Kierownice-problemy i porady.

GP4, Richard Burns Rally, Pro Evolution Soccer...

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez Europejczyk Cz maja 09, 2013 10:51  Re: Kierownice-problemy i porady.

Ja bym najpierw spróbował z reinstalem oprogramowania .
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Szymi N wrz 08, 2013 9:31  Re: Kierownice-problemy i porady.

Hej,
mam taką baardzo nietypową sprawę :) Mam nadzieję że pomożecie.
Poszukuje kierownicy do PC tylko nie takiej zwykłej a w rozmiarach Mini. Coś takiego jak zwykła tylko z 2x mniejszą średnicą, może być nawet bez pedałów, ważne żeby miała przyciski do gazu i hamulca, więcej mi nie trzeba.
Wydawało mi się że kiedyś widziałem taką malutka kierownicę w markecie, ale może mi się przewidziało. Przeszukałem całe allegro ale nie znalazłem tego co chcę, tylko same "masówki"
Mogło by być coś takiego:
http://allegro.pl/kierownica-steeseries ... 67858.html
tylko mniejsze i bez tych bocznych uchwytów. Jeszcze trzecia opcja, jakiś zwykły kontroler ruchu do sterowania PC, żeby tylko normalnie obsługiwał ruch prawo/lewo a nie zero-jedynkowo jak klawiatura czy pad.
Pewnie się zastanawiacie po co mi to - no więc chciałbym sobie jak człowiek pograć w F1 2012/13 , na normalnej kierze jest to niemożliwe (nie pytajcie dlaczego :P ) . Próbowałem nawet grać myszką, ale to nie to, zresztą w f12012 nie da się ustawić myszki jako kontrolera nawet przy specjalnych programach.
Wiem że sprawa bardzo nietypowa, ale z waszą wiedzą może uda się coś doradzić.
Liczę na Waszą pomoc :)
Pozdrowienia.

EDIT: Rozważam jeszcze zakup normalnego gamepada i sterowanie analogami, ale nie jestem pewny czy analogi będą obsługiwały ruch normalnie czy zero-jedynkowo, wie ktoś coś na ten temat ?
EDIT2: Podałem inny link, teraz działa.
Ostatnio edytowano N wrz 08, 2013 9:45 przez Szymi, łącznie edytowano 1 raz
Szymi
 
Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 13:49

Postprzez Europejczyk N wrz 08, 2013 9:43  Re: Kierownice-problemy i porady.

Link który podałeś, nie działa...

Edit: Ile jesteś w stanie wydać na taką kierownicę ?
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Szymi N wrz 08, 2013 9:57  Re: Kierownice-problemy i porady.

Cena nie gra roli :P A tak na poważnie to do 400-500zł. Gdyby było taniej to też nie pogardzę. :-D
EDIT: Jeśli nic dla mnie nie znajdziecie, to chociaż podzielcie się doświadczeniami czy da się sterować analogami na padzie w F1 2012 , bo nie wiem czy opłaca się kupować pada specjalnie do tej gry.
Szymi
 
Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 13:49

Postprzez adimas1991 N gru 01, 2013 21:04  Re: Kierownice-problemy i porady.

Panowie, którą kierownicę lepiej wybrać: Logitech DFGT czy THRUSTMASTER Rallye GT FFB Clutch??
Obrazek
Avatar użytkownika
adimas1991
 
Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 20:38
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
GG: 5465996

Postprzez Europejczyk N gru 01, 2013 21:25  Re: Kierownice-problemy i porady.

Z tego co wiem ten model Thrusmtaster ma zakres skrętu tylko 270 co jest zdecydowanie za mało...

DFGT ma 900 stopni.

Mam DFGT już ponad pół roku i szczerze przez ten czas nie zauważyłem w tej kierownicy prawie żadnych minusów. Przez ten czas zero jakichkolwiek awarii, wszystko działa jak należy. Są tylko 2 minusy, na które jednak można przymknąć oko.

1. Gdy np. masz panele, tak jak ja, to pedały się lubią ślizgać. Gdy gwałtownie np. dodajesz gazu to pedały ci odjadą spod stóp. Jednak mały dywanik rozwiązuje ten problem, ponieważ pod spodem pedałów, możemy wysunąć specjalne kolce właśnie po to, aby trzymały się pedałów.

2. Kierownica zdecydowanie za głośno chodzi, ale jeżeli grasz ze słuchawkami, to nie problem, bo nawet jej nie usłyszysz :)


Czy warto ? Nie żałuję nawet złotówki.
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez adimas1991 N gru 01, 2013 21:36  Re: Kierownice-problemy i porady.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :D
Obrazek
Avatar użytkownika
adimas1991
 
Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 20:38
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
GG: 5465996

Postprzez lechf1 N gru 01, 2013 21:39  Re: Kierownice-problemy i porady.

Jedyne słuszne kierownice to te które mają w nazwie Logitech i Force Feedback, nic innego nie brałbym pod uwagę.
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Postprzez RdQ_ N gru 01, 2013 21:53  Re: Kierownice-problemy i porady.

lechf1 napisał(a):Jedyne słuszne kierownice to te które mają w nazwie Logitech

Nie mogę się z tym zgodzić. :>
Avatar użytkownika
RdQ_
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 22:36

Postprzez adimas1991 Pn gru 02, 2013 0:39  Re: Kierownice-problemy i porady.

Zapomniałem dodać istotnej kwestii, czasem oprócz PC i rF pogrywam na Xboxie w Forze i dziś wyczytałem, że niestety kierownice Logitecha nie są kompatybilne z Xboxem :sad: czy ktoś może ma informacje jak wyglada sytuacja z tym Trustmasterem?
Obrazek
Avatar użytkownika
adimas1991
 
Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 20:38
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
GG: 5465996

Postprzez iAdam Cz cze 19, 2014 22:38  Re: Kierownice-problemy i porady.

Mam problem z instalacją softu Logitech profiler (kierownica G27, Win 7N x64). "Instalacja" dobiega końca niestety profilera nie mam na dysku, nawet w rejestrze. Dodam, że uruchamianie jako administrator, czyszczenie rejestru CCleanerem nic nie daje czy innego typu zabezpieczenia mam wyłączone, poniżej filmik jak to dokładnie wygląda:

Avatar użytkownika
iAdam
 
Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 15:49
Lokalizacja: Szczecin
GG: 3200013

Postprzez krzysiu111 Pt lut 13, 2015 12:16  Re: Kierownice-problemy i porady.

W Thrustmaster RGT Force Feedback padła jedna z dwóch sprężyn przy pedale gazu. Niestety kiera już nie jest na gwarancji. Orientuje się ktoś z Was, czy coś takiego można dokupić gdzieś w necie?
Avatar użytkownika
krzysiu111
 
Dołączył(a): Pt maja 09, 2008 17:27
GG: 999400

Postprzez rolnik sam w dolinie Pt lut 13, 2015 15:28  Re: Kierownice-problemy i porady.

krzysiu111 napisał(a):W Thrustmaster RGT Force Feedback padła jedna z dwóch sprężyn przy pedale gazu. Niestety kiera już nie jest na gwarancji. Orientuje się ktoś z Was, czy coś takiego można dokupić gdzieś w necie?


Miałem niższy model Thrustmastera, rozwalił mi się jednak zasilacz, a pedały leżą nieużywane bo kierownica się już nie nadaje. Jeżeli części będą pasować zamiennie to wyślę Ci za koszt wysyłki/pakowania tą część lub całe pedały. Mniej więcej za tydzień będą w domu w którym one są to mogę Ci wysłać fotkę sprężyny. Konstrukcja pedałów z zewnątrz jest podobna więc możliwe, że będą pasować.

Możesz też spróbować napisać do Thrustmastera maila, to nie była tania kierownica może Ci podeślą część zamienną.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez krzysiu111 Pt lut 13, 2015 18:38  Re: Kierownice-problemy i porady.

Na razie poszedł meil do supportu, zobaczę co odpiszą, ale pewnie będe zainteresowany tymi sprężynami, może nawet więcej niż jedną to by były na zapas. Nie sprawdzałem jak wygląda kwestia ich zamontowania, ale raczej nie ma z tym problemu?
Avatar użytkownika
krzysiu111
 
Dołączył(a): Pt maja 09, 2008 17:27
GG: 999400

Postprzez Mariusz So mar 28, 2015 11:01  Re: Kierownice-problemy i porady.

Jaką nową kierownicę w cenie do 500 zł polecacie kupić do grania na PC? Czytałem co nieco na temat Logitech Driving Force GT, Thrustmaster T100 Feedback, Thrustmaster F458 Italia. Ta pierwsza wydaje się najlepsza, ale może są jeszcze inne modele w podobnej cenie, na które warto zwrócić uwagę? Zależy mi, aby w zestawie były też pedały i żeby kąt skrętu był jak największy.

Ponadto może warto zrobić w tym dziale oddzielny przypięty temat, gdzie będą zamieszczane opinie graczy i linki do testów przeprowadzanych przez różne redakcje gamingowe? Taka moja sugestia do administracji forum.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe symulacje F1 i inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość