał trzy dni..."

I może to w końcu skłoni kogoś do przyznania, że nad McLarenem rzeczywiście ciąży fatum, które już spowodowało, że zamiast prowadzić w WCC skończą sezon za Lotusem, a kierowcy na 5 i 6 miejscu...
To już jest gorszy sezon niż 2004...
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez AleQ N paź 14, 2012 10:21  Re: GP Korei

Cyrk w Red Bullu jest naprawdę żałosny i nudny. Miejmy nadzieję, że alternator ma o sobie jeszcze znać.
Cieszy dobra forma Ferrari oraz Hulka.
McLaren ma raczej już sezon z głowy i po raz skończy się na irytującym PR'rem "jak to wygraliśmy wiele wyścigów, nasz duet Lewis-Jenson jest najlepszy w stawce 8-) " Odejście Hamiltona odbije się negtywnie w obie strony.
Kimas bezbarwnie, ale przy takiej postawie ma największe szanse na P3 w WDC bo z całym szacunkiem on tytułu nie zdobędzie.
Mercedes tragicznie co nie jest sensacją :twisted: Saubery po raz kolejny z przygodami, ale na duże pkt. nie było szans. No i warto wspomnieć o dobrym występie Toro Rosso.
Avatar użytkownika
AleQ
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 14:47
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Zakhary N paź 14, 2012 10:25  Re: GP Korei

kamil__8716 napisał(a):Poznaliście typka który machał szachownicą :D

http://www.youtube.com/watch?v=9bZkp7q1 ... re=related


Ja bym tego machaniem nie nazwał. Robił to jakby miał usnąć zaraz.

Był jakiś onboard Kamui'ego z tego incydentu?
Avatar użytkownika
Zakhary
 
Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 20:34

Postprzez xdomino996 N paź 14, 2012 10:29  Re: GP Korei

Ma ktoś filmik ze startu ,bo nie dość że trochę zamieszania było to wydaje mi się że znowu Alonso prawie wypchnął Hamiltona na trawę ...
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez manieq N paź 14, 2012 11:14  Re: GP Korei

Ma ktoś jakieś dobre filmiki ze startu i pierwszej godziny wyścigu? Wczoraj pobalowałem i choć zwykle mi się to nie zdarza, zaspało mi się trochę.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez SPIDER N paź 14, 2012 12:07  Re: GP Korei

AleQ napisał(a):Cieszy dobra forma Ferrari

Dobra, nie dobra, ale przy obecnej formie Red Bulla zapowiada się na to, że Ferrari znów frajersko przegra tytuł kierowców w końcówce sezonu. Jak w 2010 roku. Pozostaje się chyba tylko modlić, aby na Vettela spadły plagi egipskie, bo w bezproblemowej walce na torze nie ma o czym mówić.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Mexi N paź 14, 2012 13:17  Re: GP Korei

Jak frajersko? Co jak co, ale Alonso robi w tym sezonie co może...Jednak złoty strzał Grosjeana i kontakt z Kimim (chyba jedyny jego błąd w tym sezonie) zabrał całą przewagę.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Angulo N paź 14, 2012 13:28  Re: GP Korei

Dobra, nie dobra, ale przy obecnej formie Red Bulla zapowiada się na to, że Ferrari znów frajersko przegra tytuł kierowców w końcówce sezonu. Jak w 2010 roku. Pozostaje się chyba tylko modlić, aby na Vettela spadły plagi egipskie, bo w bezproblemowej walce na torze nie ma o czym mówić.

Największym frajerem tego sezonu jest zespół Vodafone McLaren Mercedes, który mając szybszy bolid przez większość sezonu i pozornie lepszych kierowców skończy sezon za Ferrari.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron