Pady - problemy i porady

GP4, Richard Burns Rally, Pro Evolution Soccer...

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez lukidb Śr kwi 18, 2007 21:41  

mam problem z padem ART AG-15PU SIGMA taki jak tutaj

Kod: Zaznacz cały
http://1klik.pl/sklep/Gamepady/Gamepad_ART_Sigma_AG_15PU_Vibration_USB_PlayStation2/c115/p980364/


jakiekolwiek zmiany ustawien w F1 2006 HYBRYDA nie przynosza zadnych efektow. wystarczy lekko dotknac joystick'a i samochod skreca lub wali do przodu na maxa.

ktos mnie naprowadzi o co chodzi?
lukidb
 

Postprzez AMD Cz kwi 19, 2007 9:21  

lukidb napisał(a):jakiekolwiek zmiany ustawien w F1 2006 HYBRYDA nie przynosza zadnych efektow. wystarczy lekko dotknac joystick'a i samochod skreca lub wali do przodu na maxa.

pobaw się jeszcze programem dołączonym do padzina, w nim też jest mase funkcji które mogą to powodować, najprawdopodobnij masz za duza czułość ustawioną.
Avatar użytkownika
AMD
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 9:43
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez 5cuderi4 Cz kwi 19, 2007 12:11  

Wygląda na to, że masz go źle skalibrowanego lub złe oprogramowanie.
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez lukidb Cz kwi 19, 2007 19:19  

witam.
oprogramowanie jest ok. tzn oryginalne z dolaczonej plytki, jednak nie ma mozliwosci regulacji czulości ruchu galek (joystick'ow) ogolnie pad jest zaj...sty swietnie lezy w dloni, ale... no wlasnie. oprogramowanie tragedia. szukalem czegos alternatywnego, ale niestety tez kicha, nawet oryginalnych sterownikow w necie nie ma do niego. firma ART traktuje swoje wyroby po macoszemu :(
btw. czy przy grze na klawiaturze mozna ustawiac w jakikolwiek sposob czulosc ruchu kierownica w prawo, lewo? tak z ciekawosci probowalem rowniez tego ale i tutaj kiszka. testy robilem na dwoch roznych kompach.
lukidb
 

Postprzez 5cuderi4 Cz kwi 19, 2007 19:25  

lukidb napisał(a):czy przy grze na klawiaturze mozna ustawiac w jakikolwiek sposob czulosc ruchu kierownica w prawo, lewo?
Z tego co pamiętam, to tak. Mogę się mylić, ale możesz poszukać opcji w stylu "czułość skręcania" czy coś takiego(dawno nie grałem, więc mogę się mylić). Będziesz miał to w postaci suwaka. Popróbuj, a może coś pomoże.
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez damian1812 Pn maja 14, 2007 19:19  

Czy polecilibyście tego pada do fify 07 i F1

http://www.komputronik.pl/Kontrolery_Gi ... y,id,7543/
damian1812
 

Postprzez Kobe Pn maja 14, 2007 20:22  

Avatar użytkownika
Kobe
 
Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 22:24
Lokalizacja: OzO

Postprzez K9G Pn maja 14, 2007 21:39  

lukidb napisał(a):akiekolwiek zmiany ustawien w F1 2006 HYBRYDA nie przynosza zadnych efektow. wystarczy lekko dotknac joystick'a i samochod skreca lub wali do przodu na maxa.

A jak wyglada sprawa w innych grach? Grales na nim w inne gry wyscigowe? Jezeli nie to sprawdz a wtedy wyjdzie czy to problem pada czy F1H u Ciebie.





Wcale nie lepszy. R2 ma dodatkowo forca i tyle. Sa identyczne tylko ten szczegol je rozni. I tak na R2 gralem bez forca, bo mnie to drazni po pewnym czasie. Jezeli chcesz pada z wibrami to kup R2 bez wahania i nie rozgladaj sie zadnymi innymi, jezeli nie robi Ci to roznicy to kup DA i tez nie rozgladaj sie za innymi :)
Ostatnio edytowano Pn maja 14, 2007 21:43 przez K9G, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
K9G
 
Dołączył(a): Wt mar 14, 2006 15:26
Lokalizacja: KRK

Postprzez AMD Wt maja 15, 2007 8:38  

K9G napisał(a):Cytat:
ten bedzie lepszy

http://www.komputronik.pl/Kontrolery_Gi ... y,id,1975/



Wcale nie lepszy. R2 ma dodatkowo forca i tyle. Sa identyczne tylko ten szczegol je rozni. I tak na R2 gralem bez forca, bo mnie to drazni po pewnym czasie. Jezeli chcesz pada z wibrami to kup R2 bez wahania i nie rozgladaj sie zadnymi innymi, jezeli nie robi Ci to roznicy to kup DA i tez nie rozgladaj sie za innymi

nie wiem czy u Ciebie też tak jest ale n krzyzak to jakiś lewy troche jest, jednym słowem mało precyzyjny :/ już w padziku za 10 którego kiedyś miałem był lepszy :) ale w F1 na szczęście używa sie tylko gałek... tylko w Colinie 2 sa już problemy bo ciężko jest w trase trafić :D
Avatar użytkownika
AMD
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 9:43
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Kris Wt maja 15, 2007 12:03  

Ja mam taki problem ze swoim padem, że jak wcisakm żeby zakręcił to już zakręca na maxa, a w ustawieniach nic nie da sie zmienić. Szukałem czy nie ma takeigo błędu opisanego na forum ale nic z tych rzeczy nie pomaga co tam pisalo
Obrazek
Avatar użytkownika
Kris
 
Dołączył(a): Pn kwi 16, 2007 21:24
Lokalizacja: Szczecin !!

Postprzez 5cuderi4 Wt maja 15, 2007 12:47  

Mam taki sam problem jaki opisał Kris. Problem ten pojawia się tylko w F1CH. Na tym padzie gram w MotoGP2 i tam nie ma najmniejszego problemu z tym. Pomoc mile widziana. ;)
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez AMD Śr maja 16, 2007 9:04  

5cuderi4 ale tak sie dzieje na gałkach czy krzyzaku? bo jak krzyżak to normalne, tu nic sie nie da zrobić poprostu ta gra tak ma... normlanie da sie grać tylko na gałkach (w przypadku padów)
Avatar użytkownika
AMD
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 9:43
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez 5cuderi4 Śr maja 16, 2007 12:04  

Chodzi mi o gałki. ;) Wiem, że na kursorach to jest to samo co na klawiaturze. ;)
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez AMD Śr maja 16, 2007 12:13  

jak o gałki to musicie sobie czułość w ustawieniach kontrolera zmniejszyć, ja np u siebie mam niecałe 3% dla starowania i 7% dla hamowania/gazu bo jak dam na większe wartości to zaczynają się problemy ze sterowaniem, po prostu za szybko skreca, a i jeszcze w grze trzeba ustawić siłe skrętu zależną od predkości w okolicach 60% chyba żeby dło sie jako tako jeździć :)
Avatar użytkownika
AMD
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 9:43
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Kobe Śr maja 16, 2007 15:29  

K9G napisał(a):
lukidb napisał(a):akiekolwiek zmiany ustawien w F1 2006 HYBRYDA nie przynosza zadnych efektow. wystarczy lekko dotknac joystick'a i samochod skreca lub wali do przodu na maxa.

A jak wyglada sprawa w innych grach? Grales na nim w inne gry wyscigowe? Jezeli nie to sprawdz a wtedy wyjdzie czy to problem pada czy F1H u Ciebie.





Wcale nie lepszy. R2 ma dodatkowo forca i tyle. Sa identyczne tylko ten szczegol je rozni. I tak na R2 gralem bez forca, bo mnie to drazni po pewnym czasie. Jezeli chcesz pada z wibrami to kup R2 bez wahania i nie rozgladaj sie zadnymi innymi, jezeli nie robi Ci to roznicy to kup DA i tez nie rozgladaj sie za innymi :)


lepszy lepszy ;) chodź ja wole firme Saitek bo robi solidniejsze kontrolery do gier :]
Avatar użytkownika
Kobe
 
Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 22:24
Lokalizacja: OzO

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe symulacje F1 i inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości