GP Abu Zabi 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez cichy N lis 04, 2012 16:06  GP Abu Zabi 2012

Daaawno nie było tak mocnego i fajnego wyścigu :) Brawo Kimi.. Brawo Seb! Haha, och, jak ja chcę widzieć miny tych wszystkich fanbojów Fernando, co wczoraj byli bliscy płaczu ze szczęścia :)

Camp! Całuje Cię gorąco! :D
Ostatnio edytowano N lis 04, 2012 16:09 przez cichy, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez baron N lis 04, 2012 16:06  Re: GP Abu Zabi 2012

Niesamowity wyścig. Sporo emocji, co po tym torze się nie spodziewałem(chyba z Walencją najlepszy wyścig). Kimi świetnie pojechał. A Webber? Słabo...
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez cichy N lis 04, 2012 16:08  Re: GP Abu Zabi 2012

Webber słabo? To była tragedia, start, kolizje, szybkość.. wszystko na minus. Jestem ciekaw gdzie by się znalazł gdyby nie durny manewr Sergio..
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez yankess N lis 04, 2012 16:15  Re: GP Abu Zabi 2012

Cyrk na kółkach, czeski film, kapitalne widowisko - myślę, że tak można podsumować ten wyścig.
Vettelowi masakrycznie los sprzyjał, ale wykorzystał swoją szansę w 100%, oprócz fantastycznej jazdy wykazał wieką rozwagę i opanowanie. Webber za to... szkoda gadać.
Alonso w końcówce jechał tak, ze bałem się, że wyścigu nie skończy.
Kimi za to dopisuje się do listy tegorocznych zwycięzców wyścigów :)
Oby nam się losy tytułu nie rozstrzygnęły za 2 tygodnie.

p.s.
trochę więcej emocji i bym się nabawił nadciśnienia :D
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez xdomino996 N lis 04, 2012 16:15  Re: GP Abu Zabi 2012

Dzisiejszy wyścig był ciekawy, 2 neutralizacje, przez 2 karambole. Rosberg miał dużo szczęścia podobnie jak Narain. Pereza lubię, ale jego powrót na tor to była bardzo dziwna sprawa. Webber dziś słabiutko. Ale przejdźmy do rzeczy. Kimi, rewelacja start był fenomenalny. Alonso dziś co najwyżej przeciętnie, bez rewelacji na starcie z Maldonado nie dawał rady. Do tego ten jego błąd przed pitem (stracił około 2s w 3 sektorze), ale mimo wszystko P2 to dobra pozycja dla niego. Vettel szok, nie spodziewałem się, ale skrzynia zrobiła co zrobiła, Vet miał 320km/h. 3 Miejsce jest ogromnym sukcesem, ale pewnie lekkim niedosytem, gdyby nie Button to mógł nawet wygrać (to by było dopiero). Button bez rewelacji. Hamilton jechał super, ale tak jak przeczuwałem on nie może mieć czystego wyścigu. Popełnił tylko 1 błąd, na tym do hamowaniu, ale nawet jakby go nie popełnił to by nie dojechał wiec nie ma o czym mówić, dobrze, że przechodzi do Merca.

PS. Romain dziś wielki pech, szkoda że jakby on kogoś załatwił to już miałby odpoczynek do końca sezonu, a że go ktoś załatwił to taki Rosberg nawet bodaj kary nie dostał :(
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez manieq N lis 04, 2012 16:17  Re: GP Abu Zabi 2012

Czekałem na wygraną Kimiego od początku sezonu, wreszcie się udało! Ale na początku wyścigu pojawił mi się w głowie taki scenariusz, że Hamiltonowi znowu siądzie Mak, ale jednak stwierdziłem, że Lewis wykorzystał już swoją pulę awarii w tym roku. A Vettel? Chyba można powiedzieć, że man of the race.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez eracny N lis 04, 2012 16:18  Re: GP Abu Zabi 2012

Ktoś mi powie jak po wyścigu na okrążeniu zjazdowym, mniej więcej pod koniec tej pierwszej długiej prostej, Vettel mając lewą rękę w górze redukował biegi :twisted: ?
Obrazek
Avatar użytkownika
eracny
 
Dołączył(a): Cz cze 19, 2008 11:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Campeon N lis 04, 2012 16:18  Re: GP Abu Zabi 2012

Gratulacje dla Kimiego! Co prawda dostał prezent w postaci awarii Hamiltona, który pewnie wygrałby w cuglach, ale poza tym, to był dzisiaj najlepszy na torze. Kontrolował sytuację i nawet samochód bezpieczeństwa nie odebrał mu wygranej. Ładny wyścig również w wykonaniu Alonso i Vettela. Obaj wycisnęli dzisiaj chyba wszystko ze swoich bolidów.

Szkoda Sergio - wyeliminował się sam, a mógł dojechać na bardzo wysokiej pozycji. Mam nadzieję, że jeszcze zdobędzie w tym sezonie grube punkty i zakończy sezon ładnym akcentem. Co prawda Checo zaliczył ostatnio kilka przygód w wyścigach, ale ogólnie mam wrażenie, że poprawił swoje tempo, zwłaszcza kwalifikacyjne, bo np. w Indiach startował z P8. Oby w McLarenie radził sobie jeszcze lepiej.

Opieszałość służb porządkowych przy pierwszym SC - niesamowita. Potrzebowali 2-3 okrążeń, by wpaść na to, że można posprzątać odłamki leżące na torze...

Camp! Całuje Cię gorąco!

:cmok:
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez gornik N lis 04, 2012 16:20  Re: GP Abu Zabi 2012

eracny napisał(a):Ktoś mi powie jak po wyścigu na okrążeniu zjazdowym, mniej więcej pod koniec tej pierwszej długiej prostej, Vettel mając lewą rękę w górze redukował biegi :twisted: ?


Tak jak Hamilton poprzednio :wink:
O ile mnie pamięć nie myli, to kierownica f1 ma aż 3 łopatki na rękę
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Postprzez hideto N lis 04, 2012 16:23  Re: GP Abu Zabi 2012

Kierownica ma tyle łopatek na dłoń ile jej zespół wstawi. Np BMW miało swego czasu po 4, co jednak nie zmienia faktu, że redukuje się biegi na lewej stronie. Tylko pytanie brzmi jak jest łopatka od biegów zbudowana. Np W Mclarenie jest to jedna dźwignia z centralnym podparciem i po każdej stronie są micro-switche które redukują i aktywują biegi. To oznacza, że kierowca prawą dłonią może łopatkę odepchnąć i tym samym zredukować bieg.

EDIT @UP nieprawda. Nie każda kierownica ma łopatki o budowie 'huśtawki' .
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez maiesky N lis 04, 2012 16:33  Re: GP Abu Zabi 2012

"Zły Niemiec" wjechał w styropian a potem się wydziera przez radio wyzywając innych od idiotów. Tylko powiększył dzisiaj moją niechęć do niego swoim zachowaniem na torze.
Co tu dużo mówić- szczęście pomogło dzisiaj Vettelowi.
Atak Rosberga kuriozalny.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez borys88rr N lis 04, 2012 16:35  Re: GP Abu Zabi 2012

Raikkonen (P1): Cieszę się, ale nie ma co skakać z radości. Ostatnio mieliście do mnie pretensje, bo nie uśmiechałem się wystarczająco, ale cieszę się ze względu na zespół. Sezon jest ciężki, ostatnio nie było nam łatwo. Mam nadzieję, że to przywróci wszystkim wiarę i będziemy mogli wygrać więcej wyścigów – jeśli nie w tym roku, to w następnym. Będzie dobra impreza, a jutro, kiedy będziemy się źle czuli po długiej nocy, przypomnimy sobie, dlaczego się tak czujemy.


Będzie impreza 8-)
borys88rr
 
Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 15:10

Postprzez TommyYse N lis 04, 2012 16:36  Re: GP Abu Zabi 2012

maiesky napisał(a):Co tu dużo mówić- szczęście pomogło dzisiaj Vettelowi.

Pecha też miał trochę :-)
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Shaitan N lis 04, 2012 16:36  Re: GP Abu Zabi 2012

Campeon napisał(a):Szkoda Sergio - wyeliminował się sam, a mógł dojechać na bardzo wysokiej pozycji. Mam nadzieję, że jeszcze zdobędzie w tym sezonie grube punkty i zakończy sezon ładnym akcentem. Co prawda Checo zaliczył ostatnio kilka przygód w wyścigach, ale ogólnie mam wrażenie, że poprawił swoje tempo, zwłaszcza kwalifikacyjne, bo np. w Indiach startował z P8. Oby w McLarenie radził sobie jeszcze lepiej.

Jak może być szkoda kogoś, kto niszczy sobie wyścig tylko przez swoją własną głupotę...? Nawet nie tylko sobie, ale również Webberowi i Grosjeanowi. Na cenzurowanym są tylko Maldonado i Grosjean, bo popełnili dużo błędów i sprokurowali różne kolizje, a gdyby "podliczyć zasługi" Pereza w tym sezonie, to uzbierałoby się ich niewiele mniej.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez cichy N lis 04, 2012 16:38  Re: GP Abu Zabi 2012

"Zły Niemiec" wjechał w styropian a potem się wydziera przez radio wyzywając innych od idiotów. Tylko powiększył dzisiaj moją niechęć do niego swoim zachowaniem na torze.

Nie no pewnie, zatrzymujmy się na torze, na prostej i wypychajmy kolegów "z zespołu" na styropianowe gadżety gdzie dobije sobie skrzydło. Prawda jest taka, że za SC trzeba umieć jeździć (co doskonale pamięta Vettel z roku 2007)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Następna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość