Alan Wake

GP4, Richard Burns Rally, Pro Evolution Soccer...

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez cravenciak Pn lut 20, 2012 0:12  Alan Wake

Nareszcie jest na PC. Właśnie skończyłem drugi rozdział (a raczej odcinek, formuła ukazania gry jak serialu jest fantastyczna - "Previously on Alan Wake..."), gra jest niesamowita. Potężny, gęsty klimat. Uczucie osaczenia i wrogości nawet najmniejszego leśnego krzaczka. Cała mechanika, grafika itd. jest jak najbardziej w porządku. Sama gra wygląda pięknie, gra świateł nie jest aż tak dobra jak w BF3, ale działa wyśmienicie. Muzyka dodaje uroku, a dzienne etapy sprawiają, że gracz choć przez chwilę czuje się normalnie. Już dawno nie widziałem tak wciągającej (fabularnie) gry. Kolejny dowód na to, że dobra opowieść może zastąpić tonę fajerwerków, miniguna w kieszeni i czołg za plecami. Gorąco polecam, choć sam dopiero jestem na początku. W wersji na PC od razu dostajemy dwa DLC. Myślę, że 95zł za coś takiego to jak najbardziej dobrze wydane pieniądze.

PS. Jeżeli ktoś oglądał film "Sekretne Okno" z Johnnym Deppem, to znajdzie tutaj mnóstwo (naprawdę mnóstwo) podobieństw, zaczynając od tego, że Alan też jest pisarzem, a na samej miejscowości i książce kończąc. Mam wrażenie, że wątek fabularny
[SPOILER]będzie taki jak w filmie "Number 23" z Jimem Carrey'em. Z tą różnicą, że w grze Alan wie, iż on jest autorem książki, która mu przewodzi. Nie wiem jak to się potoczy, ale jestem bardzo ciekaw![KONIEC SPOILERA]

Zanim zaczniecie grać polecam obejrzeć ten micro-serial, który jest wprowadzeniem do gry:
http://www.filmweb.pl/serial/Bright+Falls-2010-567927

Ogólnie mówiąc, fani Stephena Kinga również (lub przede wszystkim) będą bardzo zadowoleni.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez DAK Śr maja 23, 2012 14:41  Re: Alan Wake

Druga część trafiła również na PC http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=68264
Avatar użytkownika
DAK
 
Dołączył(a): Pt sty 23, 2009 17:58
Lokalizacja: Olkusz
GG: 5142051

Postprzez cravenciak Śr maja 23, 2012 15:18  Re: Alan Wake

To nie druga część, a dodatek, który i tak bardziej można nazwać spin-offem. Recenzje średnie, ale każdy fan podstawki i tak zagra, ja również :)
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05


Powrót do Pozostałe symulacje F1 i inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość