Live for Speed S2

GP4, Richard Burns Rally, Pro Evolution Soccer...

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez AMD Śr gru 14, 2005 21:03  Live for Speed S2

tak se rozmawiałem z kolegą i wleciała mi do głowy najlepsza gra wyścigowa w jaką kiedykolwiek grałem a mianowicie Live for Speed S2, gra marzenie wreszcie ktoś zrobił bardzo realistyczny symulator do ścigania sie po torze jak i do rallycrosu, możemu sie ścignąć "słabiakiem" z jedynymi 130 kucami i napędem na przód a kończymy na bolidzie F1 który nawet na 4 biegu nie jedzie prosto :)
http://www.liveforspeed.net/?page=screenshots
Avatar użytkownika
AMD
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 9:43
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Maraz Śr gru 14, 2005 22:02  

No, wreszcie jakaś bratnia dusza :ściska: Wielu fanów F1 zapewne odrzuci od LFS brak torów F1, a wspomniany przez Ciebie bolid F1 to prędzej WSbR (silnik V8 3.0L o mocy 458 koni, opony slick, brak kontroli trakcji). Nie zmienia to jednak faktu, iż jest to bardzo dobry symulator z wieloma różniącymi się od siebie znacząco samochodami - od Mini z napędem na przednie koła, przez samochody klasy GTR (AWD, RWD) i na bolidzie klasy F3 oraz WSbR kończąc.

Wszystkie samochody poza dwoma wyjątkami są fikcyjne, podobnie jak i tory, choć w obu przypadkach można doszukać się podobieństw do rzeczywistości. Od króciótkich torów zwykłych i ulicznych, przez typowe obecne o długści ok. 4 km, tri-oval typu superspeedway i gigantyty (jak na dzisiejsze standardy), na których jedno okrążenie pokonuje ponad trzy minuty. Do tego dochodzi wspomniany przez AMD tryb rally-cross, który jest całkiem nieźle wykonany.

Otrzymujemy więc do rąk bardzo rozbudowaną grę przeznaczoną niemal wyłącznie do gry w sieci. Kto nie chciałby się pościgać z 20 osobami na raz na licznych europejskich serwerach? LFS to oferuje i nawet przy 20 samochodach gra jest nadal stabilna, choć na wolniejszych komputerach może być konieczna redukcja detali. Gra ma jednak stosunkowe małe wymagania - Athlon 1.7 i FX5700 w zupełności wystarcza do gry niemal przy pełnych detalach.

No dobrze, a co powoduje, że LFS w Polsce nie zdobył jak dotąd dużej popularności? Odpowiedź jest bardzo prosta - do gry on-line w pełnej wersji (S1 lub S2) trzeba mieć wykupioną licencję. Jest jednak możliwość pogrania w demo on-line (trzy samochody i jeden tor). Jak ktoś chce się ze mną zmierzyć w wersji demo lub S2 wie gdzie mnie znaleźć :napalony:
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Poolek Śr gru 14, 2005 22:40  

Miło, że ktoś potrafi docenić prawdziwy symulator, który oferuje ogromne emocje podczas rozgrywek online, i to w bardzo prosty sposób! :)

Ja i Maraz jeździmy w LFS już prawie 3 lata, w listopadzie 2003 r. nabyliśmy licencje S1, a rok później S2 :grin: Od początku naszej przygody z tą grą, trzymamy się razem i jesteśmy aktualnie w tym samtm klanie - More Power Team. Mamy różne upodobania co do kombinacji tor/samochód. ale zawsze nam się dobrze jeździ :)

Poza dużym realizmem oferowanym przez silnik gry, jest tutaj również wspaniały multiplayer. Nawet na słabym łączu (128 kbits) można spokojnie grać. W wersji S2 może się ścigać naraz do 20 osób i skiny samochodów pobierają się automatycznie. Ścigać się można w różny sposób na różnym poziomie, na asfalcie, na szutrze, na publicznych serwerach, w sparingach między teamowych, po profesjonalne ligi :)

Naprawdę polecam wszystkim ten wspaniały symulator, tworzony przez zaledwie trójkę ludzi! Więcej informacji o grze na Polskim Portalu LFS -> www.liveforspeed.pl :grin:
Avatar użytkownika
Poolek
 
Dołączył(a): Pn kwi 11, 2005 20:40
Lokalizacja: Łódź

Postprzez gregoff Śr gru 14, 2005 23:42  

Grałem w demo i musze przyznać, że mi sie podobało o wiele bardziej niż GTR :-D Ogólnie pare miesięcy i bym był w stanie powalczyć z najlepszymi :evil: Ale pewnie jeszcze tych paru miesięcy wolnego nie znajdę więc pozostaje mi ciągle liga Gp3 :-P
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez AMD Cz gru 15, 2005 10:53  

Maraz napisał(a):No dobrze, a co powoduje, że LFS w Polsce nie zdobył jak dotąd dużej popularności? Odpowiedź jest bardzo prosta - do gry on-line w pełnej wersji (S1 lub S2) trzeba mieć wykupioną licencję. Jest jednak możliwość pogrania w demo on-line (trzy samochody i jeden tor). Jak ktoś chce się ze mną zmierzyć w wersji demo lub S2 wie gdzie mnie znaleźć

oj tu sie mylisz bratnia duszyczko, bo wystarczy unlocker który o dziwo działa, i odblokowuje wszyściutkie furki :) tylko jest problem bo nie można na nim grać na oficjalnych servach tylko na prywatnych 8)

Hmm ciekawie został problem opon rozwiązany które mają temperature i po wycieczce na pobocze są problemy z jazdą po torze przez pare kółek, a w opcjach można wybierać między oponami o trmperaturze pracy 80, 90, 100 stopni. Czego inne gry nie oferują. A już chyba nie trzeba mówić ze można złapać kapcia :) poprostu gra marzenia, tylko jeszcze pare torów mogliby dodać i gicik :)
Avatar użytkownika
AMD
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 9:43
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Maraz Cz gru 15, 2005 12:54  

AMD napisał(a):tylko jest problem bo nie można na nim grać na oficjalnych servach tylko na prywatnych

I o to właśnie chodzi - LFS to gra on-line i możliwość zagrania tylko na prywatnych serwerach (czytaj zakładanych przez użytkowników na łączach typu neostrada 128kbps itp) to żadna zabawa. Ale ja powiem tak: LFS to jedna z tych gier, którą naprawdę warto kupić legalnie. Jeśli śledziłbyś los gry od jej początku, widział jej rozwój krok po kroku (od początkowej fazy projektu dostępne było w pełni funkcjonalne demo) i wiedział, że robi to zaledwie trzech ludzi nie związanych z żadnym dużym wydawcą, nawet nie pomyślałbyś o szukaniu unlockerów, cracków itp. Grałem długo w demo, potem dzięki Poolkowi zyskałem możliwość zakupu S1, a S2 mieliśmy wykupione na ponad pół roku przed wydaniem! Do gry wychodzą cały czas uaktualnienia, ma świetny automatyczny system rejestrowania statystyk z gry on-line (http://www.lfsworld.net - rekordy, wyniki wyścigów, hot-lapy), możliwość wymiany setupów on-line, automatyczne ściąganie skinów... Jednym słowem czujesz, że wydane pieniądze nie poszły na marne i że autorzy gry dbają o ciebie jak mało kto. Niestety w naszym kraju mało kogo to przekonuje... :zły:
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez AMD Cz gru 15, 2005 13:42  

Maraz napisał(a):LFS to jedna z tych gier, którą naprawdę warto kupić legalnie

wiem tylko ja ne gram w nią codziennie a raz na miesiąc więc mnie za bardzo nie interesuje taka opcjia, a do tego mam przycieńkiego kompa i jak są 4 furt na torze to jest pokaz slajdów, a do tego jak mi F1C chodzi to w LFS nie wyświetla mi bolidów i odwrotnie (musiałbym co chwile instalować inne stery):(
Avatar użytkownika
AMD
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 9:43
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez mus_Spider N gru 25, 2005 23:41  

LFS- Gran Turismo na PC (Gran Turismo lepsze :D). Jak ktoś by miał gdzieś linka do s1 byłbym wdzięczny bo niestety mój komp nie radzi sobie z s2 :sad:
GŻMOD Grupa Żelbetonowych Moblinych Obiektów Dyslektycznych www.gzmod.strefa.pl
Obrazek
Avatar użytkownika
mus_Spider
 
Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 9:43
Lokalizacja: Pojebiska

Postprzez tweedy Cz kwi 20, 2006 11:13  Live For Speed

http://www.liveforspeed.net/countdown/

tylko czy dasz rade? :-D

Twórcy LFS'a wspólnie z zespołem BMW Sauber postanowili zrobić swoją fanom ogromną niespodziankę :D Ci którzy jeszcze nie znają LFS'a powinni wiedzieć, że jest to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza (a wg mnie najlepsza) symulacja wyścigów.

Po więcej informacji na temat gry zapraszam na:
http://www.liveforspeed.net
http://www.liveforspeed.pl
http://www.forum.liveforspeed.pl

ps. Maraz, dlaczego taki news nie jest na stronie głównej :)
tweedy
 
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2005 9:53

Postprzez makos_bmw Cz kwi 20, 2006 11:16  

taki post jest na stronie głównej ---> klikaj tutaj :-)
Avatar użytkownika
makos_bmw
 
Dołączył(a): N cze 19, 2005 20:10
Lokalizacja: Świebodzin

Postprzez tweedy Cz kwi 20, 2006 11:22  

ups :P

nie wiem jak to przeoczyłem...
tweedy
 
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2005 9:53

Postprzez makos_bmw Cz kwi 20, 2006 11:58  

zdarza się najlepszym (czyt. Chuckowi Norrisowi) :-D
Avatar użytkownika
makos_bmw
 
Dołączył(a): N cze 19, 2005 20:10
Lokalizacja: Świebodzin

Postprzez AMD So maja 20, 2006 18:16  

hmm tak patrzylem na necie i trafiłem filmik z bolidzikiem bo niestety sam sie nim w LFssie nie moge przejechać :( ale widać że ładnie kosi
http://video.google.com/videoplay?docid ... 48302&q=F1
Avatar użytkownika
AMD
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 9:43
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez gregoff So maja 20, 2006 20:44  

To jest tor z dema LFS. Nawet fajny trzeba przyznać, czy to oznacza, że ktoś kto ma demo może się pościgać BMW :?:
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez AMD N maja 21, 2006 10:13  

no właśnie nie :( tzreba mieć full wersje na dodatek zarejestrowaną bo ulcker na BMW niestety nie działa i nie śmigałem tym cudem :-( ale prawde mówiąc już mam kłopoty z opanowaniem V8 a co do piero by było z tym
Avatar użytkownika
AMD
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 9:43
Lokalizacja: Świdnica

Następna strona

Powrót do Pozostałe symulacje F1 i inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron