GP Brazylii 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez kubusiowy Cz lis 29, 2012 18:09  Re: GP Brazylii 2012

ile osób tyle opinii jak widać ;] zastanawiam się tylko czemu wszyscy czepiają się wyprzedzania a nie rozpatrują nie zwolnienia przez Vettela w sektorze w którym jest żółta flaga?? z całym szacunkiem dla kierowców ale jakoś trudno mi uwierzyć, że Sebastian zobaczył tę machającą zieloną flagę ale może nie doceniam jego wzroku i zdolności postrzegania sytuacji w około.
Avatar użytkownika
kubusiowy
 
Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 14:08
Lokalizacja: Łódź
GG: 2581849

Postprzez hideto Cz lis 29, 2012 18:34  Re: GP Brazylii 2012

Ktoś się jeszcze wogóle przejmuje tym co pisze WW na ultrze poza stadem jego fanów skupionym na tamtym forum ? Gość w przeszłości był w stanie napisać dowolną głupotę by usłyszeć poklask tłumu.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez MarK Cz lis 29, 2012 20:00  Re: GP Brazylii 2012

E tam Ferrari nie naciskało, tylko poprosiło o rozjaśnienie sytuacji. Jakby naciskało to by złożyło odwołanie. I tak był wolał, żeby tego nie robiło bo nienawidzę rozgrywania wyścigu po jego zakończeniu, ale na szczęście nic się nie stało. "Na szczęście" mimo, że kibicuję Alonso bo naprawdę wolę, żeby dokopał Vettelowi na torze, niż przy zielonym stoliku.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez cichy Cz lis 29, 2012 21:28  Re: GP Brazylii 2012

http://www.f1wm.pl/php/news_id-28076.html
W końcu Bernie powiedział coś konkretnego od lat..
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez bohdi Cz lis 29, 2012 21:57  Re: GP Brazylii 2012

mago napisał(a):Whiting również przyznał, że wszystko było ok
And race director Charlie Whiting was on Thursday quoted by Germany's Auto Motor und Sport: "Between the last yellow light and the green light, there was a green flag being waved.

"Vettel responded to the flag and did everything right."


W sprawie wyprzedzenia STR wszystko było OK.

Natomiast "pies pogrzebany" może byc tu:
Obrazek

Bo zgodnie z wykładną podana dziś przez FIA/Charliego i tym co widać na tym zdjęciu oraz sekwencją kolejnych tablic świetlnych i brakiem zielonej flagi "po drodze" wyprzedzenie Koby było nieprawidłowe.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Campeon Cz lis 29, 2012 22:04  Re: GP Brazylii 2012

Może Ferrari chciało podejść Charliego odnosząc się do wyprzedzenia Jeva, a jutro wyskoczą z Kobayashim mając na papierze zapisane słowa Whitinga, wedle których manewr ten był nielegalny :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez MPOWER Cz lis 29, 2012 22:12  Re: GP Brazylii 2012

@bohdi
Tu masz filmik wyjaśniający sytuację na Sky Sports z Kobim ( oj znowu Georgie Thompson Uuuulalal :-D )

http://www.skysports.com/video/inline/0 ... 48,00.html
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez bohdi Cz lis 29, 2012 22:19  Re: GP Brazylii 2012

Campeon napisał(a):Może Ferrari chciało podejść Charliego odnosząc się do wyprzedzenia Jeva, a jutro wyskoczą z Kobayashim mając na papierze zapisane słowa Whitinga, wedle których manewr ten był nielegalny :wink:


Czymś takim mi to właśnie pachnie. Jedynie do wyjasnienia pozostaje znaczenie migających i stałych żółtych światełek (czy oznaczają to samo, czy nie). W regulaminie FIA nic na temat migania nie ma, a opisuje to jakiś dodatkowy regulamin, który jest inny dla każdego toru.
Tyle, że w świetle "wyższości" flagi "machanej" nad "świeconą" nie ma to znaczenia, bo flaga jest żólta i nie następuje po niej żadna inna.

MPOWER:
Dzięki, ale to ja jako pierwszy kilka stron wcześniej zapodałem ten filmik ;) .
Ta fotka to 4:20 min tego filmiku.
I co Ty masz z tą Georgie :P ?
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez MPOWER Cz lis 29, 2012 22:23  Re: GP Brazylii 2012

To sorry, nie zauważyłem :P
A co ja mam niby z nią :P? Zdrowa jest czy nie jest :P? Lubię starsze kobiety ode mnie a do tego zdrowe i seksowne ;]

Jedno mnie tylko zastanawia.... w kokpicie Vettela nie świeciły się żółte lampki....

@Campeon
Może idziesz dobrym torem :)? Może i tak być...
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez bohdi Cz lis 29, 2012 22:47  Re: GP Brazylii 2012

Zapomnij o światełkach!
Światełka są sprzężone z systemem tablic świetlnych (oprócz tych na kasku Vettela).
Przy obecności flag "machanych" to co jest na tablicach i te świecidełka traci na znaczeniu. Flagę w danym sektorze oraz poza nim odwołuje tylko machanie inną, zielona, flagą. A ta żółta, wywieszona razem z żółto-czerwoną na fotce i filmiku obowiązywała od kreksy Groszka w calym sektorze (toru).

A co ja mam niby z nią ? Zdrowa jest czy nie jest

Nie, no fajne dziewcze, chociaż wole Pinki.

@Campeon
Może idziesz dobrym torem ? Może i tak być...

To moja teoria, cicho! :evil:

4.2.3 Light operation
- each fl ag should be represented by a pair of lamps fl ashing
alternately or by a fl ashing light panel; the blue pit exit signal
may be a single fl ashing light;
- if double waved yellow fl ags are deemed necessary these
should still be shown;
- red lights should only be operated from race control;

http://www.fia.com/resources/documents/ ... ix_H_a.pdf
Pomóżcie, bo trochę się gubię.
Czy to oznacza, że migające żółte światlo oznacza żółtą flagę, a stałe - podwójną żółtą?

Down:
Sorki ale jestem po kilku piwach i nie bardzo kumam o co Ci chodzi ( o jaką Pinki):P



(Natalie Pinkham):
Obrazek
Ostatnio edytowano Cz lis 29, 2012 23:26 przez bohdi, łącznie edytowano 1 raz
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez MPOWER Cz lis 29, 2012 23:09  Re: GP Brazylii 2012

bohdi napisał(a):Nie, no fajne dziewcze, chociaż wole Pinki.

Sorki ale jestem po kilku piwach i nie bardzo kumam o co Ci chodzi ( o jaką Pinki):P

bohdi napisał(a):To moja teoria, cicho! :evil:

Ok :-D
To jeszcze jutro i się wszystko wyjaśni ale skoro Bernie Ecclestone, szef Formuły 1, uważa, że kontrowersje wokół manewru wyprzedzania Sebastiana Vettela podczas GP Brazylii to „kompletny żart”, to raczej nic się nie zmieni.

http://www.f1wm.pl/php/news_id-28076.html
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Michal2_F1 Cz lis 29, 2012 23:21  Re: GP Brazylii 2012

Ecclestonem bym się nie przejmował, on i tak nie ma nic do gadania w tej sprawie, a że jest fanem Vettela też każdy wie.

Żółte migające oznacza żółtą flagę przy której wyprzedzanie jest niedozwolone.
Żółte stałe oznacza żółto-czerwoną flagę (śliski tor, olej...) przy której wyprzedzanie jest dozwolone.
W końcówce wyścigu jak wielu jechało na slickach w deszczu to na całym torze takie stałe żółte światełka się paliły.

Nie wiem czego chcecie znaleźć w tym manewrze na Kobayashim, przecież w Juncao jest zielone światło (zastępujące zieloną flagę, a obydwa oznaczenia są równorzędne - pierwsze zielone oznaczenie oznacza green flag i możliwość wyprzedzania). Jednak po tym co niektórzy piszą (w tym BBC) to w końcu nie wiem jak to jest :D
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Rubiq Cz lis 29, 2012 23:30  Re: GP Brazylii 2012

A ta żółta, wywieszona razem z żółto-czerwoną na fotce i filmiku obowiązywała od kreksy Groszka w calym sektorze (toru).


Nieprawda, żółta flaga została zniesiona na ostatnim zakręcie okrążenia (zielone flagi). Twierdzenie, że w obszarze od wyjścia z ostatniego zakrętu do T1 obowiązywała żółta flaga po incydencie Grosejana w przedostatnim zakręcie jest niedorzecznością.
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez bohdi Cz lis 29, 2012 23:34  Re: GP Brazylii 2012

Michal2_F1 napisał(a):
Żółte migające oznacza żółtą flagę przy której wyprzedzanie jest niedozwolone.
Żółte stałe oznacza żółto-czerwoną flagę (śliski tor, olej...) przy której wyprzedzanie jest dozwolone.
W końcówce wyścigu jak wielu jechało na slickach w deszczu to na całym torze takie stałe żółte światełka się paliły.


A znalazłeś wykładnię tego w regulaminie, że stałe żółte oznacza flagę żółto-czerwoną? Jeśli tak, to, proszę, podaj linka. :)

Nie wiem czego chcecie znaleźć w tym manewrze na Kobayashim, przecież w Juncao jest zielone światło (zastępujące zieloną flagę, a obydwa oznaczenia są równorzędne - pierwsze zielone oznaczenie oznacza green flag i możliwość wyprzedzania).


Światła i flagi nie są równoważne. W przypadku flagi w rękach stewarda, światła przestają mieć znaczenie. Światła są dodatkiem, nie zastępują flag.

Nieprawda, żółta flaga została zniesiona na ostatnim zakręcie okrążenia (zielone flagi). Twierdzenie, że w obszarze od wyjścia z ostatniego zakrętu do T1 obowiązywała żółta flaga po incydencie Grosejana w przedostatnim zakręcie jest niedorzecznością.

Rubiq, prawda.
Piszę o wywiesznej żółtej fladze, która obowiązywała od 6-go okrążenia. Nie piszę o światłach (zielone światło-flaga na które się powołujesz), bo nie mają one tutaj żadnego znaczenia.

Poza tym, sprawdż w tegorocznym International Sporting Code, w załączniku H, rozdział 2.4, że jedyna flaga, która nie ma odpowiednika w światłach, to flaga żółto-czerwona.
Ostatnio edytowano Cz lis 29, 2012 23:45 przez bohdi, łącznie edytowano 1 raz
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Michal2_F1 Cz lis 29, 2012 23:43  Re: GP Brazylii 2012

Jeśli rzeczywiście wyprzedzać można dopiero od momentu wywieszenia zielonej flagi (nie światła) to masz rację bohdi.

Ciekawa rzecz w regulaminie, że praktycznie wszystko odwołuje się do flag, nie świateł. Nie znalazłem nic na temat tej yellow-red flag opieram to na stwierdzeniach innych :)
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron