GP Australii 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SirKamil N mar 17, 2013 23:31  Re: GP Australii 2013

Nie procentuj. To F1.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Campeon N mar 17, 2013 23:41  Re: GP Australii 2013

Sytuacja wygląda tak. RBR Ferrari i Lotus mają podobne tempo. Nawet mogę zaryzykować, z tej trójki Ferrari jest najwolniejsze, niewiele ale jednak. RBR jest mega szybkie ale szybko opony zjada i przez to spada im tempo w porównaniu do Ferki.

Jedno wyklucza drugie. Na tempo wyścigowe składa się m.in. obchodzenie się z oponami, a to oznacza, że z tej trójki najgorsze tempo w Australii miał Red Bull, co doskonale widać po wynikach końcowych.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez MPOWER N mar 17, 2013 23:45  Re: GP Australii 2013

Masz rację. Trochę zamodziłem z tym tempem :) Biję się pierś :)
Za dużo dzisiaj alko :twisted:
Ten ostatni wątek co nagryzdałem....nevermind ;)

@SirKamil - ok. Jest głównym faworytem do podium.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Campeon Pn mar 18, 2013 0:19  Re: GP Australii 2013

Tak żeby dodać smaczku - za tydzień w niedzielę w Malezji minie dokładnie 10 lat i 1 dzień od pierwszego zwycięstwa Kimiego w karierze... podczas GP Malezji.

PS. Ale z kolei Alonso zdobył wówczas swoje pierwsze pole position 8-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez SPIDER Pn mar 18, 2013 9:17  Re: GP Australii 2013

Sycior napisał(a):Potem decyzje co do pit stopów wyraźnie pod Fernando.

Jeśli kierowca jest w stanie jechać o wiele lepszym tempem a jest blokowany (w tym przypadku przez Massę), to jest logicznym posunięciem, aby zrobić postój chwilę wcześniej. Zresztą wystarczy spojrzeć, że było to trafne posunięcie, bo Alonso wyjechał wtedy przed Vettelem.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez slipstream Pn mar 18, 2013 9:25  Re: GP Australii 2013

Póki nie będzie się dało robić dwóch pit stopów jednocześnie w jednym zespole zawsze będzie można wypominać że jeden miał wcześniej a drugi później. Co jest zupełnie jałowe i bezcelowe, tak smao jak udowadnianie że coś było pod Alonso bo to wie każdy że priorytet jest dla Hiszpana. Można dostawać spazmów nad Felipe jak to raz czy dwa pokonał Fernando, co nie zmienia faktu że Alonso jest priorytetem i tyle.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Anderis Pn mar 18, 2013 10:09  Re: GP Australii 2013

SPIDER napisał(a):Jeśli kierowca jest w stanie jechać o wiele lepszym tempem a jest blokowany (w tym przypadku przez Massę), to jest logicznym posunięciem, aby zrobić postój chwilę wcześniej. Zresztą wystarczy spojrzeć, że było to trafne posunięcie, bo Alonso wyjechał wtedy przed Vettelem.

W tym przypadku to nie Alonso był blokowany przez Massę, tylko cały duet Ferrari był blokowany przez Vettela. Nie zamierzam tego roztrząsać, bo że Fernando traktowany jest priorytetowo przez Ferrari wiadomo nie od dziś, ale jeśli hierarchia w zespole byłaby równa, to pierwszeństwo zjazdu w takiej sytuacji ma kierowca, który jedzie na wyższej pozycji, a w tym przypadku był to Massa i nie ma co temu zaprzeczać.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez MarK Pn mar 18, 2013 14:52  Re: GP Australi 2013

A propos "priorytetowego traktowania" i dobrej jazdy Massy. Jeśli pamięć mnie nie myli na 1. pita Massa zjechał pierwszy, mimo to Alo mu odjechał na skrawkach SS i na drugiego pita Alo zjechał pierwszy, a Massa potem tego nie zrobił, czym (moim zdaniem) przegrał z Vettelem zostając okrążenie za długo na torze. Więc to traktowanie takie oczywiste też nie jest bo być może albo Massa pojechał 2 stint po prostu za wolno, szczególnie jego początek i koniec 1. stintu albo po prostu bardziej zżerał opony od Alo.

SirKamil napisał(a):Tak, ale w wolnych partiach- czyli tam gdzie docisk nie zmniejsza prześwitu- w zakrętach albo wejściu w zakręt przy hamowaniu, a więc w sytuacjach gdy tył jest w najwyższym możliwym położeniu, tył Lotusa wcale nie był zawieszony niżej niż u konkurencji.
Ale przecież bolidy nie iskrzą tyłem, tylko, jeśli się nie mylę, najniżej położonym elementem, którym jest z reguły ten spliter powietrza (czy jak to tam się nazywa) na dwie strony bolidu, znajdujący pod nosem, za przednim skrzydłem.

SirKamil napisał(a):Przejrzałem półtora tysiące zdjęć żeby się upewnić, że tak jest :królik: To zakrawa na bycie świrem.
Ty to powiedziałeś :-D .
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez reamoon Pn mar 18, 2013 19:46  Re: GP Australii 2013

Pierwszy wyścig sezonu a tu tylko 5 stron na forum. Spada zainteresowanie F1? :-D
Parę głupawych statystyk dla podniesienia ilości wpisów.
W wyścigu wykonano ponad pięćdziesiąt pitstopów.
Zdecydowanie najlepszy średni czas postojów odnotowało Ferrari - 21,646 s. Rozrzut pomiędzy najszybszym a najwolniejszym pitstopem wyniósł tylko 0,3 s.! :o
Drugi średni czas uzyskał Mercedes - 22,055 s. Rozrzut pomiędzy pitstopami tylko 0,5 s. Ale mieli łatwiej, bo tylko cztery pity. :-D
Bardzo nieregularny był RBR. Cztery bardzo dobre postoje z czasami poniżej 22 sekund ale i dwa bardzo wolne - jeden z nich prawie 24 sekundy.
Równy Lotus z czasami pomiędzy 22,1 a 22,7 s.

Co do ilości okrążeni z najlepszymi czasami:
Fernando - 16
Kimi - 12
Felipe - 7
Paluch -3 :-D
reamoon
 
Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 14:58

Postprzez bohdi Pn mar 18, 2013 20:24  Re: GP Australii 2013

Start z Lewisem:
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez cichy Pn mar 18, 2013 21:26  Re: GP Australii 2013

Jak oni to kurna robią, że im nie usuwa.. ?
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Ziolek10 Pn mar 18, 2013 21:41  Re: GP Australii 2013

cichy napisał(a):Jak oni to kurna robią, że im nie usuwa.. ?


Nie jestem pewien, ale zasłonięte logo coś chyba zmienia... :grin:
Obrazek
Avatar użytkownika
Ziolek10
 
Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 15:22

Postprzez dominoziom2007 Pn mar 18, 2013 21:42  Re: GP Australii 2013

Według mnie w banalny sposób: po prostu ukrywają/usuwają* wszystkie znaki zastrzeżone powiązane w jakikolwiek sposób z FOM. Dla przykładu: do tej pory na YT wisi filmik z okrążeniem Kubicy z Q3 Monako 2010. Tam jest tylko obrotomierz, który jak się domyślam (mogę się mylić) należy do LG.

* - niepotrzebne skreślić
Avatar użytkownika
dominoziom2007
 
Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 13:18

Postprzez MPOWER Pn mar 18, 2013 21:44  Re: GP Australii 2013

Team radio podczas wyścigu
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Campeon Pn mar 18, 2013 22:02  Re: GP Australii 2013

Oglądając onboard Lewisa ze startu aż zrobiłem wielkie oczy :o patrząc na to, jak szybko Ferrari odjeżdżały Anglikowi na pierwszych okrążeniach, znikając powoli jako małe punkciki na horyzoncie. Jaka przewaga na wyjściu z zakrętów... W telewizji wyglądało to mnie drastycznie :wink: . Aż szkoda Lewisa, choć i tak uciekł z - póki co - jeszcze słabszego teamu.

Dodatek:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron