Przed GP Hiszpanii 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez MarK Pt maja 10, 2013 17:29  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Ciekawe bo McLaren zawsze miał najlepsze wsparcie dla bolidu w ciągu roku. Stąd powinien być prosty wniosek, że poradzą sobie oni z podgonieniem reszty lepiej niż Ferrari rok temu, a to wcale nie wygląda jakby mieli walczyć o czołówkę, raczej jak o utrzymanie w top10.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez baron Pt maja 10, 2013 17:52  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Ferrari(sidepody, testował oczywiście nie kto inny jak Massa)

Obrazek

Obrazek

Ogromne chłodnice Mclaren'a

Obrazek

nowy wydech TR:

Obrazek
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez kamo_159 Pt maja 10, 2013 18:16  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

"Ogromne" chłodnice Mclaren'a to raczej złudzenie optyczne. Na poniższym zdjęciu wyglądają identycznie jak w Bahrajnie.


Obrazek
kamo_159
 
Dołączył(a): Cz gru 17, 2009 15:38

Postprzez kuba Pt maja 10, 2013 19:23  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Lakier Maca jest winowajcą. Powoduje takie wielkie ciemności przy chłodnicach jak patrzy się od frontu :-)
"Rób,albo nie rób...nie ma próbowania!!!"
Avatar użytkownika
kuba
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 13:31
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kaiser 77 Pt maja 10, 2013 22:45  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

MarK napisał(a):Ciekawe bo McLaren zawsze miał najlepsze wsparcie dla bolidu w ciągu roku. Stąd powinien być prosty wniosek, że poradzą sobie oni z podgonieniem reszty lepiej niż Ferrari rok temu, a to wcale nie wygląda jakby mieli walczyć o czołówkę, raczej jak o utrzymanie w top10.


A może jest tak, że mają jakiegoś asa w rękawie i dziś to tylko zasłona :rotfl: :rotfl: :rotfl: jutro odkrywają karty i jak to się mówi : "...Zawsze są dwa uda, albo sie uda ..... albo nie uda..." :zakrywa: :zakrywa: :zakrywa:
A poważnie, chyba będzie ciężko i to bardzo ciężko....

Kilka zdjęć :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec pozdrowienia z Hiszpanii :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Kaiser 77
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 11:02

Postprzez Karol24 So maja 11, 2013 9:46  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

No to Hiszpanie już ostatecznie mają nowego wroga. Chciałbym zobaczyć Hamiltona na podium. Czy dostałby pierwszy raz owację w Hiszpanii.
Karol24
 
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 13:49

Postprzez xdomino996 So maja 11, 2013 10:09  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Tam jest taka hołota, że szkoda gadać (rok temu wygwizdali Hamiltona jak zatrzymał bolid)
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Shaitan So maja 11, 2013 11:26  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Zapowiadają się świetne kwalifikacje. Lotus może sprawić niespodziankę i już w kwalifikacjach postawić się w uprzywilejowanej pozycji. Zapewne Mercedes dołączy do walki o PP i będzie 8 samochodów, z których każdy będzie miał szansę na pierwsze pole startowe.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Europejczyk So maja 11, 2013 11:57  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Hamilton i Rosberg troche z tyłu, życzę im jak najlepiej :)

Mam nadzieję, że Lotus utrzyma pozycje w kwalifikacjach :)

Szkoda, że obejrzenie wyścigu nie będzie mi dane :(
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez SirKamil So maja 11, 2013 12:19  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Nie oglądałem żadnego z treningów, ale cyferki mówią, że Ferrari było wczoraj najmocniejsze na dystansie. Drugi był Lotus przed Ferrari. Haczyk jest jednak taki, że przewaga Ferrari była niestandardowo duża i jej rozmiary skłaniają do wniosków, że symulowali drugi wyjazd, po zmianie kompletu na start.

Red Bull oczywiście szybki na jednym okrążeniu

Dzisiaj na jednym okrążeniu królował Lotus z oddechem Ferrari na plecach. Red Bull mógł uprawiać sandbagging (lokalne tłumaczenie: woził worki z bezrobociem), ale są mocni i z założenia pozostają faworytem.

Jeszcze mocniej z założenia graczem czołówki pozostaje Mercedes, który w trakcie treningów nie pokazał nic, co mogłoby skłaniać do postawienia ich obok wymienionej wcześniej trójki, ale tak jak w Bahrajnie mogą nagle wyskoczyć z kapelusza z formą na jedno kółko.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez manieq So maja 11, 2013 12:22  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Czy stint Kimiego, na którym zrobił swój najlepszy czas był dłuższy niż dwa okrążenia, dobrze widziałem? Jeżeli tak to zapowiada się PP dla Lotusa. Nie wiem do końca, bo oglądałem trzeci trening jednym okiem. Jak obstawiacie quala i wyścig?

Kod: Zaznacz cały
Nie oglądałem żadnego z treningów, ale cyferki mówią, [b]że Ferrari było wczoraj najmocniejsze na dystansie. Drugi był Lotus przed Ferrari[/b]. Haczyk jest jednak taki, że przewaga Ferrari była niestandardowo duża i jej rozmiary skłaniają do wniosków, że symulowali drugi wyjazd, po zmianie kompletu na start.

Sir, chyba gdzieś jest bląd :D
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez MPOWER So maja 11, 2013 12:25  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Nie oglądałem żadnego z treningów, ale cyferki mówią, że Ferrari było wczoraj najmocniejsze na dystansie.

Podobnie tak uważałem wczoraj. Ale w zmiennych warunkach pogodowych, Ferrari od początku sezonu pokazuję, że jest najmocniejsze. Pewnie to zasługa dobrego zarządzania oponami.
Dzisiaj liczyłem na większy obraz ale trzy czołowe zespoły nie robiły symulacji dłuższych przejazdów.
Tak czy siak, stawka jest mocno ściśliwa. Wygrana się rozegra między Lotusa, Ferrari i RBR.
Czy stint Kimiego, na którym zrobił swój najlepszy czas był dłuższy niż dwa okrążenia, dobrze widziałem? Jeżeli tak to zapowiada się PP dla Lotusa.

Jeżeli się nie mylę to Kimi po czasówce walnął jeszcze 6 okrążeń po czym zjechał do boksów

ale cyferki mówią, że Ferrari było wczoraj najmocniejsze na dystansie. Drugi był Lotus przed Ferrari.

Albo się nie wyspałem albo nie rozumiem. To Ferrari jest najmocniejsze, czy drugi Lotus jest przed Ferrari?
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez SirKamil So maja 11, 2013 12:30  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Poprawka: drugi był Lotus przed RB.

MPOWER napisał(a):Jeżeli się nie mylę to Kimi po czasówce walnął jeszcze 6 okrążeń po czym zjechał do boksów
1 wyjazdowe + 6 pomiarowych (najlepszy czas na 1szym) + 1 zjazdowe. Przynajmniej 3 więcej, niż ktokolwiek na torze. Normą było 1 wyjazdowe + 3 pomiarowe (najlepsze czas na 1szym) + 1 zjazdowe. Strata spowodowana ładunkiem paliwa na 1 okr- 0,08 s/ork.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez SirKamil So maja 11, 2013 13:36  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Mercedes i RB póki co mocno oszczędzają opony. Użyli do tej pory jeden komplet średniej na awans do Q2 i na pierwsze pomiarowe w Q2. Mercowi może udać się wejść tak do Q3- przynajmniej Rosbergowi. RB chyba nie.

Edit. RB już pobiera nowy komlet.
Im podobnie jak FI i McL nic nie dało przejechanie Q2 na używanej w Q3.

Edit 2. Rosberg wdarł się do Q3 na jednym komplecie opon, Hamilton musiał użyć drugiego, ale pozamiatał.
Ostatnio edytowano So maja 11, 2013 13:47 przez SirKamil, łącznie edytowano 1 raz
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez xdomino996 So maja 11, 2013 13:45  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Szkoda, że Hamilton ma tylko 1 komplet opon na Q3, tak by pewnie miał PP, a teraz jest wielki znak zapytania.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości