GP USA

Moderator: Ekipa F1

Postprzez leni93 N lis 18, 2012 21:54  GP USA

Za nami kolejny wspaniały wyścig. Tym razem Hamilton dojechał do mety i dzięki wygraniu wspaniałej walki z Vettelem zwyciężył. Alonso dalej z szansami na tytuł. . . .
Avatar użytkownika
leni93
 
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 22:23
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
GG: 7937112

Postprzez Shaitan N lis 18, 2012 21:59  Re: GP USA

Fantastyczny tor i świetny wyścig. Chyba wszyscy, no prawie wszyscy kibicowali Hamiltonowi, by udało mu się wyprzedzić Vettela :wink: . Ameryko, miło, że znów jesteś w kalendarzu :) !
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez xdomino996 N lis 18, 2012 22:00  Re: GP USA

Bardzo ciekawy wyścig. Gratulacje dla Vettela i Hamiltona, super wyścig dla nich, chociaż Vettelowi bardziej przydałoby się zwycięstwo. McLaren jest wygranym GP USA i przegranym sezonu 2012, to auto jest super, gdyby nie było awaryjnie i nie byłoby głupich błędów, Hamilton bił by się z Vettelem i Alonso o tytuł
PS. Przyznam że nie byłem jakoś super pozytywnie nastawiony do tego toru, ale jest on super! Wiele miejsc do ataku
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Dasqez N lis 18, 2012 22:00  Re: GP USA

Lewis pojechał kapitalny wyścig, po prostu niesamowity, jako jedyny był w stanie nadążyć za Vettelem i w końcu go wyprzedzić. Czapki, a raczej kapelusze kowbojskie, z głów. Kolejny udany wyścig Ferrari, szczególnie Massa pokazał się z bardzo dobrej strony. Mam nadzieję, że te 13 punktów są do nadrobienia i Sebastian w Brazylii dostanie figę a nie tytuł mistrzowski. Ogólnie początek wyścigu bardzo emocjonujący, potem trochę spokojniej, ale myślę, że nie możemy być zawiedzeni. Mnie osobiście brakowało wyścigu w USA i myślę, że to GP wynagrodziło te 5 lat przerwy. Bardzo dobra jazda Buttona, na plus również Hulk i Williamsy, Lotus słabiej.

Oj, za tydzień się będzie działo!
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Rubiq N lis 18, 2012 22:02  Re: GP USA

Śmiem twierdzić, że bez pomocy ze strony HRT Hamilton nie dałby rady wyprzedzić Vettela. Do końca wyścigu mieli w zasadzie identyczne czasy okrążeń i eski spędzone za HRT przesądziły o sprawie.

Wyścig pewnie fajny, ale niewiele o tym wiem, bo oglądałem go na RTLu...
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Kordas N lis 18, 2012 22:06  Re: GP USA

Ten tor jest naprawdę świetny, myślę, że po tym wyścigu F1 zyska sporo popularności w Stanach :) Świetna jazda Hamiltona, bardzo dobra też Vettela no i ponownie Alonso robi coś niesamowitego, fakt, że nie stałoby się to gdyby nie decyzja Ferrari, ale mimo to dało im to 3. i 4. pozycję więc ta decyzja była co najmniej trafna :D
Kordas
 
Dołączył(a): So mar 21, 2009 11:21
Lokalizacja: Zgorzelec
GG: 13734510

Postprzez RENO N lis 18, 2012 22:07  Odp: GP USA

Oglodanie na rtl to katorga i nie chodz mi tu o ichniejszych komentatorow bo rozumiem 5 przez 10 , ale te reklamy dlugie jak na polsacie.......

Wysłane z mojego GT-I9100
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez MarK N lis 18, 2012 22:08  Re: GP USA

Alonso znów wyciągnął z wyścigu więcej niż się dało, a Hamilton pojechał jeden z najlepszych swoich wyścigów ostatnio.

Vettela już chciałem pochwalić, że wreszcie pokazał nieco walki na torze, ale... ale musiał się popłakać przez radio, że Hamilton śmiał go wyprzedzić, no po prostu musiał...

Niezłe wyniki Ricciardo i Hulkenberga też godne uwagi i w ogóle ich dobra jazda. Podobnie Massy - ciekawe gdzie by był jakby startował te 5 pozycji wyżej.

EDIT:
I nie rozumiem zachwytów nad torem... dziś wyprzedzania poza strefą DRS i w ogóle walka na pierwszych okrążeniach i bliska jazda zawodników była winą tego, że bardziej walczyli z torem, niż sami ze sobą, no ale jak zwykle łatwo jest przyklasnąć.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Rubiq N lis 18, 2012 22:11  Re: GP USA

Mark, dla mnie jest jasne że Seba mówił o HRT, które bezpośrednio przed wyprzedzeniem blokowało go całe S1. Alonso wyciągnął z wyścigu więcej niż się dało mówisz - w którym miejscu?
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez SkC N lis 18, 2012 22:11  Re: GP USA

Wyścig ciekawy, walka Vettela z Hamiltonem praktycznie przez cały wyścig dawała wiele emocji. Wreszcie wygrał Lewis, maszyna wytrzymała i oto rezultat. Alonso wyścig bez historii, zrobił co mógł. Za to świetnie pojechali Massa i Button, wielkie brawa dla nich . Lotusy średnio, dużo walki na której stracili mnóstwo czasu, Romain zawalił pierwszą fazę wyścigu ale za resztę należą mu się pochwały. Świetne tempo wyścigowe Mercedesa :twisted:
Jak zwykle spece się nie popisali, strata sięgająca 4 rzędów na starcie?

Reklamy na RTL-u to świetna sprawa, jakieś 12 okrążeń wycięte z pamięci.
Avatar użytkownika
SkC
 
Dołączył(a): So kwi 25, 2009 20:01
Lokalizacja: WPY
GG: 1227011

Postprzez manieq N lis 18, 2012 22:13  Re: Odp: GP USA

RENO napisał(a):Oglodanie na rtl to katorga i nie chodz mi tu o ichniejszych komentatorow bo rozumiem 5 przez 10 , ale te reklamy dlugie jak na polsacie.......

Wysłane z mojego GT-I9100

Do tego komentatorzy bardzo wylewni, jeżeli chodzi o emojce. Nawet polski duet jest lepszy(akurat kawałek mogłem porównać, bo miałem włączony polski stream na lapku). No i w dodatku jeszcze nic nie rozumiałem :D . Ale to już nie wina RTL. Wyścig ciekawy, wiele się działo, ale właśnie jakoś mnie mocno nie emocjonował.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez MarK N lis 18, 2012 22:16  Re: GP USA

Rubiq napisał(a):Alonso wyciągnął z wyścigu więcej niż się dało mówisz - w którym miejscu?

W miejscu awarii Webbera, chyba, że wolisz jak Borówa - w legendarnym zakręcie awarii Webbera ;) . W manewrze zespołu, w tym, że wyratował się ze słabego pita, że Raikkonen skopsał i parę innych.

Innymi słowy mam na myśli to, że logika podpowiadała, że podium jest niemożliwe ;) .
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Pieczar N lis 18, 2012 22:18  Re: GP USA

USA się wreszcie doczekało porządnego toru F1 - po beznadziejnym Indianapolis i nudnych ulicznych w stylu Detroit czy Phoenix. Jeden z najlepszych Tilkedromów. Mam nadzieję, że tym razem F1 zagości na dłużej w USA.

Hamilton po raz kolejny pokazuje ile straci McLaren w przyszłym roku. On sam zresztą też, szkoda będzie go oglądać męczącego się w środku stawki. Marzy mi się sezon z Vettelem, Alonso i Hamiltonem w porównywalnych (zarówno pod kątem tempa jak i niezawodności) samochodach.

PS. Fajny motyw z kapeluszami :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez TommyYse N lis 18, 2012 22:24  Re: GP USA

To był alternator... oj, co się może dziać w Brazylii :lol:
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Shaitan N lis 18, 2012 22:24  Re: GP USA

MarK napisał(a):I nie rozumiem zachwytów nad torem... dziś wyprzedzania poza strefą DRS i w ogóle walka na pierwszych okrążeniach i bliska jazda zawodników była winą tego, że bardziej walczyli z torem, niż sami ze sobą, no ale jak zwykle łatwo jest przyklasnąć.

A czy dla Ciebie walka zawodników z torem nie świadczy o jego wyjątkowości i nie jest kryterium, na podstawie którego oceniamy go pozytywnie :shock: ??? Zupełnie Cię nie rozumiem... Problem zawodników z torem skutkuje większa liczbą manewrów wyprzedzania jak również ciekawszym spektaklem.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Następna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości