Analizowanie sezonu 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Endrju Szopen Pt mar 15, 2013 21:02  Re: Analizowanie sezonu 2013

Bardzo fajna rzecz, na pewno ja będę tym zainteresowany dalej :)
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez baron N mar 17, 2013 10:08  Re: Analizowanie sezonu 2013

Po tym wyścigu myślę, że mamy 3 pretendentów do tytułu(Raikkonen, Alonso, Vettel). Być może trochę zbyt wcześnie na takie wnioski, ale konstrukcje ich bolidów są najlepsze. Mercedes z Hamiltonem? Tempo kwalifikacyjne niby dobre, ale we wyścigu już nie tak kolorowo. Mclaren? Mają kiepskie tempo kwalifikacyjne(a właściwie kierowców do czasówek nie przeznaczonych) i średnie wyścigowe. Być może odbiją się od dna jak Ferrari w 2012 roku, choć czy warto? Czy nie lepiej skupić się na 2014?
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez K9G N mar 17, 2013 22:28  Re: Analizowanie sezonu 2013

Ja bym Hamiltona jeszcze nie skreślał. Vettel w 2012 pierwszą część sezonu też jeździł niemrawo a potem zdobył mistrza. Lewis jest w top3 najlepszych kierowców w stawce, ma masę świetnych inżynierów i managerów teraz za sobą i może coś z tego będzie.
Avatar użytkownika
K9G
 
Dołączył(a): Wt mar 14, 2006 15:26
Lokalizacja: KRK

Postprzez Artello96 N mar 17, 2013 22:55  Re: Analizowanie sezonu 2013

Wiem, że to dwa różne porównania, ale obecna sytuacja Hamiltona przypomina mi trochę sytuację Roberta Kubicy z sezonu 2010 w Renault. Auto niby ma jakiś potencjał, ale głównie o wyniku decydują umiejętności kierowcy. Mam nadzieję, że Lewis pokaże w tym sezonie na co go stać. O zwycięstwa będzie ciężko, ale będę liczył na jego solidne występy znane chociażby z ubiegłego roku.
Obrazek
Avatar użytkownika
Artello96
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 10:09
GG: 3822116

Postprzez MPOWER Pn mar 18, 2013 15:09  Re: Analizowanie sezonu 2013

Ted's opowiada o najważniejszych zmianach w bolidach na wyścig GP Australii
Ostatnio edytowano Pn mar 18, 2013 15:58 przez MPOWER, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez MarK Pn mar 18, 2013 15:57  Re: Analizowanie sezonu 2013

baron napisał(a):Po tym wyścigu myślę, że mamy 3 pretendentów do tytułu(Raikkonen, Alonso, Vettel). Być może trochę zbyt wcześnie na takie wnioski, ale konstrukcje ich bolidów są najlepsze. Mercedes z Hamiltonem? Tempo kwalifikacyjne niby dobre, ale we wyścigu już nie tak kolorowo. Mclaren? Mają kiepskie tempo kwalifikacyjne(a właściwie kierowców do czasówek nie przeznaczonych) i średnie wyścigowe. Być może odbiją się od dna jak Ferrari w 2012 roku, choć czy warto? Czy nie lepiej skupić się na 2014?

Takie wnioski są bardziej niż wybiegiem w przód po jednym wyścigu :P . Pamiętasz może gdzie było z tempem Ferrari na początku minionego sezonu, a gdzie skończyli? Właśnie. Dlatego nawet nie Mercedesa, ale ja nawet i McLarena jeszcze nie skreślam.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez fordern Pn mar 18, 2013 16:03  Re: Analizowanie sezonu 2013

MarK napisał(a): Pamiętasz może gdzie było z tempem Ferrari na początku minionego sezonu

GP Australii 2012:
Alonso - strata +21,565
Massa - nie ukończył.

GP Australii 2013:
Hamilton - strata +33,110 do Alonso
Rosberg - nie ukończył

Czyli Mercedes jest w tym samym miejscu, co Ferrari rok temu? A może Red Bull?
Vettel - strata +22,346 do Raikkonena.

Skończcie tą bajkę o tym, że bolid Ferrari z ubiegłego roku był gównem, bo gównem to było HRT. Fakt, na początku nie był w samym czubie, ale już od GP Hiszpanii się to zmieniło.
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez baron Pn mar 18, 2013 16:30  Re: Analizowanie sezonu 2013

MarK napisał(a):Takie wnioski są bardziej niż wybiegiem w przód po jednym wyścigu :P .


Dlatego napisałem:

Być może trochę zbyt wcześnie na takie wnioski


A F2012 okazało się dobrą bazą do rozwoju, ale czy będzie tak samo z Mercedesem jak i Mclarenem?
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez AleQ Pn mar 18, 2013 16:45  Re: Analizowanie sezonu 2013

fordern napisał(a):
MarK napisał(a): Pamiętasz może gdzie było z tempem Ferrari na początku minionego sezonu

GP Australii 2012:
Alonso - strata +21,565
Massa - nie ukończył.

GP Australii 2013:
Hamilton - strata +33,110 do Alonso
Rosberg - nie ukończył

Czyli Mercedes jest w tym samym miejscu, co Ferrari rok temu? A może Red Bull?
Vettel - strata +22,346 do Raikkonena.

Skończcie tą bajkę o tym, że bolid Ferrari z ubiegłego roku był gównem, bo gównem to było HRT. Fakt, na początku nie był w samym czubie, ale już od GP Hiszpanii się to zmieniło.


Wszystko pięknie tylko że w zeszłym roku był SC i strata Alonso do Butona wyniosłaby na pewno ponad pół minuty. Makaron był ok 1,2 s w plecy do McLarena. Dopiero od Montmelo F2012 był dość konkurencyjnym bolidem ;)
Avatar użytkownika
AleQ
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 14:47
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez chmiel Pn mar 18, 2013 17:19  Re: Analizowanie sezonu 2013

fordern napisał(a):Skończcie tą bajkę o tym, że bolid Ferrari z ubiegłego roku był gównem, bo gównem to było HRT. Fakt, na początku nie był w samym czubie, ale już od GP Hiszpanii się to zmieniło.

Fordern, proponuję pojąć, że od Ferrari wymaga się tego, aby było najlepsze w stawce, a w zeszłym sezonie bez wątpienia najlepsze nie było i dlatego niektórzy mówią, że ich samochód był słaby. Po prostu Ferrari ocenia się trochę inaczej niż np. Saubera czy Force India. Jeśli w przypadku takich zespołów mówi się, że zbudowali słaby bolid, to można traktować to bardzo dosłownie, czyli po prostu tak, że mają naprawdę słaby bolid. Za to jeśli w przypadku Ferrari mówi się, że zbudowali słaby samochód, nie oznacza to tak dosłownie, że jest słaby. Oznacza to raczej, że nie jest tak dobry jak tego po nich oczekiwano. I faktem jest, że na początku poprzedniego sezonu rzeczywiście bolid Czerwonych był daleki od tego, czego po nich oczekiwano. Dlatego nie wiem, co nie pasuje Ci w poście MarKa.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez MarK Pn mar 18, 2013 17:23  Re: Analizowanie sezonu 2013

fordern napisał(a):Skończcie tą bajkę o tym, że bolid Ferrari z ubiegłego roku był gównem, bo gównem to było HRT. Fakt, na początku nie był w samym czubie, ale już od GP Hiszpanii się to zmieniło.

Pomijając już kwestię SC itp. to porównywanie suchych wyników jest więcej niż manipulacją, chyba że po prostu nie oglądałeś zeszłorocznych wyścigów i nie wiesz gdzie było Ferrari względem czuba stawki jeśli chodzi o tempo na początku sezonu i dlatego patrzysz na cyferki, a nie na to co się działo na torze.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez bohdi Wt mar 19, 2013 20:25  Re: Analizowanie sezonu 2013

Dosyć interesująca analiza wyścigu na intelligentF1.
Najciekawsze wnioski to:
-Sutil równie szybki jak Hamilton na "mediumach", ponad sekundę lepszy od DiResty
-Tempo Chiltona porównywalne z kolegą z zespołu, różnica wynikała z "utkniecia" za van der Garde
-Marussia szybsza od Williamsa
-Maki nie wyglądały tragicznie, jednakże demolowały opony w zastraszającym tempie
-Czołówka wyglądała/wygląda następująco: na czele jest Lotus/Ferrari, zaraz za nimi RB a następnie Mercedes.

Ciekaw jestem Waszych opinii.

http://intelligentf1.wordpress.com/2013 ... omment-829
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Arnulf Pt mar 22, 2013 22:48  Re: Analizowanie sezonu 2013

bohdi napisał(a):Marussia szybsza od Williamsa


Bez przesady ;). Fakt, że Bottas skończył na tym samym okrążeniu co Bianchi, ale Maldonado może byłby odrobinę wyżej (chociaż z drugiej strony poleciał w żwir jadąc na 15 pozycji). Williams jest tragiczny (znowu...), ale "dołożył" Marussi w kwalifikacjach "oszałamiające" 0,5 sekundy.

Boże... bronię Williamsa przed stwierdzeniem, że jest wolniejszy od Marussi :zakrywa: . A po 2012 wydawało się, że idą powoli w górę.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez R90 Pt mar 22, 2013 23:01  Re: Analizowanie sezonu 2013

No ale Williams wychodzi na to, że jest najsłabszym zespołem 'starej stawki'.
R90
 
Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 10:42

Postprzez Arnulf So mar 23, 2013 1:25  Re: Analizowanie sezonu 2013

Australia faktycznie na to wskazuje. Czyli póki co jest tak jak w 2011 roku. Maldonado twierdzi, że jest lepiej, ale dalej rewelacji nie ma. Zobaczymy jutro. Niestety ostatnie lata pokazywały, że Williams średnio umiał w trakcie sezonu poprawić się z samochodem, jak potrafi to zrobić chociażby McLaren. Dlatego jestem negatywnie nastawiony na resztę sezonu. Znowu niestety.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron