GP USA

Moderator: Ekipa F1

Postprzez MPOWER Pn lis 19, 2012 23:15  Re: GP USA

Grosjen sobie chyba najlepiej ze wszystkich radzi z oponami. Raz, że w niższych seriach na nich jeździł (przewaga wobec Raikkonena) a dwa - testował opony Pirelli.

@pieczar
Trudno powiedzieć ale pewnie wszystko po trochu :)
Lotus mówił, że projektując bolid chciał aby oszczędnie obchodził sie z oponami więc przez to wolniej się rozgrzewają.
Kimi dwa lata jeździł po lasach i błocie a nie asfalcie.
A "umiejętności" to raczej chyba ma. Poza Ferrari z oponami nie miał problemów w swojej karierze a dobrze wiemy, że Ferrari ma od lat problem z dobrym dogrzaniem opon co było np widać w tym wyścigu w przypadku Alonso i jak walczył z uślizgiem kół.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Campeon Wt lis 20, 2012 11:23  Re: GP USA

Tymczasem w Austin kierowcy Ferrari jeździł z różnymi dyfuzorami; Massa ze starym a Fernando z nowym. Jednakże jak obaj przyznali, stary typ lepiej się spisywał na tym torze. Być może ma to jakiś związek z faktem, że Fernando co chwilę łapał uślizgi, podczas gdy bolid Felipe był stabilniejszy :-) .
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez baron Wt lis 20, 2012 16:31  Re: GP USA

Jak dla mnie Felipe był również na tle innych kierowców bardzo dobry(przeciwnie niż w Abu Zabi). Po prostu Brazylijczyk lepiej się przyswoił do toru niż Alonso(zaraz mnie ktoś "zhejtuje"). Zobaczymy jak to będzie wyglądać w Brazylii. Czy Alonso pojedzie ze starym czy z nowym dyfuzorem.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez MPOWER Wt lis 20, 2012 16:41  Re: GP USA

@Campeon
I się okaże, że zmienią dyfuzor i znowu Massa będzie lepszy :D To by były jaja :twisted:
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez yankess Wt lis 20, 2012 18:24  Odp: Re: GP USA

MPOWER napisał(a):@Campeon
I się okaże, że zmienią dyfuzor i znowu Massa będzie lepszy :D To by były jaja :twisted:
ja się trochę boję, że jakby w przyszłym roku Massa jeździł lepiej w zespole (co przecież nie jest niemożliwe), to albo zespół będzie robił wszystko pod Alonso na swoją niekorzyść, albo Alonso zrobi 'fantastyczną' atmosferę wokół swojej sytuacji...
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez Kazik Wt lis 20, 2012 18:34  Re: GP USA

Co prawda odchodzimy nieco od tematu pt. "GP USA" ale lepiej przypomnieć sobie,że przez pół sezonu Massa starał się zrozumieć tegoroczny bolid (z odpowiednim efektem punktowym) więc to gdybanie na temat przyszłego sezonu raczej narazie nie ma większego sensu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez uqad Wt lis 20, 2012 18:34  Re: GP USA

Najpierw wszyscy jeżdżą po Massie, że kiepski, do niczego się nie nadaje, z F! powinien definitywnie odejść a nagle po 2 wyścigach, w których wygląda lepiej niż Alonso pojawiają się hipotezy, że w następnym sezonie będzie lepszy niż ALO. Trochę rozwagi.
"Felipe, Valtteri is faster than you."

"Za komuny było lepiej".
Avatar użytkownika
uqad
 
Dołączył(a): Śr lip 18, 2012 6:58

Postprzez baron Wt lis 20, 2012 18:38  Re: GP USA

Przecież już od przyjścia Alonso do Ferrari, Felipe jest odstawiony na bok. Pisałem o tym wiele razy i za każdym razem byłem krytykowany.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez MarK Wt lis 20, 2012 21:08  Re: GP USA

Ale tak serio - nigdy nie widziałem żadnych oznak, żeby ktoś przeszkadzał Massie w powrocie do formy i dobrej jeździe, a i sam Massa o tym mówił, że jest git. Ostatnie sytuacje, kiedy pomaga Alonso są po prostu wynikiem tego, że Alo ma średnią wyników z całego sezonu dużo lepszą od Felipe i jakby nie patrzeć - to on ma szanse na tytuł, choć hipotetyczne jeszcze tylko. Nie wiem więc czemu od razu przekształcać to w stwierdzenie, że "Ferrari robi i zrobi wszystko pod Alonso". Myślę, że jakby Massa nie miał wsparcia zespołu to raczej by nie wrócił do takiej jazdy jak teraz.

Na tej zasadzie to można twierdzić, że RBR cały czas pomaga Vettelowi a olewa Webbera...
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez MPOWER Wt lis 20, 2012 22:07  Re: GP USA

@baron
Masz rację.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez cichy Śr lis 21, 2012 7:02  Re: GP USA

SV:"How silly formula one is these days! What a stupid overtake!"
Masz rację. Faktyczne nie miał pretensji do Lewisa. Miał pretensje do całej F1.

bohdi, ja nie chcę nic mówić, ale lekko ośmieszasz się w tym momencie. Kierowca, który wali tego typu komentarz na temat kierowcy, który go wyprzedził musiałby prezentować duży poziom niedorozwoju, co chyba wyklucza się z uzyskaniem licencji..
Na prawo, na lewo.. wszyscy trąbią, że chodziło o HRT.. nawet cytowana przez Ciebie wypowiedź Vettela o tym świadczy, ale nie, Ty usilnie w zaparte.. niczym największy hejter forum.

I ja wcale nie mam zamiaru bronić Vettela, żeby też było to jasne. Ogór nie miał jak puścić go w tej sekcji, Vettel miał pecha, że zjawił się w danej chwili w danym momencie tam gdzie on.. i było jasno mówione jak przepuszczać kierowców, jednak nie chciałbym pakować do głów tych bzdur, które prawisz, że popłakał się bo go wyprzedzono..
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez hideto Śr lis 21, 2012 8:53  Re: GP USA

Nie byłoby tej dyskusji, gdyby nie opóźnienia w nadawaniu TR.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Lukas Śr lis 21, 2012 9:47  Re: GP USA

cichy - rozumiemy frustrację weekendem, ale wycieczki osobiste musisz zachować dla siebie.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez cichy Śr lis 21, 2012 11:25  Re: GP USA

A w czym ja uraziłem Bohdiego? Ja nie mam do niego jakichkolwiek problemów, próbuje wyjaśnić daną sytuację. Mam do niego pełen szacunek i nie mam zamiaru go obrażać..
Ostatnio edytowano Śr lis 21, 2012 13:24 przez cichy, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Kazik Śr lis 21, 2012 12:31  Re: GP USA

Dla przypomnienia dość ładny manewr Kimiego na Nico :
http://www.youtube.com/watch?v=OdYgySHB ... re=related
..i dość ostro poczynający sobie Pastor :
http://www.youtube.com/watch?v=MEdS9-HBQ7w
Bruno miał lekkie pretensje potem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron