Przed GP Chin 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SirKamil So kwi 13, 2013 8:12  Re: Przed GP Chin 2013

Semantyka ;) .
Rzekłbym mocniej... logika.


Kazik napisał(a):Mimo wszystko trzeba brać Mercedesa jako potencjalnego sprawcę niespodzianki (już nie wnikam czy Nico or Lewis).
P.S. Bardziej Nico w/g mnie.
Bez wątpienia, to rasowa niespodzianka z gatunku tych ani trochę zaskakujących.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez cichy So kwi 13, 2013 8:13  Re: Przed GP Chin 2013

Źle mówisz Pawel, to wina Red Bulla. Oni tak specjalnie. Marka trzymają po to żeby go poniżać a WCC mają gdzieś bo Vettel przecież, nie widzisz tego?!
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Lukas So kwi 13, 2013 8:17  Re: Przed GP Chin 2013

Nie potrafię zrozumieć jaki interes miałby mieć zespół z rezygnacji z punktów do klasyfikacji konstruktorów, ale przecież cokolwiek się zdarzy Markowi to wina zespołu, nawet to, że chcieli jego zwycięstwa w Malezji :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez cichy So kwi 13, 2013 8:19  Re: Przed GP Chin 2013

lukas, bardzo proste. wśród komentatorów,"specjalistów" i polowy użytkowników tego forum odpowiedz jest prosta... "Bo Vettel".
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Endrju Szopen So kwi 13, 2013 8:19  Odp: Przed GP Chin 2013

Przypadeg? Nie sondzem.

A tak na serio - świetnie Hamilton i Raikkonen, niezwykle budujący pierwszy rząd na starcie, ale ta dwójka musi uważać na oba Ferrari oraz Vettela na pośrednich oponach. Teoretycznie.

BTW, były dziesiątki wielkich teorii spiskowych w F1 przez te kilka lat co oglądam, a tylko jedna się okazała prawdą, Singapur 2008.

A może z Webberem będzie drugą...? O kurde, Illuminati!
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez R90 So kwi 13, 2013 8:24  Re: Przed GP Chin 2013

Proponuję przestać tu przeżywać, bo co niektórzy na siłę przekonują innych do swoich racji, pomimo, że coś jest w miarę oczywiste. Ja też nie sądzę, że to była zagrywka specjalna, zwłaszcza, że stawka w tym roku ciasna i sam Vettel nie zdobędzie tyle punktów. No chyba, że mają gdzieś majstra, to wtedy...
R90
 
Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 10:42

Postprzez pawel92setter So kwi 13, 2013 8:27  Re: Przed GP Chin 2013

Mam nadzieję na dobry wyścig Raikkonena. W końcu udało się zakwalifikować bardzo wysoko. Oczywiście Mercedesy i Ferrari będą bardzo groźne, a co do Vettela...

Nie wydaje mi się, żeby ta strategia była lepsza. Jeśli zawodnicy z czołówki odjadą i po pit stopie, na świeżych oponach nie utkną za nikim na dłuższy czas to Vettelowi będzie trudno im zagrozić. Pytanie brzmi, czy rzeczywiście pojedzie na pośredniej mieszance ;)
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ice So kwi 13, 2013 8:35  Re: Przed GP Chin 2013

O ile sam wątpię, żeby RBR teraz zrobił to specjalnie (gdyby chcieli pewnie poczekaliby kilka wyścigów na wycichnięcie sprawy) to rozwala mnie pewność z jaką pseudo obiektywni obrońcy Vettela za każdym razem negują jakąkolwiek teorię niekorzystną dla helmuta i bandy, a każdy kto się z nią zgadza to chory spiskowiec i oszołom. Tak jak było z Singapurem, doskonale pamiętam te wyśmiewania wszystkich, którzy dopatrzyli się tam spisku przez niedopuszczających żadnej spiskowej teorii lewaków.

Co do Pirelli, po jaką ch....ę dają tak skrajne mieszanki, no ale widomo, trzeba zrobić sztuczne zmieszanie w wyścigu ala Kanada 2010, bo normalne ściganie niedzielnym kibicom już nie wystarcza.

I Jeszcze na koniec, nie żebym był złośliwy czy coś ale ten super szybki Grosjean dostał już 0:3.
Ostatnio edytowano So kwi 13, 2013 8:50 przez ice, łącznie edytowano 2 razy
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez krisow So kwi 13, 2013 8:36  Re: Przed GP Chin 2013

pawel92setter o czym Ty mówisz? W kilka okrążeń na ile odjadą? 20-kilka sekund, żeby starczyło na wyjechanie przed Vettelem? Wolne żarty. Po 10 kółkach na pewno na czele będą Button, Vettel i Hulkenberg, nawet może ktoś z dalszych miejsc zaraz za dychą (w jakiej kolejności to zależy od startu) zakładając, że nie będzie przygód na początku grand prix.
Ostatnio edytowano So kwi 13, 2013 8:38 przez krisow, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez bohdi So kwi 13, 2013 8:37  Re: Przed GP Chin 2013

pawel92setter napisał(a):Ludzie, opanujcie się bo to już nawet śmieszne nie jest. Jaki zespół sabotuje swojego kierowcę? :???:

Red Bull?
Nie po raz pierwszy z resztą...
Kierownik zespołu nie może być gorszy od byle jakiego kierowcy.
Zdarza się, źle to wyliczyli, może rzeczywiście był jakiś drobny wyciek i mamy efekt.


Na jedynym okrążeniu pomiarowym?

Kończąc dyskusje, pozwolę sobie zacytować JPM (od 0.25):


Brawo Lewis, świetnie Lotus!
Szkoda tego błędu Rosberga na ostatnim zakręcie, bo Mercedes miałby po raz pierwszy P1-2.
Zobaczymy jak sprawią sie jutro opony.

"Czarny koń"?
Czyli co, semantyka czy logika :wink: ?

Down:
Nie wypada się nie zgodzić.
Ostatnio edytowano So kwi 13, 2013 8:43 przez bohdi, łącznie edytowano 1 raz
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez SirKamil So kwi 13, 2013 8:41  Re: Przed GP Chin 2013

Jak widać, bolesna logika.
To się nie nazywa czarny koń. Jak to się nazywa podpowiem- ekipa która doskonale czuje się na torze w chinach, dominuje na treningach i mówi się o nich w kontekście wygranej to...

... słowo na f i kończy się na t. Antonim czarnego konia.

fa... wo..

Kto zgadnie?
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Endrju Szopen So kwi 13, 2013 8:48  Odp: Re: Przed GP Chin 2013

ice napisał(a): rozwala mnie pewność z jaką pseudo obiektywni obrońcy Vettela za każdym razem negują jakąkolwiek teorię niekorzystną dla helmuta i bandy, a każdy kto się z nią zgadza to chory spiskowiec i oszołom


Mnie natomiast rozwala z jaką pewnością pseudo obiektywni obrońcy Webbera wszędzie doszukuja się teorii spiskowych, gdzie zespół sam rozwala sobie wyścigi bojkotujac jednego z kierowców. Po prostu jest to śmieszne i na przykład ja robię sobie z tego zwale (czyli nawet nie bronie, nie trzeba nawet bronić, marnowanie czasu) , bo już w życiu tyle głupot słyszałem w jakie ludzie łatwo wierzą, że to jedyny sposób na branie tego na spokojnie :-)
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez rzeznik So kwi 13, 2013 8:50  Re: Przed GP Chin 2013

I Jeszcze na koniec, nie żebym był złośliwy czy coś ale ten super szybki Grosjean dostał już 0:3.

Tylko, że ten - jak go nazwałeś - super szybki Grosjean skarży się od początku sezonu na bolid. Prawdopodobnie monokok ma jakąś wadę konstrukcyjną. Sam stwierdził, że sprawdzał setup Kimiego i nadal jest tak samo. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że on w rzeczywistości tak odstaje od Kimiego.
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez Shaitan So kwi 13, 2013 9:21  Re: Przed GP Chin 2013

Szczerze to nie spodziewałem się zupełnie pierwszego rzędu dla Lotusa (i tutaj miła niespodzianka). Merce i Ferrari mniej więcej pojechały tak, jak się tego można było spodziewać. Bianchi znowu zasłużył na słowa uznania (a mogło być jeszcze lepiej):dobrze: .
Kwestia zasad dotyczących kwalifikacji i opon chyba wymaga wzmożonej dyskusji, bo powoli sytuacja coraz częściej robi się kuriozalna, niestety :( .

Wyścig za to zapowiada się wyśmienicie :D !
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez SirKamil So kwi 13, 2013 9:27  Re: Przed GP Chin 2013

Tylko co kuriozalnego było w tym, że zespoły wybrały strategię preferowania jednego okrążenia kwalifikacyjnego w jednym segmencie? Czy naprawdę nie widać, że jest to najczęstsza strategia, ale chiński tor galopująco ewoluował wraz z przyrostem szybkich okrążeń i każdy chciał zrobić swoje jak najpóźniej?
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość