Euro truck simulator 2

GP4, Richard Burns Rally, Pro Evolution Soccer...

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez rolnik sam w dolinie Pn paź 22, 2012 14:14  Re: Euro truck simulator 2

Wystarczy zachować odpowiednią odległość, a nie siedzieć komuś na drzwiach naczepy. Wtedy jak się nie wyhamuje zawsze jest czas chociażby na "skok w bok". AI jest dużo mądrzejsze, poza idiotycznym włączaniem się do ruchu na zwężeniach drogi gdzie potrafią władować się pod koła, jest ok.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez MatiXF1 Pn paź 22, 2012 16:19  Re: Euro truck simulator 2

Ja mam pewien problem. Gram na Logitechu DFGT i oś pedału gazu jest cały czas wciśnięta na maks, nawet jeśli tego pedału nie wciskam. Kierownica jest sprawna. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?
EDIT: Problem rozwiązany. Gra się świetnie
,,We are not here for a long time, we are here for a good time"
Avatar użytkownika
MatiXF1
 
Dołączył(a): Śr mar 16, 2011 19:00
GG: 21746964

Postprzez General Pn paź 22, 2012 22:39  Re: Euro truck simulator 2

Śledzę różne opinie oraz oglądam gameplaye i zastanawiam się czy nie skusić się na tę pozycję:)

MatiXF1 napisał(a):Ja mam pewien problem. Gram na Logitechu DFGT i oś pedału gazu jest cały czas wciśnięta na maks, nawet jeśli tego pedału nie wciskam. Kierownica jest sprawna. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?
EDIT: Problem rozwiązany. Gra się świetnie


Jak już rozwiązujecie sami swój problem, to może podawajcie sposób tej solucji, może się komuś w przyszłości przydać, no chyba, że było to na zasadzie "źle miałem podpięte pedały do głównego modułu kierownicy" hehe
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
General
 
Dołączył(a): N lip 25, 2010 16:22

Postprzez Luigi82 Śr paź 24, 2012 0:11  Re: Euro truck simulator 2

Witam, a ja mam taki problem z kierownicą thrustmaster ferrari f430. Nie mogę ustawić hamulca, jest tylko tak że jak puszczę gaz to od od razu hamuje do zera. Hamulec włącza się automatycznie, i nie działa też tempomat po przypisaniu odpowiedniego klawisz. Na klawiaturze nie ma tego problemu ale strasznie długo skręca się kołami.
Avatar użytkownika
Luigi82
 
Dołączył(a): Śr wrz 28, 2011 19:26
Lokalizacja: Poznań
GG: 10641468

Postprzez MatiXF1 Śr paź 24, 2012 6:14  Re: Euro truck simulator 2

Sprawdź czy w ustawieniach klawiszy (nie kontrolera) nie ustawiłeś przypadkiem pedału gazu. Też tak miałem z gazem.
,,We are not here for a long time, we are here for a good time"
Avatar użytkownika
MatiXF1
 
Dołączył(a): Śr mar 16, 2011 19:00
GG: 21746964

Postprzez rolnik sam w dolinie Śr paź 24, 2012 10:17  Re: Euro truck simulator 2

Mi się tak działo gdy w profilerze Logitecha miałem odznaczone "combined pedals" po zaznaczeniu tej opcji zaczęło działać normalnie. Z tym, że nie wiem czy w thrustmasterze jest taka opcja, w ogóle do tego typu gier 270* to trochę mało.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez General Śr paź 24, 2012 15:02  Re: Euro truck simulator 2

Zamówiłem sobie przez Empik.com, bo 10 zł taniej, a salon mam pod nosem, więc pewnie w weekend będę mógł grę odebrać. Ile już wyszło patchów? Trochę poszperałem i ściągnąłem już sobie jeden (1.1.1 czy jakoś tak), ale czy to na razie ten jeden, czy jeszcze są jakieś?

Druga sprawa, pamiętam, że w pierwszym ETS dało się jakoś ustawić w grze czy w pliku, że po wykonaniu iluś tam obrotów kierownicy (tej wirtualnej w grze) komputer sam automatycznie przechylał głowę wirtualnego kierowcy w bok, czyli nie trzeba było korzystać z dodatkowych klawiszy "patrz w lewo" itd. Jest w ETS 2 coś takiego? Jeżeli tak, to doszedł już ktoś jak to skonfigurować, bo w sumie jest to niezły bajer.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
General
 
Dołączył(a): N lip 25, 2010 16:22

Postprzez Luigi82 Śr paź 24, 2012 15:47  Re: Euro truck simulator 2

Koledzy dzięki za pomoc, mam jeszcze jedno pytanko jak gdzie dodajecie mody które zmieniają dźwięki np ciężarówki, tam gdzie reszta modów czy do innego folderu:-)
Avatar użytkownika
Luigi82
 
Dołączył(a): Śr wrz 28, 2011 19:26
Lokalizacja: Poznań
GG: 10641468

Postprzez General Pt paź 26, 2012 13:57  Re: Euro truck simulator 2

Przejechałem na razie jeden kurs i jak na razie fajna sprawa. Cisnę na manualnej skrzyni-redukcja (czyli to I - 1, 3, ... i II - 2, 4, ...) plus sprzęgło :twisted: Pytanie: czy da się obejść jakoś ten limiter do 90 km/h? hehe

I tak jak pisałem dwa posty wyżej przydałoby się to bindowanie, bo jadąc na G25 mam tylko 2 przyciski na kierze i tam patrzenie lewo/prawo, ale aby kamera wróciła na punkt centralny, to muszę klikać przyciski odpowiedzialny za centrowanie, który mam na shifterze. Nieporęczne to, choć jako, że jadę na shifterze to chyba sobie pod manetki przypisze dodatkowe funkcje kamery...

W sumie jak na razie to jestem miło zaskoczony i jak na 65 zł, to niezły produkt, tylko jest jeden minus: mimo opcji głośności na full silnik ciężarówki pracuje dość cicho...
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
General
 
Dołączył(a): N lip 25, 2010 16:22

Postprzez Ralph1537 So paź 27, 2012 12:04  Re: Euro truck simulator 2

P Pytanie: czy da się obejść jakoś ten limiter do 90 km/h? hehe
jest mod co umożliwia jechać 120km/h, nie wiem ile takie ciężarówki maksymalnie jeźdzą, daje ten mod też polskie stacje radiowe i większy realizm jazdy.
Wkurza mnie to że nie ma patroli policji, albo krokodylków, ani kontroli wagi jak było w hard trucku, miasta wciąż są zbyt małe i nudne przez to, za taką cene mogli by się bardziej postarać, fajne jest to że można każde nawet najmniejsze lusterko dokładnie sobie ustawić
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez Ziolek10 So paź 27, 2012 15:13  Re: Euro truck simulator 2

a ja mam taki problem - jadę sobie z Dijon do Berna i w pewnym momencie zniszczenia ciężarówki nagle zmieniają się z 0% na np. 58 i za chwilę ciężarówka staje - musze robić save co chwila :???: miał ktoś coś podobnego?
Obrazek
Avatar użytkownika
Ziolek10
 
Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 15:22

Postprzez Luigi82 N paź 28, 2012 1:28  Re: Euro truck simulator 2

Moje spostrzeżenia na temat tej gry. W poprzedniczkę ETS 1 nie grałem bo widząc tego dużego ludka w kabinie i ten model jazdy to mi się odechciało. Grałem na kierownicy ale to było zbyt męczące i przestawiłem się na myszkę i klawiaturę. Myszką skręcam i przełączam kierunkowskazy a klawiaturą resztę i jest nawet fajnie. Przejechałem już jakieś 22% mapy, mogę przewozić wszystkie substancje niebezpieczne, zasięg dwa kwadraciki i wartość przesyłek na 4 kwadraciki z tym że jakoś nie odczułem drastycznego wzrostu cen za kurs między drugim a czwartym poziomem :? Wzięte 2 kredyty na 100 i 400tys.. i zatrudnionych dwóch kierowców którzy p o w o l i :x zdobywają doświadczenie i trochę więcej zarabiają Wgrany patch 1.1.1 czy jakoś tak i parę modów na wszystkie normalne nazwy ciężarówek i loga, małe europejskie stacje, nowe nazwy firm typu DHL Raben itp. i realistic mod. Co mnie denerwuje, to słupki przy drodze nie powinny wyrządzać żadnych szkód w aucie, czasami jak wchodzę do warsztatu zobaczyć co nowego to potrafi mi zmienić kolor na biały i usunąć parę gadżetów które prędzej zainstalowałem i muszę je kupować od nowa :evil: W następym wydaniu powinni wprowadzić takie rzeczy jak wizualne zniszczenia, zużywanie się opon, jakaś pana na drodze i będzie dobrze :) no i mniej tych barierek i więcej krajowych dróg. KONIEC :D
Avatar użytkownika
Luigi82
 
Dołączył(a): Śr wrz 28, 2011 19:26
Lokalizacja: Poznań
GG: 10641468

Postprzez General N paź 28, 2012 12:26  Re: Euro truck simulator 2

Ziolek10 napisał(a):a ja mam taki problem - jadę sobie z Dijon do Berna i w pewnym momencie zniszczenia ciężarówki nagle zmieniają się z 0% na np. 58 i za chwilę ciężarówka staje - musze robić save co chwila :???: miał ktoś coś podobnego?

Może to awaria silnika? Mnie teraz na ekranie GPS w ogólnie nie wyświetla żadnych procentów (naczepa ma zwykle 0%), a wcześniej wszystko było, ale raz dojeżdżając do bramek przy hamowaniu nożnym i silnikowym zgasł mi silnik i wyświetlił się napis "awaria silnika, odwiedź serwis". Odpaliłem bez problemu, przejechałem dalej trasę i będę dzisiaj naprawiał, bo wczoraj już nie miałem czasu (party hehe).

Zrób tak samo - podjedź do serwisu i napraw silnik, a jak masz dużo gotówki - to wszystko napraw. Jeżeli się coś nie zabugowało, to powinno wszystko wrócić do normy.

Luigi82 napisał(a):W następym wydaniu powinni wprowadzić takie rzeczy jak wizualne zniszczenia, zużywanie się opon, jakaś pana na drodze i będzie dobrze :) no i mniej tych barierek i więcej krajowych dróg. KONIEC :D

Zużywanie opon przecież jest, aczkolwiek nie doszedłem do takiego stanu, aby stwierdzić czy ma to jakiś duży wpływ na prowadzenie. Barierki OK, są tam gdzie być powinny, to też wymusza uważanie w niektórych zakrętach np. aby za bardzo nie ciąć niektórych zakrętów.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
General
 
Dołączył(a): N lip 25, 2010 16:22

Postprzez FORTI 94 N paź 28, 2012 14:00  Re: Euro truck simulator 2

Ciezarowki cos sie brudzą ?
Avatar użytkownika
FORTI 94
 
Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 8:48
Lokalizacja: Wadowice
GG: 20535421

Postprzez General N paź 28, 2012 15:50  Re: Euro truck simulator 2

FORTI 94 napisał(a):Ciezarowki cos sie brudzą ?

Praktycznie nie używam kamer zewnętrznych, ale na 99,9 proc. nie:)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
General
 
Dołączył(a): N lip 25, 2010 16:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe symulacje F1 i inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości