Kierownice-problemy i porady.

GP4, Richard Burns Rally, Pro Evolution Soccer...

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez Duif Śr sie 09, 2017 14:04  Re: Kierownice-problemy i porady.

Poczytaj trochę na simracing.pl, tam na forum masz aktualne porady dotyczące zakupu kierownicy. Ja zatrzymałem się jakieś dwa lata temu, jeśli chodzi o aktualne modele.
Nie wiem jak z G29, jednak G27 i G25 były dość awaryjne... Ale to się mogło mocno zmienić :)
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez quickNick Śr sie 09, 2017 19:05  Re: Kierownice-problemy i porady.

G25 awaryjna? To był czołg nie do zajechania... G27/G29 to w sumie to samo, tyle że wizualnie inne i kompatybilne z nowymi konsolami.
Avatar użytkownika
quickNick
 
Dołączył(a): Śr sie 31, 2016 23:39

Postprzez Europejczyk Cz sie 17, 2017 11:16  Re: Kierownice-problemy i porady.

Panowie, nakręciłem się trochę na gry wyścigowe. Mam starą lecz poczciwą kierownicę Logitech DFGT i równie starego kompa który już nowych gier nie ogarnia :-D . Mam natomiast PS4 lecz jak wiadomo na tej kierownicy sobie nie pogram na konsoli. Mam w planach sprzedać DFGT, kilka gier w które nie gram trochę dołożyć i kupić coś fajnego do konsoli. I teraz właśnie pytanie... Znajdę jakąś fajną kierownicę godną uwagi na PS4 tak do 1000 zł ? Bo jednak około 1500 zł czy tam więcej to już trochę przesada a i jeszcze stojak muszę kupić...
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Diego Cz sie 17, 2017 12:28  Re: Kierownice-problemy i porady.

Ostatnio za 1000 zł da się kupić Logitecha G29. Ja sobie kupiłem pod PC, ale na PS3 i PS4 też działa. Pewnie gdyby Logitech kosztował dalej ok. 1500 zł podobnie jak Thrustmaster T300 z lepszymi pedałami to raczej bym kupił T300, ale wydatek dodatkowych 500 zł mnie mocno zniechęcił, więc ostatecznie padło na G29. No i jestem z niej zadowolony, ale gram dopiero kilka dni. Stojak z resztą też kupiłem - Wheel Stand Pro Deluxe. Stojakiem jestem nawet bardziej zachwycony, niż samą kierownicą. Mega stabilny, solidne mocowanie kierownicy i bardzo łatwo się składa.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez Europejczyk Pt sie 18, 2017 10:17  Re: Kierownice-problemy i porady.

Dzięki za podpowiedź, sam trochę poczytałem w internecie i już wiem trochę więcej czego oczekuję.

Zastanawiam się nad Modelem Thrustmaster T150 który wyniesie mnie około 700 zł + stojak to w tysiaku bym się zmieścił oraz właśnie nad Logitech G29 który jest jednak troszkę droższy. G29 sam w sobie jest podobno tym samym co G27 tylko w nowej szacie i jest lekko podstarzała technologicznie no i jednak trochę droższa od T150. Co myślicie, co jest lepsze w tym porównaniu ? Czy jest ogromna różnica między tymi dwoma kierownicami a modelem T300 ? Dzięki :)
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Diego Pt sie 18, 2017 11:17  Re: Kierownice-problemy i porady.

Wiele osób uważa (np. na simracing.pl), że każdy Thrustmaster jest lepszy od Logitecha ze względu na przewagę pasków nad zębatkami. Ja co prawda żadnym Thrustmasterem się nie bawiłem, ale wg. mnie Force Feedback i precyzja jazdy w G29 są naprawdę bez zarzutu (mam martwą strefę ustawioną na 0 i nic nie tłucze, spokojnie się jedzie na wprost). Sam też patrzyłem na T150, bo jednak wychodzi taniej, niż G29 albo T300, ale nie przekonała mnie. G29 wygląda na dużo solidniejszą, mocniejszą i moim zdaniem po prostu wygląda poważniej. T150 na zdjęciach wygląda jednak ciągle trochę jak zabawka. T150 jest chyba też trochę większa (tu już kwestia co kto woli). Ja szukając kierownicy dla siebie natknąłem się na sporo uwag o awaryjności tych niższych modeli Thrustmastera i trochę mnie to wystraszyło. Nie zachęcają też opinie mówiące o tym, żeby do T150 od razu kupować lepsze pedały. W G29 już te standardowe są bardzo dobre.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez Europejczyk Śr sie 23, 2017 10:37  Re: Kierownice-problemy i porady.

Ok Dzięki Diego za wskazówki, przemyślałem sprawę jak i wziąłem pod uwagę to, że jednak ze sprzętem z Logitecha nigdy problemów nie miałem i chyba będę skłonny wziąć G29... Najpierw jednak muszę się pozbyć mojej starej DFGT i dozbierać trochę kasy :sad:
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Sikorex Cz wrz 07, 2017 19:06  Re: Kierownice-problemy i porady.

Cześć, mam dwa pytania :)
Czy ta kierownica do ps4 od sony jest dobra ?
Chodzi mi o ... Nie wiem jak to określić.
Miałem kiedyś kierownicę pożyczoną i chciałem w f1 Challenge, ale nie dało się bo nie było precyzji że taki jaki ruch kierownicy to i w grze, wolałem już na klawiaturze.
I drugie: graliście na myszcze i padzie na ps4 ?
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez ASenna N wrz 10, 2017 22:40  Re: Kierownice-problemy i porady.

Witam,
W tym tygodniu będę obierał kierownicę Logitech G29 i wszedłem na stronę http://support.logitech.com/pl_pl/produ ... /downloads w celu za w czasu pobrania sterowników i zauważyłem , że są dwie opcje do pobrania. Pierwsza Logitech Gaming Software wersja 8.96.81 i Druga Oprogramowanie Logitech Gaming Software wersja 8.94.108. Którą opcję wybrać pierwszą czy drugą ? pierwsza opcja jest po angielsku a druga po polsku. I tutaj się trochę pogubiłem. Która jest właściwa.
Ayrton Senna - na zawsze zostaniesz w pamięci
Komp: i7 6700 (3,41Ghz ) | NVIDIA 980GTX 4GB RAM | 16GB RAM
Avatar użytkownika
ASenna
 
Dołączył(a): Cz cze 01, 2006 15:03

Postprzez wogx Pn wrz 11, 2017 7:45  Re: Kierownice-problemy i porady.

Jeśli nie przeszkadza ci to, że program będzie wyświetlał komunikaty po angielsku, to pobierz pierwszą opcję. Jest ona trochę nowsza więc powinna lepiej działać, choć nie będzie to jakaś duża różnica.
Avatar użytkownika
wogx
 
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 19:49

Postprzez ASenna Wt wrz 12, 2017 22:38  Re: Kierownice-problemy i porady.

@wogx
Wybrałem na razie opcję drugą wersję polską i działa wszystko dobrze.
Teraz mam pytanie do wszystkich posiadaczy owej kiery (logitech g29) jak macie ustawione opcje w profilu i w samej grze F1 2017 ?
Ayrton Senna - na zawsze zostaniesz w pamięci
Komp: i7 6700 (3,41Ghz ) | NVIDIA 980GTX 4GB RAM | 16GB RAM
Avatar użytkownika
ASenna
 
Dołączył(a): Cz cze 01, 2006 15:03

Postprzez Diego Śr wrz 13, 2017 9:21  Re: Kierownice-problemy i porady.

ASenna napisał(a):@wogx
Wybrałem na razie opcję drugą wersję polską i działa wszystko dobrze.
Teraz mam pytanie do wszystkich posiadaczy owej kiery (logitech g29) jak macie ustawione opcje w profilu i w samej grze F1 2017 ?


Ja mam w sterowniku chyba wszystko domyślnie i obrót ograniczony do 330 stopni.

W grze chyba też same zera, tylko liniowość hamulca na 15, czy 20, żeby pełne wciśnięcie wymagało użycia trochę mniejszej siły, niż domyślnie. Celowałem tak, żeby wciśnięcie pedału do początku jego silnego oporu gra odczytywała jako hamulec wciskany na 100%. Dzięki temu nie muszę się przy każdym hamowaniu siłować z pedałem, a jednocześnie nie blokuję kół przy niewielkim nacisku na pedał. W ustawieniach force feedback mam chyba wszystko na 75% poza tymi efektami nawierzchni, które mam sporo niżej.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez kibic sribic Śr lis 01, 2017 2:43  Re: Kierownice-problemy i porady.

Słuchajcie, ostatnio zacząłem się zastanawiać nad zamianą DFGT na coś lepszego, trochę doskwiera brak pedału sprzęgła i dosyć głośna praca FFB. Zastanawiałem się nad T300RS GT, ale podobno dosyć często się psuje, a nie chciałbym być w sytuacji, gdzie kiera częściej leży w serwisie, niż u mnie w domu. Jest jakaś godna polecenia alternatywa? Głównie chodzi o sprzęt zauważalnie cichszy niż DFGT, ewentualny brak pedału sprzęgła raczej przeżyję.
Avatar użytkownika
kibic sribic
 
Dołączył(a): Śr mar 25, 2009 15:43
Lokalizacja: Zgórsko

Postprzez barthezz Śr lis 01, 2017 7:45  Re: Kierownice-problemy i porady.

Powiem tak. T300 zależy jsk trafisz. Są przypadki, gdzie pracuje bardzo długi czas bez oznak awarii. Z drugiej strony są takie, co po chwili padają. Osobiście odradzam g27 i g920 które względem odczuć ffb szału nie robią względem dfgt. Polecałbym tutaj t300 lub t500(ta ma opinie pancernej ale jest droższa). Przede wszystkim polecałbym wbić na jakiś portal simracingowy, np srpl i tam zasięgnąć języka). Inną opcją jest dokupienie csp v2 lub v3 fanateca do dfgt. To rozwiązanie działa tylko z pc.
barthezz
 
Dołączył(a): Śr cze 08, 2016 8:19

Postprzez kibic sribic Śr lis 01, 2017 17:56  Re: Kierownice-problemy i porady.

Dzięki za poradę, chyba się skuszę na T500, ale to raczej używaną.
Avatar użytkownika
kibic sribic
 
Dołączył(a): Śr mar 25, 2009 15:43
Lokalizacja: Zgórsko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe symulacje F1 i inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron