GP Australii 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez rolnik sam w dolinie Cz mar 21, 2013 20:57  Re: GP Australii 2013

Sam Button w trakcie trwania poprzedniego sezonu wspomniał na temat Pereza (nie wiem czy było to przed czy po ogłoszeniu jego kontraktu z mclarenem), że gdyby on obchodził się w swoim bolidzie z oponami w taki sposób jak Perez to nadawałyby się po paru okrążeniach do kosza. Zasługę dbania o opony przypisał bolidowi. Coś w tym mogło być, bo Gutierrez przejechał 30 okrążeniowy stint, w trakcie którego może i tempo rewelacyjne nie było ale pozwoliło to im dotrzeć do mety bez odbywania kolejnego zjazdu do mechaników.
Wydaje mi się, że na tej podstawie w Sauberze mogą jeszcze bardziej żałować pecha Hulkenberga, nikt nie wie jak on by pojechał na podobnej strategii.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Lukasz1234 Cz mar 21, 2013 21:07  Re: GP Australii 2013

Fin Kimi pojechał 23 kółka na jednym komplecie w bardzo dobrym tempie(najlepszym?) i pewnie jeszcze z 10 by przejechał, gdyby zaszła taka potrzeba bez widocznego spadku tempa
Avatar użytkownika
Lukasz1234
 
Dołączył(a): Pn lut 15, 2010 15:53

Postprzez bohdi Cz mar 21, 2013 21:58  Re: GP Australii 2013

SirKamil napisał(a):To ja z inne beczki, coś dla przypomnienia.


Oj, podpuszczasz, SirKamil, podpuszczasz....
Tylko po co?
Ja też mógłym zacytować twierdzenia z okresu zeszłorocznych testów/początku sezonu (a może to 2 lata temu było), gdzie ktoś autorytatywnie twierdził, że rozwój wydechu ma i będzie miał marginalne znaczenie.
Tylko po co?

Co do wypowiedzi Sergio, faktycznie przesadził i wykazał sie typową, przedsezonową paniką związaną z degradacją ogumienia.
Zobaczymy jak będzie ono wyglądało w "normalnych", ciepłych warunkach i na innych, bardziej obciążających ogumienie torach. Dlatego po cichu liczę na suchy weekend.
rolnik sam w dolinie » Cz mar 21, 2013 21:57

Sam Button w trakcie trwania poprzedniego sezonu wspomniał na temat Pereza (nie wiem czy było to przed czy po ogłoszeniu jego kontraktu z mclarenem), że gdyby on obchodził się w swoim bolidzie z oponami w taki sposób jak Perez to nadawałyby się po paru okrążeniach do kosza. Zasługę dbania o opony przypisał bolidowi


Czy mógłbyś być tak uprzejmy i podałbyś linka do tej wypowiedzi? Śledziłem w tym okresie PR Maka dość uważnie i ne przypominam jej sobie.

Jaki z tego morał? Ktoś zaproponuje coś zgrabnego?

Nie gadaj z Meksykaninem bez odpowiedniej ilości tequili? ;)

Down:
Dzięki!
Chociaż w kontekście całego artykułu jak i oryginału można tą wypowiedż różnie interpretować.
Ostatnio edytowano Cz mar 21, 2013 22:18 przez bohdi, łącznie edytowano 2 razy
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez rolnik sam w dolinie Cz mar 21, 2013 22:08  Re: GP Australii 2013

bohdi napisał(a):
rolnik sam w dolinie » Cz mar 21, 2013 21:57

Sam Button w trakcie trwania poprzedniego sezonu wspomniał na temat Pereza (nie wiem czy było to przed czy po ogłoszeniu jego kontraktu z mclarenem), że gdyby on obchodził się w swoim bolidzie z oponami w taki sposób jak Perez to nadawałyby się po paru okrążeniach do kosza. Zasługę dbania o opony przypisał bolidowi


Czy mógłbyś być tak uprzejmy i podałbyś linka do tej wypowiedzi? Śledziłem w tym okresie PR Maka dość uważnie i ne przypominam jej sobie.

Już miałem linkować konkurencje, ale udało się po dacie znaleźć (U nas był dwa dni później :sad: ):
http://www.f1wm.pl/php/news_id-27095.html
Jenson Button powiedział: „To nie Perez dba o swoje opony, robi to jego samochód. Gdybym ja prowadził mój bolid w sposób, w jaki on prowadzi swój, nasze opony zużyłyby się bardzo szybko”.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez MPOWER Cz mar 21, 2013 22:16  Re: GP Australii 2013

Dzisiaj sobie posłuchałem wypowiedzi Cezarego Gutowskiego, który twierdzi "Szef stajni, Christian Horner stwierdził nawet, że zwycięzca wyścigu Kimi Raikkonen z Lotusa nakręcił najlepszy czas okrążenia dojechał na tak starych oponach, na których Red Bull nie przejechałby kółka"
Bardzo ciekawe stwierdzenie.
I też nie mam pojęcia skąd to źródło? A może wymysł autora ?
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez SirKamil Cz mar 21, 2013 22:26  Re: GP Australii 2013

bohdi napisał(a):
SirKamil napisał(a):To ja z inne beczki, coś dla przypomnienia.


Oj, podpuszczasz, SirKamil, podpuszczasz....
Tylko po co?
Ja też mógłym zacytować twierdzenia z okresu zeszłorocznych testów/początku sezonu (a może to 2 lata temu było), gdzie ktoś autorytatywnie twierdził, że rozwój wydechu ma i będzie miał marginalne znaczenie.
Tylko po co?


Po co... pomyślmy ...

Ty piszesz o tym, żeby mi dowalić, ja przytaczałem wypowiedzi o oponach panikarzy z padoku, kompletnie nieistotne było dla mnie kto ich cytował, dlatego nie ma tego w tagach... ale... nie bój się, nie jestem rozczarowany czy urażony- nie miewam złudzeń :królik:
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez bohdi Cz mar 21, 2013 23:36  Re: GP Australii 2013

SirKamil napisał(a):
Ty piszesz o tym, żeby mi dowalić, ja przytaczałem wypowiedzi o oponach panikarzy z padoku, kompletnie nieistotne było dla mnie kto ich cytował, dlatego nie ma tego w tagach... ale... nie bój się, nie jestem rozczarowany czy urażony- nie miewam złudzeń :królik:


Nie, nie piszę aby Ci dowalić.
Piszę w dokładnie tym samym celu co Ty. A mianowicie o tym, jak błędne mogą sie okazać oceny i predykcje poczynione na etapie testów, a weryfikowane póżniej przez "rzeczywisty" weekend GP i wyścig.
Jeśli odebrałeś to jako dowalanie, przykro mi, przepraszam.

Down:
:brawo:
Ostatnio edytowano Pt mar 22, 2013 0:18 przez bohdi, łącznie edytowano 1 raz
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez SirKamil Pt mar 22, 2013 0:17  Re: GP Australii 2013

No to jednak szlachetne pobudki, nie "podpuszczanie" i żadne tam double "Po co?" :wink:
Tak jak pisałem, nie ma sprawy.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość