Pady - problemy i porady

GP4, Richard Burns Rally, Pro Evolution Soccer...

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez Matie Pt maja 22, 2009 6:03  Re: Pady - problemy i porady

Wiem o tym (sam przez jakiś czas byłem posiadaczem kiery Logitecha, ale nie pamiętam już niestety jaka, chyba z żółtymi gumami; ale się zepsuła ;<) , ale teraz chce zakupić coś mniejszego, np. pada. Jedynym mankamentem kiery jest to, że jest duża, w związku z tym zajmuje dużo miejsca, i jak napisał jeden z użytkowników (już nie pamiętam kto) cały czas trzeba przebywać w pozycji siedzące z nogami pod biurkiem, a pad ma to do siebie, że można leżeć, siedzieć itd. Wiem, że pad oddaje tylko malutką część jazdy jaką niesie kiera, ale chyba jest lepsza niż klawiatura, przynajmniej jest stopniowany gaz i hamulec.... wprawdzie na klawie można to ustawiać, np. rFactor, ale to chyba nie to samo co na padzie. I tu odnoszę sie z pytaniem do was czy jest wogóle sens wydawania 70-80 na tego pada ( logi dual action), bo już sam nie wiem, jedni piszą, że dobrze się gra drudzy, że do dupy... dzięki za odp. pozdro :lol:
Matie
 
Dołączył(a): N maja 17, 2009 17:30

Postprzez DawiDch Pn cze 08, 2009 19:01  Re: Pady - problemy i porady

Gaz mam ustawiony na prawą gałkę (góra przyśpieszam, dół nic), a hamulec na R2. Przy każdym większym dohamowaniu (T1 Monza, T1 Indianapolis) blokuję koła. Zmniejszyłem ciśnienie hamulców z 95% do 80% i jest tak samo. Hamulec działa ON/OFF. Jego czułość redukuję jedynie w ustawieniach sterowania (czułość hamulca). I teraz pytanie: działa on tak samo przecież w klawiaturze i niektórzy (a raczej większość) nie blokują kół. Jak to zrobić? Może ktoś coś poradzić ?
Avatar użytkownika
DawiDch
 
Dołączył(a): Wt lip 03, 2007 11:54
Lokalizacja: Częstochowa
GG: 7075940

Postprzez Matie Pn cze 08, 2009 19:25  Re: Pady - problemy i porady

Najlepszym rozwiązaniem byłoby ustawić hamulec na analog, np. ja mam gaz/hamulec w lewym, skręt na prawym i się dobrze gra, ale kwestia gustu; ale nie rozwiązuje to kwestii że bez abs+tc jeździ się trudno i żeby w ogule marzyć o nie blokowaniu kół trzeba stopniowo hamować. Jeśli koniecznie chcesz hamować na R2 ustaw czułość na min. (w grze), albo coś w sterach bo zależy jaki pad i starać się żeby hamulec nie przekraczał 70% i tyle pozdro :evil:
Matie
 
Dołączył(a): N maja 17, 2009 17:30

Postprzez Kajek Śr cze 17, 2009 10:50  Re: Pady - problemy i porady

Elo, mam prośbe, poleci ktoś pada dla amatora, w jakiejś rozsądniej cenie tak żeby sobie fajnie pograć w FIFE, PESa czy MotoGP albo SBK?
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Matie Śr cze 17, 2009 13:03  Re: Pady - problemy i porady

Na poprzednich stronach to już było opisywane. Ja mam Logitecha Dual Action i nie narzekam, świetnie spisuje się w chyba każdej samochodówce (rbr, rfactor, tdu itd.). Jeśli nie chce ci się wydawać 80zł to pozostaje kupić jakiś badziew za 40 zł i potem bawić się w odsyłanie... tyle pozdro
Matie
 
Dołączył(a): N maja 17, 2009 17:30

Postprzez Kajek Śr cze 17, 2009 13:06  Re: Pady - problemy i porady

Chyba sie na tego logi zdecyduje, bo potrzebne mi coś na dłuzej, bo i tak gram w to sporadycznie :twisted:
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez MMM Cz lis 12, 2009 21:12  Re: Pady - problemy i porady

siema, nie wiem czy ktoś z Was miał taki problem : gram na padzie na kompie tylko w pro evo, i kupilem taki http://www.bigben.fr/access.php?id=179 i po kilku miesiącach lewy analog słuzący mi do kierowania zawodnikami (czyli cały czas używany) sie ukręcił- jak rozkreciłem pada to okazało sie, że sie ułamał, wiec kupiłem następnego http://e5.pl/component/page,shop.produc ... /Itemid,1/ i ten po 3 miesiacach tez sieułamał w tym samym miejscu, gram normalnie, nei gryze tego pada i nie rzucam nim o ściany a zawsze sie niszczy w tym samym miejscu, i teraz oddąlem go na gwarancji, i mam nadzieję ze jak go rozkrecą to uznają to za usterke objetą gwarancją, i nie wiem co mam zrobić, kupić pada za ok 150 zł , który MOŹE sie nie ułamie? :/ bo te kosztowąly tak po 50-60 zł.... pzdr
Avatar użytkownika
MMM
 
Dołączył(a): N cze 12, 2005 12:53
Lokalizacja: Stare Babice

Postprzez 3557 Cz lis 12, 2009 23:09  Re: Pady - problemy i porady

Logitech RumblePad II (od 120 pln) - mam od długiego czasu gram sporadycznie i śmiga wszystko pięknie, choć nie gwarantuje, że się "nic nie ułamie".
Avatar użytkownika
3557
 
Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 12:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MMM Pt lis 13, 2009 16:25  Re: Pady - problemy i porady

spoko, dzieki za propozycje:) wkurza mnei tylko to, że powinni budowac te padyy tak żeby podczas normalnego użytkowania sie nie psuły po 3 miesiącach.. no ale trudno.. z tego co widzę to wszyscy tu polecają logitech'a.. pzdr
Avatar użytkownika
MMM
 
Dołączył(a): N cze 12, 2005 12:53
Lokalizacja: Stare Babice

Postprzez krzych N gru 27, 2009 17:28  Re: Pady - problemy i porady

Mam oto taki problem.
Od ho, ho, ho jestem posiadaczem pada o nazwie SpeedLink SL 6535. Na Windowsie XP wszystko było super. Sterowniki dostarczone przez producenta sprawiały się bardzo dobrze. Problem pojawił się gdy przesiadłem się na Windows 7. Owszem sterowniki się zainstalowały. Pad podczas grania w rF środek miał przesunięty lekko w prawo. Postanowiłem go skalibrować. I tu pojawił się problem - za nic nie da się tego zrobić. Wciskam przycisk SET, kalibruję i dalej pad ma ustawione wartości domyślne. Postanowiłem poszukać nowych sterów. Znalazłem na stronie SpeedLinka sterowniki do Windows Vista. Po ich zainstalowaniu w ustawieniach nie ma w ogóle zakładki do kalibracji. Pomocy ! Być może istnieją jakieś alternatywne programiki do kalibracji, lub da się może pobawić w pliku w którym zapisane są ustawienia ? A jeżeli tak, to gdzie się ten plik znajduje ?

EDYTA:

No, problem rozwiązany. Pobawiłem się wartościami ustawień kontrolera w grze. Controller.ini --> Znalazłem odp. oś --> Domyślnie center było 0.50000. Zmieniłem na 0.51800 i w grze kontroler jest idealnie prosto.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ramadan88 Śr mar 31, 2010 15:19  Re: Pady - problemy i porady

Więc ja zapytam z innej beczki?
Kto jeździ na padzie w jakieś lidze F1ch?
ramadan88
 
Dołączył(a): Śr paź 21, 2009 12:31

Postprzez pepsi-opc Cz kwi 01, 2010 14:15  Re: Pady - problemy i porady

Ja jeździłem na Logitechu Rumblepad 2 i jak dla mnie w porównaniu do klawiatury jest duża poprawa w sterowaniu i ogólnie czasy są lepsze.
Avatar użytkownika
pepsi-opc
 
Dołączył(a): So maja 16, 2009 22:47
Lokalizacja: Sochaczew
GG: 8255927

Postprzez ligowiec Pn cze 07, 2010 22:31  Re: Pady - problemy i porady

mam zamiar kupic http://www.allegro.pl/listing.php/showc ... nge_view=1 rumblepad 2, czy poczuje jakąś róznice (oczywiscie chodzi mi o czasy oraz dbalosc o opony) z przesiadki z klawiatury?
ligowiec
 
Dołączył(a): So paź 24, 2009 13:20

Postprzez FORTI 94 Wt cze 08, 2010 7:20  Re: Pady - problemy i porady

Tak.Różnice na pewno poczujesz.Pad jest nieporównywalnie lepszy.
Avatar użytkownika
FORTI 94
 
Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 8:48
Lokalizacja: Wadowice
GG: 20535421

Postprzez tvp2 Śr cze 09, 2010 17:42  Re: Pady - problemy i porady

czy pad Art theta jest dobry?
tvp2
 
Dołączył(a): Pt sie 28, 2009 10:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe symulacje F1 i inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron