Podsumowanie sezonu 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez MPOWER So gru 01, 2012 18:15  Re: Podsumowanie sezonu 2012

Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Michal2_F1 So gru 01, 2012 20:28  Re: Podsumowanie sezonu 2012

Przesłanie po tym sezonie - nigdy nie mów nigdy w F1.

Kto wierzył w zwycięstwo Alonso na Sepang albo Walencji?
Kto pomyślał chociaż o wygraniu wyścigu przez Maldonado?
Kto by przypuszczał, że pierwsze siedem wyścigów wygra siedmiu kierowców?
Kto uważał, że Europa i Abu Zabi będą jednymi z najlepszych wyścigów sezonu?
Kto wierzył, że Alonso będzie walczył o tytuł przed sezonem?
Kto się spodziewał, że Vettel dojedzie na podium w Abu Zabi?
Kto by pomyślał, że po tak bezawaryjnym sezonie będzie tyle różnego rodzaju awarii?
Kto by pomyślał, że Massa wróci do formy po pierwszej częśći?
I w końcu kto się spodziewał, że ten sezon będzie aż tak wspaniały?

Dziękuję :)
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez baron So gru 01, 2012 21:00  Re: Podsumowanie sezonu 2012

Sezon(mimo iż wygrał kierowca za którym nie przepadam zbytnio) podobał mi się bardzo. Najlepszym sezon jaki oglądałem(z Robertem byłby jeszcze lepszy...).

Jestem ciekaw jak będzie wyglądał kolejny sezon? Red Bull wróci do dyspozycji z 2011? Obstawiam, że tak. Massa znowu beznadziejny początek sezonu? Tu też możliwe, że tak(choć życzę mu dobrze). Mclaren da radę z "niedocenianym" Buttonem i młokosem Perezem? Będą problemy, ale z czasem pokażą swój pazur, w końcu mają Paddy'ego Lowe. Co z Ferrari? F2012 prezentowało niezłe tempo pod koniec sezonu, więc myślę, że warto go uwzględnić na następny rok w budowie F2013.
Opony to znak zapytania, więc ciężko co stwierdzić w tej kwestii.
Rosberg za to dostanie wielką szansę zaprezentowania swych umiejętności. Zawsze miał słabych partnerów(Wurz, Kamikadze, wypalony Schumi, który i tak go objeżdżał w tym sezonie). Jedynie Webber'a miał, ale to był jego debiut, więc ciężko co tu powiedzieć o rywalizacji.
Podsumowanie sezonu 2012, a ja już o 2013. A co mi tam szkodzi. :)
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Michal2_F1 So gru 01, 2012 21:45  Re: Podsumowanie sezonu 2012

baron napisał(a):Jestem ciekaw jak będzie wyglądał kolejny sezon? Red Bull wróci do dyspozycji z 2011? Obstawiam, że tak.

Nie wiem skąd taka myśl, ale po zakazaniu dmuchanych dyfuzorów nie są dominujący. Bolid Red Bulla nie ma mankamentów, także ciężko będzie cokolwiek poprawić.

baron napisał(a):F2012 prezentowało niezłe tempo pod koniec sezonu, więc myślę, że warto go uwzględnić na następny rok w budowie F2013.

Akurat w ostatnich trzech GP bolid mieli niewiele lepszy od początku sezonu.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez cwiek N gru 02, 2012 0:10  Re: Podsumowanie sezonu 2012

Akurat w ostatnich trzech GP bolid mieli niewiele lepszy od początku sezonu.


Podium w każdym z tych wyścigów, w Brazylii nawet podwójne zdecydowanie to potwierdza. :wink:
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez xdomino996 N gru 02, 2012 0:18  Re: Podsumowanie sezonu 2012

Michal2_F1 napisał(a):
baron napisał(a):Jestem ciekaw jak będzie wyglądał kolejny sezon? Red Bull wróci do dyspozycji z 2011? Obstawiam, że tak.

Nie wiem skąd taka myśl, ale po zakazaniu dmuchanych dyfuzorów nie są dominujący. Bolid Red Bulla nie ma mankamentów, także ciężko będzie cokolwiek poprawić.

Newey będzie wiedział co poprawić oto się już nie bój :P Też obstawiam, że będą bardzo mocni w 2013, Ferrari musi znowu zrobić bolid od "podstaw", bo F2012 pod koniec miało ciężki rozwój, co może oznaczać, że ciężko poprawić ten model. MP4/27 był super, gdyby nie awaryjność to być może najlepszy bolid, jest to rewelacyjna podstawa do MP4/28. Znając McLarena walnie jakąś innowacje i tak oto Button może zostać dwukrotnym mistrzem. Mercedes miał słaby bolid pod koniec, więc auto powinno być stosunkowo projektowane od podstaw. Lotus ma orzech do zgryzienia, bo auto nie było najszybsze, ale znowu nie mają pewnie aż tyle kasy, aby ryzykować całkowicie nową konstrukcją.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez pawel92setter N gru 02, 2012 0:26  Re: Podsumowanie sezonu 2012

Generalnie mało komu będzie się opłacało znów zaczynać od czystej kartki, skoro za rok sporo się zmieni.

PS: Swoją drogą każdy mówi jakiego to Alonso miał pecha, że nie ukończył AŻ 2 wyścigów bez własnej winy (Japonia dyskusyjna). Ale zdaje się, że tutaj bardzo szybko wszyscy zapomnieli, chociażby o przerwanych kwalifikacjach w GP Wlk. Brytanii. Hiszpan popełnił tam błąd, a tor robił się coraz bardziej mokry. Gdy nie miał już szans na wejście do Q3, kwalifikacje przerwano, a on je później wygrał.

Akurat mi się przypomniało, a omal nie okazało się to kluczowe dla losów tytułu. Wiem, że po czasie każdy wyścig można takim uznać, ale to była oczywista ingerencja sędziów w wynik sportowy).
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez SirKamil N gru 02, 2012 2:06  Re: Podsumowanie sezonu 2012

Jeśli ktoś obstawia, że Red Bull powróci do dyspozycji z 2011- tj. nokautu calutkiej stawki zawsze i wszędzie oraz bicia historycznych rekordów dyscypliny- to raczej nie rozumie tego sportu.

W 2011 roku do podłogi Red Bulla można było doczepić bazaltowy głaz z silnikiem i kierowcą zamiast podwozia i nadal byłby go jeden z czołowych samochodów... to przedziwny czas gdy wydajność aerodynamiczna nadwozia i niuanse przyczepności mechanicznej były w zasadzie bez znaczenia, bo liczył się głównie odkurzacz z tyłu. Ostatni sezon pokazał, że aerodynamika Red Bulla choć wspaniała i bez skazy, nie jest nieosiągalnym dla konkurencji poziomem. Samochód McLarena pozwalał na triumf w ostatnich trzech sesjach kwalifikacyjnych i wyścigach, co przynajmniej według mnie zasługuje na małe uznanie ich wydajności i wysoką wycenę perspektyw, nawet biorąc pod uwagę stratę Hamiltona. Ferrari się mobilizuje, bądź chce się zmobilizować do startu z wysokiego poziomu a Lotus zapowiada znaczący postęp w aerodynamice nowej konstrukcji, więc nie sądzę aby sezon dla jakiegokolwiek zespołu z Red Bullem włącznie był spacerkiem po parku po mistrzostwo
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez baron N gru 02, 2012 8:42  Re: Podsumowanie sezonu 2012

Mimo wszystko uważam, że to będzie dla nich dobry rok(Red Bull). Zresztą, przecież zawsze Newey może zaskoczyć jakąś nowinką i pół sezonu zleci, zanim inni zdążą to skopiować.
Zawszę wole być miło zaskoczony niż grubo rozczarowany. :wink:
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez yankess N gru 02, 2012 10:46  Re: Podsumowanie sezonu 2012

tak odnośnie rozważań nad przyszłorocznymi mistrzostwami
Ferrari w 2006 - Schumacher p2
2008 - Massa p2
2010 - Fernando p2
2012 - Fernando p2
Także by wychodziło, że w przyszłym roku Ferrari ma szanse na coś więcej niż p2, ale z niewielkim prawdopodobieństwem :-D
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez mago N gru 02, 2012 16:29  Re: Podsumowanie sezonu 2012

Dziś rozdanie nagród autosportu.
AUTOSPORT Awards - Live on http://AUTOSPORT.com from 21:30 GMT.


@down live on autosport.com ;)
Ostatnio edytowano N gru 02, 2012 21:46 przez mago, łącznie edytowano 1 raz
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Postprzez MPOWER N gru 02, 2012 21:44  Re: Podsumowanie sezonu 2012

@mago
W jaki sposób to można zobaczyć ;)?

UP
Z tego co widzę, to trzeba się zalogować i zabulić ? Czy źle widzę ?
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez mago N gru 02, 2012 22:16  Re: Podsumowanie sezonu 2012

http://awards.autosport.com/ tylko nie wiem czy autosport w tym roku nie szarpnie się jedynie na "Text Commentary" :?
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Postprzez MPOWER Pn gru 03, 2012 0:28  Re: Podsumowanie sezonu 2012

Swoją drogą, dzisiaj przejrzałem program telewizyjny i w każdy kanał sportowy dostępny na platformach kablowych i niestety nie widzę, aby którykolwiek z nich miał w planach transmitować galę z Turcji z 7 grudnia o godz. 18 :-(
Więc, czy ktoś ma jakiś pomysł albo wie, jak się przygotować do tego aby to obejrzeć ?
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Kazik Pn gru 03, 2012 0:36  Re: Podsumowanie sezonu 2012

Prawdopodobnie filmik na youtube... :?:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości