GP Chin 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez ice N kwi 14, 2013 10:15  Re: GP Chin 2013

Campeon napisał(a):
kemot napisał(a):Mam tylko nadzieję, że sędziowie nie są podatni na łapówki...
Bo wtedy Vettel za frajer dostanie 3 punkty więcej.

Sam sobie zawinił Kimi, ale nie doprowadził do kolizji, a jedynie kontaktu - sprawa ucichnie.

Jak już to karę powinien dostać Sergio będę mistrzem świata Perez za nie zostawienie miejsce mimo, że Raikkonen był już chyba częściowo na wysokości jego bolidu.
Co do wyścigu - 3 najlepszych kierowców na podium i tyle, reszta to tło, a Hamilton to po prostu gwarancja sukcesów
Ostatnio edytowano N kwi 14, 2013 10:16 przez ice, łącznie edytowano 1 raz
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez axel N kwi 14, 2013 10:15  Re: GP Chin 2013

exxxile napisał(a):Ale to nie miałaby być kara za incydent z Perezem (gdzie zawinił Perez akurat), a za użycie DRS pod żółtymi flagami. Tyle, że Vettela też to się tyczy ; )

To że miał włączony DRS, nie oznacza że nie zwolnił. Była już raz taka sytuacja z Vettelem w Hiszpanii i chyba tam obeszło się bez kary.
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez Campeon N kwi 14, 2013 10:17  Re: GP Chin 2013

ice napisał(a):
Campeon napisał(a):
kemot napisał(a):Mam tylko nadzieję, że sędziowie nie są podatni na łapówki...
Bo wtedy Vettel za frajer dostanie 3 punkty więcej.

Sam sobie zawinił Kimi, ale nie doprowadził do kolizji, a jedynie kontaktu - sprawa ucichnie.

Jak już to karę powinien dostać Sergio będę mistrzem świata Perez za nie zostawienie miejsce mimo, że Raikkonen był już chyba częściowo na wysokości jego bolidu.
Co do wyścigu - 3 najlepszych kierowców na podium i tyle, a Hamilton to po prostu gwarancja sukcesów

Źle się wyraziłem - zgodnie z regulaminem to Perez zawinił, ale patrząc "po ludzku", to Kimi sam sobie winien, bo nie jestem w stanie zrozumieć, co on chciał tam osiągnąć, skoro i tak nie zdołałby łyknąć Checo.

kemot napisał(a):
Campeon napisał(a):Kiedy kemotowi zapewne chodzi o incydent z Perezem, skoro właśnie również i Vettel jest na czarnej liście :wink:

Niee, mi właśnie chodzi o ten zbiorowy incydent z wyprzedzeniami pod żółtymi flagami.
Ostatnio pamiętam coś takiego podczas GP Europy w Walencji i skończyło się to karami czasowymi.

A, no to już możesz być spokojny, że jak Kimi, to i Seb dostanie karę :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez exxxile N kwi 14, 2013 10:19  Re: GP Chin 2013

W sumie o ten DRS obwiniani są BUT, GRO, VET, WEB, RAI, BOT i możliwe, że ktoś jeszcze (sporo było numerków), także nie sądzę, żeby miały posypać się kary. A już raczej nie powinny wybiórczo, wystarczy niesmaku ogólnego po ostatnich wydarzeniach (a i po dzisiejszych przygodach Webbera pewnie nie zabraknie różnych ciekawych opinii).
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez kemot N kwi 14, 2013 10:20  Re: GP Chin 2013

Tak, chodziło mi o to użycie DRS pod żółtymi flagami.
Ostatnie zbiorowe kary to chyba były po GP Europy 2010, kiedy to kierowcy nie zwolnili podczas żółtej flagi i dostali wtedy kary czasowe.
Zobaczymy co teraz wymyślą sędziowie.
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez Shaitan N kwi 14, 2013 10:22  Re: GP Chin 2013

Świetny i bardzo ciekawy wyścig :dobrze: ! Skład podium również niczego sobie :wink: . Szkoda słabego startu Raikkonena i kontaktu z Perezem, bo z pewnością zmusiłby Fernando do większego wysiłku dzisiaj.
Dla mnie to Webber był wyłącznie winnym incydentu z Vergnem. Liczył chyba na to, że francuz zejdzie do zewnętrznej w zakręcie :wink: .
Słabo Grosjean, można by rzec, że Australia bis.. :( .
Perez zaczyna przypominać siebie z drugiej połowy zeszłego sezonu, czyli nadrabianie agresją tempa, co na dłuższą metę nie skończy się dobrze...
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Dasqez N kwi 14, 2013 10:23  Re: GP Chin 2013

Zdaniem Marina Brundle istnieje duża szansa, że posypią się kary za użycie DRS podczas żółtej flagi.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slipstream N kwi 14, 2013 10:25  Re: GP Chin 2013

Sytuacja z flagami może być kuriozalna w następujący sposób. W końcu powiewały one na końcu najdłuższej prostej, więc kierowcy jak na nią wjeżdżali i odpalali DRS byli daleko od strefy ŻF. No i pewnie rozchodzi się o ten moment pierwszego okrążenia ŻF gdzie wpadali w strefę z otwartym DRS i jak za późno zahamowali po zauważeniu flagi czy po prostu na końcu prostej to uznano że używali DRS. Zresztą Webber zatrzymał się praktycznie za zakrętem, więc dohamowanie z DRS nie powinno stanowić "wielkiego zagrożenia" aby to rozpatrywać specjalnie. Ot, taka moja, czysto hipotetyczna wersja wydarzeń. A o co dokładnie chodzi pewnie się dowiemy niedługo.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Grzesiek1713 N kwi 14, 2013 10:35  Re: GP Chin 2013

i Vergne straci miejsce w STR, no chyba że Alguera wywalili po przeszkadzał Vettelowi, a gdyby był to wówczas w Korei Webber to Jaime dalej by jeździł (oczywiście przesadzam). Vettel czy Webber, a Red Bull chyba mistrzostwo chce zdobyć, a z takim Markiem to nawet na vice-WCC nie ma szans
HAM | VET | RIC | KVY | VES
Red Bull F1 2015
POLUB: http://www.facebook.com/f12015
Avatar użytkownika
Grzesiek1713
 
Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 9:38

Postprzez axel N kwi 14, 2013 10:38  Re: GP Chin 2013

i Vergne straci miejsce w STR, no chyba że Alguera wywalili po przeszkadzał Vettelowi, a gdyby był to wówczas w Korei Webber to Jaime dalej by jeździł (oczywiście przesadzam). Vettel czy Webber, a Red Bull chyba mistrzostwo chce zdobyć, a z takim Markiem to nawet na vice-WCC nie ma szans

Taka sytuacja.
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez R30 N kwi 14, 2013 10:42  Re: GP Chin 2013

McLaren już pewnie płacze za Lewisem ale tak to jest jak się bierze Paydrivera.
R30
 
Dołączył(a): Pt gru 17, 2010 11:26

Postprzez AleQ N kwi 14, 2013 10:42  Re: GP Chin 2013

Dobry wyścig, a najlepszym tego podsumowaniem jest 3 najlepszych kierowców w stawce na podium :wink:
Alonso dziś perfekcyjna jazda + strategia. Raikkonen również bardzo dobrze. Merol musi wciąż popracować nad pracą opon, bo pomimo PP wygrana jest wciąż poza zasięgiem Lewisa. Vettel mocna końcówka, ale przez gapiostwo zespołu stracił P2. Massa bardzo przeciętnie, gdy trzeba wyprzedzać i oszczędzać opony to odstaje wyraźnie od Alonso. W McLarenie dalej jest mizernie, Button oszczędzaniem opon wyratował dobry wynik. Poza tym brawa dla Ricciardo, di Resty i Hulka. Natomiast Webber już jest myślami chyba poza RBR :twisted: . W Bahrajnie liczę na kolejna wygraną Ferrari :-D
Avatar użytkownika
AleQ
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 14:47
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez racingfan N kwi 14, 2013 10:48  Re: GP Chin 2013

Sokół:
Czekamy jeszcze na wyniki dochodzenia sędziów ws. używania DRS przy żółtej fladze (m.in. obaj kierowcy RBR). Przyczyną były prawdopodobnie problemy z przesyłem danych telemetrycznych, nie należy się spodziewać kar.

więc raczej żadnych kar nie będzie.
racingfan
 
Dołączył(a): Śr lip 27, 2011 10:31

Postprzez kemot N kwi 14, 2013 10:52  Re: GP Chin 2013

Grzesiek1713 napisał(a):i Vergne straci miejsce w STR, no chyba że Alguera wywalili po przeszkadzał Vettelowi, a gdyby był to wówczas w Korei Webber to Jaime dalej by jeździł (oczywiście przesadzam). Vettel czy Webber, a Red Bull chyba mistrzostwo chce zdobyć, a z takim Markiem to nawet na vice-WCC nie ma szans


Yyy? Czy tylko ja widzę rumuńskie masło maślane? :przewraca:

Czy zwrócił ktoś uwagę na to, jaki fast lap osiągnął na 35 okrążeniu Bianchi? :)
Ten chłopak może mieć naprawdę duży potencjał.

Jestem zawiedziony postawą Pereza i Grosjeana - zwłaszcza tego drugiego, bo Raikkonen z uszkodzonym bolidem spokojnie bronił się przed Hamiltonem, a Francuz dojechał dopiero na 9 miejscu.
Czy on po Spa 2012 będzie jeszcze szybko jeździł?
Pereza ciężko jeszcze oceniać, niemniej na testach jednak przejechał trochę okrążeń tym bolidem, a to już 3 GP i tylko w Australii nie odstawał od Buttona.

Ogólnie wyścig był mimo wszystko jednym z ciekawszych na tym torze pomimo tego, że większość manewrów wyprzedzania opierała się o użycie DRS oraz różnicach w świeżości opon.
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez pawel92setter N kwi 14, 2013 10:57  Re: GP Chin 2013

Bardzo dobry wyścig.
Raikkonen mimo kolizji i tak zdobył maksimum tego, co było do zdobycia, bo Alonso był dziś poza zasięgiem.
Hamilton pojechał bardzo dobry wyścig. Utrzymywał tempo Raikkonena, ale zbyt późny 3 pit stop kosztował go 2. miejsce.
Vettel dzięki odmiennej strategii dość dobrze wykorzystał swoje tempo. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego.
Na duży plus zasłużyli także Button i Ricciardo. Ten pierwszy demoluje Pereza na początku sezonu.

Bardzo szkoda Hulkenberga. Słabe pit stopy (zwłaszcza pierwszy) + słaba strategia (za dużo okrążeń na miękkiej mieszance. Mógł dublować strategię Vettela, którego tempo utrzymywał) kosztowały go miejsce w Top 5.

Co mnie bardzo cieszy, to Bottas-Maldonado 3-0. Bardzo dobry początek sezonu Fina. (Na tle kolegi z zespołu). 3 wyścigi bez większych błędów. Sprawia na mnie najlepsze wrażenie z debiutantów.

Marussia znów wygrywa z Caterhamem, choć tylko o 2 sekundy. Zieloni czekają na Hiszpanie jak na zbawienie (w które wątpię).
Jeszcze moja mała uwaga co do Bianchiego: powstrzymałbym się z nadmiernym wychwalaniem tego kierowcy. To prawda, że na tle zespołowego kolegi robi ogromne wrażenie, ale ten kolega nie dorasta moim zdaniem do F1.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron