Formula One Championship Edition (PS3)

GP4, Richard Burns Rally, Pro Evolution Soccer...

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez Orłoś N sty 21, 2007 22:01  Formula One Championship Edition (PS3)

Witam,

Właśnie przeglądałem sobie sieć w tematach konsolowych i trafiłem na coś takiego jak w tytule. Jak wiadomo Sony ma niestety licencję na F1 - niestety, bo posiadacze komputerów od czasów produktów Microprose i EA są pozbawieni nowych gier, no może z wyjątkiem rFactor, który jest dobrą bazą do modów ale na licencję nie ma co liczyć.

BTW: premiera europejska gry na PS3 zapowiadana jest na luty '07.

Screeny z gry:

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć i video na IGN: http://ps3.ign.com/objects/748/748480.html
Pozdrawiam,
Orłoś

http://www.visionf1.com/
Avatar użytkownika
Orłoś
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez stefan225 N sty 21, 2007 22:08  

tylko cena konsoli odstraszajaca :(
stefan225
 
Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 18:24

Postprzez sex pistols N sty 21, 2007 22:45  

Poczekaj z rok i nie bedzi tak zle. W tej chwili da sie kupic za ok. 3 tys, po prezentacji licze na 1,5-2 tys. Czyli duzo mniej niz komputer. A ten screen z jazdy podczas deszczu- nieziemski!! :eek: (szkoda ze mam ps2 :evil: )
Avatar użytkownika
sex pistols
moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 6:17
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Mnich Pn sty 22, 2007 15:02  

Widziałem test PS3 w telewizji Hyper i właśnie ta gra była.Grafika powala ale to zbyt zręcznościowa gra.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mnich
 
Dołączył(a): Śr maja 17, 2006 16:50
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Artur2406 Pn sty 22, 2007 15:28  

Dobrze ze rok 2007 jest ostatnim rokiem w którym SONY ma licencje.
Z FORUM "WYPRZEDŹ MNIE" NIEMAL OD POCZĄTKU :)
Z F1 OD SEZONU 1999 :)
Avatar użytkownika
Artur2406
 
Dołączył(a): Śr kwi 27, 2005 15:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez TobaccoBoy Pn sty 22, 2007 15:45  

Artur2406 żebyś się nie przeliczył. SONY ma zastrzeżone, iż umowa może być przedłużona na ekskluzywność F1 tylko na PS3 o następne 4 lata :-) Moc konsoli powala. Dostałem n święta z USA i powiem jedno: kosmos. Nie wiem jak wpakowali takiego potwora w taki mały "chlebak".
TobaccoBoy
 

Postprzez Artur2406 Pn sty 22, 2007 16:06  

Myśle że nie tylko ja liczę że sony nie dostanie licencji :-D
Z FORUM "WYPRZEDŹ MNIE" NIEMAL OD POCZĄTKU :)
Z F1 OD SEZONU 1999 :)
Avatar użytkownika
Artur2406
 
Dołączył(a): Śr kwi 27, 2005 15:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez ICEman Pn sty 22, 2007 19:45  

F1 2006 na PS3 na pewno powala efektami graficznymi ale spójrzcie na modele samochodów wyglądają jak klocki :???: z GP4 sezon 2001. Poza tym to Arcade niema za wiele wspólnego z SIM poco mi wypasiona grafika skoro realizm tu jak w nfs. Stare dobre F1c nadal jest lepsze od tego.

Szkoda że licencja marnuje się się w tego typu arkadówce, postawili na grafikę tyle.
Avatar użytkownika
ICEman
 
Dołączył(a): Wt cze 27, 2006 17:17
Lokalizacja: z Północy

Postprzez Poul Pn sty 22, 2007 20:06  

ICEman napisał(a):Szkoda że licencja marnuje się się w tego typu arkadówce, postawili na grafikę tyle.

Troche odchodzac od tematu to nawet jesli EA dostanie licencje na F1 2008 to na pewno ich gra rowniez bedzie miala rewelacyjna grafike (teraz juz praktycznie tylko takie gry robia) i wyjdzie cos w stylu rFactora - gra fajna (w przypadku EA moze nawet genialna), ale te wymagania...
Ja osobiscie mam na tyle dobry komp, ze w rFactora spokojnie moge grac. Tylko co z tego, skoro polowa moich znajomych rFactora nawet nie odpali :(
Chyba juz na zawsze bedziemy skazani na F1C i ten jego tragiczny multiplayer :(
Marzy mi sie gra w stylu F1C (chodzi o mozliwosci rozbudowywania oraz w miare niskie wymagania sprzetowe), z aktualnymi bolidami / trasami / zasadami i (przede wszystkim) z porzadnym multiplayem.
Avatar użytkownika
Poul
 
Dołączył(a): N wrz 10, 2006 15:07
Lokalizacja: Katowice
GG: 894623

Postprzez Race Pn sty 22, 2007 20:08  

hehe marzenia są piękne tyle że mało realne :P :-P :razz:
Obrazek Codemasters Company (Project 3309f1#)
Avatar użytkownika
Race
 
Dołączył(a): Wt lis 01, 2005 9:24
Lokalizacja: Wodzisłąw ŚL

Postprzez TobaccoBoy Pn sty 22, 2007 20:18  

Artur2406 z obowiązku wspomnę i "postraszę": Sony ma prawo pierwokupu nowej umowy. Czyli w przetargu to japoński gigant jest faworytem, poza tym ludzie ze "Studio Liverpool" nieoficjalnie już wspomnieli (te co robi Formułki na soniaki), że już prace nad Formula One 2008 ruszają.

EA sama przyznała, iż cena i warunki jakie toruje FOM są nie do przyjęci dla nich oraz, że tylko jedna firma jest na razie zainteresowana kupnem wyłączności (bo tylko taka oferta jest do kupienia) i na razie nie jest nią Eletronic Arts.
TobaccoBoy
 

Postprzez stefan225 Pn sty 22, 2007 20:41  

TobaccoBoy napisał(a):Artur2406 z obowiązku wspomnę i "postraszę": Sony ma prawo pierwokupu nowej umowy. Czyli w przetargu to japoński gigant jest faworytem, poza tym ludzie ze "Studio Liverpool" nieoficjalnie już wspomnieli (te co robi Formułki na soniaki), że już prace nad Formula One 2008 ruszają.

EA sama przyznała, iż cena i warunki jakie toruje FOM są nie do przyjęci dla nich oraz, że tylko jedna firma jest na razie zainteresowana kupnem wyłączności (bo tylko taka oferta jest do kupienia) i na razie nie jest nią Eletronic Arts.



hmm gdzies slyszalem ze podobno ci ktorzy GTR2 robili albo Atari
stefan225
 
Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 18:24

Postprzez TobaccoBoy Pn sty 22, 2007 20:44  

GTR2 robiłi Szwedzi nie Brytole. I jeszcze jako ciekawostka: Sony chyba coś ciągnie do FIA. Najpierw wyłączna licencja na WRC, potem na F1. Co dalej.Przy okazji SONY nie wypuści takiego "złotka" z garści jakim jest F!. Zbyt duzo hajsu zarabia na tych licencjach z FIA.
TobaccoBoy
 

Postprzez Poul Pn sty 22, 2007 21:05  

To w sumie ciekawe, ze licencja na transmisje wyscigow jest dostepna tylko dla telewizji otwartych, a licencja na gre jest tylko dla tego, kto zaplaci najwiecej. Wydaje sie to jakims dziwnym sposobem popularyzacji F1 na swiecie - uzytkownikow PC bedzie pewnie duzo duzo duzo wiecej od uzytkownikow PS2/PS3. Moze i na licencji jednorazowo sporo moga zarobic, ale przeciez popularnosc w sporcie jest bezcenna :)
Avatar użytkownika
Poul
 
Dołączył(a): N wrz 10, 2006 15:07
Lokalizacja: Katowice
GG: 894623

Postprzez TobaccoBoy Pn sty 22, 2007 21:19  

Posiadaczy PS2 (w tym mnie) jest grubo ponad 100 mln, posiadaczy PS3 kilka mln na razie (w tym ja) . Poul :-) :grin:

Co z tego, że na świecie jest więcej pc niż konsol, skoro tylko kilka procent ludzi posiadających komputery używa ich do grania. Z konsolami jest całkowicie inaczej. Te służą jedynie dla grania, a groźba piractwa jest o wiele mniejsza (architektury PS3 nie rozbito do dziś) niż na PC, co powoduje, iż producent gry jak i licencjodawca zarabiają. Ani FOM, FIA, Sony nie jest na rękę "DARMOWA POPULARYZACJA". A przychody z gier na licencji FIA (WRC, F1) to naprawdę skoro grosiwa.
Po za tym gry w tematyce F1 sprzedają się dobrze tylko w Europie. W USA i Japonii, czyli dwóch najważniejszych rynkach taka tematyka nie zdobywa popularności (wiele, iż NFL , Baseball, NASCAR od samej EA sprzedaje się o wieeele więcej niz "naszych: Fif, PESów itp.). A o roli Europy w rynku growym niech świadczy fakt iż gry na stary kontynent prawie zawsze trafiają kilkumiesięcznym poślizgiem.
TobaccoBoy
 

Następna strona

Powrót do Pozostałe symulacje F1 i inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości