Kierownice-problemy i porady.

GP4, Richard Burns Rally, Pro Evolution Soccer...

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez Pussik Wt maja 30, 2006 13:48  

Ja mam taka jak ta pierwsza. :)

Dobrze się spisuje, ale na początku były problemy z kalibracją. Ale gdy już się ustawi i nie rusza tow szyskto jest dobrze.

Kierca troche krzypiała po jakimś tygodniu użytkowania, ale tylko momentami (na wyścigach ;D), ale od paru miesięcy już teog nie robi.

Staram się ją delikatnie eksploatować, dlatego mało jeżdze np. w monaco, gdzie trzeba robić szybkie zwroty kierownicą o 180 stopni.

Luzy były od początku. Czy duże? Nie. Ważne, że sie nie pogębiają. :)

To post do innych userów głównie, bo Jakuzo już tkaa miał, ale żóltą. :)
Peter Windsor: Kimi, what do you think about the new revised Q3?
Kimi: I think so that I don't know what are you talking about. They changed Q3? Why they change it?
Avatar użytkownika
Pussik
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 8:12
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Postprzez gregoff Wt maja 30, 2006 14:04  

Ja bym polecał MOMO. Byś dorzucił 200 zł i już spokój prawie na wieczność. Moja trzyma już ponad swa lata (muszę w wakacje wymienić tylko potencjometry jak się skończy sezon ligi Gp3.)

Co do tych to się nie wypowiadam. Zacytuję wypowiedz Peetera Hawaya (kierowcy ligi Gp3)

W zasadzie marka ma tylko znaczenie jeżeli chodzi o trwałość, natomiast do normalnego ścigania, nie są konieczne rozwiązania drogie(jednak odradzam kiery z marketów). Przy wyborze decydujące powinno być to, żeby nie ciągnęła mocno do środka, bo wtedy ręce się szybko męczą gdyż prosto nie jedzie sie prawie nigdy. Napewno kilka osób nie podzieli tego zdania ale według mnie to najważniejsza kwestia mająca duży wpływ na uzyskiwane czasy. Kolejna sprawa to że w zasadzie FF też nie jest konieczny. Jeżeli nie chcesz delektować się wiernym oddaniem jazdy i skupić sie raczej na dobrym wyniku to FF bedzie tylko przeszkadzał (w wiekszosci przypadków z włączonym FF pojedziesz wolniej o ok +0,5 s). Ja nie mam FF i jak widać źle mi nie idzie. Kolejna kwestia to port komunikacyjny. Rozwiązania na USB są wygodne i praktyczne, jednak w przypadku Gameport'u łatwiej jest o wszelkie modyfikacje i serwis kiery we własnym zakresie(obecnie kier na gameport juz praktycznie sie nie produkuje). Poprostu gameport jest bardziej "ukuty" i pozwala na zmiany np. potencjometrów w kierownicy co może mieć duży wpływ w poźniejszej eksploatacji urządzenia. A z własnego doświadczenia wiem że przyzwyczajenie powoduje ze po dłuższym czasie cieżko sie rozstac z ukochaną kierą. Już tylko dla przykładu powiem, że na Spa w piątek rozleciała mi się moja stara kiera, w sobote i niedzieli jezdziłem na czymś pożyczonym (nówka) i najlepszy czas jaki na niej zrobiłem był o 2 sekundy gorszy od tego na mojej starej, którą oczywiscie poźniej naprawiłem i na Monza wywalczyłem 2 miejsce . Kolejny problem to zmiana biegów. Napewno jeżeli zależy Ci na dobrych wynikach to nie bedziesz używał oddzielnego lewarka dźwigni zmiany biegów, gdyż mimo szczerych chęci zmiana biegów pod przyciskami lub łopatkami jest szybsza i nie wymaga odrywania ręki od kierownicy. W tym przypadku (do ścigania) wystarczą rozwiązania 4 przyciskowe bez dodatkowego lewarka. Oczywiscie wieksza liczba przycisków nie jest problemem, choć gry (szczególnie stare) mogą miec kłopoty z interpretacją wielu przycisków). Wiec moim zdaniem nawet tanie rozwiązania Logitecha powinny być odpowiednie, bo są stosunkowo trwałe i ergonomiczne.Szczególnie watro zwrócić uwage na te, które mają solidne mocowanie na jakieś ściski,klamry lub coś podobnego. To bardzo poprawia stabilność. Zdecydowanie odradzam rozwiązania posiadające tylko przyssawki z oczywistych względów nie będą się sprawdzać. Przepraszam że troszke to przydługie ale myśle że moje refleksje mogą okazać sie pomocne.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez mALy Śr maja 31, 2006 15:52  

Recenzje kilku ciekawszych kierownic (w tym moja do logi z FF):

http://www.prs.simracing.pl/index.php?i ... iew&idev=1

PS. Jak juz dokładac 200zł to lepiej kupic DFP niz MOMO...
Avatar użytkownika
mALy
 
Dołączył(a): So gru 10, 2005 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez im9ulse Śr maja 31, 2006 19:08  

po co kupowac trzeba samemu zrobic :lol: :razz:

http://www.elektroda.net/dla_kompa/kierpc.html

:evil: :razz: :-P
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez gregoff Cz cze 01, 2006 12:21  

Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Jakuzo Cz cze 01, 2006 14:02  

Dzieki wszystkim za te linki, naprawde sie przydaly!!!

Dzisiaj jeszcze myslalem ze ta kierownica troche pojezdzi, przeczyscilem wczesniej wszystkie potencjometry, poustawialem wszystko miodowo. I bylo ekstra az do chwili, gdy w 1 sekundzie wysiadly i pedaly i kierownica :D:D:D
Poczyscilem, poblokwalem potencjometry zeby nie wypadaly, ale to nic nie pomaga, i kupuje nowy sprzecior, zastanowie sie jeszcze jaki.
A co do samej kiery to i tak zrobila swoje, skoro kupilem ja na allegro 7 miesiecy temu za 50 zl :D

EDIT:
Kupiłem Lotigech MOMO :D Bolał wydatek takiej kasy ale mam nadzieje ze sie sprawdzi!
Obrazek
Avatar użytkownika
Jakuzo
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 19:48
Lokalizacja: zza winkla

Postprzez pawel20 N wrz 17, 2006 10:10  stara kierownica

witam
mam stara kierownice na stare lacze i czy mozna dokupic przejscowke na usb?(kiedys sie podlaczalo chyba do karty graficznej, teraz tego zlacza nie mam w swojej).
ia jaki to jest mod bo juz sie gubie, gierka sciagnieta z ***

[mod="Maraz"]Bez żadnych linków do pirackich kopii pełnych wersji gier poproszę. Zresztą jeśli chcesz się dowiedzieć coś o modach do F1 Challenge, to jest do tego odzielny temat.[/mod]
pawel20
 

Postprzez ylid N wrz 17, 2006 12:31  

pawel20 napisał(a):czy mozna dokupic przejscowke na usb?

Na 99% nie ma czegoś takiego. USB ma zupełnie inny sposób organizacji przesyłanych danych, więc musiałby istnieć układ, który zajmowałby się takim "tłumaczeniem" w dwie strony przesyłanych sygnałów. Prawdopodobnie jest to do wykonania od strony technicznej, ale podejrzewam że koszty były by zbyt duże. Jeśli nie masz teraz stosownego wejścia, to moze jest miejsce na płycie z wyjściem pinowym. A wtedy wystarczy dokupić tzw. "śledzia" z wyjściem portu gier, a takie śledzie są, bo sam kiedyś takiego dokupywałem. W ostateczności będziesz musial zainwestować w kartę dźwiękową z portem gier, lub... kierownicę na USB.
Avatar użytkownika
ylid
 
Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 9:11
Lokalizacja: Srebrne Miasto

Postprzez Pussik N wrz 17, 2006 16:33  

Hehe.

Istnieje taka przejściówka. Owszem, z układem, cena około 50zł.

Dziwne, ze w drugą stronę są normalne przejsciówki za kilka zł. ;/
Peter Windsor: Kimi, what do you think about the new revised Q3?
Kimi: I think so that I don't know what are you talking about. They changed Q3? Why they change it?
Avatar użytkownika
Pussik
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 8:12
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Postprzez pawel20 So wrz 23, 2006 10:54  pozny promien skretu kierownicy

mam kierownice cyber race double action. Na skret w lewo kierownica reaguje odpowiednio szybko, lecz na skret w prawy o wiele pozniej. Czy da sie to naprawic, czy tego sie nie da. Juz kalibrowalem kilka razy
pawel20
 

Postprzez cocco So wrz 23, 2006 13:44  

ja mam podobny problem mam kierownice od psx'a na konwetrerze i tez mam cos takiego ze ja skrece lekko obojetnie w ktora strone to nie reaguje dopiero jak skrece torche barziej to dopiero skreca probowalem bawic sie z martwa strefa ale tro nic nie pomaga moze to wian kierownicy
Obrazek
Avatar użytkownika
cocco
 
Dołączył(a): Pt sie 11, 2006 11:48
Lokalizacja: Zielona Gora

Postprzez Sanchez So wrz 23, 2006 13:51  

Może zbyt duży "dead zone" ustawiony ?
Avatar użytkownika
Sanchez
 
Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 12:27
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez pawel20 So wrz 23, 2006 17:11  

co to dead zone i jak sie to zmienia jesli sie da? mozliwe ze to jest to
pawel20
 

Postprzez cocco So wrz 23, 2006 18:12  

no to jet wlasnie ta martwa strefa czyli jak pozno ma zaczac regowac kierownica w prawdziwym aucie mozna powiedziec ze to jest luz na kierownicy , czyli ze jak skreczisz kierownice ustwaisz tym kiedy ma zaregowac na kolach
a ustawia sie to w menu w klawiszach jesli chodzi ci o f1 challenge to jak wejdziesz w ustawienia to tam wszytko masz musisz sie ty pobawic
Obrazek
Avatar użytkownika
cocco
 
Dołączył(a): Pt sie 11, 2006 11:48
Lokalizacja: Zielona Gora

Postprzez godzil2 Wt sty 16, 2007 23:01  Jaką kierownicę Logitecha wybrać?

O dziwo takiego tematu nie znalazłem, lecz tylko podobne.

Mianowicie - szukam kierownicy do głównie F1C, którą polecacie? Wiem, tylko i wyłącznie Logitech - kieruję się tym od zawsze :P Tylko jaki model?

I żeby nie był Bóg wie jaki drogi, bo nie chcę (a raczej nie potrzebuję) mieć super full wypas, bo mi to po prostu niepotrzebne.

Zastanawiam się jedynei nad jednym modelem jak dla mnie i jak na moje finanse - nie wydam półtora tysiąca na kierownicę ;) To ten model - KLIK

Nie kupywałbym dokładnie tej, bo mam ją już gdzie indziej upatrzoną. Za cenę sporo przystępniejszą - 229

Więc - CO POLECACIE?
Avatar użytkownika
godzil2
 
Dołączył(a): Cz sie 03, 2006 17:25
Lokalizacja: Espoo/Finlandia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe symulacje F1 i inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron