Ferrari Virtual Academy 2010

GP4, Richard Burns Rally, Pro Evolution Soccer...

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez tomasz Cz wrz 09, 2010 18:43  Re: Ferrari Virtual Academy 2010

dziwnie to wygląda, że jak koła blokuje to tak jakby bolid zgasł
"Jak sie nie ma co sie ma to sie lubi czego sie nie lubi" - stara maksyma maksymiuka
Forza Felipe
Avatar użytkownika
tomasz
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 10:53
Lokalizacja: Lubaczów
GG: 726414

Postprzez ICEman Cz wrz 09, 2010 18:53  Re: Ferrari Virtual Academy 2010

Patrząc na te pierwsze filmiki to kojarzy się z Live For Speed, takie mam uczucie, a jeśli fizyka jest na poziomie LFS to jest bardzo dobrze :)

opony się nawet brudzą dla kogoś kto siedzi tylko na Rfactor to jest niezły bajer :twisted:, jeszze zeby jakiś tor typu Monza i Spa dali w tym FA, ogólnie oby gra była rozbudowywana to będzie ciekawa alternatywa dla Rfactor
Avatar użytkownika
ICEman
 
Dołączył(a): Wt cze 27, 2006 17:17
Lokalizacja: z Północy

Postprzez krzych Cz wrz 09, 2010 20:48  Re: Ferrari Virtual Academy 2010

tomasz napisał(a):dziwnie to wygląda, że jak koła blokuje to tak jakby bolid zgasł


Nic w tym dziwnego nie widzę. Widocznie musiało dojść do sytuacji kiedy i tylne kola się zblokowały.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez tomasz Cz wrz 09, 2010 22:15  Re: Ferrari Virtual Academy 2010

Nic w tym dziwnego nie widzę. Widocznie musiało dojść do sytuacji kiedy i tylne kola się zblokowały.


przeciez tak jest za każdym razem jak blokują sie koła, posluchaj dobrze :)
"Jak sie nie ma co sie ma to sie lubi czego sie nie lubi" - stara maksyma maksymiuka
Forza Felipe
Avatar użytkownika
tomasz
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 10:53
Lokalizacja: Lubaczów
GG: 726414

Postprzez Norbi123 Cz wrz 09, 2010 22:19  Re: Ferrari Virtual Academy 2010

Kupiłem, a więc dam krótkie sprawozdanie:

Głównym problemem tej "gry" to cena i jej zawartość. 60zł za laserowo skanowany tor i piękny bolid, całość okraszona znakomitym realizmem, znacznie ulepszoną grafiką w porównaniu do rF, jako takimi dźwiękami. Ogólnie wszystko fajnie ale ta gra to nic innego jak zwykły hot lapper z 1 torem oraz autem. Niektórych może rozdrażnić fakt, że nie można tworzyć własnych setapów, w zamian dostajemy 4 domyślne, które też idealne nie są (można by zwiększyć stering lock lub skrócić 1-szy bieg, bo auto ledwo się mieści na nawrocie za mostem, a także hamowanie silnikiem przydałoby się zmniejszyć). Należy odnotować brak modelu zniszczeń oraz dynamicznej pogody. Dodatkowo okno ustawień kierownicy jest dość ubogie i wszystkie najważniejsze ustawienia (czułość, martwy punkt) trzeba będzie zrobić za pomocą sterowników, które nie zawsze lubią wspołpracować z grą właściwie, dzięki czemu na niektórych kierownicach takich ustawień nie ustawimy wcale:). Controllsów też za dużo nie uświadczymy: gaz, hamulec, lewo - prawo, sprzęgło (należy przytrzymać łopatkę od redukcji biegów), F1, F2 - do zmiany widoku oraz zmiana balansu hamulców, to wszystko jeżeli chodzi o dostępną klawiszologię :twisted: Na dodatek gra ma problemy z zapamiętaniem ustawień jakiego kątu skrętu na kierownicy chcemy używać (ciągle resetuje się do 400...) Sama gra dużo błędów nie posiada, irytują tylko słabe odgłosy redukcji biegów i obrotów, a także problemy z płynnością powtórek, pomimo iż podczas gry mam 200fpsów^^. Fizyka bardzo fajna, może w końcu do nie których dotrze, że super niestabilny tył jak w LMT nie znaczy realny. Czy warto kupić? Każdy musi odpowiedzieć samemu sobie, czy za taką cenę dostanie coś co go satysfakcjonuje, no i należy wspomnieć o nadchodzących 2 torach, NurburgRing oraz Mugello za JEDYNE 40zł za sztuke:)

PS: A tutaj macie recenzję po angielsku z serwisu virtualr.net
http://www.virtualr.net/ferrari-virtual ... -previews/
Norbi123
 
Dołączył(a): N kwi 19, 2009 10:24

Postprzez Norbi123 N wrz 12, 2010 21:59  Re: Ferrari Virtual Academy 2010

Jakby ktoś był zainteresowany mogę odsprzedać swój login oraz serial razem z instalką za połowę oryginalnej ceny czyli za 30zł poprzez Allegro.
Norbi123
 
Dołączył(a): N kwi 19, 2009 10:24

Postprzez christoff.w Pn wrz 13, 2010 13:26  Re: Ferrari Virtual Academy 2010

Wedlug mnie nie ma co oczekiwac wiecej bo Oni to zrobili pod konkurs a nie gre jako gre.
DZis kupilem i po 3godzinach jazdy czasy tragedia a jezdze juz troche na rFactorze i w ogole nie z pierwszej lapanki jestem :-D
Te ich 4 setupy to prawie takie same oprocz ostatniego, ktory mi podszedl.Z czasem okrazenia zszedlem na 59sek, ale to bylo praktycznie perfect lap i wiecej nie dam rady,nie umiem poprostu.Na marginesie dodam ze to bylo ze wspomaganie czyli na Free practice z kontrola trakcji! O hotlapie konkursowym gdzie nie mozna zadnych trakcji itp uzywac moge zapomniec. :-(
Pewnie to wina kompa ale replay wyglada u mnie fatalnie,jakbym w zwolnionym tempie jechal.Sam przejazd tez dziwne ze taki slaby czas bo pruje jak dziki(porownujac przejazd Massy gdzie niby 57sek wykrecil to moj wyglada na o wiele szybszy a czas gorszy, :?

Podsumowujac to fajnie sie jedzie (traska niby prosta sie wydaje a jednak jakas taka trudna jak cholera) i gdyby jeszcze mozna bylo ta trakcje miec to bym nie zalowal tych 15euro a tak to moglem sobie darowac i dolozyc do F1 2010 i smigac z usmiechem na ustach kilka dobrych tygodni.Wiadomo,ze i tak ja kupie no,ale byloby w kieszeni pietnascie "ojro" wiecej! Ten sim od Ferrari jest raczej dla maniakow a nie dla zwyklych ze tak powiem "niedzielnych arcadowcow" itp
Nie polecam podobnym do mnie ale ciekawosc to pierwszy stopien do piekla jak mowia :-D
christoff.w
 
Dołączył(a): So lut 21, 2009 1:49

Postprzez ExiT Wt wrz 14, 2010 15:18  Re: Ferrari Virtual Academy 2010

No, lepiej oszczędzać na nową klawiaturę i jeździć w F1C, nie?
Avatar użytkownika
ExiT
 
Dołączył(a): N lis 15, 2009 13:33
GG: 9542681

Postprzez Siechu Wt wrz 14, 2010 15:32  Re: Ferrari Virtual Academy 2010

Największym minusem jest ustawienie kontrolera, a tak to cud, miód i orzeszki.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Siechu
 
Dołączył(a): So lut 16, 2008 13:33
GG: 2556664

Postprzez christoff.w Wt wrz 14, 2010 19:05  Re: Ferrari Virtual Academy 2010

Jak rowniez ustawienia klawiatury bo jak sterowanie jest tylko myszka i jakos tak dziwnie sie jezdzie,ale moze sie nie znam bo prawie w ogole nie gralem klawaiatura tylko caly czas na kierze.

A tak w ogole to chyba cos jest nie tak z ta gra bo leciutko mi tnie i moze to ma tez wplyw na czasy choc raczej nie.Jako ciekawostke dodam ze na replay-u przejazd Massy niby 57.579 jest nie prawda;bo ja wizualnie zauwazylem ze jade szybciej,o wiele szybciej i w koncu odpalilem stoper no i zmierzylem mu czas i wyszlo 1min 28sek a nie 57sek! Oszusci. :?
christoff.w
 
Dołączył(a): So lut 21, 2009 1:49

Postprzez tomasz Wt wrz 14, 2010 20:45  Re: Ferrari Virtual Academy 2010

co ty gadasz, jak po paru lapach ja zrobiłem 1.00.5 tak więc 3 sekundy spokojnie można urwać
"Jak sie nie ma co sie ma to sie lubi czego sie nie lubi" - stara maksyma maksymiuka
Forza Felipe
Avatar użytkownika
tomasz
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 10:53
Lokalizacja: Lubaczów
GG: 726414

Postprzez christoff.w Wt wrz 14, 2010 20:49  Re: Ferrari Virtual Academy 2010

No to gratulacje jesli po paru lapach zrobiles 1minutke bo ja to robie tez ale z trakcja kontroli a nie bez.Widocznie dla starych wyjadaczy rFactora co to w ligach od lat smigaja bez wspomagania taki przejazd to pikus! :-P Tylko pozazdroscic bo ja nie daje rady zejsc ponizej minuty bez wspomagania ale bede trenowal ;)

p.s; narazie rekord to 56sek a wiec trzeba urwac 4sek tylko gdzie? Anyway,przejazd Massy to nie jest 57sek bo jedzie jak zolw w porownaniu do mnie czy tez innych przejazdow ktore widzialem w sieci. Zycze wszystkim powodzenia i wygrania wycieczki do Maranello. :)
christoff.w
 
Dołączył(a): So lut 21, 2009 1:49

Postprzez ExiT Śr wrz 15, 2010 17:14  Re: Ferrari Virtual Academy 2010

FanesX napisał(a):Ja czekam tam na wersje do pobrania za darmo xd!


Już jest :)
Ostatnio edytowano Śr wrz 15, 2010 17:39 przez misiakow, łącznie edytowano 1 raz


To nie forum warezowe. Chcecie zagrać to kupcie ze strony Ferrari, a nie kombinujecie.
Avatar użytkownika
ExiT
 
Dołączył(a): N lis 15, 2009 13:33
GG: 9542681

Postprzez ICEman Śr wrz 15, 2010 22:04  Re: Ferrari Virtual Academy 2010

Zagrałem i powiem tak że oprócz bardzo dobrej grafiki i dobrych dźwięków reszta jest do kitu, fizyka robiona raczej z myślą pod klawiaturę a współpraca z kierownica okropna, szkoda kasy na to, po 30 minutach gierka zniechęca i jest monotonna
Avatar użytkownika
ICEman
 
Dołączył(a): Wt cze 27, 2006 17:17
Lokalizacja: z Północy

Postprzez Przemek Str Cz wrz 16, 2010 16:47  Re: Ferrari Virtual Academy 2010

Dokładnie, nie mogę w ogóle ustawić mojej kierownicy. Lekko skręcę a bolid już na poboczu ;/ (Logitech EX)
Partyk Offtoopuje , my z Marcinusem i Rafałem działamy Haa
Obrazek
Avatar użytkownika
Przemek Str
 
Dołączył(a): Wt cze 30, 2009 20:58
Lokalizacja: Piaski Wlkp :)
GG: 6767978

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe symulacje F1 i inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości