F1 Challenge - temat zbiorczy

GP4, Richard Burns Rally, Pro Evolution Soccer...

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez Rubiq Śr lip 21, 2010 19:47  F1 Challenge - temat zbiorczy

ROZSZERZENIA I ICH ZNACZENIA - autor: KAMA

.bch - plik tekstowy, można go otworzyć za pomocą programu Notatnik [informacje o graczu]

.bik - plik wideo, można go otworzyć za pomocą programu Rad Video Tools 1.8g [intro w grze]

.bmp - plik graficzny, można go otworzyć przy użyciu Podgląd obrazów i faksów systemu Windows [malowania bolidów oraz wszystkie elementy graficzne]

.gal - plik tekstowy, można go otworzyć za pomocą programu Notatnik [odpowiada za wczytywanie ustawień bolidu]

.gdb - plik tekstowy, można go otworzyć za pomocą programu Notatnik [odpowiada za ustawienia treningów, kwalifikacji, wyścigu i informacji o torze]

.gen - plik z wygenerowanym tekstem, można go otworzyć za pomocą Ventura Publisher

[odpowiada za wczytywanie plików teksturowych]

.hdv - plik tekstowy, można go otworzyć za pomocą programu Notatnik [główna fizyka bolidu]

.jpg - plik graficzny, można go otworzyć przy użyciu Podgląd obrazów i faksów systemu Windwos [różne elementy graficzne]

.mas - plik zawierający tekstury, można go otworzyć za pomocą programu MasStudio2002 i edytować ZModeler-em [odpowiada za modele w grze]

.mp3 - plik dźwiękowy, można go otworzyć zwykłym odtwarzaczem audio Windows Media Player [odpowiada za dźwięki w grze]

.osc - plik tekstowy, można go otworzyć za pomocą programu Notatnik [odpowiada za menu gry oraz pliki graficzne]

.plr - plik tekstowy, można go otworzyć za pomocą programu Notatnik [najbardziej rozbudowany plik który odpowiedzialny jest za najważniejsze elementy gry]

.pm - plik tekstowy, można go otworzyć za pomocą programu Notatnik [odpowiada za fizykę sterowania]

.rcd - plik tekstowy, można go otworzyć za pomocą programu Notatnik [odpowiada za informacje o kierowcy]

.scn - plik z wygenerowanym tekstem, można go otworzyć za pomocą Ventura Publisher

[odpowiada w pewnym stopniu za wygląd menu oraz za wczytywanie tekstur toru]

.svm - plik tekstowy, można go otworzyć za pomocą programu Notatnik [ustawienia bolidu]

.tbc - plik tekstowy, można go otworzyć za pomocą programu Notatnik [odpowiada za parametry opon]

.tga - plik graficzny, można go otworzyć za pomocą programu GIMP [odpowiada za HUD w grze]

.txt - plik tekstowy, można go otworzyć za pomocą programu Notatnik [napisy i czat]

.vcr - plik wideo, można go tylko otworzyć w grze [powtórka]

.veh - plik tekstowy, można go otworzyć za pomocą programu Notatnik [odpowiada za wczytywanie bolidu oraz szczegóły teamu]

.waw - plik dźwiękowy, można go otworzyć zwykłym odtwarzaczem audio Windows Media Player [dźwięki i nagrania w grze]

FAQ by Dawidch1

1. Hudy, kierownice, bolidy, kamery, tory itp. znajdziesz na
Kod: Zaznacz cały
www.racesimulations.com


2. Nie da się zrobić TV STYLE

3. Nie da się zrobić Q1, Q2, Q3

4. Mod PMG znajdziesz na forum

5. Aby znaleźć inny mod, używaj
Kod: Zaznacz cały
www.google.pl


6. Wyskoczył ci błąd aplikacji F1 Challenge.exe ?

a). robimy skrót na pulpicie pliku "F1 Challenge 99-02.exe"

b) prawym przyciskiem otwieramy "właściwości"

c) w linijce "element docelowy" wstawiamy " -trace=1000" dokładnie tak jak tutaj (ze spacją ) powinno to wyglądać tak \F1 Challenge 99-02\F1 Challenge 99-02.exe" -trace=1000

d) naciskamy "zastosuj" i "ok"

e) odpalamy grę przez skrót

f) w przypadku problemów i wyjściu do Windowsa szukamy pliku "trace.txt" w katalogu "LOG"(w katalogu z grą) i tam powinno pisać czego brakuje.

7. Coś pokombinowałeś z plikami i zepsułeś ? O pomoc pisz w Kąciku Majsterkowicza F1CH ;)

8.Chcesz ogłosić ligę. Zrób to tu

9.Nie pytaj kiedy wyjdzie mod PMG 2007 Full

10.Masz problem z F1CH, pisz tu

11. Wszystko na temat sezonu 2008 znajdziesz ty tu

12. Wszystko na temat modu H3v2 znajdziesz tu

13. Wszystko na temat setupów znajdziesz tu

14. Chcesz dać jakiegoś fajnego screena, daj go
tu

15.Nie wiesz jak zainstalować tor ? Sprawdź tu

16. Szukasz malowania, a możesz chcesz się nim pochwalić. Od tego jest ten temat

17. Jako, że silnik F1C nie pozwala na wyjeżdżanie Safety Car przy wypadku, zostaje jedynie możliwość poprowadzenia go samemu. Model SC znajdziesz pod tym linkiem:
Kod: Zaznacz cały
http://www.wrzuc.net/get.php?what=0py4s1mv2007_server.rar

Wklejasz go do SeasonData/Vehicles. Jeżeli nie będzie go w grze, w pliku SafetyCar99.VEH szukasz linijki Classes i dopisujesz po przecinku kod modu wszystko w nawiasie, nie wolno jest nic ci kasować.

18 Chcesz wejść na serwer, jednak uniemożliwia ci to błąd aplikacji F1_Challenge.exe ? Musisz patrzyć na nazwy torów. Dla przykładu:
* masz mod PMG i chcesz wejść na serwer, a w nazwie toru jest F1-MANIA. Czyli jest inny mod niż ty posiadasz. Najlepszym rozwiązaniem jest liga. Zapisz się i będziesz mógł wchodzić na serwer, ponieważ każdy ligowicz gra na tym samym modzie i z taką samą fizyką.

19 Jeżeli chcesz znacz stan swoich opon, lub chcesz zaplanować swój Pit Stop, należy podczas jazdy nacisnąć (domyślnie) ENTER.

20 Nie da się wrzucić torów z rF do F1C

21 Aby zrobić własne malowanie, otwierasz programem MasStudio plik team.mas w folderze z bolidem, tam wyciągasz konkretny plik z malowaniem i zapisujesz go np. na pulpicie. Edytujesz go dowolnie a potem wrzucasz ten plik do folderu z bolidem.

21 Tu znajdziesz program MasStudio

22 Spolszczenie znajdziesz pod tym linkiem.

22 Tu znajdziesz intro z Polsatu na sezon 2007

23. Jeżeli nie znalazłeś tu odpowiedzieć na swoje pytanie, użyj opcji SZUKAJ
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Pointrox N lip 25, 2010 21:37  Re: F1 Challenge - temat zbiorczy

Witam,
a więc prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu pewnego problemu.

Czy da się w jakiś sposób zapisać dane ze wszystkich sesji do pliku tekstowego, oprócz mozolnego przepisywania z tabelki?
Obrazek
Pointrox
 
Dołączył(a): So mar 07, 2009 20:52

Postprzez f1-mod N lip 25, 2010 22:06  Re: F1 Challenge - temat zbiorczy

Pointrox napisał(a):Witam,
a więc prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu pewnego problemu.

Czy da się w jakiś sposób zapisać dane ze wszystkich sesji do pliku tekstowego, oprócz mozolnego przepisywania z tabelki?

Niestety jak narazie nikt nie znalazł takiego sposobu, lecz na dziś raczej nie jest to możliwe,ale można powtórkę odtworzyć w akoVCR i tam masz szczegółowe czasy i inne.Problem moim zdaniem nie możliwy do rozwiązania.
http://f1ch-world.pl/ -Twoje Centrum F1 challenge
f1-mod
 
Dołączył(a): Wt lis 25, 2008 19:13
GG: 2704760

Postprzez Pointrox Pn lip 26, 2010 12:51  Re: F1 Challenge - temat zbiorczy

Problemy się piętrzą.
Wczoraj postanowiłem przenieść sobie Prosta z sezonu 2001 do 2002 i dodać go jako 12 team.
Oczywiście wszystko działa, w mistrzostwach mam na gridzie 24 bolidy (po zmodyfikowaniu pliku kariery).
Zmieniłem tekstury, silnik etc.
Ale mam problem z oteksturowaniem pitcrew.
Podmieniłem w MAStudio wszystkie trzy pliki odpowiedzialne za obsługę boksu (PROSTPITBODY, PROSTPITHELMET i PROSTREFUELER) z niebieskich kombinezonów Prosta na zielone (aby pasowały do bolidu) Jaguara z sezonu 2002.
Ale w grze - niestety - cała ekipa jest jednolicie biała. Próbowałem z oryginalnego Prosta przenieść z powrotem pliki - też nie zadziałało.
Co ciekawe, oprócz kombinezonów tekstury stracił też lizak, choć go nie ruszałem.
Obrazek
Pointrox
 
Dołączył(a): So mar 07, 2009 20:52

Postprzez fordern Wt lip 27, 2010 15:39  Re: F1 Challenge - temat zbiorczy

Pytanko - ma ktoś może wersję toru Hockenheim z realnym układem zakrętów 7-8 ? Irytuje mnie to, gdyż ten zakręt przechodziło się w sezonie 2002 na pełnym gazie, a ja żeby go przejechać, muszę zredukować nawet bieg... Kiedyś w hybrydzie Race'a na sezon 2006 była dobra wersja, ma ją ktoś jeszcze ?
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez pawel92setter N sie 01, 2010 22:40  Re: F1 Challenge - temat zbiorczy

Pointrox Zobacz czy w pliku samochodów Jaguara masz przypisane tekstury "PROST" jeśli masz np. "JAGUAR" to zmień nazwy na JAGUARPITBOY itd.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Razor N sie 15, 2010 15:34  Re: F1 Challenge - temat zbiorczy

Mam problem z modem Delux 2010. Od paru dni normalnie gram sobie w multi i dziś nagle gdy chce wbić na jakiś serwer to po wczytaniu toru wywala mi błąd. A jak ja zakładam serwer to wszyscy mają mismatche..Restart kompa nic nie dał. Wolałbym nie reinstalować gry...
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez Kudlaty N sie 15, 2010 22:22  Re: F1 Challenge - temat zbiorczy

Ja te mam problem z F1 Delux 2010, otóż ustawiłem sobie AI tak aby najszybszy kierowca (w moim wypadku Vettel) jeździł na moim poziomie, kolejnych kierowców ustawiałem tak aby stosunkowo dopasować stawkę do realu, kierowców Lotus Virgin i HRT ustawiłem tak aby jeździli ok 2 sekundy gorzej na okrążeniu od Vettela, jednak Kovalainen (ustawienia ma identyczne co Di Grassi który tak jak chciałem tak jeździ) śmiga sobie po 2-3 sekundy szybciej od Vettela mnie i reszty stawki, czy może ktoś podpowiedzieć jak to naprawić?
Kudlaty
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 2:05

Postprzez Razor Pn sie 16, 2010 10:01  Re: F1 Challenge - temat zbiorczy

Zapraszam do ligi na modzie DELUX 2010 :)
Dużo wolnych miejsc i bdb host.
www.f1masterleague.mojeforum.net
Ostatnio edytowano Wt sie 17, 2010 22:09 przez Razor, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez dets5 Wt sie 17, 2010 8:28  Re: F1 Challenge - temat zbiorczy

A ja za to mam taki problem- We wszystkich modach po paru minutach grania F1 Challenge się zawiesza... Jest to strasznie denerwujące... :sad:
Intel Core 2 Quad Q6600 2.40 GHz
4 GB RAM
NVIDIA GeForce 9600 GT
Vista Ultimate SP2 32-bit

Proszę o pomoc, bo ja jestem taki biedny :-?
dets5
 
Dołączył(a): Wt maja 04, 2010 15:03

Postprzez Pakomaster10 Wt sie 17, 2010 9:34  Re: F1 Challenge - temat zbiorczy

Liga ParcFerme ogłasza zapisy do serii wyścigowej F1 Challenge na modzie F1 Mania 2010!
Więcej informacji na stronie http://parcferme.pl/
Avatar użytkownika
Pakomaster10
 
Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 14:04
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez filooo N sie 22, 2010 12:10  Re: F1 Challenge - temat zbiorczy

Zapraszam wszystkich do ligi formuły 1 n modzie f1 flg 2010 - www.f1liga.tk
Avatar użytkownika
filooo
 
Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 12:04

Postprzez krzysed N wrz 05, 2010 9:43  Re: F1 Challenge - temat zbiorczy

Mam problem. Mam mod WTCC 2005, instaluje go, i nie mam zespołów w grze, a w SeasonData jest OK. Co robić??
krzysed
 
Dołączył(a): N mar 22, 2009 14:10

Postprzez f1-mod So wrz 18, 2010 10:47  Re: F1 Challenge - temat zbiorczy

Nowe Centrum F1 Challenge otwarte. Adres strony to:
http://f1ch-world.pl/ Zapraszamy wkrótce otworzymy ligę na własnym modzie ligowym pod adresem http://f1ch.xaa.pl/ .Chciałby ktoś do pomocy na którejś z tych stron. Jak tak to proszę o kontakt gg:2704760.
http://f1ch-world.pl/ -Twoje Centrum F1 challenge
f1-mod
 
Dołączył(a): Wt lis 25, 2008 19:13
GG: 2704760

Postprzez piotreklobcio Cz wrz 23, 2010 16:23  Re: F1 Challenge - temat zbiorczy

Cześć chciałbym serdecznie zaprosić do Rodzinnej Ligi F1. Załatwiony mamy serwer dedykowany od listopada, posiadamy profesjonalną stronę, domenę pl . Liga oparta jest o grę F1 Challenge. Serdecznie zapraszam do zapisów.

Zapraszamy na stronę http://rlf1.pl
piotreklobcio
 
Dołączył(a): So paź 25, 2008 13:04

Następna strona

Powrót do Pozostałe symulacje F1 i inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron