Pady - problemy i porady

GP4, Richard Burns Rally, Pro Evolution Soccer...

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez K9G So mar 24, 2007 12:56  Pady - problemy i porady

Mam pytanie. Jakie sa dobre pady, zebym mogl pograc w F1C? Nie chce kierownicy, klawisze tez do dupy a niektorzy mowia, ze na padach nawet przyzwoicie mozna pograc.
Mozna na padach jezdzic na pol gazie, itp, itd?
Ile takie cos kosztuje?
Avatar użytkownika
K9G
 
Dołączył(a): Wt mar 14, 2006 15:26
Lokalizacja: KRK

Postprzez AMD So mar 24, 2007 13:41  

Padzik fajna rzecz, nie jest to co prawda kierownica ale pozwala całkiem dobrze kierować bolidem F1 i nic nie stoi na przeszkodzie jeździć bez wspomagaczy. Ja używam takiego cuda. Pozwala precyzyjnie prowadzić chociaż lekko na prostych bolid skręca w lewo co nie przeszkadza w zabawie. A i nie oszczedzaj na jakimś badziweiu za 30 zł bo to nie to samo
Avatar użytkownika
AMD
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 9:43
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez slipstream So mar 24, 2007 13:47  

Dobra, to teraz ja zarzuce ewidentnym spamem (i to w dosłownym znaczeniu, ale miejsce sprzyja). Bo mam do sprzedania kółko Logitech MOMO Force (ta taka czerwona - poprzedni model obecnie sprzedawanej bez bocznej dżwigni do biegów). Gratis moge dorzucić GT Legends.

A czemu sprzedaje żeby była jasność A) Brak czasu na przyjemnosci, B) Odkąd ma się auto prawdziwe takie zabawy mnie już nie bawią, nawet że to Formuła

Ktokolwiek, cokolwiek to pisać na PW.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez 5cuderi4 So mar 24, 2007 15:45  

Ja mogę polecić pad od Xboxa360, ale powiem tak: mam oprogramowanie do niego, ale nie spisuje się ono w F1, ale jest wręcz niezastąpione w mojej ulubionej grze, a mianowicie MotoGP URT 2. :-D Żeby pograć na nim tak dobrze, jak się gra w MotoGP 2, trzeba by było znaleźć dobre oprogramowanie, bo to standardowe od "Majkroszitu" nie wystarcza. :)
AMD napisał(a):Ja używam takiego cuda. Pozwala precyzyjnie prowadzić chociaż lekko na prostych bolid skręca w lewo co nie przeszkadza w zabawie.
Miałem podobnie z moim padem od Xboxa360. Wystarczyło zwiększyć tzw. "martwą strefę"(dead zone) z oprogramowaniu i wtedy już nie skręcał. Po prostu gałka jest minimalnie wychylona w jedną ze stron. Po zwiększeniu tej "martwej strefy" gałka "będzie się w niej mieścić" i bolid będzie jechał prosto. ;-)
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez godzil2 So mar 24, 2007 16:53  Re: PADY

K9G napisał(a):Mam pytanie. Jakie sa dobre pady, zebym mogl pograc w F1C? Nie chce kierownicy, klawisze tez do dupy a niektorzy mowia, ze na padach nawet przyzwoicie mozna pograc.
Mozna na padach jezdzic na pol gazie, itp, itd?
Ile takie cos kosztuje?


Ja Ci polecam mojego padzika - Gamepad Logitech Dual Action... Zapłaciłem 100 zł. Ma gałki, płynnie się skreca, gaz także mozna ustawić na stopniowe przyspieszanie. Służy mi może nie super-długo (8 miesięcy?) ale naprawdę chwalę sobie go. Polacem Ci go jak najbardziej. Wyniki na nim mam dosc dobre (patrz także: LiGNA)
Avatar użytkownika
godzil2
 
Dołączył(a): Cz sie 03, 2006 17:25
Lokalizacja: Espoo/Finlandia

Postprzez DUZY22 So mar 24, 2007 22:20  

Zdecydowanie jednym z najleprzych padów w przedziale 30-100 zł jest APOLLO GP 3020 PC. Gumowa oprawa fajne wstrząsy ( dwa silniczki ) wytrzymałość niesamowita , no i cena ... ok. 30~35 zł . Gram w fife tym padem i naprawdę logitech dual action chowa się !! Lepiej lezy w rękach . Naprawdę polecam !!
DUZY22
 

Postprzez 5cuderi4 So mar 24, 2007 22:22  

DUZY22, ale F1, a FIFA to raczej dwie różne gry, więc niekoniecznie ten pad może się sprawdzić w nich. :-P
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez DUZY22 So mar 24, 2007 22:28  

Niekoniecznie ... w takich grach jak fifa też jest potrzebne precyzyjne działanie pada . A tak wogóle mówiąc to granie w samochodówki na padzie to nieporozumienie ( nie dotyczy serii NFS , akurat w tą grę fajnie sie gra na padzie ) lepiej wypada klawiatura lub myszka np. w Live for speed
DUZY22
 

Postprzez michuhania So mar 24, 2007 23:03  

ja polecam logitech rumble pad rewelacja w f1 na żadnym innym padzie tak mi sie dobrze nie smiga jak na tym jedyny minus to cena ponad 100 zł
Avatar użytkownika
michuhania
 
Dołączył(a): N paź 15, 2006 14:01
Lokalizacja: Poznań

Postprzez marcjan86 N mar 25, 2007 7:09  

AMD napisał(a):bolid skręca w lewo co nie przeszkadza w zabawie.

AMD to znaczy że masz źle skalibrowany pad :)
Obrazek
Avatar użytkownika
marcjan86
 
Dołączył(a): Śr lut 08, 2006 16:04
Lokalizacja: CK

Postprzez 5cuderi4 N mar 25, 2007 8:32  

DUZY22 napisał(a):A tak wogóle mówiąc to granie w samochodówki na padzie to nieporozumienie
Zależy czy to jest symulator czy arkadówka. No chyba, że ma się bardzo dobrze skalibrowanego pada, to wtedy raczej nie ma co wybrzydzać. :-D
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez kamiss N mar 25, 2007 9:03  

ja mam HammerheadFX od 3dfx, z logiem interacta.. padzik dosc spory ale dobrze lezy w dloni, ma gumowa obudowe. lacznie 12 przyciskow wiec nie musze podczas jazdy siegac do klawiatury
kamiss
 

Postprzez AMD N mar 25, 2007 12:58  

marcjan86 napisał(a):AMD napisał:
bolid skręca w lewo co nie przeszkadza w zabawie.


AMD to znaczy że masz źle skalibrowany pad

nie spoxik jest dobrze skalibrowny tylko kiedyś mi spadł i to chyba od tamtego czasu, ale ma taką tendencje lekką, na długość prostej w malezji odbije w prawo o jakies 0,5metra. Ale to nie przeszkadza.

DUZY22 napisał(a):A tak wogóle mówiąc to granie w samochodówki na padzie to nieporozumienie ( nie dotyczy serii NFS , akurat w tą grę fajnie sie gra na padzie ) lepiej wypada klawiatura lub myszka np. w Live for speed

jedno wielkie nieporozumienie to chyba jesteś Ty :twisted: Jak rFactorze pojedziesz na myszce lub klawie bez pomocy szybciej niż ja na padzie to Ci gratuluje. I przynajmniej nie musisz siedzieć nad klawą tylko mozesz sie wygodnie oprzeć i śmigać po torze :)
Avatar użytkownika
AMD
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 9:43
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Adaams N mar 25, 2007 13:24  

Ja chyba kupie nowy pad, bo ten co mam teraz, spadł mi ostatnio i chyba przerwał się jakiś styk. Jak gram w jakąś grę to jak nim ruszę gwałtownie do komputer pokazuje że wyciągnąłem joy i włączyłem, lecz niestety gra już go nie widzi. Muszę ją zresetować. Dzieje mi się tak po około 8-10 minutach grania ;/ Jakie pady polecacie? w granicach do 100-120 zł
Avatar użytkownika
Adaams
 
Dołączył(a): Cz gru 28, 2006 8:46
Lokalizacja: Rybnik
GG: 6503382

Postprzez michuhania N mar 25, 2007 13:29  

ja nie wyobrazam sobie grania na klawie, zero kontroli nad samochodem, pad to jest super rozwiazanie, moj pad tez czasem lekko skreca ale spadł mi nie wiem ile razy i pewnie daltego ale skalibrowalem go i nowe stery i juz tak sie tego nieodczuwa
pda to podstawa do dobrych wyników, mam kiere ale na niej to tylko sie meczylem :P
Avatar użytkownika
michuhania
 
Dołączył(a): N paź 15, 2006 14:01
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Pozostałe symulacje F1 i inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości