GP Bahrajnu 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez baron N kwi 21, 2013 14:52  GP Bahrajnu 2013

Wyścig bardzo ciekawy, tylko że wynik końcowy dla mnie nie fajny(poza Romain'em). Di Resta, Gro i Perez bardzo ładnie. Ferrari za to katastrofa, a Massa to największy pechowiec w stawce. Poza tym sprawdziło się, że Rosberg nie pojedzie oszałamiającego wyścigu mimo Pole Postion.

PS: Komentatorzy dzisiaj poszaleli :zakrywa:
Ostatnio edytowano N kwi 21, 2013 15:00 przez baron, łącznie edytowano 1 raz
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Shaitan N kwi 21, 2013 14:56  Re: GP Bahrajnu 2013

Nie myślałem, że Sakhir może dać tak rewelacyjny wyścig :dobrze: . Najlepsze GP na tym torze jakie widziałem.
Fantastyczna jazda duetu Lotusa, wrażenie zrobiła szczególnie odbudowa Grosjeana, który wygląda na to, że po problemach wrócił już do normalnej jazdy :brawo: .
Świetny wynik Di Resty, któremu myślałem że już nic nie odbierze podium :wink: .
Przyjemnie się dzisiaj oglądało Pereza, ale myślę, że z tak agresywną jazdą to 1 na 5 GP będzie w miarę na czysto tak jak dzisiaj.
W Ferrari katastrofa na całej linii.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez VShila N kwi 21, 2013 14:56  Re: GP Bahrajnu 2013

Wynik taki sam jak rok temu :D :
Obrazek
#FORZAJULES



Ostatni stint Webbera to poezja - Angulo
Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen...
Avatar użytkownika
VShila
 
Dołączył(a): N cze 07, 2009 19:12
Lokalizacja: Lublin
GG: 8946211

Postprzez xdomino996 N kwi 21, 2013 14:59  Re: GP Bahrajnu 2013

Hamilton sporo szybciej od Rosberga, tego się nie spodziewałem. Super walka dziś była, a bohaterem wyścigu jest Perez, to co ten kierowca robił to po prostu masakra, a Button powinien się uczyć od młodego, a nie płacze przez radio. Komentatorzy porażka, jak można było nie widzieć otwartego DRS w bolidzie Alonso? Samo Ferrari zawaliło, ale to raczej był pech, jakim cudem Massie 2 razy podczas wyścigu strzeliła opona :shock: ? Dobrze Lotus, ale trochę szkoda straconych kwalifikacji. Słabiutko Webber, spodziewałem się co najmniej podium. Hamilton wolny początek, ale genialna końcówka. A Di Resta pokazał, że SFI nie jest wolne i pojechał bardzo porządny wyścig. Według mnie dotychczas najciekawszy wyścig tego sezonu :twisted:
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Pieczar N kwi 21, 2013 15:11  Re: GP Bahrajnu 2013

Swoją drogą ciekawie wygląda sytuacja w mistrzostwach - Hamilton 3. po 4 wyścigach. Kto by się tego spodziewał przed sezonem :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Damos N kwi 21, 2013 15:16  Re: GP Bahrajnu 2013

Świetna postawa Pereza, który dał nam niezłe widowisko walcząc w sekcji 4-9. Pokazał tez, że szybko się uczy i potrafi zastosować odebraną lekcję :)
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez hideto N kwi 21, 2013 15:16  Re: GP Bahrajnu 2013

Ciekaw jestem, czy decyzja RBR o wysłaniu kobiety była celowa czy po prostu nie ogarnęli zwyczajów kraju w jakim się ścigają...
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez AleQ N kwi 21, 2013 15:18  Re: GP Bahrajnu 2013

Ależ ciekawy wyścig! Wiele pojedynków w S1 bez DRS - palce lizać.
Red Bull: Vettel zrobił swoje i zasłużył na P1. Webber dość słabo.
Lotus: Lepiej niż tego oczekiwałem, cieszy przełamanie RG. Regularność Raikkonena jest istotna w kontekście walki o WDC
Merc: Przeciętnie, ale Hamilton lepiej od Rosberga, co pokazuje że czasówka jest warta , co pies napłakał.
McLaren: Nieźle, Perez wiele agresywnych ataków, ale dzięki debilnym tasowaniom z Buttonem przez ponad 10 okr stracili kilka pkt.
FI: Fantastycznie, jednak za mało na podium, szkoda Sutila.
Ferrari: Katastrofa, jak nie problem z DRS to przebita opona :twisted: Dobre te 4 pkt niż nic ...
Sauber: Hulk bezpłciowo, Gutierrez fatalnie.
Wiliams: Trochę lepiej,ale i tak dalej zero na koncie :evil:
STR: Po niezłych Chinach dziś bardzo słabo.
Caterham versus Marussia 1:3

W Montmelo liczę na udany rewanż Ferrari :wink:
Avatar użytkownika
AleQ
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 14:47
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez MarK N kwi 21, 2013 16:09  Re: GP Bahrajnu 2013

Patrząc na Ferrari mieli problem z wiatrem. Na przeciwległej prostej kiedy bolidy jechały pod wiatr DRS "wybijało" w górę. Poza jakiś ogranicznik? O ile w ogóle go ma? Tego nie wiem. W każdym razie to plus opony Massy z odklejającą się mieszanką od rdzenia (!!!) mam nadzieję, że już wykorzystały limit niefarta Ferrari..

Lotusy jak zwykle mocne dzięki oponom. Potrzeba im jednak czegoś więcej niż oszczędzania opon, żeby walczyć o tytuł.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Europejczyk N kwi 21, 2013 16:09  Re: GP Bahrajnu 2013

Szczerze mówiąc, najbardziej szkoda mi Massy... niezły pech dwa razy przebić oponę.

Vettel miał niesamowite tempo, za to Guttierez strasznie...
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez SirKamil N kwi 21, 2013 16:15  Re: GP Bahrajnu 2013

MarK napisał(a):Lotusy jak zwykle mocne dzięki oponom. Potrzeba im jednak czegoś więcej niż oszczędzania opon, żeby walczyć o tytuł.


Nie, Lotus jest mocny dzięki swojej wydajności, podobnie jak inne bardzo szybkie samochody tego sezonu. Oszczędzanie opon to tylko dodatek- coś, co pozwala zachować odcinanie kuponów z wydajności dłużej.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez bohdi N kwi 21, 2013 16:21  Re: GP Bahrajnu 2013

MarK napisał(a):Patrząc na Ferrari mieli problem z wiatrem. Na przeciwległej prostej kiedy bolidy jechały pod wiatr DRS "wybijało" w górę. Poza jakiś ogranicznik? O ile w ogóle go ma? Tego nie wiem.


Dokładnie tak się stało u Alonso.
DRS ma na końcówce bocznego skrzydła ogranicznik, który zapobiega nadmiernemu "wychylaniu się".
W przypadku Fernando, skrzydełko "przeskoczyło" ten ogranicznik, który uniemożliwił powrót do "zamkniętej" pozycji.
Wyjaśnił to też Kravitz w swoim "Notebook'u".
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Ramol N kwi 21, 2013 17:16  Re: GP Bahrajnu 2013

Mam nadzieję że to ostatni sezon tego szatańskiego wynalazku - DRS. Jeszcze jedna rzecz która może się popsuć bez DRS'u na prostej startowej bolid z tyłu jechałby kilka kilometrów na h szybciej a po wyjściu z tunelu aero zwalniałby do podobnej prędkości bolidu przed nim i sytuacja byłaby ciekawsza bo by sie zrownaly a nie wymijały...
"Nie wazne czy wygrasz czy przegrasz... no chyba ze przegrasz" - gen. Tacticus (Swiat Dysku)
Avatar użytkownika
Ramol
 
Dołączył(a): Pt sie 19, 2011 8:53

Postprzez Kazik N kwi 21, 2013 17:49  Re: GP Bahrajnu 2013

Checo i owszem pojechał dzisiaj jak "wariat" ale chyba coś udowodnił.Niedawno czytałem tu , że jego wdześniejsze sukcesy były tylko i wyłącznie zasługą Saubera wyjątkowo udanego.Nie wiem jak ta cała sytuacja gdy Sergio walczy z Jensonem wygląda w Mc Larenie (dziwna mina Whitmarsha podczas wyścigu) ale aż się chce na to patrzeć.Przecież kazali mu podnieść pozom.Podniósł. :)
Jenson proponuje "schłodzić" Checo...hmmm.
Zaryzykowałem kiedyś opinię, że Checo nie będzie drugim Heikkim w Mc Larenie i oby tak było.
Jasne, że jeden wyścig tego nie czyni ale to jest chyba pierwszy wyścig gdy Meksykanin potrafi zrobić naprawdę mocne wrażenie.Dał radę Webberowi jeszcze na koniec. 8-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Sycior N kwi 21, 2013 17:55  Re: GP Bahrajnu 2013

Buuuu no nie Vettel. Wyścig nie powiem bardzo ciekawy, dużo akcji na torze. Tyle się działo że lidera praktycznie nie oglądaliśmy :D Komentatorzy to mnie dzisiaj doprowadzili do białej gorączki. W ogóle nie ogarniali tego co się dzieje na torze. Widać że Alonso jedzie z otwartym DRSem, a słyszymy że zjeżdża na planowany pit-stop. Powtórka walki Vettela z Rosbergiem, a oni myślą że to live :evil:

Red Bull - Vettel dobrze wystartował, + kłopoty liczących się rywali i 1 miejsce było pozamiatane. Webber tym razem wyraźnie odstawał i 7 miejsce przy zwycięstwie Vettela wypada blado.

Lotus - Dobre zarządzanie oponami, świetna strategia i mamy 2 i 3 miejsce. Po raz kolejny Raikkonen lepszy od Romaina. Lotusy całkiem nieźle się obchodzą z oponami.

Force India - Cóż Di Resta mnie dzisiaj bardzo pozytywnie zaskoczył. Od początku dobre tempo, mógł powalczyć o podium, ale mimo wszystko zdania o nim nie zmienię. Ogólnie Force India dzisiaj było w dobrej dyspozycji a Sutil aspiruje do miana pechowca sezonu.

Mercedes - Sam nie wiem co o tym sądzić. W kwalifikacjach idzie im naprawdę dobrze. Kolejne pole position. Tempo wyścigowe to już zupełnie inna para kaloszy. Hamilton zyskał 4 pozycje a Rosberg stracił 8, ale Nico mocno mnie zaskoczył bo zwykle nie był z niego fighter.

McLaren - Co prawda mają problemy, ale przyjemnie się ich dzisiaj oglądało, dzięki nim dużo się działo na torze. Ciekawe co teraz Whitmarsh powie na jazdę Pereza. Aha i tak powinno być jak dzisiaj że chłopaki walczyli, a nie co poniektóre zespoły ;) Obaj panowie świetnie walczyli, nie tylko między sobą ale i z innymi. Dali z siebie wszystko dzisiaj

Ferrari - Czyli pechowcy dnia. Alonso miał naprawdę dobre tempo i mógł zagrozić Vettelowi, ale wszystko popsuł DRS, raz się nie zamknął, potem drugi, potem już w ogóle tego nie używał. Potem zespół mógł liczyć na Massę że coś podziała, ale dwa razy przebita opona (ta sama!!!) i pozamiatane. I tak dobrze że są jakies punkty.

Williams - Kolejny raz bez punktów. Jak już mówiłem, to będzie sezon ciułania czegokolwiek. Nadal mi ciężko ocenić Bottasa. Cóż dojeżdża no i tyle można o nim powiedzieć, oby się tam nie zmarnował.

Sauber - Bardzo podoba mi się ich bolid, ale nie wyglądem się jeździ. Tym razem bez punktów, i chyba mieliśmy obraz tego gdzie tak naprawdę są. Póki co Gutierrez, sprawia wrażenie typowego pay-drivera. Kasa jest ale z umiejętnościami gorzej.

Toro Rosso - Tydzień temu był przebłysk formy, a teraz wracamy do punktu wyjścia. Podejrzewam że mimo uszkodzeń Vergne i tak by niewiele pokazał.

Caterham - Udało się pokonać Marussie i Gutierreza. Gutierrez na kogoś z początku wpadł co prawda, ale mimo wszystko. Tak więc poprawki zadziałały. No i z początku któryś z nich dostarczył emocji waląc w Vergne'a

Marussia - Spokojnie, bez stresowo. Tradycjnie Bianchi przed Chiltonem.
True 2013 World Champion: Pastor Maldonado :P Bo gdyby miał bolid Red Bulla to byłby mistrzem...
Avatar użytkownika
Sycior
 
Dołączył(a): Śr maja 30, 2007 18:16
Lokalizacja: Kobyłka

Następna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość