Przed GP Abu Zabi 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez rzeznik So lis 03, 2012 22:54  Re: Przed GP Abu Zabi 2012

Niedawno gdzieś czytałem, że długość przełożeń skrzyni biegów dobiera się w piątki i potem nie można już tego zmieniać. Czyli jak to będzie w przypadku Vettela? Niech ktoś mnie sprostuje, gdybym coś przekręcił.
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez bohdi So lis 03, 2012 23:00  Re: Przed GP Abu Zabi 2012

Masz rację.
W przypadku startu z pitlane mogą zmieniać co tylko chcą.
Przełożenia zmienią jako pierwsze, bo Vmax RB była "porażająca".
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez kimifan So lis 03, 2012 23:28  Re: Przed GP Abu Zabi 2012

Bez przesady. Aż tak mocno nie odstawali by DRS ich nie uratował na długiej prostej.
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą..."
kimifan
 
Dołączył(a): So wrz 23, 2006 14:37
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Campeon So lis 03, 2012 23:56  Re: Przed GP Abu Zabi 2012

Mexi napisał(a):„Dyrektor wyścigu poinformował sędziów, że samochód z numerem jeden nie wrócił do boksów o własnych siłach, co jest naruszeniem Artykułu 6.6.2. Regulaminu Technicznego Formuły Jeden. Sędziowie wysłuchali wyjaśnień kierowcy oraz zespołu, a także przestudiowali telemetrię, która wskazała przyczynę zatrzymania bolidu. Sędziowie uznali wyjaśnienia i zakwalifikowali zdarzenie jako wpływ siły wyższej”.

Co to jest siła wyższa i dlaczego w pierwszej wersji uznali złamanie regulaminu za wytłumaczalne?

Awaria. Podobno było coś nie tak z korektorem w układzie paliwowym (ciśnienie nie takie), zatem gdyby Vettel zatrzymał się kilka zakrętów wcześniej, to wymienili by mu po kwalach co trzeba i startowałby z P3, bo paliwa byłoby wystarczająco dużo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez maciejo195 N lis 04, 2012 0:02  Re: Przed GP Abu Zabi 2012

Brawo Lewis :) Szkoda, ze odchodzi z Mclarena ale pokazuje pazur do końca :) nie mam nic przeciwko by do końca sezonu to on wygrywał. Niech sie pożegna z Mclarenem jak najlepiej :)
Brawo Pastor ! Ten kierowca to wariat ale lubie go. Jedynie potrzeba mu lepszego partnera bo Bruno nie ogarnia.

RBR za bardzo chcial kozaczyć no i wpadka. Może i dobrze bo chociaz bedzie mozna ogladac przebijanie sie Sebka. Punkty pewnie złapie ale o wygranej raczej mowy nie ma.

Jutro licze na Pastora i Kimiego. Oby czysty start, a potem po podium ! :D


Ps. Dawniej jeden z uzytkownikow wrzucal tutaj zawsze nagrania z kazdej sesji. Cos na wzor najciekawszych akcji. Dalo by rade nadal to wrzucac? Bo brak czasu powoduje,ze czesto opuszczam sesje i omijam wydarzenia na torze :D
maciejo195
 
Dołączył(a): N gru 20, 2009 23:14
Lokalizacja: Kielce - blisko Toru Kielce :D

Postprzez SirKamil N lis 04, 2012 0:22  Re: Przed GP Abu Zabi 2012

Gdyby to było takie proste Red Bull dobierałby przełożenia i był szybszy na prostej zawsze, ale najwyraźniej ich optymalne ustawienia są nieco inne. Uprzedzając dziwaczne teorie nie ma żadnej prawidłowości stwierdzającej, że setup na niskie prędkości jest dobry na kwalifikacje i wyścigi tylko przy startach z pierwszych rzędów i dlatego Red Bull tak robi. Red Bull wybiera taką drogą gdyż jest ona dobra dla Red Bulla, dla ich samochodu. Trzeba poczekać i zobaczyć co będzie jutro. Ingerencja w wypracowane ustawienia na kwalifikacje i na wyścig- bo przecież nad tym zespoły pracują bite 4 godziny treningów- powinna być jak najmniejsza. Tak czy owak spodziewam się ciężkiej przeprawy czekającej Vettela w drodze po jakieś punkty.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez kidmaciek N lis 04, 2012 1:23  Re: Przed GP Abu Zabi 2012

Mam nadzieję, że kierowcy broniący się przed Vettelem pokażą pazur i nie dadzą się zjeść byle DRS-em. Jestem pewny, że oni też widzą w całej tej sytuacji szansę na to, żeby zaistnieć - coś na wzór Pietrowa z Abu Dhabi w 2010 roku :) Ciężko Vettel będzie miał z STR, to oni mieli największą prędkość wśród tych słabszych zespołów. Tak czy inaczej będzie ciekawie...
kidmaciek
 
Dołączył(a): Śr paź 17, 2007 16:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez SirKamil N lis 04, 2012 1:26  Re: Przed GP Abu Zabi 2012

Obawiam się, że z STR będzie miał najłatwiej :lol:
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez raf2 N lis 04, 2012 9:33  Re: Przed GP Abu Zabi 2012

Mam nadzieję, że ALO powalczy dzisiaj o podium a VET nie zdobędzie punktów, wtedy będzie bardzo ciekawie :twisted:
Avatar użytkownika
raf2
 
Dołączył(a): Wt lut 03, 2009 15:36

Postprzez kidmaciek N lis 04, 2012 10:58  Re: Przed GP Abu Zabi 2012

SirKamil napisał(a):Obawiam się, że z STR będzie miał najłatwiej :lol:



Racja :D Byłem troszkę podchmielony, więc niektóre fakty umknęły mojej uwadze :razz:
kidmaciek
 
Dołączył(a): Śr paź 17, 2007 16:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez MarK N lis 04, 2012 11:17  Re: Przed GP Abu Zabi 2012

Patrick napisał(a):Fajnie że na forum sami fan-boye Fernando. :twisted: :twisted: :twisted:

Między byciem fanem a fan-boyem jest spora różnica, poza tym wielu tu nawet nie kibicuje Alonso, ale jest po prostu znudzonych wygranymi Vettela ;) .

Dziś ma chłopak szanse pokazać co umie bo wreszcie musi wyprzedzać, a nie jechać samemu. Do tej pory niezbyt mu to wychodziło jak na mistrza świata, więc ma szansę się poprawić.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Karol24 N lis 04, 2012 11:22  Re: Przed GP Abu Zabi 2012

DRS daje jakiś 13-15 km/h. Williams był szybszy od Red Bulla o 14 km/h. Więc Senna nawet bez DRSu będzie się mógł bronić przed Vettelem. Muszą coś Vettelowi zmienić w przełożeniach biegów.
Karol24
 
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 13:49

Postprzez Campeon N lis 04, 2012 11:22  Re: Przed GP Abu Zabi 2012

Niezły zbieg okoliczności: Vettel startuje z alei serwisowej, która akurat w Abu Zabi ma wyjątkową konfigurację. Prowadzi tunelem pod pierwszym zakrętem i łączy się z torem dopiero w trzecim zakręcie. Na „normalnych” torach kierowca startujący z alei serwisowej ustawia się na jej końcu pod sygnalizatorem (takim, jakiego kiedyś nie zauważył Hamilton...) i czeka na zielone światło, zapalane przez Charliego Whitinga w momencie, w którym ostatni samochód ruszający z pól startowych minie wyjazd z boksów. Dzisiaj Whiting zapowiedział, że odczeka, aż cała stawka pokona pierwszy zakręt i zniknie mu z oczu – dopiero wtedy wypuści mistrza świata spod sygnalizatora na końcu alei. Ciekawe, co się stanie, kiedy nie wszyscy od razu znikną mu z oczu...

Copyright Mikołaj Sokół/sokolimokiem.tv
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez baron N lis 04, 2012 11:26  Re: Przed GP Abu Zabi 2012

W Belgii(2012!) wyprzedzał ładnie, więc ja bym go nie skreślał. Niby tory całkiem inne, ale myślę że spokojnie zapunktuje i co nie co powyprzedza(nie tylko ostatnią szóstkę i Toro Rosso).
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez xdomino996 N lis 04, 2012 11:32  Re: Przed GP Abu Zabi 2012

Jestem pewien, że zrobią trik i Vettel wyjedzie na twardych i większość pozycji zyska strategią (dłużej zostanie na torze), ale mimo wszystko fajnie będzie widzieć Vettela walczącego (mam nadzieję)
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron