GP USA

Moderator: Ekipa F1

Postprzez bohdi Pn lis 19, 2012 13:40  Re: GP USA

Przed wyprzedzeniem Senny, Pastor zapytal sie zespolu, przez TR, czy moze wykonac ten manewr.
W sumie fajna walka kolo w kolo, podobnie jak Kimiego z JB.
Bardzo przyjemnie sie to ogladalo.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez baron Pn lis 19, 2012 16:37  Re: GP USA

No więc czas na mnie. Wyścig był w miarę ciekawy. A co najważniejsze, były manewry wyprzedzania(i to nie byle jakie, bo koło w koło)!
Przez durnowate reklamy na RTL'u, nie obejrzałem niektórych sytuacji, więc mogę co nie co ominąć:

1.Lewis Hamilton - Zwycięstwo w świetnym stylu. Start nie był najlepszy(z wiadomych powodów), potem jednak trzymał znakomite tempo, wyprzedził Webbera, szybki pit-stop i zapolował na Vettela. Najlepszy kierowca na torze i możliwe, że również sezonu.
2.Sebastian Vettel - Był bardzo szybki przez cały Weekend(jeśli nie najszybszy), jednak Hamilton pokazał się z lepszej strony. Dobry wyścig, i nie było co szarżować podczas obrony 1 miejsca, bo w tej fazie mistrzostw każdy punkt się liczy. Pojeżdżanie Narain'owi? Bez Komentarza...
3.Fernando Alonso - Dobry start i w sumie wszystko, co było dobre w jego wykonaniu. Nie miał porywającego tempa i nie wykorzystał "200%" możliwości F2012...
4.Felipe Massa - Bardzo ładny wyścig. Początek może nie najlepszy, ale potem prezentował świetne tempo. Przez cały weekend był lepszy od Alonso(może dlatego, że tor jest podobny do Turcji?), z czego może być dumny, bo przecież F2012 nie był budowany pod niego...
5.Jenson Button - Jak na pozycję startową, można rzec, że zaliczył udany wyścig. Dobre strategia jak i tempo dały Jenson'owi piątą lokatę. Wyprzedzania w jego wykonaniu mądre i widowiskowe(wspomniana przezemnie walka koło w koło).
6.Kimi Raikkonen - Chyba Maks co mógł dzisiaj wywalczyć. Start był zdeczka nieudany, jednak później trzymał solidne tempo.
7.Romain Grosjean - Oj, Oj, Oj... Początek wyścigu wyglądał ok, do momentu obrotu na przedostatnim zakręcie, przez co stracił sporo pozycji i starł miękkie opony. Gdyby nie to, byłby przez Kimi'm, bo na twardej cisnął ostro.
8.Nico Hulkenberg - Jak na możliwości bolidu dobra lokata. Na lepszą pozycję nie było co marzyć. Druga połowa sezonu zdecydowanie na korzyść Niemca.
9.Pastor Maldonado - Trochę ryzykował tym ostrym manewrem na Sennie. Mógł wyprzedzić Hulkenberg, gdyby nie Bruno.
10.Bruno Senna - 1 punkt to chyba sukces. Brazylijczyk lepiej spisuje się we wyścigu, jednak uważam, że Williams powinien zastąpić Sennę Bottasem. Bruno niesamowicie odstaje(szczególnie w kwalifikacjach) od Pastora.
11.Sergio Perez - To nie był dobry wyścig w wykonaniu Pereza. Jak się tułał na tym 11 miejscu, tak został. Ostatnio nie punktuje, co jest niepokojące...
12.Daniel Ricciardo - Dobry wyścig, skoro znalazł się przed Sauberem, FI i Mercedesem.
13.Nico Rosberg - Słaba pozycja startowa, a jednak znalazł się przed Schumacherem. Końcówka sezonu Denna jak i całego Meredesa.
14.Kamui Kobayashi - Parzysta pozycja na starcie nie pomogła mu. Ciężko ocenić, bo był niewidoczny.
15.Paul di Resta - Tu był dobry start, jednak potem było słabo. Niewidoczny.
16.Michael Schumacher - Klapa. Startował z P5, by bez kolizji i awarii znaleść się na P16... Opony widać spisują się do bani w Mercedesie na dłuższym dystansie.
17.Witalij Pietrow - Ponownie Lepiej od Heikkiego, czyli może być spokojny o posadę(chyba, że to już pewne).
18.Heikki Kovalainen - Dziwne, że ostatnio jeździ gorzej od Pietrova. Jego dni mogą być policzone, a szkoda.
19.Timo Glock - Niewidoczny.
20.Charles Pic - j/w.
21.Pedro de la Rosa - j/w
22.Narain Karthikeyan - Znów przeszkodził Vettelowi(nie ja tak sadzę tylko Vettel, żeby nie było). Szkoda mi go... ciągle trafia na marudę Vettela.

Niesklasyfikowani:

Mark Webber - Cięzko coś ocenić, tyle, że nie zawalił startu(co chyba było jasne, skoro startował z P3) i odstawał od Vettela.
Jean-Eric Vergne - Ponownie awaria zawieszenia.
Ostatnio edytowano Pn lis 19, 2012 16:39 przez baron, łącznie edytowano 1 raz
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez maiesky Pn lis 19, 2012 16:37  Re: GP USA

yankess napisał(a):Mi się jeszcze po wyścigu podobało zachowanie kibiców po wyścigu ;)

A co zrobili? Polsat tradycyjnie skończył na podium, a na RTL oglądanie poprzestałem gdy zaczynał się wywiad.
bohdi napisał(a):Przed wyprzedzeniem Senny, Pastor zapytal sie zespolu, przez TR, czy moze wykonac ten manewr.
W sumie fajna walka kolo w kolo, podobnie jak Kimiego z JB.
Bardzo przyjemnie sie to ogladalo.

Tego niestety nie słyszałem. Jeśli było na głównym puszczone to przeoczyłem pewnie dlatego, że miałem bardzo cicho tv.
Rzucałem okiem na onboard dostępny ze strony speedtv i ponownie żałuję, że nie mamy tego oficjalnie.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez cichy Pn lis 19, 2012 17:00  Re: GP USA

cichy, przestan, prosze...

w czym przepraszam? Bo nie rozumiem, w sprostowaniu nie prawdziwych informacji?

„Moje słowa powiedziane podczas wyścigu nie były skierowane do Lewisa” – oznajmił Sebastian Vettel. „One były skierowane do pewnego dublowanego kierowcy, który dał Hamiltonowi świetny prezent”.


@down,

tak, tak.. masz rację :-)
Ostatnio edytowano Pn lis 19, 2012 21:09 przez cichy, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez bohdi Pn lis 19, 2012 17:21  Re: GP USA

maiesky napisał(a):
bohdi napisał(a):Przed wyprzedzeniem Senny, Pastor zapytal sie zespolu, przez TR, czy moze wykonac ten manewr.
W sumie fajna walka kolo w kolo, podobnie jak Kimiego z JB.
Bardzo przyjemnie sie to ogladalo.

Tego niestety nie słyszałem. Jeśli było na głównym puszczone to przeoczyłem pewnie dlatego, że miałem bardzo cicho tv.
Rzucałem okiem na onboard dostępny ze strony speedtv i ponownie żałuję, że nie mamy tego oficjalnie.


Ja jestem szczesliwym posiadaczem SkyF1, wiec wyscig ogladalem z glownym komentarzem (o tym zapytaniu Pastora wspomnial wlasnie Brundle komentujac zawody, tez nie zalpalem tego w przekazie), z podgladem na pitlane plus onboard (najpierw Alo, potem Kimiego).

cichy,
Na konferencji prasowej Sebastian mogl sobie opowiadac o niebieskich migdalach.
Ja mowie o tym co Vettel piszczal przez radio i wyraznie nie bylo to skierowane do Hindusa.
I o ile do mojego angielskiego mozna miec zastrzezenia, to o tyle niejaki Crofty posluguje sie nim na codzien od dziecka i od razu, zaraz po wyprzedzeniu Vettela, wylapal o co dzieciakowi chodzi.


SV:"How silly formula one is these days! What a stupid overtake!"
Masz rację. Faktyczne nie miał pretensji do Lewisa. Miał pretensje do całej F1.

PS. I nie ma o co kruszyc kopii.
Ostatnio edytowano Pn lis 19, 2012 21:28 przez bohdi, łącznie edytowano 2 razy
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Karol24 Pn lis 19, 2012 18:44  Re: GP USA

maiesky napisał(a):
yankess napisał(a):Mi się jeszcze po wyścigu podobało zachowanie kibiców po wyścigu ;)

A co zrobili? Polsat tradycyjnie skończył na podium, a na RTL oglądanie poprzestałem gdy zaczynał się wywiad.


Polsat zawsze pokazuje wywiady na podium w czasie studia.
Karol24
 
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 13:49

Postprzez SirKamil Pn lis 19, 2012 20:42  Re: GP USA

baron napisał(a):6.Kimi Raikkonen - Chyba Maks co mógł dzisiaj wywalczyć. Start był zdeczka nieudany, jednak później trzymał solidne tempo.

Chyba ogladalismy inne wyscigi. Raikkonen ani przez chwile nie mial "solidnego" tempa. Na sredniej mieszance jechal bardzo szybko na twardej bardzo wolno z wyjatkiem dwoch ostatnich kolek. powiedzialbym nawet ze zalosnie wolno i az przykro bylo na to patrzec. finkimi w przeciwienstwie do Romeeee i niestety swoich rywali ferrari nie potrafil zmusic ich do pracy.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez baron Pn lis 19, 2012 20:50  Re: GP USA

Po co cisnąć, skoro Romek i tak nie wyprzedziłby Kimie'go? Odniosłem się do jazdy na miękkiej mieszańce. Później na twardej i tak nie było potrzeby cisnąć, skoro Jenson i tak wyprzedziłby fina, z tego powodu, że miał szybszą mieszankę. Dla mnie pojechał ok.

Edit: chyba, że chodzi ci o moment gdzie przetrzymywał Felipe, to fakt, był wolny.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez MPOWER Pn lis 19, 2012 20:52  Re: GP USA

Wypowiedzi rywali o taktyce Ferrari
http://www.autosport.com/news/report.php/id/104404
Horner na końcu mnie rozwalił :D
"Well then someone else would do it, and before you know it Fernando would start on the front row. "

Chyba ogladalismy inne wyscigi. Raikkonen ani przez chwile nie mial "solidnego" tempa. Na sredniej mieszance jechal bardzo szybko na twardej bardzo wolno z wyjatkiem dwoch ostatnich kolek.

@SirKamil to sie w końcu zdecyduj ;) Jechał przez chwilę czy ani przez chwilę ? :P
Na pośredniej Kimas miał tempo czołówki i gdy Alonso zjeżdżał do boksów, Kimi do niego tracił około 3-4s. Więc tempo na tej mieszance miał dobre.
Później po zmianie jechał w miarę dobrym tempem ale od straty pozycji na rzecz Massy już było kiepsko.
W swojej wypowiedzi po wyścigu powiedział: "Niestety, kiedy nadciągnęły chmury zrobiło się chłodniej, więc opony przestały pracować. Ogólnie był to wyścig, w którym polegaliśmy na odpowiedniej temperaturze opon."
Groszek nie pierwszy raz lepiej sie obchodzi z dogrzaniem opon. Nic nowego.
Ale za to Massa sobie teraz zdecydowanie lepiej radzi niż Alonso.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez SirKamil Pn lis 19, 2012 20:58  Re: GP USA

To co napisales to absurd, baron. kimi jechal nieprawdopodobnie wolno na skutek braku wlasciwej pracy opona a nie bo "nie musial" jechac szybciej.

mpower nie jechal ani przez chwile solidnie bo na sredniej (posredniej nikt nie uzywal w tym wyscigu, bo i po co na suchym) jechal o wiele lepiej niz tylko solidnie a na twardej o wiele slabiej.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez baron Pn lis 19, 2012 21:09  Re: GP USA

Ok, źle się wyraziłem. Chodziło mi o jazdę przed 1 pit-stopem. Nie czytałem wypowiedzi kierowców.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez MPOWER Pn lis 19, 2012 21:14  Re: GP USA

@SirKamil
No dobra podoba mi się ta gra słów. Nie mam nic więcej do dodania :) :P
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Pieczar Pn lis 19, 2012 22:29  Re: GP USA

To nie pierwszy wyścig gdzie Kimi ma problemy z oponami. A szczególnie z ich porządnym dogrzaniem, co tutaj było szczegónie trudne. Nie wiem, czy to charakterystyka auta, braki w umiejętnościach czy efekt "zardzewienia" dwoma latami w rajdach. Tak czy inaczej, przydałoby mu się nad tym popracować przed następnym sezonem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez maiesky Pn lis 19, 2012 22:41  Re: GP USA

He he, rozbawiło mnie to co powiedział Kimi, że przyszły chmur, spadła temperatura i były problemy z oponami.
Dziwi mnie to, bo na wykresie temperatury nie widać zmian o więcej niż 1 stopień ;)
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez pawel92setter Pn lis 19, 2012 22:47  Re: GP USA

Ale gdy nie ma słońca czarne rzeczy (opony) wolniej się nagrzewają. Sama temperatura nie musi tutaj mieć decydującego wpływu. (Zwłaszcza gdy okno pracy jest tak wąskie) Choć Grosjean przecież jakoś sobie radził ;)
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron