Kierownice-problemy i porady.

GP4, Richard Burns Rally, Pro Evolution Soccer...

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez Master Pn wrz 10, 2012 14:20  Re: Kierownice-problemy i porady.

Dać do elektryka i niech wymieni microswitche

6x6mm kup na allegro i niech wymieni.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez MatiXF1 Cz paź 04, 2012 14:41  Re: Kierownice-problemy i porady.

Witam
Wie ktoś może jak ustawić kierownicę Logitech Driving Force GT tak aby nie stawiała dużego oporu i jednocześnie nie ,,kręciła się" za lekko?
,,We are not here for a long time, we are here for a good time"
Avatar użytkownika
MatiXF1
 
Dołączył(a): Śr mar 16, 2011 19:00
GG: 21746964

Postprzez blackthrone666 Wt gru 11, 2012 23:34  Re: Kierownice-problemy i porady.

Witam. Mam pytanie czy jest coś takiego czy idzie dokupić taki nadajnik do kierownicy Logitech G27 żeby było można grac bez przewodowo?
blackthrone666
 
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 22:13

Postprzez MatiXF1 Śr gru 12, 2012 9:44  Re: Kierownice-problemy i porady.

Raczej nie.
Po za tym, grając bezprzewodowo nie będziesz miał takiej precyzji jak grając przez kabelek
,,We are not here for a long time, we are here for a good time"
Avatar użytkownika
MatiXF1
 
Dołączył(a): Śr mar 16, 2011 19:00
GG: 21746964

Postprzez cwiek Pt gru 14, 2012 23:33  Re: Kierownice-problemy i porady.

Pisałem to już w innym temacie, ale z racji braku odzewu napiszę tutaj. Mam gę WRC 3. W ustawieniach kontrolera kierownica pokazuje mi się jako Joypad. Nie było by problemu gdyby nie to, że nie mogę przestawić deadzone'u, kierownica łapie mi dopiero pod koniec obrotu. Co dziwne, jak pierwszy raz uruchomiłem grę, to kierownica pokazywała się normalnie i mogłem ustawić te strefy. Da się coś z tym zrobić, żebym mógł pograć na kierownicy?
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez krzysiu111 So gru 15, 2012 19:02  Re: Kierownice-problemy i porady.

Siemka

Do tej pory gram na kierownicy ART Omega V21 - tragedia, ale lepsza taka kiera niż jazda na klawiaturze :D Szczerze to nawet jest ok tylko ma dwie wady: brak FFB i wada nr2 - mimo że posiada łopatki to są na stałe powiązane z gazem i hamulcem :D Śmigam najczęściej w rF iw wolnych chwilach w RBR. Postanowiłem teraz, że odłoze na jakąś kierownice z troche wyższej półki. Wczoraj po chwili poszukiwań trafiłem na THRUSTMASTER RGT Force Feedback Clutch, ale niestety nie znalazłem na internecie żadnej sensownej recenzji tej kierownicy, jedynie same parametry techniczne :D. Czy ktoś z Was miał taką kiere? Polecilibyście ją? :D
Avatar użytkownika
krzysiu111
 
Dołączył(a): Pt maja 09, 2008 17:27
GG: 999400

Postprzez aronek Cz gru 20, 2012 12:37  Re: Kierownice-problemy i porady.

Co prawda nie miałem stycznosci z tą kierownicą, ale osobiscie bym Ci ją odradził. Na plus można jej zaznaczyc sprzęgło i z tego co widziałem łopatki do zmiany biegów-są duże. Ale wydaje mi się, ze sprzęgłem się chwile pobawisz i dojdziesz do wniosku, ze bedziesz szybszy jak jego obsługę zlecisz komputerowi. Ale nie o to chodzi. Jak dla mnie, kierownicę, która kosztuje 400zl, dyskwalifikuje kat obrotu 270*. To jest naprawde mało. Sam niedawno przesiadlem się z Saiteka R220(180*) na Logitech Driving force gt. Początkowo ustawilem od razu 270* w Ryśku, ale to bylo za duzo, bo mając przyzwyczajenie z saiteka, ciezko było zrobić szybką kontrę. Ale po 2 dniach było juz 360*. Teraz uważam, ze to absolutne minimum, by precyzyjnie sterowac autem czy to w RBR, czy RFactorze. Wiadomo, kupisz 270*, to i tak bedziesz jezdzil.I będziesz z niej też na pewno zadowolony. Ale sądze, ze na dłuższą metę większe obroty lepiej się sprawują. Teraz np z 360* przejde na wiekszy obrót. Przez kilka pierwszych jazd trzeba sie przyzwyczaic, ale precyzja większa. W RBR zdecydowanie mniej dzwonów :P Jak nie będziesz miał porównania, to bedziesz zadowolony. Ale sądze, że jakbys pojeździł tydzien na czyms co ma więcej obrotu, to nie zastanawialbyś się nad 270*. DFGT mogę Ci polecić, choc też ma wady: małe łopatki i brak sprzęgła. Ale za to jest tanszy.
Orajt Maderfaker Men !
Avatar użytkownika
aronek
 
Dołączył(a): Śr sty 23, 2008 17:16
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez iAdam Cz gru 20, 2012 16:24  Re: Kierownice-problemy i porady.

Obszywał może ktoś swoją kierownicę [np. G27] alkantarą lub czymś podobnym?
Avatar użytkownika
iAdam
 
Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 15:49
Lokalizacja: Szczecin
GG: 3200013

Postprzez Europejczyk Wt mar 26, 2013 17:03  Re: Kierownice-problemy i porady.

Takie pytanko ode mnie.


Przy kupnie kierownicy Logitech DFGT od razu w zestawie powinienem mieć łopatki do zmiany biegów ?


Ktos na forum mi już napisał, że w kierownicy są takie łopatki, ale zapomniałem dopytać czy są od razu w zestawie przy kupnie, ponieważ wczoraj oglądałem ową kierownicę, co prawda przez szybę w Komputronik'u i nie mogłem dostrzec tych łopatek.
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez smylas Wt mar 26, 2013 17:09  Re: Kierownice-problemy i porady.

Nie wiem jak sobie wyobrażasz łopatki w kierownicy, ale w dfgt wyglądają tak:
Obrazek

I następnym razem z takimi głupotami to na google a nie na forum.
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez hideto Wt mar 26, 2013 21:54  Re: Kierownice-problemy i porady.

seria G ma normalne łopatki :P Momo też miało.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Europejczyk Śr mar 27, 2013 8:08  Re: Kierownice-problemy i porady.

Dzięki smylas : )


Myślałem, że będą one bardziej hmm... "odstające", i może dlatego ich na pierwszy rzut oka nie zauważyłem.
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez axel Śr mar 27, 2013 16:29  Re: Kierownice-problemy i porady.

Mimo "odstraszającego" wyglądu gra się na nich naprawdę przyjemnie. Chodzą z takim fajnym oporem. Ale jeżeli chcesz odstające, to wydaj parę stówek więcej i kup G25-7 :-P
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez Europejczyk Śr mar 27, 2013 17:08  Re: Kierownice-problemy i porady.

Z 2h temu wróciłem z Avans'u jako dumny właściciel Logitecha DFGT 8-)

Jak na razie przyznam szczerze jest... trudno. Na początku pomęczyłem sie z dobraniem dla siebie odpowiednich ustawień...
Mimo, że trudno mi na razie przejechać okrążenie bez wylądowania w żwirze, to gra się po prostu świetnie. Już w tej chwili, nie żałuję kupna. FF to coś genialnego.
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez axel Cz maja 09, 2013 10:35  Re: Kierownice-problemy i porady.

Mój DFGT wariuje. A konkretniej to pedał hamulca, który w profilerze często znajduje się w pozycji full, mimo że nie jest naciśnięty. Bywa również, że gdy nacisnę pedał gazu, to wskaźnik hamulca maleje, który z niewiadomych względów jest w pozycji max. Zdarza się, że czasami załapie i jest wszystko ok, ale to bardzo rzadko. Środki jakie na razie przedsięwziąłem, to generalne czyszczenie w środku, i zmiana portu USB, które niestety nic nie pomogły. Jakieś pomysły? Reinstall oprogramowania pomoże, czy to raczej mechaniczna usterka?
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe symulacje F1 i inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości