GP Abu Zabi 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SirKamil N lis 04, 2012 20:42  Re: GP Abu Zabi 2012

Pamiętam jak w 2009 odpadnięcie Lewisa w Abu na skutek awarii była sensacją. Dzisiaj nie drgnęła mi nawet powieka. Nawet jeśli dzisiejsza awaria silnika była niezależna od zespołu, tak się stoczyli pod tym względem, że Lewis może już napisać doktorat z powolnego zjeżdżania na pobocze.

Co destynacji Lewisowej ewakuacji- dzisiaj zapunktowało aż 8 zespołów. Mercedes nie załapał się do tego ekskluzywnego grona :lol:
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez maiesky N lis 04, 2012 20:48  Re: GP Abu Zabi 2012

Michal2_F1 napisał(a):Już pomijając to, że jestem za Ferrari, to ja nie wiem czego ty chciałeś maiesky? los mu pomógł, ale patrząc na to jakie tempo prezentował i tak by awansował na czwarte miejsce.

Po prostu zwracam uwagę, że nie należy pisać peanów na cześć Vettela, bo jego wynik końcowy był skutkiem zadziałania "siły wyższej" (to ostatnio modny zwrot), a nie wyłącznie jego determinacji i możliwości. Najpierw rozwalone skrzydło, potem naiwne wyprzedzanie poboczem. On się dzisiaj nie napracował tak jak Kimi lub Alonso by osiągnąć to, co mieli na mecie.
Bez takiej pomocy jak np SC na pewno nie przyjechałby na czwartej pozycji jak tu nawet ktoś wyżej sugerował.
Spójrzcie na wykresy- on nawet nie miał najlepszego tempa dzisiaj. Śmiem twierdzić, że przyjechałby w granicach góra ósmego miejsca w normalnych warunkach.
Statystyka FL:
Kierowca Liczba ustanowionych FL
HAM 8
RAI 7
ALO 7
VET 3
MAL 1
BUT 1

Tak, to prawda, że innym bolidem jechał w wyścigu, a innym walczył w kwalifikacjach, ale to mnie nie rusza. Wkurza mnie, że za kierownicą zachowuje się jak dziki zwierz wyzywając innych- czy on jest w tym momencie lepszym człowiekiem niż np potępiany za agresywną jazdę Maldonado?

Button pokazał jak się jeździ z kulturą- tam gdzie inni wdawali się w destrukcyjne incydenty, on wiedział że musi uznać wyższość Vettela i dlatego wyszedł z tego zakrętu bez szwanku. Z taką głową się kończy wyścigi.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez slipstream N lis 04, 2012 20:49  Re: GP Abu Zabi 2012

Nawet jeśli dzisiejsza awaria silnika była niezależna od zespołu

Uwaga, teoria spiskowa! A może to była celowa dywersja Mercedesa sabotować swoje silnika dla Lewisa, żeby tak łatwo wyrwać go z rąk McLarena. Tyle tak na poprawę humoru bo jednak więcej w tym pomógł sam McLaren w ciągu sezonu... chociaż kto wie kto trzymał tę szalę goryczy :-P
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez maiesky N lis 04, 2012 20:51  Re: GP Abu Zabi 2012

Twoja teoria to pikuś przy tej: drugi SC był celowy, żeby pomóc Vettelowi :D

A tak przy okazji: RBR jednak nie zdecydował się napocząć nowy silnik. Czy dlatego, że przełożenie zajęłoby zbyt dużo czasu czy coś innego było ryzykownym czynnikiem? Alternator jest nieodłącznym elementem konstrukcji i w raz z nową jednostką musieliby skorzystać z nowej wersji tego elementu?
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Michal2_F1 N lis 04, 2012 21:05  Re: GP Abu Zabi 2012

Ja nie piszę, że to była najlepsza szarża w historii, ale pokazał, że potrafi wyprzedzać. Tak wiem, że przewaga technologiczna, wyższy V-max i ustawienia na wyścig, jednak pojechał doskonale.

Co do Grosjeana to skończyłby w okolicy dziesiątego miejsca, bo jechał strategią Vettela.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez SirKamil N lis 04, 2012 21:06  Re: GP Abu Zabi 2012

Ale wtedy i Vettel nie wjechałby ma podium, będą w okolicy środka strefy punktowej.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Michal2_F1 N lis 04, 2012 21:07  Re: GP Abu Zabi 2012

Vettel wskoczył na podium dzięki ostatniemu SC.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez maiesky N lis 04, 2012 21:09  Re: GP Abu Zabi 2012

Warto zauważyć, że dzisiaj zapunktowały obydwa bolidy Williamsa :), a Felipe awansował w klasyfikacji o 2 pozycje.

Tu znajdziecie marsz po punkty graficznie. Wersja testowa.
http://www.f1wm.pl/wykresy/testwykresy.php
Ostatnio edytowano N lis 04, 2012 21:16 przez maiesky, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez SirKamil N lis 04, 2012 21:10  Re: GP Abu Zabi 2012

Tym który wyjechał po odpadnięciu Grosjeana. O tym piszę.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Pieczar N lis 04, 2012 21:17  Re: GP Abu Zabi 2012

MarK napisał(a):
Michal2_F1 napisał(a):Już pomijając to, że jestem za Ferrari, to ja nie wiem czego ty chciałeś maiesky? los mu pomógł, ale patrząc na to jakie tempo prezentował i tak by awansował na czwarte miejsce. Jak widać Grosjean w zwycięskim Lotusie nie przebijał się.

Wszystkiemu winien DRS. Tak licząc od kilku wyścigów to nie wiem czy zobaczyliśmy 10 manewrów wyprzedzania bo widzieliśmy same mijanie się przy pomocy DRSu. Krzywdy jaką DRS wyrządził F1 nie da się opisać dopóki sobie człowiek nie uzmysłowi, że 90% osób obecnie podnieca się mijaniem przeciwnika na prostej przy użyciu systemu dającego przewagę atakującemu, a sam manewr jest niemal formalnością. R.I.P. wyprzedzanie.

Wolę oglądać to "mijanie" jak to nazywasz, niż utknięcie za wolniejszym przeciwnikiem na cały wyścig jak to było przed 2011 rokiem. Dzięki DRS mamy nie tylko "mijanie", ale także akcje po których dochodzi do incydentów jak dzisiaj - no i nawet wyścigi na potencjalnie nudnych torach mogą byc dzięki temu ciekawe.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Michal2_F1 N lis 04, 2012 21:28  Re: GP Abu Zabi 2012

Zgadzam się z wami, że nie była to może najlepsza jazda w roku (taka jak Alonso w Walencji chociażby), jednak zważając na tempo RBR (ustawione na max pod wyścig) oraz incydenty na torze czwarte miejsce było jak najbardziej możliwe. Podium zostało mu darowane przez SC, jak już pisałem.

Niemniej, nie uważam by Vettel pojechał dziś lepiej od Fernando, który po raz 18 (16) wycisnął wszystko ze swojego bolidu.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez gregoff N lis 04, 2012 21:32  Re: GP Abu Zabi 2012

Podsumowywać dużo nie trzeba. Szkoda, że Vettelowi dopisało dzisiaj szczęście. Gdyby nie szczęśliwe dwa razy SC w odpowiednim momencie, to wtedy on byłby pod presją. A trzeba przyznać, że Alonso jedzie troszkę ponad możliwości samochodu.

Hamilton - przykro patrzeć na Lewisa. Wygląda to jakby to wszystko Mak specjalnie robił. Nie mówię o teorii spiskowej, ale źle to wygląda. Smutno tak szybkiego zawodnika oglądać na poboczu.

Webber - rozkojarzony, znowu słaby start, niepotrzebna kolizja z Maldonado. Ale też zespół ma w kieszeni mistrzostwo konstruktorów i Vettel jest NUMBER ONE... ("kłania się hipokryzja słów Hornera o braku TO). Więc mu się nie dziwię, chociaż z drugiej strony jakoś godzi się z tą rolą skoro przedłuża dalej kontrakt.

Kimi - nie pasuje mi chłopina, ale dzisiaj zrobił wszystko aby wygrać:) Przypominał się sezon 2005:D Alonso kontra Kimi

Wyścig bardzo ciekawy i widowiskowy. Jednak wyprzedzać jest tu szalenie trudno nawet z DRS i z oponami Pirelli.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Angulo N lis 04, 2012 21:37  Re: GP Abu Zabi 2012

A trzeba przyznać, że Alonso jedzie troszkę ponad możliwości samochodu.

Jak można jechać ponad możliwości samochodu? :grin:
Hamilton - przykro patrzeć na Lewisa. Wygląda to jakby to wszystko Mak specjalnie robił.

http://www.f1wm.pl/forum/viewtopic.php?p=663162#p663162
Zaprawdę powiadam Ci, że z nim o tak nie jest najgorzej. :twisted:
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Gie N lis 04, 2012 21:43  Re: GP Abu Zabi 2012

Czy ktoś mógłby podać prędkości max. RBR w Q i dzisiaj? To że Vettel był szybki to nie dziwi ale mam wrażenie że i Webber przyspieszył. Tak się zastanawiam czy Vettel startujący z 3 pola, z wczorajszymi ustawieniami nie skończyłby przypadkiem dzisiejszego wyścigu niżej niż na 3 miejscu.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez SirKamil N lis 04, 2012 21:52  Re: GP Abu Zabi 2012

Z Alonso była dzisiaj ciekawa historia- szczerze mi zaimponował. Generalnie przez prawie cały czas ścigania nie był w stanie utrzymać tempa Raikkonena, miał słaby ostatni sektor gdzie tracił, aż nagle kilka okrążeń przed metą jego tempo wybuchło. Alonso zaczął odrabiać średnio po ćwierć sekundy do Raikkonena z rekordami w trzecim sektorze. Ciężko to wytłumaczyć inaczej niż maksymalnym atakiem. Po wyścigu był zmęczony, dociskany samochód mu tańczył na ostrzu brzytwy. Nieźle.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości