Dirt Rally 2.0

GP4, Richard Burns Rally, Pro Evolution Soccer...

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez dominoziom2007 Śr wrz 26, 2018 10:47  Dirt Rally 2.0



http://www.dirtrally2.com

DiRT Rally 2.0 dares you to carve your way through a selection of iconic rally locations from across the globe, in the most powerful off-road vehicles ever made, knowing that the smallest mistake could end your stage.

You will need to rely on your instincts with the most immersive and truly focused off-road experience yet, including a new authentic handling model, tyre choice and surface deformation.

Power your rally car through real-life off-road environments in New Zealand, Argentina, Spain, Poland, Australia and the USA, with only your co-driver and instincts to guide you. Race on eight official circuits from the FIA World Rallycross championship, complete with licensed Supercars and support series.

Develop your team and cars around race strategies, and progress through a varied selection of Events and Championships in both a single player Career Campaign and a competitive online environment.


Druga część Dirt Rally (w skrócie z cytatu):

- autentyczny model jazdy;
- wybór opon;
- deformacja nawierzchni;

Rajdy:
- Nowa Zelandia;
- Argentyna;
- Hiszpania;
- Polska; 8-)
- Australia;
- USA.

- 8 oficjalnych lokalizacji FIA World Rallycross Championship, z licencjonowanymi pojazdami WRX i serii wspierających;
- tryby: events, mistrzostwa, kariera, online (czyli podział jak w F1 2018)

Data premiery: 26.02.2019 (PC, XBO, PS4)
Ostatnio edytowano Śr wrz 26, 2018 11:42 przez dominoziom2007, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
dominoziom2007
 
Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 13:18

Postprzez Pauree Śr wrz 26, 2018 11:01  Re: Dirt Rally 2.0

Ooo... Nie czytałem jeszcze nic na temat DR2, ale mam nadzieję, że utrzymają poziom z jedynki. No i tak czułem, że promocja na serię DiRT na Steamie nie wzięła się z niczego 8-)
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Pozostałe symulacje F1 i inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron