Sezon Ogórkowy 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Kazik Wt wrz 25, 2012 10:32  Sezon Ogórkowy 2013

Temat do tej pory nie był zakładany bo pierwotnie wydawało się,że niezbyt wiele zmian w składach można oczekiwać w przyszłym sezonie.
Co prawda dyskusje na ten temat toczyły się już w dziale : "Kierowcy i zespoły" ale myślę,że lepiej aby były w jednym miejscu.
Pomimo ,że jest dość późna pora tego sezonu to wytworzyła się sytuacja gdzie w zasadzie jedynym zespołem z potwierdzonym składem jest Red Bull.
Zrobiło się sporo możliwych rozwiązań za sprawą takich Panów jak :
Hamilton ? Schumacher ? Massa ?
Pojawiają się też głosy kierowców nie uczestniczących w tym sezonie:
Alguersuari ? Bianchi ?
Dawno nie było tak nieprzewidywalnej sytuacji transferowej bo w/g mnie jedynie Lotus z dużym prawdopodobieństwem zachowa swój skład. (oprócz RBR oczywiście).
Co o tym sądzicie ? Dyskusję proponuję. :)
Można powtarzać plotki i snuć własne dywagacje. ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez cziken Wt wrz 25, 2012 12:29  Re: Sezon ogórkowy 2013

http://blogs.bettor.com/Bernie-Ecclesto ... ws-a189869

W skrocie Bernie mowi ze Lewis Hamilton podjal decyzje o przejsciu do Mercedesa.Dodaje jednak ze decyzje podjal przed odniesieniem zwyciestw w GP Wegier i Włoch co wedlug Berniego moglo zmienic plany Lewisa.

Ewentualny transfer LH moze spowodować niemałe zamieszanie i pociagnac za soba kilka ciekawych zmian w conajmniej 3-4 zespołach :) Ja osobiscie licze ze Lewis wyladuje w Srebrnych strzałach i Ferrari pozegna sie z Massa, co powinno nam zagwarantować ciekawy Grid w 2013 :)
Avatar użytkownika
cziken
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 18:29
Lokalizacja: Assen

Postprzez x64 Wt wrz 25, 2012 13:25  Re: Sezon ogórkowy 2013

Uważam, że głupotą będzie przejście Lewisa do Mercedesa. McLaren ma jeden z lepszych samochodów w stawce (o ile nie najlepszy). A Mercedes? Środek stawki, do tego niepewna sytuacja ile ten zespół będzie jeszcze startował.
Póki co obecny skład na 99% zachowa Lotus, STR (póki co nie mają nowych talentów, poza tym po roku raczej ich nie wywalą) i RBR.
x64
 
Dołączył(a): Śr lis 16, 2011 17:56

Postprzez hideto Wt wrz 25, 2012 13:46  Re: Sezon Ogórkowy 2013

Mercedes właśnie się zobowiązał do startów conajmniej przez najbliższe 8 lat so...
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez bohdi Wt wrz 25, 2012 13:53  Re: Sezon Ogórkowy 2013

A Ferrari ma juz niedlugo potwiedzic Masse na 2013:
http://motortweets.com/fernandoalonso/news/725048
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Kazik Wt wrz 25, 2012 13:54  Re: Sezon Ogórkowy 2013

Podobno Eddie Jordan powiedział dla BBC,że oficjalka w sprawie Hamilton-Mercedes nastąpi w tym tygodniu (że niby jutro). :serio:
Strasznie dużo szumu w mediach w tym temacie ale jak zwykle nic nie wiadomo a apropo Filipka to tak naprawdę nie ma konkretnego "zastępcy".
Gdyby na rynku funkcjonował R.K. to pewnie nie byłoby tego tematu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Gie Wt wrz 25, 2012 14:02  Re: Sezon Ogórkowy 2013

Mercedes środek stawki tylko za sprawą samochodu czy kierowców? MS jest tylko cieniem dawnego mistrza a Nico Rosbegr, jak sięgam pamięcią, to nie przypominam sobie by ktoś o nim mówił "talent". Nie wiem czy De la Rosa więcej nie zdziałaby dla Mercedesa niż dwaj panowie Niemcy.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez patgaw Wt wrz 25, 2012 14:02  Re: Sezon Ogórkowy 2013

To sie kupy nie trzyma. Mclaren zaoferowal Hamiltonowi tyle samo co Mercedes, ale oprocz tego jest duzo duzo lepszym zespolem i moze zaoferowac mu duzo lepsze auto. Jak myslcie kogo Hamilton wybierze?
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez axel Wt wrz 25, 2012 14:09  Re: Sezon Ogórkowy 2013

Podobno Eddie Jordan powiedział dla BBC,że oficjalka w sprawie Hamilton-Mercedes nastąpi w tym tygodniu (że niby jutro).

Podobno wszystko miało się wyjaśnić przed GP Singapuru... Myślę jednak, że jest to mądry facet i nie opuści tak ciepłej posadki jaką ma w McLarenie. Mało prawdopodobne aby skusił się na Mercedesa z uwagi jedynie na wolną rękę jeżeli chodzi o reklamy i ogólnie "wolność" w tych sprawach...
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez Kazik Wt wrz 25, 2012 15:15  Re: Sezon Ogórkowy 2013

No tak, dlatego dołożyłem taką emotkę :serio:
Inna sprawa,że to Jordan pierwszy wychylił się z tym tematem trochę bardziej oficjalnie.
Jakby nie było jeżeli nawet Hamilton i Massa pozostaną w swoich zespołach to wolne oczko po Michaelu jest dość prawdopodobne a wtedy jakaś mała karuzela się zakręci.Jeżeli ktoś z wymienionych odejdzie to karuzela będzie nieco większa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Wojtek Wt wrz 25, 2012 15:27  Re: Sezon Ogórkowy 2013

Gdzieś czytałem, że wartość rynkowa LH to 100 baniek rocznie minimum i o te 100 baniek toczy się gra.
Patgaw skad masz to info o tym, że McL wyrównał ofertę merca? Z tego co wiem to nie dość, że McL chce obniżyć zarobki LH
z 15 do 10 baniek rocznie to jeszcze nie pozwala dorobić mu na boku, a i na te 10 będzie musiał ciężko zapierniczać.
Po za tym LH za wyjątkiem Rebook'a nie może sobie dorabiać, a JB może ( szampon przeciw łupieżowy i coś jeszcze)
Avatar użytkownika
Wojtek
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 3:32

Postprzez patgaw Wt wrz 25, 2012 15:48  Re: Sezon Ogórkowy 2013

Wojtek napisał(a):Gdzieś czytałem, że wartość rynkowa LH to 100 baniek rocznie minimum i o te 100 baniek toczy się gra.


Dla dobra własnej wiedzy nie czytaj już tamtego źródła.

Wojtek napisał(a):Patgaw skad masz to info o tym, że McL wyrównał ofertę merca?


Z Autosportu: http://www.autosport.com/news/report.php/id/102848
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez kamil_zmc Wt wrz 25, 2012 17:01  Re: Sezon Ogórkowy 2013

No ten sezon ogórkowy zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję że Hamilton przejdzie do Mercedesa, bo to by zrobiło niezłe roszady na rynku F1. :D
RedBull, ToroRosso i Lotus składu nie zmienią. Alonso, Rosberg i Button zostają na pewno.
Ferrari: Już dużo zostało powiedziane na temat Massy.
Mercedes: Schumacher powinien odejść, a sądzę, że i w Mercedesie są niezadowoleni z niego.
Sauber: Pewnie zrezygnuje z Kobayashiego . Nie wiadomo co zrobi Perez, gdyby Hamilton zwolnił miejsce w McLarenie.
Williams: Mam nadzieję, że weźnie Bottasa :grin: , pewnie za Sennę, bo Maldonado jest szybki, pomimo błędów i ma kasę (w zależności od wyborów w Wenezueli).
Force India: W zależności od tego jak potoczy się przeszłość diResty i Hulkenberga, ale prawdopodobne jest że zatrudnią Bianchiego za któregoś z nich.
Caterham: Petrov out. Kovalainen możliwe że zostanie albo przejdzie do Saubera.
Marussia: Glock, Pic ?
HRT:de la Rosa zostaje. Karthikeyan out za kogoś z grubszym portfelem.

To takie moje przypuszczenia odnośnie tego co może się dziać w przyszłych tygodniach. :)
kamil_zmc
 
Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 12:47

Postprzez Shaitan Wt wrz 25, 2012 17:15  Re: Sezon Ogórkowy 2013

Pic przechodzi do Caterhama. Info od Moncet'a bodajże, które podał we francuskiej telewizji.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Wojtek Wt wrz 25, 2012 18:00  Re: Sezon Ogórkowy 2013

patgaw napisał(a):
Wojtek napisał(a):Gdzieś czytałem, że wartość rynkowa LH to 100 baniek rocznie minimum i o te 100 baniek toczy się gra.


Dla dobra własnej wiedzy nie czytaj już tamtego źródła.



Te 100 baniek wziąłem z przymrużeniem oka, ale nawet jak 1/5 tej sumy może dorobić rocznie na boku to i tak jest o co kopie kruszyć.
Avatar użytkownika
Wojtek
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 3:32

Następna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości